Jump to content

Sniega pūtēji,sniega frēzes


ziedlapa
 Share

Recommended Posts

Long John
Mans šīs ziemas atklājums ir šāda te uzparikte.

 

 

Ja iespējams, lūgtum precīzāku info (linku) par iegādes iespējām (vietu) un cenu.

 

Edit:

 

Pagoglēju un atradu pāris stipri līdzīgu verķu:

 

  https://www.ss.lv/msg/lv/construction/garden-technics/snow-machines-and-equipment/mlmhp.html

 

  https://www.vidaxl.lv/p/141304/manuals-sniega-stumejs-ar-2-riteniem

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

tādu es varētu pļaujmašīnas traktoriņam pieheračīt. oriģinālā lāpsta virs 300 eiro.

Link to comment
Share on other sites

Man ir tas fuxtec ražojums. Pagājušogad, kad sniega nebija, samaksāju 39eur ebay.de

Traktoriņam būs gan par šauru, gan par švaku- konstrukcija ir bišku uz puņķiem :(, toties viegla gan. Man bija funktieris piekonstruēt dārza frēzei, bet secināju, ka pats ar soļiem varu paiet ātrākm un arī lietderīgāk no fiziskā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Racer - gaidi iRobot snow!

 

Aha, ka tik paņirgāties par īslaicīgu nespējnieku! :D 

Link to comment
Share on other sites

Es to tā pusnopietni. Sniega šķūrētājs ar lāpstu priekšā no irobota nesanāks - masa par mazu.

Sniega pūtējs var būt, ja vien izdosies atrisināt problēmu kā šamam ieskaidrot uz kuru pusi to pūtēja cauruli pagriezt.

Otra problēma - akumulatora darbības ilgums mīnusos. Gan jau ka risinājumi ir.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vispār jau pļaujmašīnas ar pašgājējiem būtu laba doma izmantot :) Vienīgais riteņi jāapgreido uz ķēdēm. 

 

 

tādu es varētu pļaujmašīnas traktoriņam pieheračīt.
 

 

Ķipa šitā :)

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

 

 

Otra problēma - akumulatora darbības ilgums mīnusos. Gan jau ka risinājumi ir.

 

Glabā istabā, pieslēdz pirms darba un ar siltumizolāciju. 


 

 

ja vien izdosies atrisināt problēmu kā šamam ieskaidrot uz kuru pusi to pūtēja cauruli pagriezt.

 

GPS ar karti, ielu izvietojumu un attiecīgu softu.


Nav gluži sniega vākšana, bet ideja http://www.telegraph.co.uk/news/earth/agriculture/farming/6047467/Farmers-use-combine-harvesters-with-satnav.html


http://advantage-environment.com/livsmedel/satellite-controlled-agricultural-machines-create-environmental-benefits/

Link to comment
Share on other sites

tam jau pēc skata var redzēt, ka kraps. pieredze gana liela - man ir čupa akumulatora elektrisko instrumentu mājās un ar akumulatora zobenzāģi pat 20-25cm diametrā kokus gāžu

 

Taisnība jau ir. Cerēju, ka čuiņiks ir nepareizs - šovakar pamēģināju. Tāds pats štrunts kā elektriskais Husis - krūmgriezis. :( Nav dukas arī ar vieglu sniegu, tur kur sniegs sakrities/sablietējies vispār neko nedara. Attiecīgi sapratu, ka jāskatās tomēr uz kārtīgāku benzīna verķi. Nez tie lielākie pūtēji ar nesvaigu sniegu ar tiek galā?

 

 

 

Netālu no Racera dzīvesvietas, Palmu ielā 5 ir dārza tehnikas veikaliņš (DM Tehnika SIA). Tur var arī tehniku iznomāt, ne tikai nopirkt Tiesa, patreiz liels pieprasījums, nezinu vai viņiem ir ko iznomāt.

 

Veikaliņu zinu - Husim ņēmu daļas gan benzīnzāģim, gan pļāvējam. Mājaslapā gan neatradu nomas iespēju pieminētu, bet rīt uzzvanīšu. Jāmēģina iznomāt un ja būs ok, tad jāpērk nost. 

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nez tie lielākie pūtēji ar nesvaigu sniegu ar tiek galā?

 

priekš tā sniega frēzi vajag ņemt, problēmu nebūs

Link to comment
Share on other sites

Pagājušo nedēļu ar kaimiņu runājos par sniega agregātiem, tas izteicās sekojoši pie mūsu sniegiem sniega pūtējs ir neefektīvs - ir vainu sniegs pūciņa vainu sasnieg spalja zampa ko pūtējs nevar pacelt, viņš esot nonācis pie secinājuma ka labāk ir motorizētā sniega birste - ar to var gan pūkaino sniedziņu dzenāt gan šļuru dzīt prom.

 

Pat šoziem ja reāli paskatās 1 nakti uzsniga 20cm, pārējās 2-4cm sedziņa. tā kā reāli ar pūtēju bija ko darīt vienu dienu...

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

pie mūsu sniegiem sniega pūtējs ir neefektīvs
 Nu tev kaimiņš ir specs. Viņš kādreiz kaut kur pa Latviju ziemā arī izbrauc ?

 

spalja zampa

 

vainu sniegs
tik daudz gudru terminu...
Link to comment
Share on other sites

Biju Palmu ielas bodē, iekšpagalmā pašķūrējām/patestējām un finālā tiku pie verķa (elektriska Texas sniega frēze/pūtējs). Mazliet parosījos šovakar savā pagalmā un esmu visnotaļ apmierināts. :)

 

P.S. Sakarīgi izrunājāmies un izpētījām variantus. Manām vajadzībām labāks benzīna variants (lai izjustu starpību) bij diezgan liels, advancēts un krietni dārgāks variants. Starpvariantus nebij jēga ņemt. Ļoti sakarīga attieksme no uzņēmuma puses. Grūti bij ticēt, ka mūslaikos vēl cilvēki tiešām mēģina pāŗdot to ko Tev vajag un reāli atrunā no dārgāka pirkuma, kas viņiem izdevīgāk būtu - nostaļģija pavilka uz laikiem, kad pats vēl tirgoju ar līdzīgiem principiem. :) 


 

 

Pat šoziem ja reāli paskatās 1 nakti uzsniga 20cm, pārējās 2-4cm sedziņa. tā kā reāli ar pūtēju bija ko darīt vienu dienu...

 

Eksperts mļin. Vienkāršs jautājums -Tev pašam ir aktuāls jautājums par sniega tīrīšanu pie dzīvesvietas? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sākumā dažas Vispārzināmi Fakti:

Latvija nav viens punkts uz kartes. Tajos pat Ādažos dažādās ielās sasnieg dažādi, par visu novadu pat nerunājot, nu un vēl vējš arī sapūš. Ja māja aizvējā, tad protams jauki.

 

Es šoziem savu pūtēju darbināju 3 reizes, un nebūt dēļ tā lai dažus cm notīrītu. Pūku var mierīgi ar lāpstu. Var jau ar pūtēju, bet tā ir ķēmošanās.

Lai gan arī - ja tā ir pirmā reize ziemā un vajag pūtēju izkustināt pēc vasaras guļas, lai tas būtu gatavs, kad nāks lielie sniegi.

Šorīt bija plāna kārtiņa sakritusi, knapi 1 cm, to vispār ar slotu var slaucīt.

 

Par slapjo sniegu nepiekrītu - atkarīgs no aparāta. Nu nav tā, ka ir vai nu pūka, vai sniega-ūdens putra. Jā ar tādu pūtējs aizrijas, proti, aizķep caurule.

Kaimiņš jau runā par savu konkrēto pūtēju. Savam, šajos 5 gados, kuros ekspluatēju, es atceros pāris reizes, kad bija tik slapjš, ka tiešām viņš netika galā.

 

Taču tam vajag vājprātīgi slapju putru, ir neērti, ik pa gabalam caurule jātīra. Tam gan ir jaudas regulēšana, tie 6 ātrumi arī ar galvu jālieto, nav tā, ka pūtējs jāliek jāliek malā un viss, tas ir ļoti ekstrēmos gadījumos.

Visam pārējam - arī slapjam sniegam der. Vismaz mans tiek galā. Arī smuki salauž sasalušu sniegu, proti, ja pa nakti uzsniga slapjš un pēc tam piesala.

 

Cik ir jātīra - ~40m, padsmit postus atpakaļ es ieliku foto, piedevām arī iela - pašvaldības traktors izbrauc tikai pa vidu, malās vismaz metru atstāj.

Ja man būtu 3 dēli ar lāpstām, tad man tīrītāju nevajadzētu, bet ja jātiek galā vienam - labāk ja ir tehnika, kuru var izmantot, ja paliek par traku.

 

Salīdzinot ar kaimiņiem, kuri tīra solo, pie apmēram vienādiem tempiem es tieku galā vismaz divreiz ātrāk.

 

Elektriskajam ir gan trūkumi gan priekšrocības, salīdzinot ar bendžas. Nav ar degvielu un eļļu jāņemas, tas noteikti ir pluss.

Elektriskais der maziem gabaliem pie pašas mājas, citādi baigi gara "aste" līdzi jāstaipa.

Tas ir galvenais, kas man nepatīk pie elektriskajiem. Bendžai protams ir sveču un eļļas jautājums, taču pieskatot un mainot pēc nepieciešamības - startē bez problēmām.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Labs risinājums

 

Šo ar izskatīju kā variantu - akcija vairākās vietās (pēc būtības līdzīgs tam ko nopirku), bet palasīju atsauksmes, ka ir problēmas gan darbībā, gan ar detaļām. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Pacelšu vecu tēmu, sezona tak klāt :)

vakar/šodien pie manis te uzsniga katru dienu kādi 5-10cm, esmu laukos, pagalmu iztīrīt ar lāpstu nav problēmu, piebraucamais ceļš ir ~200m pāri pļavai, kuru vēja gadījumā bieži aizputina. pēc tam vēl ~300m kopējais ceļš ar kaimiņiem līdz pašvaldības ceļam. kaimiņi uz vietas ziemā daļa ir, daļa nav, bet nevienam nav nekāda traktortehnika, līdz ar to kāds pasauc traktoru tikai pie ļoti liela sniega no tālienes par attiecīgu samaksu.

vot domāju, vai vismaz piebraucamajam ceļam sniega frēze pašgājējs būtu risinājums jeb tomēr nē, pa retam iztīrot arī visu puskilometru, ja galīgi darīt nav ko.

biedri varētu padalīties ar pieredzi, nu jau augstāk minētie aparāti pāris gadi nu kā kalpojuši..  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , uldise teica:

frēze pašgājējs

Ir kaimiņsētā tāds aparāts, kuru kādreiz aizņemos, ja galīgas kupenas piegāž, ka ar lāpstu jau ir kā ir iztīrīt.

Jāsaka - sajūtas dalītas.. Itkā jā, ja tiko piesnieg mīksts sniegs, tad izpūst ar šo var ka prieks. Bet ja slapjais sablietējas, vai sērsna, tad jau sākas čakarēšanās.

Vai es kādreiz sev ņemtu tādu aparātu - laikam nekad. Neapšaubāmi labāk investētu naudu kādā kaut vai nelielā traktorītī, kas pildītu arī papildus dažnedažādas funkcijas lauku sētā, protams, ja to pielietojumu var atrast, un ir vajadzība.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
pirms 15 stundām , Litrbolz teica:

Zemes frēze ar motoru, sniega pūtējs ar motoru, zāles pļāvējs ar motoru. Kas vel mums ir modē?

Gumijas sieviete arī ar motoru. Negumijas sievietei arī motors.. 

 

pirms 15 stundām , Litrbolz teica:

Tur vienam no otra pat svece nederēs

Bet te gan var izlīdzēties ar vienu svecīti..

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...