Jump to content

Logu maiņa dzīvoklī.


Zux
 Share

Recommended Posts

Montāžnieku vairs nevar uzskatīt par brendu,jo tagad viņi tirgo nevis savu ražoto produkciju bet gan poļu izstrādājumus.

 

Pavasarī pirku no viņiem tos poļu logus. Nav nekādas vainas, turklāt dabūju par nesezonas supercenu, viens logs izmaksāja ap 100 eiro, ar visām pavadzīmēm.

 

Iekšā liku pats. Man uz 10 logiem ar visām apdarēm sanāca paprāvu kušķi šādā veidā ietaupīt.

 

Mīnuss bija tāds, ka logus nācās gaidīt 3 nedēļas (vietējie no cēsīm piedāvāja nedēļas laikā uztaisīt, tikai viņiem, kad ierunājos par pavadzīmēm, cena pēkšņi pieauga par 21%), jā un uz kaulēšanos Montāžnieks arī nebija atsaucīgs, činkstot, ka tā jau 50% atlaide dēļ nesezonas.  

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pirms nedēļas ielika jaunos logus. Paņēmu vislētāko - latlogi.lv, viņi bija arī ar visīsāko izgatavošanas termiņu. Logi ir Gealan 8000 74mm, 6 kam., furnitūra Siegenia. Pret firmu nekādu pretenziju, logi atnāca laicīgi, kā solīts. Uzstādīšanu sarunāju, ka tiek atlikta uz nedēļu. Vienā dienā uzstādīja (uz katru logu 1h), otrā apdari uztaisīja, gan no iekšpuses, gan ārpuses (tur biku ilgāk, stradāja 1 cilv). Viss čiki, uz visiem darbiem garantija 2 gadi. Labi, ka biju sagatavojies pret būvputekļiem, kad vecos krievu laika kociniekus ņēma ārā. Visu biju apklājis, citādi viss būti bijis balts. Arī apdari taisot biku paputinājās. Visus gružus paši saslaucīja un iznesa.

Ja kādam vajag, var tur griezties, man likās, ka viss OK.

 

Aizmirsu piebilst.

Pirmā iemaksa 20%, pārskaitījumā vai skaidrā naudā, bet atlikusī summa tikai skaidriniekā, kur pārējos kantoros visu var pārskaitījumā. Mož te arī slēpjas tas, ka lētāk.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Apdare no abām pusēm visiem logiem pa 1 dienu? :shok:

Labots - Red
Link to comment
Share on other sites

Man nav māja, bet dzīvoklis un mainīju tikai 2 logus. No ārpuses tur maz ko darīt, katram logam tikai viena mala ar javu jānoiet.

Link to comment
Share on other sites

Ā, galīgi pārlasījos :)

 

Nu, tad jā, + / - ok.

 

Ar ko iekšpusi taisīja? Reģipsis + profillīste pie loga?

 

Es savai hātai (dzīvokļveida māja) visas ārējās ailes apdarināju un nosiltināju ar 3cm putuplastu. Tur gan paiet laiciņš - kamēr nokal veco apmetumu nost lai normāli var putuplastu pielīmēt, nogruntē virsmu,  pielīmē, dienu jāgaida lai apkalst, tad pirmā armējuma kārta un stūri ar pieslēgumiem, tad otrā kārta, tad dekoratīvais apmetums un krāsošana :)

Link to comment
Share on other sites

Ar ko iekšpusi taisīja? Reģipsis + profillīste pie loga?

Sānu malas un augša no reģipša plātnes, kas pēc tam nokrāsota, aiz viņas putas, kas aizmālētas gar sienmali ar kaut kādu javu (kādu tieši, jau aizmirsu). Tā kā līmēšu tapetes, tad tā biku nomālētā siena mani nekrata. Profilīstes nekādas iekšpusē nav. Sprauga/salaiduma vieta pie reģipša plātnes un loga noieta ar balto silikonu.

Rīt pa dienu varu nofočēt, ja interesē?

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Dzīvokļos, kur po siltuma ekonomēšana tā tos logus liek.....

Bet privātmājā obligāti jāsiltina logu ailes!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pirms nedēļas ielika jaunos logus. Paņēmu vislētāko - latlogi.lv, viņi bija arī ar visīsāko izgatavošanas termiņu. Logi ir Gealan 8000 74mm, 6 kam., furnitūra Siegenia. Pret firmu nekādu pretenziju, logi atnāca laicīgi, kā solīts. Uzstādīšanu sarunāju, ka tiek atlikta uz nedēļu. Vienā dienā uzstādīja (uz katru logu 1h), otrā apdari uztaisīja, gan no iekšpuses, gan ārpuses (tur biku ilgāk, stradāja 1 cilv). Viss čiki, uz visiem darbiem garantija 2 gadi. Labi, ka biju sagatavojies pret būvputekļiem, kad vecos krievu laika kociniekus ņēma ārā. Visu biju apklājis, citādi viss būti bijis balts. Arī apdari taisot biku paputinājās. Visus gružus paši saslaucīja un iznesa. Ja kādam vajag, var tur griezties, man likās, ka viss OK.

 

Cik maxaja, ja nav nosplēpums?

Link to comment
Share on other sites

Cik maxaja, ja nav nosplēpums?

Es ņēmu ar papildu fīčām, lai obgligāti verās visi logi, arī lielais, kur trīs rūtis. Pieprasīju, lai no ārpuses būtu putu aizsarglenta, pret to lēnāku novecošanos. Viss šitas sadārdzina, bet pie viņiem bija vis lētākais piedāvājums, šķirba bija no 100-300€ starp 8 dažādiem kantoriem.

latlogi.lv/lv/pvc_logu_cenas  Ja dzīvoklis, izvēlies sēriju un paskaties.

 

privātmājā obligāti jāsiltina logu ailes
visas ārējās ailes apdarināju un nosiltināju ar 3cm putuplastu.

Tu domāji, tipa, kaut ko tādu?

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

post-62913-0-89407700-1441271496_thumb.pngJā, un putiks kā iekšējā apdare, iet pāri rāmim. 

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

ja es saviem logiem nekādu putuplasta siltinājumu neliktu, kas man draud nākotnē?

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Apmēram šāda aina termokamerā 

post-62913-0-31282600-1441274242_thumb.jpg

 

Plus auksti stūri, potenciāli pelējums. Lielāks kurināmā patēriņš.

Labots - ronalds_
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es maz ko saprotu no termodinamikas, bet sakiet, kādai ir jābūt stikla paketei, kurai virsmas temperatūra ir tāda pati, kā visai pārējai telpai (cik nu daudz tās telpas tajā attēlā ir redzamas), bet tieši stūri ir visaukstākie? Tiešām uz stikla nav nekāds temperatūras kritums?

Nez kāpēc, bet pievienotais attēls man šķiet kā reklāmas bukletos mēdz rakstīt, ka attēlam ir tikai ilustratīva nozīme.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Tā bilde ir no manas mājas loga pirms siltināšanas! Aukstumu stūros varēja pat ar roku sajust! 

 

 

bet sakiet, kādai ir jābūt stikla paketei, kurai virsmas temperatūra ir tāda pati, kā visai pārējai telpai

 

Parastās paketes ar 3 selektīvajiem stikliem. Un pakete nav telpas temperatūrā - telpā tajā laikā bija apmēram 22 grādi. 

Un tā ir patiesība  - nepareizi ieliktiem logiem ir pamatīgi siltuma zudumi tieši iestrādes vietā - tāpēc jau rāmim ir jābūt siltinājumā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

izrādās pareizi montēts logs atveras pats vaļā līdz 45 grādiem, nevis aizverās ciet vai atverās pilnīgi
Nu nezinu gan vai tas ir pareizi vai ērti, un ja es gribu pievērt, tad viņš verās atpakaļ vaļā līdz tiem 45° atvērumam. Cik tas ir pareizi?

Man svarīgi bija, lai es varu atvērt jebkurā stāvoklī un logs tur arī paliek. Tieši tā man arī ir uzstādīts. Tas bija pirmais ko pārbaudīju tikko pēc pirmās iestiprināšanas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

izrādās pareizi montēts logs atveras pats vaļā līdz 45 grādiem

 

Pareizi montēts logs paliek tieši tādā pozīcijā, cik tas ir atvērts( bez caurvēja). Lai tas atvērtos 45 grādos, rāmim ir jābūt interesanti locītam, kas vairs nav pareizi. 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Jā, un putiks kā iekšējā apdare, iet pāri rāmim.

 

 

Tas ir viens variants. Es, personīgi, nākamreiz likšu šitā (protams, mājai ar siltinājumu):

 

post-98458-0-27879200-1441379583_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Iepriekš izmantotie un ieteiktie latlogi.lv vairs neeksistē.

Vai 2020. gadā no budžeta gala ir kas jēdzīgs iesakāms?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kas ir budžeta gals un kādi ir tam kritēriji?  Pavisam nesen sūtīju Mārupes Logi 3-kameru logu. Bija viss ok. Pats uzstādīju, tāpēc nezinu pārējo būšanu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Mezavecis teica:

3-kameru logu

3-kameru logi (4 stikli?) laikam nebūs budžeta variants :D Gan, cik lasu, tad katrs ar kamerām saprot savu.

Ar budžetu galu domāts, ka vajag pēc iespējas lētāk un pie normālas kvalitātes. Čoms meklē logus dzīvoklim, kas ies uz īri.

Pats gadus 5 atpakaļ izmantoju latlogi.lv pakalpojumus, bet tā kā šamie vairs neeksistē, tad nav variants.

 

Anyway, vajag pilnu risinājumu ar uzstādīšanu.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Gribēju teikt - 3 stiklu :)  Es pieņemu, ka lētāk būs tur, kur arī vietas šos logus gatavo. Rīgā ir daudz visādas aģentūras saviesušās, kur noslauc peļņu un pasūta maziem kaktu kantoriem. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

lētāk ir no poļu ražotājiem, jo daudzas firmas, ļoti daudzas, pasūta  poļos, tad atnāk fūre un katrs savus logus savāc. Bet firmele lielās, ka paši tipa ražo, jo tā rada uzticību klientos.

Logu rāmji arī mēdz būt dažādi, citos metāla ribas no plāna bleķa, vai nepilnā garumā utt. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , kaads teica:

lēti un labi neiet kopā 

Nu, mana dzīves pieredze rāda, ka tomēr mēdz. Protams, katram ir savas vēlmes un vajadzības, un dažreiz tās neiet kopā ar "lēti", bet tas ir cits stāsts.

 

P.S. Man personīgi vienalga, kur ražo logus pēc izmēriem - Polijā vai Latvijā.

Link to comment
Share on other sites

man taisīja eurologi, pirms pāris gadiem, ir ok.

cenas starpība 3stiklu paketei no 2stiklu - diezgan nebūtiska uz to visu pasūtījumu.

tagad drošvien gribētu lai arī kasešu žalūzijas uzreiz iemontē, bet nu....

Link to comment
Share on other sites

darklight

Pēdējos dzīvokļos, ko esmu taisījis, logus lika Montāžnieks. Kā jau parasti - viss līmenī. Vilku pagājšruden vienā dzīvoklī elektrību, saimniece bija salikusi kaut kādus poļu ražojuma vislētākos. Bail bija pat virināt - krakšķēja un ļurkājās viss tas pasākums. Šausmas.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 57 minūtēm , darklight teica:

saimniece bija salikusi kaut kādus poļu ražojuma vislētākos. Bail bija pat virināt -

nedomāju, ka vaina bija pašos poļos. Ja latvietis tepat izmantos vislētākos profilus un furnitūru, tad rezultāts būs tāds pats.
 

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

2015.09.4. , 13:17, Murlo teica:

p.s. izrādās pareizi montēts logs atveras pats vaļā līdz 45 grādiem, nevis aizverās ciet vai atverās pilnīgi

 

2015.09.4. , 13:44, Zux teica:

Man svarīgi bija, lai es varu atvērt jebkurā stāvoklī un logs tur arī paliek. Tieši tā man arī ir uzstādīts. Tas bija pirmais ko pārbaudīju tikko pēc pirmās iestiprināšanas.

 

Pienācis laiks parūpēties par logiem. Kā tur īsti ir ar to montāžas kvalitātes pārbaudi - ko, kā pārbaudīt? Par citētajiem komentāriem vairāk sliecos ticēt otrajam.

 

Logu montāža - gāzbetonā, līdz ar ārsienu, ar putām, ar lentām iekšpusē un ārpusē. Nekad neesmu redzējis, kā izskatās tikko montēts logs, tāpēc nav ne jausmas, kam pievērst uzmanību.

Link to comment
Share on other sites

Logu slīpums ar līmeņrādi vertikāli, horizontāli visās plaknēs. Bet jā, ja ir taisni, tad logs paveras 45 grādos vaļā un paliek. Ja sikstas eņģes, tad var palikt kā rakstīja Zux


Rekur stāsta kā montēt pareizi no siltināšanas viedokļa. Logs jāliek sanāk 1/4 daļa no sienas biezuma skatoties no ārpuses

 

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pēc tā video sanāk, ka kā nogruntē, tā uzreiz arī līmē to logu. Intersanta pieeja… Līdz šim visur lasīts, ka jāļauj dažas stundas nožūt.

Par to "1/4 daļa no sienas biezuma" - manā gadījumā nav aktuāli (māja, tiks siltināta).

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Tā nav interesanta pieeja. Montāžas putām vajag mitrumu, lai labāk cietētu.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , binary teica:

Par to "1/4 daļa no sienas biezuma" - manā gadījumā nav aktuāli (māja, tiks siltināta).

Ir situācijas, kad no siltumtehnikas viedokļa labākā loga montāžas vieta ir siltinājuma, tad logus montē ar iznesumu no mūra. Vēl "silti", bet parasti nesmuki, ir laist siltinājumu krietni pāri loga rāmim. Savukārt mūra sienā montēt pārāk tuvu ārpusei (mūra vēsajā zonā) nav labi,  siena tur ir vēsāka un lielāks risks, ka veidosies rasas punkts.
Bet nu tas viss vairāk vai mazāk tika aprunāts jau iepriekš.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 1 stundas , maize teica:

montē ar iznesumu no mūra

 

Ja māja tiek normāli siltināta, tas ir vienīgais pareizais veids. Normāli = vismaz 10 cm un vairāk siltumizolācijas materiāla. Mīnuss - jāliek logi un jāsiltina vienlaicīgi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , VebKamera teica:

Ja māja tiek normāli siltināta, tas ir vienīgais pareizais veids.

Gan jau ir OK, bet tie kronšteini, lai logu iznestu ārpus sienas, dārgi. Kronšteinu tirgotāji gan jau priecīgi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , vvv teica:

bet tie kronšteini, lai logu iznestu ārpus sienas, dārgi

Ir DIY risinājums - saplākšņa kaste.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 18 minūtēm , vvv teica:

tie kronšteini, lai logu iznestu ārpus sienas, dārgi

 

Jā, ir dārgi. Bet esmu mērījis riktīgā ziemā logu ailes temperatūras. "Parastā" veidā siltinātai mājai ar "klasiski" ieliktiem logiem (t.i. līdz ar mūri) logu ailes stūrī mūris atdziest zem 10 grādiem C, pie iekšas temperatūras 22 grādi. Aukstums, rasošana, mitrums, kondensāc, utt. Ja taisa ne-savā mājā un uz gadiem 5, tad protams, nav ko ķēpāties. Ja savā un uz gadiem 20-40, tad es darītu tikai tā. Un jā, labs logs tos 40 gadus izvilks, man īpašu šaubu nav. Manējie, ne pārāk labie, stāv jau 15 un noguruma pazīmes netiek novērotas. Kāpēc neieliku pareizi? Jauns un dumš biju.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...