Jump to content

Sniega pūtēji,sniega frēzes


ziedlapa
 Share

Recommended Posts

Sveicināti! Vai kāds varētu padalīties pieredzē,un ieteikt kādu sniega pūtēju? Domāts sētas tīrīšanai,apmēram tikai kādi 50 m2.

Un kas būtu labāk,ar benzīna dzinēju,vai elektriskie? Es te domāju,kas labāk derētu ziemas apstākļos. Un naudiņas apmēram līdz

400 eiro. Var arī mazāk,ja ir kas derīgs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nebūtu tā kā par agru sniega pūtējam? Vai tad tiešām grūti tos 50m2 ar lielo šķūrējamo lāpstu notīrīt? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nebūtu tā kā par agru sniega pūtējam?

Kad uzkritīs sniegs, tad jau par vēlu pa to domāt.

Savādāk būs tā , kā ar mūsu ceļu uzturētājiem-sniegs pārsteidz tos katru gadu  nesagatavotus .

Link to comment
Share on other sites

50 m^2 tur galīgi sniega pūtējs nav vajadzīgs. Domāju, ka ar labu sniega lāpstu to laukumiņu notīrīsi pat ātrāk.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc ne, ka noņemšanās ar viņu. Iedomājos, pa nakti sniegs sasnidzis, paķer lāpstu, kas pie stūra, notīri visu 10 - 15 - 20 minūtēs, cik nu tur stipri sasnidzis, viss. Sniega pūtēju pie stūra neturēsi, kamēr izvilksi no šķūnīša, kamēr sagatavosi... Turklāt, diez vai visur tur tā perfekti varēs izgrozīties, tāpat vajadzēs beigās ar lāpstu. 50 m^2 tas ir pavisam maz. Sniegu tīru katru ziemu, krietni lielāki laukumi man, neesmu pat domājis par sniega pūtēju. Varbūt lielākiem laukumiem, tad gan var domāt. Kaut, ja jau gribās, un nauda ir, var taču ņemties ar sniega pūtēju arī tik mazā placītī.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Ne nu mājās arī lāpsta...bet ne visiem loterijā mugura laimēta...tāpēc ja ir nauda un iespējas...

Link to comment
Share on other sites

Šogad būs trīs vai četri gadi, kopš tiek izmantots. Laba lieta, it sevišķi, ja sasnidzis daudz vai slapjš(smags sniegs) Protams, ja uzkrituši pāris cm, tad ērtāk ir ar lāpstu.

Testiem tika paņemts depo lētais gals - Edwards (jo iesākumā nebija ticības vai sniega frēze maz ir vajadzīga Latvijas ziemām).  Sils veikala tirgotājs gan saķēris galvu stāstīja, ka redzējis, kā šamos regulāri uz garantijas remontiem cilvēki vedot atpakaļ. Bet pa šiem gadiem problēma bija tikai vienreiz - tikko nopirktam ķīnieši bija nekvalitatīvi ielikuši degvielas caurulīti (aizlocītu) - slāpa nost, jo par maz degvielas padeva. Aizvedām atpakaļ uz depo salabot un kopš tā laika bez problēmām.

 

Jāatceras regulāri iztrīrīt sniegs (pēc darbošanās) no paša agregāta, citādi nāksies tīrīt jau sasalušu frēzi (ja vien agregāts nestāv siltumā)

Salīdzinot ar Stiga un līdzīgiem aparātiem, depo variants bija nedaudz vairāk kā 2x lētāks.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Var jau pirkt vasarā sniega pūtēju, ja tāds bodē ir atrodams un tam ir kāda atlaide. Pēc novērojumiem nesezonas preces no veikaliem pazūd mēneša laikā. Ja gribētu lēti iepirkt, tad to bija jādara pavasarī.

 

Vienkārši gribētos zināt sniega pūtēja pamatotību priekš minētiem 50m2. Līdz šim šāds verķis lieliski noder sētā un nekāda mugura netiek čakarēta, jo neviens neliek to lāpstu cilāt. Vienīgais gadījums, kad tiešām neder, ir tad, ja ceļš noklāts ar lielām šķembām, tad ar ar jebkādu lāpstu darboties ir murgs.

20120304160102l184100.jpg

 

Es redzēju darbībā sniega pūtēju iepriekšējā miteklī, kur džeks visus gājēju celiņus izpūta uz malām. Tur gan bija jēga, jo teritorija plaša, ciems lauka vidū un ātri aizpūta ciet visu ar sniegu. Es gan nevarētu iedomāties, uz kurieni var pūst sniegu plašākā laukumā, lai neuzpūstu uz jau notīrītas platības, jo izsviešanas attālums ir daži metri.

Link to comment
Share on other sites

Nu ir tā lāpsta jācilā. Ja ir maza teritorija, tad nevar to sniegu tikai piešķūrēt - ir jāmet kaut kur tālāk kaudzē.

Bet pēdējā 10 gadē mums tās ziemas nav sniegotas, lai pirktu pūtēju. Varētu dabūt tādu verķi, kas der arī vasarā - univerāls risinājums.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vienkārši gribētos zināt sniega pūtēja pamatotību priekš minētiem 50m2

Es arī meklēju.

Pamatojums - lauku mājā dzīvojoša mamma tuvu 70 gadiem pēc sirds operācijas. Es nevaru pieskriet pēc katras uzsnigšanas, kaimiņiem visu laiku neuzbāzīsies, bet pašai lāpstu cilāt ar nav spēka. Pūtēju no verandas vēl varētu izstums (pieļauju)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Gan laukos, gan te kaimiņos izlīdzas ar šķūri, kurš piekārts pie kāda motorizēta transporta (traktors, zāles pļāvējs vai kvadracikls), ja tiešām vajag ceļu vai sētu izšķūrēt, ko ar lāpstu fiziski nevar pavilkt. Tie sniega pūtēji sver pietiekami daudz un 70-gadīgai tantei nebūs piemēroti, jo viņš tāpat ir jāgroza ar rokām un viņam jāskrien pakaļ.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es nevaru pieskriet pēc katras uzsnigšanas, kaimiņiem visu laiku neuzbāzīsies

 

Es tev atklāšu noslēpumu! Ja vien nedzīvo Rīgā, kur pašvaldības policija liek sodus, tad pēc katras uzsnigšanas sniegu tīrīt absolūtu nav vajadzības! Es piemēram pagājušo gadu vispār ne vienu reizi netīrīju un kā redzi esmu dzīvs :D Un laukos tīrīt 50m2 - kāpēc gan??? Pēc lielākiem puteņiem iztīram celiņus un miers. 70 gadīga mamma ar mehanizēto sniega tīrītāju netiks galā, bet 1x nedēļā piebraukt un iztīrīt jau var! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un laukos tīrīt 50m2 - kāpēc gan???

 

Dažiem patīk tīrs, gluds pagalms, nevis aizputināts ar šauru taku pa vidu.

 

70 gados cilvēkiem mēdz būt dažāda fiziskā kondīcija - ne visi var pacelt lāpstu. Tomēr sniega frēzei ir jāseko līdzi - lai neiebrauktu kādos akmeņos, regulāri iztīrīt. Negramstīties gar darbojošos frēzi. Pieļauju, ka elektriskais der tikai vieglam, pūkainam sniegam. 

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

Un naudiņas apmēram līdz 400 eiro.

:mrgreen:

Labāk nopērc labu lāpstu un pārējo nodzer... Par tādu cenu pūtējs nesanāks. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

70 gados cilvēkiem mēdz būt dažāda fiziskā kondīcija - ne visi var pacelt lāpstu.

 

Mamma pēc sirds operācijas nevarēs tikt galā ne ar lāpstu, un ne tik ar mehanizētu sniega pūtēju!

 

 

 

Dažiem patīk tīrs, gluds pagalms, nevis aizputināts ar šauru taku pa vidu.

 

Šeit jāsamēro vēlmes ar iespējām - tad vai nu jāmaksā kaimiņiem lai regulāri tīra, vai pašam jābrauc tīrīt - citu variantu nav!

 

 

 

Pieļauju, ka elektriskais der tikai vieglam, pūkainam sniegam. 
Elektriskais vispār nav nopietni!  
Link to comment
Share on other sites

Ir dabā tāds S*ds...

Nav no lētā gala - maksāja brangi.

Plusu praktiski nav - var kaut ko izdarīt ar tikko uzsnigušu sniedziņu, bet ne jau nosēdušos sniegu. 

Ja pūš stiprs vējš, tad ir tikai viens sniega pūšanas virziens - vēja virziens.

Nu i nafig to hlamu.

Link to comment
Share on other sites

ziedlapa

Paldies kas izteica savas domas.Domāju ka šie nelielie sniega pūtēji ir tieši domāti mazām platībām.

Piemēram sētai,lāpstas vietā.m4iCRKSNFfN7vXEnbvoe2yA.jpg


Un arī šis  es domāju ir sētas tīrīšanai domāts.Sniega tīrīšanas platums 33-36 cm. mNfsTS6wbyPNnzQ5NfJFf6Q.jpg

Link to comment
Share on other sites

Apskatījos youtubē sniega pūtējus darbībā. Mani secinājumi, varbūt es maldos, tāds sniega pūtējs varētu būt ļoti labs, ja jātīra šauri, gari celiņi. Tad, jā, ar tādu nobrauc, celiņš tīrs. Tāpat, cik sapratu, prasa zināmu piepūli pūtēja stumdīšana, galīgi nav tā - stiprie un veselīgie ar lāpstām, vārgie un slimīgie ar pūtējiem.

Link to comment
Share on other sites

Mums ir pašgājēju, bet vienalga nav tik skaisti kā reklāmās. Vieglu pūkaino sniedziņu vēl tīra ciešami, bet ar smagāku sniegu nav vairs tik jauki...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet pēdējā 10 gadē mums tās ziemas nav sniegotas, lai pirktu pūtēju. Varētu dabūt tādu verķi, kas der arī vasarā - univerāls risinājums.

 

Vecākiem ir stiga traktoriņš, vasarā pļauj zāli nun slauka ietves, ziemā ar to pašu birstes rulli slaukam sniegu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Iesakiet sniega pūtēju 250 eiro robežās. Der ķīnieši, ja labi savi parādījuši, vai lietoti, ja tādi ir (īdzīgi kā sadzīves tehnika, kas tiek ievilkta no R-eiropas). Platība maza - ap 350 m2. Vienkārši esmu bik pārcenties ar lāpstīgo šķūrēšanu un doktors silti ieteica neslogoties kādu mēnesi, ja negribu problēmas ilgtermiņā. Un vispār jau būtu interesanti tehnoloģiski apgreidoties un sniegu papūst, jo zāli vasarā ar nepļauju ar izkapti, bet Husi ar FWD. Nav absolūti nekādas pieredzes un papētot piedāvājumu, gudrāks netiku, jo dikti pretrunīgi uzsvari ražotājiem par fīčām, pie tam dažādā cenu kategorijā. Lūdzu priekšlikumus iegādei iz prakses.


 


No ss.lv atrastie, kas likās interesanti:


https://www.ss.lv/msg/lv/construction/garden-technics/snow-machines-and-equipment/pdnkn.html


https://www.ss.lv/msg/lv/construction/garden-technics/snow-machines-and-equipment/pfjjh.html


 


un vēl elektriskais, kas laikam jau nav nopietni?


https://www.ss.lv/msg/lv/construction/garden-technics/snow-machines-and-equipment/pdppd.html


 


Ja ir kāds no jums zinātājs, būšu pateicīgs par padomu.


 


Vēl šāds pielikumā, jo ss.lv sagļukoja  


 


Paldies. 


post-87-0-51339600-1452902932_thumb.jpg

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Viena no fīčām, lai stobru var ātri un ērti pagriezt uz to pusi, kur sniegs jāpūš. Vieglam sniegam stumjamais derēs, bet ar smagāku un sablīvējušos sniegu dabūs pacīnīties.


Dziļā sniegā jau labāk, lai pats uz priekšu velkas.

 

[media]

[/media]
Link to comment
Share on other sites

Reku mans:

qiwgAZu.jpg

uz padarītā darba fona. Tā vieglā pūka bija pa šo nakti sasnigusi.

Pašgājējs (6 ātrumi uz priekšu, 2 atpakaļ), ir gan rokas, gan elektro starteris. Sievietēm vieglāk piestartēt ar elektro, jo rokas starterim vajag lielāku spēku nekā zāles pļāvējam.

Nav tikai prožektora, nākamajam modelim bija. Man nav aktuāli jo pagalms tiek izgaismots un iela arī.

 

Netālu no Racera dzīvesvietas, Palmu ielā 5 ir dārza tehnikas veikaliņš (DM Tehnika SIA). Tur var arī tehniku iznomāt, ne tikai nopirkt

Tiesa, patreiz liels pieprasījums, nezinu vai viņiem ir ko iznomāt.

Tas ir ģimenes uzņēmums, eksistē gadus 10+, nomā, pārdod un apkopj dārza tehniku. Arī motorzāģus utml.

Šis gan maksāja 2011. gadā ap 540ls, bet kalpo uzticīgi. Vienīgais ar ko tas netiek galā - tik slapjš sniegs, ka to saspiežot dūrē, tek ūdens.

Tad truba aizķep. Bet kā jau teicu - vajag bezmaz vai sniega un ūdens putru lai tas notiktu,

ar "parastu" slapjo sniegu - bez problēmām. Katrs, kas lāpstojis 20cm sasnigušu, slapju sniegu, zina, cik patīkami tas ir.

Vēl viens pluss no viņa - necieš augi dārzā, jo ar lāpstu samestais ir daudz blīvāks par pūtēja sapūsto.

Arī ielu gar māju satīru. Pašvaldības tehnikai patīk izbraukt pa pašu vidu, atstājot malas netīrītas.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Pirmais, ko izdarīju savam agregātam, izskrūvēju no stobra to divzaru šķaidīkli. Tad var arī pa slapju sniegu braukāt. Nokrīt gan tas slapjais sniegs stipri tuvāk, bet nekas ciet neķep.


Es šodien pļāvu zāli.

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Un cik viņš pie mums maksā, USA 99$, žēl ka nemāk uz sāniem pūst!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mēģināšu šādu variantu, tad jau redzēs kas sanāks - padošu ziņu pēc testa.

Skatoties tajā video, kā tas sniega pūtēja operators saliektu muguru tur mocījās, man radās tāds iespaids, ka tā pussalīcis čakarējoties vēl vairāk samocīsi muguru kā lāpstojot.

Pats pagājušajā nedēļā iepirku līdzīgu aparātu kā lietotājs Pirkss. Ar to gan cita lieta! Tiesa gan- jāstiepj tad ir budžets..

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Izskatās ka vairāk nomocīties kā ar lāpstu var to video skatoties...nu ar lāpstu ta 100% ka ātrāk...

Edit: Reizē ar Luke uzrakstījām.

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

Es jau ar tā kā bik skeptisks esmu, bet pārdevējs piedāvājās atvest pamēģināt - tad jau redzēs.

 

P.S. Ar muguru pagaidām viss daudzmaz ok, tik labo roku nedrīkstu slpgot un ar parasto lāpstu un kreiso roku ir viena vienīga tizlošanās - te iespējams, ka tizlošanās būs mazāka. Cena - bik zem 100 Eur.

Link to comment
Share on other sites

50m2 ka reiz ir laukums , lai ar lapstu parukatu vieglam fiziskam ... 70 gadigais  kaimins tadu laukumu cik skatos soziem izrukaja pacmit minutes no pacmit cm bieza sniega ... nav jau zales maurins,ka faktiski bez specializeta instrumenta pasudigi ... 

 

es balsotu par labas firmas sniega lapstu ( vieglu un izturigu ... p.s. fiskars ir pasmags,bet izturigs,var ari bezmaz ogles skuret  )  ... labak divam un dazada izmera,lai var pielagoties situacijam

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir kāds to elektrisko sniega lāpstu pamēģinājis, vai ir tikai viedoklis? :D

 

Pašam piemīt vēlme balstoties uz pieredzes pakomentēt lietas, kuras reāli neesmu ne darbinājis, ne redzējis kā darbojas, bet pēdējā laikā piebremzēju, jo elektriskās padarīšanas strauji attīstās - nesen tantei mazdārziņam paņēmu akcijā elektrisko zāles pāvēju, kuram jauda mazāka, kā manai benzīna Huskvarnai, bet apgriezienu krietni vairāk - pusmetrīgu zāli, slīpi turot varēja nopļaut uz nebēdu - Husis bij bezspēcīgs. SKaidrs, ka vajadzēja izkapti vai trimmeri, bet šis risinājums noderēja.

 

Neaizstāvu to elektrisko lāpstu, bet viedokļa pagaidām nav.

Link to comment
Share on other sites

tam jau pēc skata var redzēt, ka kraps. pieredze gana liela - man ir čupa akumulatora elektrisko instrumentu mājās un ar akumulatora zobenzāģi pat 20-25cm diametrā kokus gāžu :D

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

balstoties uz pieredzes pakomentēt lietas
Karogs Tev rokās. Kāpēc gan nepamēģināt, ja pats pārdevējs sniedz tādu iespēju ? 
Link to comment
Share on other sites

Mans šīs ziemas atklājums ir šāda te uzparikte. Pie patreizējā sausā sniega neaizvietojams aparāts. Tīru ap 200 m2 un tā kā pagasts nez kāpēc manu iebraucamo ceļu ignorē, tad arī ap 150 m ceļa. ( vairāk gan sportam) 40-50 minūtēs iekļaujos. Galvenais, ka maināms lāpstas leņķis un visai pareizs liekums- līdz ar to labi veļ sniegu- jo ātrāk, jo labāk, saprotams;) Domāju, ka ne ar vienu pūtēju ātrāk notīrīt nevar. Vienīgi ja vēl turpinās snigt, tad valnis būs par lielu, lai sniegu pārveltu tālāk.post-64856-0-90062900-1453144233_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...