Jump to content

Logu maiņa dzīvoklī.


Recommended Posts

Vecie koka logi savu nokalpojuši. Jaunie droši vien tiks likti plastmasas (PVC). Kādas firmas ieteiktu, kas logus piedāvā, protams, paši arī ieliek kvalitatīvi ar visām palodzēm, apdari, utt, es nezinu kas tur vēl. Lai firma godprātīga, kas zina ko dara, spēj adekvāti pakonsultēt un nepiečakarēs pie pirmās izdevības ne ar materiāliem, ne nepieciešamo pakalpojumu komplektu, piemēram, piegāde pa stāviem ir noklusēta.

Uz ko vēl skatīties? 2 stikli vai 3? Cik tur tās kameras un ko viņas dod? Ir vēl dzirdēta ziemas vēdināšana, vajag? Kas vēl?
Ne no dārgā gala.

Edited by Zuxters
Link to post
Share on other sites
 • Replies 103
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Zux

  13

 • vvv

  10

 • binary

  8

 • itanium

  5

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Logus un durvis standarta variantā praktiski arī tur putas un tie stiprinājumi pa lielam vajadzīgi, lai montāžas procesā var lielikt logu. Ja logs izvirzīts, tad arī viņš nekarāsies gaisā, bet ap to b

Ja rodas šāds jautājums, tad droši vien tie nav gana taisni.   Logiem jābūt tik taisniem, lai tie būtu taisni. 

Var mēģināt saguglēt. Zinu, ka DINos katrs sīkums ir standartizēts, tur noteikti ir arī par logiem. Tik vajag vāciski kaut ko saprast. Šo te atceros, ka 90os, kad celtniekiem organizēja Knauf kursus,

Posted Images

Kaspars12

Es otreiz liekot gribētu, lai tos logus ieliek pareizi, ne tā kā visi uz putām un pa virsu apdari. Pagājuši kādi 4-5 gadi un putas ir beigtas, sākas jau problēmas.

Link to post
Share on other sites
itanium

No lētā gala varu ieteikt latlogi.lv (mainīju logus pirms mēnešiem ~3).

Ar manām prasībām bija krietni lētāk nekā konkurentiem (~200€).

Pasūtīju -> pāris dienas -> atbrauca viņu pārstāvis un nomērīja -> ~2 nedēļas -> atbrauca meistars ar palīgu (kaut kāds algotnis, ne viņu darbinieks) un logus ielika pāris stundu laikā.

Vienā vietā bišķīt nohaltūrēja - gan nekas traks un citi visticamāk nepamanītu.

Tipveida projektiem standarta cenā ir gan vasaras, gan ziemas vēdināšana.

 

Minētās 2 nedēļas varēja samazināt uz 1 nedēļu, ja Gealan profila vietā ņemtu Aluplast.

 

Kaspars12, tur ne putu vaina, putas nav galvenais logu "nesējs".

 

P.S. Aizmirsu pieminēt, ka pie nomērīšānas bija jāiemaksā avanss ~30% apmērā.

Edited by itanium
Link to post
Share on other sites

Īrējam ofisu saimnieka mājā. Izdomāja mainīt logus, pasūtīja "Rietumu logos" ar uzstādīšanu. Uzstādīšana skaitījās "ar apdari". Logus lika, nepabrīdināja, ka būs šausmīgi putekļi. Visas ofisa mantas nācās slaucīt, mazgāt. Varēja taču pabrīdināt, būtu laicīgi apseguši. "Apdare" - pieskrūvēts reģipsis pa ailes perimetru un špaktele - pa rupjo. Lai izskatītos civilizēti - tur vēl daudz darba. Cena, ja pareizi atceros - 50 EUR par logu. Manuprāt - daudz!

Katrā ziņā - "Rietumu logu" montāžu neiesaku (vai arī vajag visu smalki atrunāt un avansā maksāt tikai pusi, otru pusi pēc darba pabeigšanas).

Link to post
Share on other sites

Ja ņemtu tagad, droši vien savai mājai ņemtu ar trīs stiklu paketi un arī kādu profilu niknāku. Ir pat doma, ka jāmaina vien nost tos, ko pirms 10 gadiem ielika. Varbūt arī ar to speciālo vēdināšanu, lai gan tur jau arī pietiek pieregulēt uz minimālu šķirbu to vēdināšanas režīmu, un miers.

Dzīvokli droši vien liktu tāpat lētākos, ja nu tik nav kāds brīnums, ka katram sava apkure vai vismaz siltuma skaitītājs, pēc kura arī tiešām rēķina apmaksu.

Link to post
Share on other sites

3 stiklu paketi un atbilstošus plastm rāmjus! būtu jēga skatīties vai plastmasa jauna vai no otreizējās pārstrādes (aluplast šķiet ka bij tieši tā pārstrādātā - sānu malās pelēka plastmasa). ziemas vēdināšana, kas izpaužās kā vienā vietā blīvējuma nomaiņa uz tādu kastīti - manuprāt nav vērts. apdari atvieglo reģipša uzstādīšanas profili, kurus iekļauj pie pasūtīšanas. man lika logus eurologi.lv - šķiet ka ir ok. vēl ir jēga pie logu maiņas padomāt par žalūzijām iebūvētām, bet izskatās, ka lēti normāli nekādu variantu nav.

Link to post
Share on other sites

imho apdari lodzinieki netaisīs. Vispirms aizsūti savus ailu izmērus un pieprasi cenas vairākiem kantoriem. Jā tagad putas vairs tā neizmanto - līmē lenti vēl ar pa virsu lai nav zudumi.

Link to post
Share on other sites
Kaspars12

itanium tās putas izmanto haltūrētāji, kuriem dienā jāieliek nlogi, kas ir vienādi ar noteiktu $. Vairāk ieliksi, vairāk naudas.

 

Tiešī tā kā Oscar saka, izmanto lentas + SPECIĀLĀS putes, uzsvars ir uz lentām, kas neļauj tām putām samirkt/pūt, lentu liek no abām pusēm, vienā tvaiku necaurlaidīgo hidroizolējošo lentu un otrā tvaiku caurlaidīgo difūzijas lentu.

 

Būtu to apguvis pirms saviem 5 gadiem, nebūtu tādiem atļāvis līst pie logiem. Toreiz likās ok, ja visi tā dara, tad jau pareizi ir :D

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

Ja tās putas aiztaisa ciet, tad kur ir problēma? Protams, brīvi pieejamās bez nekā, putni izknābās un saulē tās sadrups.  Man arī māc šaubas, vai dzīvoklī 3 pakešu logi kaut kādu reālu pienesumu dos. Tur lielāku labumu dos vējtveris, it sevišķi, ja dzīvo kādā augstākā stāvā.

Link to post
Share on other sites

Man dzīvoklī no sākuma bij visur 2 stiklu pakešnieki. Ziemā kondensāts krājās uz visiem logiem. Tad 2 logus nomainīju uz 3 stiklu, uz tiem kondensāts vairs nekrājas un pieliekot roku pie stikla jūt ka nav uz pusi tik auksti kā 2 stiklu logi, istabā arī uzreiz daudz siltāks.. No tā secinu ka siltumizolācija kudi labāka.  Varbūt tie vecie 2 stiklu pakešnieki kautkādi sūdīgi, bet nu ja būtu jāliek tad tikai 3 stiklu. Cenu atšķirība arī nav tik liela. 

Firmeli paņēmu kautkādu random no skrejlapām pogjezdā, bet par kvalitāti, cenu un darbu izpildi esmu ļoti apmierīnāts.

 

Mainīts pagājušo gadu, izmaksāja no a-z drusku zem 400.

Edited by Jeasus
Link to post
Share on other sites
Tur lielāku labumu dos vējtveris, it sevišķi, ja dzīvo kādā augstākā stāvā.

Logam vējtveris, tas ir kā?

 

Ziemā to kondensātu daudziem esmu redzējis. Tas tāds 2 stiklu mīnuss vai tās ir citas nianses? Piemēram ar ventilāciju vai apsildi saistīts.

Edited by Zuxters
Link to post
Share on other sites
Kaspars12

Tiešām cilvēkiem var iebarot visu, arī 5 stiklu pakešu logu :D

 

Uz loga veidojās rasas punkts, tāpēc arī bija norasojis, PROBLĒMA ventilācijā, mitrums telpā krājās. Ieliekot niknāku logu, problēma nepazūd, rasas punkts veidojas citur, telpā kāpj mitrums - Tas nav problēmas risinājums!

 

Lai kā tās putas apmetīsi no abām pusēm, ja tur nebūs korekti apkārt apstrādāts pēc tehnoloģijas, tās putas noārdas, jo veidojas mitrums, atkal par temperatūru lūzuma punktu jārunā.

 

Putas vispār labāk aizvietot ar kādām pakulām, kas kaļķī mērcētas, neatceros visas proporcijas, bet tas ir uz ļoti, ļoti daudziem gadiem bez bēdas.

 

Uz logu tās lentas izmaksā kādus 20eur vairāk, ņemot vērā ieguvumu uz daudz vairāk gadiem, tas nav dārgi!

Edited by Kaspars12
 • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

Ne jau mitrumu jāizvada caur 2 pakešu logu. 2 pakešu logam toties, tas mitrums krājas pat pie normāla mitruma istabā, it sevišķi, ja tāda platāka palodze (dēļ biezākas sienas)

Link to post
Share on other sites

Kāda vēdināšana, joprojām modē ir blīvi logi, blīvas ārdurvis, aiztaisa visus ventilācijas caurumus ciet un "dzīvo" tip ekonomējot siltumu.

Ja neesi modīgs un tev nav citas gaisa pieplūdes kā škirbas gar vecajiem logiem, tad apsver iespēju iegādāties logus ar regulējamu vai pašregulējošu pieplūdi. Var ņemt vērā iedzīvotāju paradumus, ja dzīvoklī apdzīvo tikai nakts stundās un negatavo ne ēst ne drēbes mazgā, tad par ventilāciju mazāka raize, kā tad, ja tas apdzīvots 24/7, tiek ceps un šmorēts, žāvetas sīču drēbītes ir akvāriji 3 un vēl siltumnīca mitrumu milošiem augiem.

Logu maiņai ekonomiska pamatojuma parasti nav, tie "atmaksājas" desmit gados un ilgāk, te gan jāņem vēra dzīvokļa atrašanās vieta ēkā, ja pa vidu, bez ārsienām un pagraba/bēniņiem, tad logs dod vairāk, kā tad, ja dzīvo stūri, kur ārsienas, pārsegums un vēl apakšējais kaimiņš ar atslēgtu apkuri.

Link to post
Share on other sites
Uz loga veidojās rasas punkts, tāpēc arī bija norasojis, PROBLĒMA ventilācijā, mitrums telpā krājās. Ieliekot niknāku logu, problēma nepazūd, rasas punkts veidojas citur, telpā kāpj mitrums - Tas nav problēmas risinājums!

 

 

Ventilācija nu kāda ir tāda ir, daudzstāvenē neko nepārbūvēsi  (defaultie caurumi visur vaļā). Pagaidām gads tikai pagājis, nekur nekas citur pelēt nav sācis, telpā siltāks, logs sauss - pagaidām win. Laiks rādīs kas notiek. Mēģinājām ari vēdināt vismaz stundu dienā, rezultātā istabā auksts un nākamā dienā atkal rasa virsū.

 

 

 

 

Kāda vēdināšana, joprojām modē ir blīvi logi, blīvas ārdurvis, aiztaisa visus ventilācijas caurumus ciet un "dzīvo" tip ekonomējot siltumu.

 

Blīvās ārdurvis gan varētu būt iemesls ventilācijas problēmām, nav pa kurieni raut iekšā gaisu. Ir redzētas uzpariktes ieplūdei ko liek pie radiatora un caur caurumu sienā velk iekšā gaisu to uzsildot. 

Edited by Jeasus
Link to post
Share on other sites
Logu maiņai ekonomiska pamatojuma parasti nav

Manā gadījumā vienkārši IR jāmaina, kamēr paši logi nav izkrituši no 9 stāva. Nu es parspīlēju, bet doma ta skaidra.

Edited by Zuxters
Link to post
Share on other sites
Kaspars12
Mēģinājām ari vēdināt vismaz stundu dienā, rezultātā istabā auksts un nākamā dienā atkal rasa virsū.

 

Nevar pievēdināt telpu gadu uz priekšu, tas ir process, kas jāveic regulāri sekojot mitruma līmenim telpā.

 

Jāiepērk mitruma mērītājs, un sekojot komforta līmenim, dienā vairākas reizes uz min 10 izvēdinām, telpu, uz kopējo siltumu telpā tas neko baigi neatstāj, bet mitrums pamatīgi nokrīt. Protams, tas ir lieks darbs utt. Bet ar laiku, tas ir ieradums jau. var pirkt tos logu paneļos/durvīs montējamos vēdinātājus, kas automātiski darbojas, bet viens tāds maksā ap 100eur.

 

Logu maiņa dot tūlītēju efektu(nākošajā ziemā), ir daudz siltāk, manā gadījumā tie bija kādi 6-8 grādi, cita lieta, ka finansiāli tu to nejūti, jo nav jau siltuma skaitītāju un maksā kā visi, cits variants, ja ir siltuma skaitītājs vai dzīvo privātmājā!

 

Dzīve bloku mājā vispār ir briesmīga, kārtīgā apkures periodā gaiss ir stipri par sausu, rudens/pavasaris kamēr vēl nav apkures ir atkal ļoti mitrs gaiss.

 

------------

Par tēmu, Tev logi jāmaina, dari kā Oscar teica, vairākam firmām uzraksti/piezvani - veic cenu aptauju, pajautā par logu montāžu ar lentām. Pēc tam izvēlies sev pieņemāko un liec iekšā. Apdari, lai dara citi vai tie paši, tas jau no firmas atkarīgs. Grūti gan iztēloties kā 9. stāvā no otras puses to lentas montāžu izdara, bet tā jau ir viņu problēma!

Edited by Kaspars12
Link to post
Share on other sites

 

 

Ziemā to kondensātu daudziem esmu redzējis. Tas tāds 2 stiklu mīnuss vai tās ir citas nianses? Piemēram ar ventilāciju vai apsildi saistīts.

 Tas vairāk dēļ nepietiekošas ventilācijas, nepietiekošas apsildes. Zinu, jo pašam ir divu stiklu pakešu logi, pirmie likti krietni sen, tiem siltuma zudumi vislielākie, jo kādreiz nebija tik labi tie pakešnieki, arī prasītbas siltuma zudumu pretestībai nebija tik augstas. Lūk, kamēr nebija centrālā apkure ar radiatoriem zem logiem, bija krāsnis, tad ziemā svīda logi, virtuvē pat leduspuķes bija, ierīkojām centrālo apkuri, nav nekāda kondensāta uz logiem, jo tiek kurināts un telpās uzturēts vienmērīgs siltums.

 Ja liec jaunus logus, ieteiktu likt ar trīs stikliem, pēc iespējas labākiem siltuma noturības rādītājiem, ja tik var atļauties. Logu maiņa vēlāk, nebūs viegli uz to saņemties. Man pašam viena daļa logu ir no laikiem, kad tikko parādījās plastmasas pakešu logi, tie krietni sliktāk tur siltumu salīdzinājumā ar vēlāk liktajiem, pēdējie ir likti 7 gadus atpakaļ, bija uz to brīdi vieni no labākiem siltuma zudumu pretestības ziņā, ar diviem stikliem, neatceros, bija ar trīs stikliem toreiz jau sākušies, gan jau bija, tik diez vai visur bija pieejami, diez vai bija paceļamās cenās. Saku, atšķirības stipri jūtamas. Vecos mainīt? Nu negribas, jo logiem nav ne vainas, arī viss tas aiļu remonts, negribās bardaku, vienīgais, ko plānoju, nomainīt pašas paketes. Tā ka, iesaku, liec ša brīža labākos logus, tāpat pēc dažiem gadiem atkal būs jauni standarti siltuma taupīšanas ziņā, būs vēl labāki logi, kuri jau būs norma, bet šā brīža labākie tik švaki neskaitīsies, kurpretī ša brīža švakie, tehnoloģiski novecojušie, būs pilnīga vēsture, kas neatbildīs nekādām prasībām.

Link to post
Share on other sites

Pareizi stāsta? Vecs LNT raidījums „Ražots Latvijā”.

Mājas lapā jau ar viss sīki aprakstīts, i par lentām i visu citu.

 

Link to post
Share on other sites
e = d

pie mūsu klimata pavasarī/rudenī mitruma savācējs būtu vajadzīgs gandrīz katrā dzīvoklī/mājā, kur logi mainīti. Istabā ne pārāk lielā der arī tas parastais plastmasas konteinerītis ar lielo tableti. Tādus krautā un citur pārdod.

Link to post
Share on other sites

Ņēmu no šitiem, nav lētākie, bet strādā labi eldita.lv

Link to post
Share on other sites

vēl jāņem vērā, ka vairāk paketes/ kameras - uzlabo akustiku - tas svarīgi, ja skaļa iela blakus. Tāpat ar to svīšanu...parasti jau sakarīgiem logiem paketē ir inerta gāze.

Link to post
Share on other sites

Kādreiz jau gāzes pildījumu un selektīvo stiklu lika kā opciju, ko papildus jāpiepērk.

Link to post
Share on other sites

es vienkārši gribu teikt, ja nav baigi skaļā vieta - neiespringt uz mega dārgajām paketēm - tā investīcija nav tā vērta. ja sava māja, tad var spiest uz zaļo mājas principu - bet daudzdzīvokļu māja..kam traucē pie - 20 tie 3 cm kondensāta uz loga apakšas...

Link to post
Share on other sites

Mazliet paskaidrojums par  lentām.

Ārējā lenta - vēja izolācija, iekšējā - tvaika izolācija, -> siltināšana ar minerālvati ( pēc tehnoloģijas)  -> elpojoša konstrukcija.

Ar lentām un putām -> putas neelpojošas -> lentu izmantošanas jēga ļoti strauji tuvojas nullei. 

Link to post
Share on other sites

+1 par "Montāžnieku"- jau 9 gadi gan privātmājā, gan sievasmātes dzīvoklī un nekādu problēmu.

Link to post
Share on other sites

Ir apzvanīti sekojoši, 4 jau zināmas cenas un viss pārējais.

 

labologuagentura.lv  -  gaidu cenu piedāvājumu.

latlogi.lv  -  vienīgie kas tikai "naļikā".

zebralogi.lv

logilukss.eu  -  gaidu cenu piedāvājumu.

alulogs.lv  -  šitie tie, kas visu laiku met bukletus.

rilathome.lv  -  arī met bukletus.

montaznieksde.lv  -  gaidu cenu piedāvājumu. Parasto tel. sazvanīt gan bija grūti. Uz mobilo stundas laikā tā arī neviens nav atzvanījis, zvanīju 2x. Visilgākais izpildīšanas termiņš.

 

Bez montāžnieka kāds ir saskāries ar pārējiem?


 

 

Ar lentām un putām -> putas neelpojošas -> lentu izmantošanas jēga ļoti strauji tuvojas nullei.

Tas tā tiešām vai tikai tavas domas? No ārpuses viņas būs noslēptas dziļi aiz betona sienas malas, tur saule viņas neredzēs nekad, tā kā jēgu neredzu. No iekšpuses, aiz apdares. Mož tiešām nevajag?

Vai tomēr vajag poļubomu, lai putas ilgāk savu struktūru saglabā?

Edited by Zuxters
Link to post
Share on other sites
Bonifacijs

Kādreiz mans kantoris ar ņēmās ar logiem, shēma tāda - ieliek reklāmu avīzē, saorganizē sonderbrigādi kas mērīs un liks, un sarunā ar kādu no nedaudzajiem īstajiem ražotājiem ka no viņiem pirks - viss! Alkoholiķis aizbrauc nomerīt, sastāda pseido līgumu un paņem avansu, atceļā iegriežas automātos un naudu nospēlē, klients zvana pēc mēneša un vicina pa gaisu līgumu, tipo kur logi. Vai vēl labāk, alkogoliķis izpilda visu iepriekš minēto, bet papildus tam paņem pie izgatavotāja logus, uzstāda tos klientam, saņem visu naudu un aiziet uz casino. Pēc mēneša atnāk rēķins no logu firmas un turpmak alkoholiķi meklē INTERPOL. Un morāle no visa šī ir tāda ka, izvēlies profilu un tad meklē kas to piedavās par zemāku cenu, apdari taisi pats vai sarunā atsevišķi

Link to post
Share on other sites

 

 

Kādreiz mans kantoris ar ņēmās ar logiem, shēma tāda - paņem avansu, atceļā iegriežas automātos un naudu nospēlē

Ceru, ka man šitā nebūs, kā savulaik tavā kantorī.


Būtu jau labāk neko neteicis. Šitā sevi noliki.

Link to post
Share on other sites
Bonifacijs

Nekas, normāli, tas bij pirms gadiem 10 apmēram, man izbijis menedžeris ņemas ar vārtiem utt. - tad lūk, nekas īpaši pa šo laiku nav mainījies :)  problēmas ar kadriem ir tieši tās pašas - tad neko nedara, tad nogāžas no 5m un salauž roku, kaut ko bez kā nav iespējams veikt darbu aizmirst paņemt līdzi - vispārēja klasika, gluži tāpat kā plosti nedēļu no vietas ar telefona necelšanu, nu a īpaši advancētus kadrus vēljoprojām meklē INTERPOL

Edited by Bonifacijs
Link to post
Share on other sites

Montāžnieks D tagad turpina kā Montāžnieks DE

Montāžnieku vairs nevar uzskatīt par brendu,jo tagad viņi tirgo nevis savu ražoto produkciju bet gan poļu izstrādājumus.

 • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

Sveiki.

Pirms diviem gadiem nomainīju četrus logus Purčikā. Apdare mana- tik daudz info ir tajā youtub`ē, ka pietika.

Logu kamerām vispār nav jēgas- 3, 5, 8 vai desmit- vispār nav jēgas kā tikai izturībai. Ņēmu ar alumīnija piedevu.

Stiklu skaits paketē- ņēmu 3- klusums (iela blakus), siltuma koeficents.

Furnitūrai gan ieekonomēju (nevajadzēja)- nākās laiku pa laikam k-ko pieregulēt.

Vēdināšana- mūsdienu furnitūrai ir 4 pozīcijas- slēgts, ziemas vēdināšana, vasaras vēdināšana, vēdināšana, atvēršana.

Vari mēģināt uzrakstīt k-ko uz: 1logs@inbox.lv - man 1 divnieks, 2 trīnieki, 1 īsais balkona sanāca 700 lati(!) ar palodzēm.

 

Es esmu apmierināts ar pakalpojumu.

Link to post
Share on other sites
Furnitūrai gan ieekonomēju (nevajadzēja)- nākās laiku pa laikam k-ko pieregulēt.

Ko nozīmē ieekonomēju? Kāds profils tad tev ir. Man jāizvēlās starp Gealan 6 kam. un Aluplast 5 kam.

Ko tauta saka?

Baigo šķirbu starp viņiem īsti nemāk neviens pateikt. Tipa Gealan izturīgāki. Un tās kameras 5 vai 6 laikam arī po.

Edited by Zuxters
Link to post
Share on other sites
e = d

 

 

Logu kamerām vispār nav jēgas- 3, 5, 8 vai desmit- vispār nav jēgas kā tikai izturībai. Ņēmu ar alumīnija piedevu. Stiklu skaits paketē- ņēmu 3

 

kamerām nav jēgas, bet stiklu skaitam paketē ir? vispār jau tā jēga abiem ir viena un tā pati.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
 • Create New...