Jump to content

Intel platformas mājas datora sistēmbloka komplektēšana 500€ budžetā


Skyfish
 Share

Recommended Posts

Sen esmu pārstājis sekot līdzi katram jaunumam datoru pasaulē. Ja godīgi - vāji orientējos šodienas piedāvājumā, tāpēc lūdzu speciālistu padomu.

 Nepieciešams: sistēmbloks mājas datoram

 Budžets: 500€

 Dators tiks lietots: pamatā interneta pārlūkošanai. Sociālie tīkli, dienišķais YouTube, utt. Neadvancētai fotogrāfiju apstrādei vai kāda īsa ar ziepīti filmēta video rullīša apstrādei, P2P un tml programmu lietošanai, skype, tiks klausīta mūzika un skatītas filmas. Nu un arī MS Ofisa paka

 Komplektācija: Intel platforma, 4-kodolu procesors, 8Gb RAM, SSD disks. Nekāda perifērija ieskaitot CD/DVD nav vajadzīga.

Doma ir salasīt labāko ko var (attiecīgā budžeta ietvaros) bez videokartes - iztikt ar procesorā iebūvēto un pagaidām iztikt ar ātru, bet ne pārāk liela apjoma disku - respektīvi SSD kaut kur ap 120-240GB

 

Vēlāk noteikti tiks piepirkts 1-2 TB HDD un ja mana sirds pret jauno paaudzi atmaigs - videokarte, lai var kādu spēļuku patrenkāt. Respektīvi komplektam jābūt tādam, lai pēc mēnešiem 6 vai gada man vēl būtu vērts viņu apgreidot augšminētajā veidā, nevis jau būtu jāmeklē cits. Mātesplatē jābūt ligzdai videokartei, korpusā pietiekami vietas un barošanas blokam ar rezervi.

 

Welcomēti visi  viedokļi. Es esmu pats spējīgs salikt datoru no saderīgām komponentēm, bet ja te ir arī pārdevēju pārstāvji, es esmu ieinteresēts jau nākošnedēļ datoru nopirkt.  Ja tev ir jau gatavs atbilstoši komplektēts dators vai arī tu vari nosaukt komplektāciju, pamatot kāpēc tā un ne citādi, salikt to visu kopā un piedāvāt normālu cenu + garantiju - tev garantēti ir klients. 

Link to comment
Share on other sites

GIGABYTE GA-B85N PHOENIX - 81,40€

INTEL® CORE I5-4460 3.2GHZ 6MB LGA1150 BX80646I54460SR1QK - 190€

KINGSTON 8GB DDR3 PC12800 CL10 DIMM HYPERX FURY BLACK SERIES KIT OF 2 HX316C10FBK2/8 - 51,40€

SAMSUNG SSD 850 PRO 128GB SATA III MZ-7KE128BW - 102,99€

COOLER MASTER ELITE 130 RC-130-KKN1 - 38,60€

FORTRON ATX 2.3 500W 85+ FSP500-60APN 85+ - 44,40€

 

Kopā 508,79€. 

 

Ieliku mini-itx tāpēc, ka pēdējā laikā šis ir modē un daudziem patīk, ka dators aizņem mazāk vietas un ir mobilāks. Ja par to ir vienalga, tad varam ņemt H61 plati, citu korpusu un ielikt jaudīgāku procesoru.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Skyfish
(labots)

Paldies! Aptuveni tādā virzienā arī biju domājis, tiesa pēc mini-ITX mātesplates un korpusa nav nekādas vajadzības. vietas pietiek arī lielākai kastei. 1A izvēlējies piemēram, vai šeptē tur? Agrāk bija laba pieredze ar viņiem, bet tagad skatos, ka uz katru komponenti es no piečuka līdz pāris desmitiem ietaupītu pērkot citur - rezultātā man sanāks nevis 128Gb bet 240Gb SSD.. un (kā jau tu minēji) ja ņemt citu korpusu un mātesplati - tad vēl arī jaudīgās procesors iznāk. 1A gan piedāvā sakraut visu kopā un izsniegt gatavu. Manās acīs ne pārāk liels - tomēr plusiņš. Domāju - no garantijas viedokļa.

Labots - Skyfish
Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Jā šie sākuši uzvārīties, cenas pa tiešam ir kļuvušas ne tik draudzīgas.

Link to comment
Share on other sites

Skyfish

Nu, ja 1A, tad man tur vēl šis tas butu pērkams. Varbūt varētu par atlaidi patirgoties  :)

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Tu domā ar šiem tirgoties par cenu, ar veikalu kas ir lielākais latvija kam pircēju netrūkst? :D Ja tu to domāji tad uz priekšu bet noteikti atbildi gribētu redzēt :D

Link to comment
Share on other sites

Pazīstu cilvēku kas strādā bm.lv. Viņš pats tirgo daļas forumos par saldākām cenām. Zināms kā atkars/JanisG. Varu dabūt kontaktu, ja nepieciešams.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Jā dzirdēju kko tādu arī ka ar bm.lv cilvekiem var sarunāt ja nemaldos viņs tirgojās exā arī

Link to comment
Share on other sites

Skyfish

Paldies, protams, bet es jau esmu pārāk vecs onkulis, lai pirktu lietas bez garantijas. Manu dvēseli veldzē apziņa, ka ja kaut kas nobirs - tad es būšu tas, kas ies un visiem sabojās garastāvokli nevis otrādi. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Antons ar lielo burtu
Tu domā ar šiem tirgoties par cenu, ar veikalu kas ir lielākais latvija kam pircēju netrūkst? Ja tu to domāji tad uz priekšu bet noteikti atbildi gribētu redzēt

Ir labāki veikali par tevis minēto! Cenas tur ir ejiet dillēs!

Labots - Antons ar lielo burtu
Link to comment
Share on other sites

Viss tiek piedāvāts ar 2 gadu garantiju, čeku un garantijas talonu. Onkulim neder?

Link to comment
Share on other sites

Skyfish

Ja, ar garantiju un tā - tad protams ka der! Dajoš kontaktus!  :)

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12
Ir labāki veikali par tevis minēto! Cenas tur ir ejiet dillēs!

 

Nesapratu tavu komentāru,,,neko nemsu minējis ,kadas cenas ejiet dilles?

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

Skyfish
(labots)

Jā, palika gaisā karājoties mātesplate, ja ņemt normāla izmēra. Kas tagad skaitās normālas zortes? Gigabyte, MSI, ASUS? Tieši mātesplates ir tās no kurām šobrīd vismazāk saprotu. 

Labots - Skyfish
Link to comment
Share on other sites

Antons ar lielo burtu

 

 

Nesapratu tavu komentāru,,,neko nemsu minējis ,kadas cenas ejiet dilles?
Es par 1a.lv 

 

 

Gigabyte, MSI, ASUS? Tieši mātesplates ir tās no kurām šobrīd vismazāk saprotu. 

1. Asus 

2. Gigabyte

3. MSI

Link to comment
Share on other sites

Visas diskusijas, kur nav neviena, bet ir Bomaars, ir zināms zelts!

Kāpēc nevar palasīt 100 vecās, laikam burtu trūkums?

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Skyfish

@@jema, Varēji labāk piemest savus pāris centus tēmai! Cik saprotu no taviem komentāriem citos pavedienos - tu to varētu! Citādi Tavs ieraksts ir tāds pats spams kā @@Bomaars/C12, teksts.

Link to comment
Share on other sites

Zini, tas ir bezjēdzīgi, budžets ir ļoti mazs, otrkārt, tev viss jau ir galvā gatavs, kāda locekļa, pēc man ir jādauza tavi sūdi ārā no tavas galvas, tu tāpat izdarīsi ko esi nolēmis!?

Link to comment
Share on other sites

Skyfish
(labots)

@@jema, Rupjš un agresīvs tu esi.  Divus absolūti bezjēdzīgus postus iebliezi manā topikā. No pārākuma apziņas vai plīsti! Varbūt saņem saujā savus riekstus ja tev tādi tiešām ir un tu nečurā sēdus un piedāvā savu variantu kā divos etapos, lai nav jālien līzingos uzbūvēt puslīdz pieklājīgas jaudas datoru? 

Man galvā nekas nav gatavs izņemot budžetu un aptuvenas ieceres aprises. 

Labots - Skyfish
Link to comment
Share on other sites

Nē, neplīstu, bet par 500 naudiņām, konkursu var nerīkot, to jebkurš pateiks! Par riekstiem labs teksts, gluži kā reklāmā, bet ja tu tur strādātu, ar sūdiem nenodarbotos, līdz ar to ko, da neko, līzings pie 500 eur, pats sevi nodevi! Par sēdus čurāšanu, nu tas gan bija nedzirdēts paņēmiens (visi LV forumi pilni), man patika!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja viss ir spams tad kam deļ ieteikt kaut ko
Tur kur esi Tu, 99.5% tas ir spams! Kāpēc tas ir tā, tur jau ir daudz versiju! :)  
Link to comment
Share on other sites

Skyfish

@@jema, Cerēju, ka kaut ko gudrāku no sevis izspiedīsi. Bet nu ne jau katram ir lemts. Žēl tik ka esam no viena miesta, kā izskatās. Bet ne jau velti krieviem ir tas teiciens - В семье не без урода.

Arī boota forums pa 10 gadiem nav mainijies. :D Uz katru normālu atbildi tonna spama. Būs jāpiekāpj vēl pēc 10. 

Link to comment
Share on other sites

Netaisi jau te brīnumus, ja jau no viena miesta raksti uz PM, tici man palīdzēšu cik varēšu, pārējais teksts lai paliek tirgum!

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12
Tur kur esi Tu, 99.5% tas ir spams! Kāpēc tas ir tā, tur jau ir daudz versiju!   

 

Un kur tu tur 99.1% spama :D

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

Tad es jau tevi vinnēju par 0.4%, ko tu pat atzīsti! Aizej pie mammas :heat:

Link to comment
Share on other sites

Skyfish

Diez vai tu spēsi kaut ko palīdzēt. Viss kas man nepieciešams ir noformulēts šī pavediena pirmajā postā. Un ja tev nav kaut kas būtiski piebilstams pie @@aNi, ieteiktā, tad vienīgais, kas mani interesē - kādu mātesplati izvēlēties, jo tas mazais formfaktors man neder - Ražotājs, Čipsets, varbūt modelis? Kaut ko ar pietiekami kvalitatīvām detaļām, lai barošanas ķēdes neatliecas pēc gada un lai man nav jāmaksā par megaūberOC fiškām.

Ja tu domā, ka es te konkursu rīkoju - tu maldies. Ja tu domā ka datori sākās no četrciparu skaitļa budžeta - tu maldies. Ja tu domā ka vienā ģimenē kur cilvēki nav pasisti uz geimingu un nesimulē uz datora kodolsprādzienus reālajā laikā - nepietiek ar kompi pa 500€ - tu maldies.

Jautrākais ka ja es pateiktu ka budžets ir 750€ tu iespējams būtu pirmais kurš ieteiktu līdzīgu konfigurāciju kā augstāk tika ar kādu nebūt GeForce un lielu HDD. Bet tiklīdz es pasaku ka Videokarte un HDD būs otrā kārta - tā ir problēma.. tev redz budžets par mazu! Neiesi jau savu ģenialitāti darbināt dēļ sīkumiem.

 Mazo latviešu lielā draudzība un izpalīdzība. Īpaši tas durās acīs kad uz laiciņu izbrauc no šīs valsts.  :bad:

Link to comment
Share on other sites

Tā kā SSD jāizmanto TIKAI programnodrošinājumam, tad, likt lielāku par 120Gb,ir bezjēga. 

W8.1, Off 2007, Zoner Photo studio 17, 360Total security, VLC, Crome,...+ dažāda sīka šņaga = 22Gb.

 

Foto,video,dokumentu glabāšanai  - tikai HDD.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Tavā budžetā platei nekas nevar tur apbirt nomirt(protams var bet tas jau var notikt ar jebkuru tamdeļ ir 2 gadu garants), jo tas ne klokojamais procis neko, ņem tādu pa 40-50 eirām un priecājies, asrock itkā zemāk kotējas jo kipa pirms pus gadsimta bija šiem problēmas, bet nu mūsdienās pa lielam vienalga kurš ražotājs, vienīgi ja tu nakotnē gribi ugpgreidot to pc tad pieņemsim ka labāk būtu ņemt plati ar 4 ram slotiem utt.

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

Skyfish
(labots)

@@fonetic, Paldies par tavu variantu!

@@maxisl,  Droši vien tev taisnība. Man Portatīvajā šobrīd ir 120Gb SSD un 1TB HDD. OS + viss softs ieskaitot pāris stratēģijas spēļukus aizņem ap 75Gb Un man tur ir instalētas dažas specifiskas lietas kas mājas datorā nevienam nekad dzīvē nebūs vajadzīgas. Drīzāk prasās pēc lielāka HDD

@@Bomaars/C12, Nu dārgākas mātesplates no pavisam lētučiem atšķiras ar to ka viņām tiek izmantotas dārgākas komponentes un precīzākas shēmas. Triviālākais piemērs - Elektrolītiskie kondensatori, Lētajā galā viņi jau no rūpnīcas tiek likti tādi kuru atbilstība norādītajam vērtībām vienkārši netiek nodrošināta. Drusku dārgākos eksemplāros - vismaz ekspluatācijas sākumā visi tehniskie raksturlielumi atbilst normai un pamazām "sēžās". Un, protams, ir arī normāli ražotāji kuru izmantotās detaļas arī pēc 5 gadiem pildīs savu funkciju nevainojam. Bērnībā man patika DFI mātesplates, Gigabyte bija labas. Bet tolaik es liku kastes spīdzināšanai ar OC un tie bija pvisam citi budžeti. Tagad jau gadiem nesekoju jaunumiem un tā īsti nezinu ko no nedārgajām labāk ņemt.

Labots - Skyfish
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu dārgākas mātesplates no pavisam lētučiem atšķiras ar to ka viņām tiek izmantotas dārgākas komponentes un precīzākas shēmas. Triviālākais piemērs - Elektrolītiskie kondensatori, Lētajā galā viņi jau no rūpnīcas tiek likti tādi kuru atbilstība norādītajam vērtībām vienkārši netiek nodrošināta. Drusku dārgākos eksemplāros - vismaz ekspluatācijas sākumā visi tehniskie raksturlielumi atbilst normai un pamazām "sēžās"
 

 

Vai varētu lūdzu noprecizēt šo triviālo piemēru . Par kādiem tieši elektrolītisko kondensatoru rakturlielumiem iet runa? 

 

 

 

Jā šie sākuši uzvārīties, cenas pa tiešam ir kļuvušas ne tik draudzīgas.

 

Aha, 1A acīmredzot ir izdomājuši beidzot likt vairāk par 2 % uzcenojumu datordaļām, apmēram 8%, kā pašlaik izskatās - tā tak ir tīrākā laupīšana. Respektīvi pērkot 500 EUR vērtu datorkomplektu, pārdevējs nopelna ~ 37 EUR ( tai skaitā PVN 21% ) :)  Noteikti ir vērts runāt par atlaidi  :)

Link to comment
Share on other sites

Skyfish

Vai varētu lūdzu noprecizēt šo triviālo piemēru . Par kādiem tieši elektrolītisko kondensatoru rakturlielumiem iet runa? 

 

Piedod, nav mans lauciņš. Detaļas nepārzinu. Šis apgalvojums nāk no cilvēka, ko labi pazīstu, kam uzticos un kam pieder sava firma, kurā tiek nodrošināts garantijas remonts dažādām elektronikas precēm un pēcgarantijas - teju jebkurai. 

 

Ja nu kas - te vari paskatīties cik un kādi parametri ir Kondensatoriem.

Link to comment
Share on other sites

Tu zini, nojausma par kondesatoriem un to raksturlielumiem tā kā būtu... Vienkārši interesēja kurš tieši raksturlielums ir tas, kurš neatbilstot norādītajam lētā gala mātesplatēs.

Link to comment
Share on other sites

chronos

plates dārgums galīgi neko negarantē. tikko man nobeidzās GIGABYTE GA-G1.Sniper Z97, aizstiepu atpakaļ uz 1a uz garantiju, redzēs, kā tur būs.

Link to comment
Share on other sites

Skyfish

 

 

plates dārgums galīgi neko negarantē
Nu visādi gadās - tāpēc jau es te taujāju lietotāju subjektīvo viedokli. Man tas ir svarīgi. Vienkārši pāriet pāri praislistēm un salasīt saderīgas detaļas es tomēr joprojām jūtos spējīgs. Bet gribās tieši lietotāju pieredzi - kurš uz ko ir iekritis vai tieši pretēji - kam ir iznācis ļoti veiksmīgs pirkums! 
Link to comment
Share on other sites

chronos

es teiktu ka katram razhotājam gadās neveiksmīgas sērijas produkti, ja tieši uz ilgmūžību gribi, tad labāk meklē kādu kuram ir statistika par atgrieztajām detaļām uz garantiju. visdrīzāk tas cilvēks tad arī spēs pateikt kuras konkrētas plates u.c. komponentes ir ar vismazāko brāķa procentu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sākam runāt par ražotājiem, tad silti iesaku Sapphire videokartes. Lietoju jau ceturto vai pat piekto Sapphire videokarti - viss kā pa diegu. Neviena no Sapphire GPU nebija ne brāķis, ne nomira. Sapphire approved.

 

No barošanas blokiem - Fractal Design vai Seasonic.

SSD - Samsung vai Intel.

Korpusi - Cooler Master vai Fractal Design.

 

Plates - bija lētā gala asus plate, kas gāja vairākus gadus un strādā joprojām. Tagad paņēmu Gigabyte un redzēsim kā būs ar šo. (par platēm nevaru spriest, jo nav subjektīvs viedoklis, bet, esmu dzirdējis, ka visi slavē ASUS)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...