Jump to content

Paliidziet ar dziivokļa datortīkla izveidi.


rememberme
 Share

Recommended Posts

Kā ir ar to tīkla kabeļa vilkšanu blakus elektrības kabeļiem?

Praktiski ietekmē kaut ko?
Vai tikai teorētiski un lielos attālumos?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CAP

    6

  • MartiniB

    6

  • rememberme

    13

  • viesturs0711

    11

Bonifacijs

Diez ietekme uz veselību mainās no tā ka wifi tīkls stāv dīkstāvē vai dzenā torrentu Gb?

Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka dažs labs nopircis pārcenotu bezvadu rūteri un nu ar putām uz lūpām stāsta kādus "trikus" viņš māk. 

 

Tīkla izbūve remonta laikā jau ar nemaz tik dārgs pasākums nav, ja neizvēršas tad domājams, ka 150 eiro ar visu rūteri iekļautos

 

Pie nosacījuma, ka pats velc

Labots - ricijs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Izskatās, ka dažs labs nopircis pārcenotu bezvadu rūteri un nu ar putām uz lūpām stāsta kādus "trikus" viņš māk. 

 

es teiktu, ka izskatās ka dažs labs dzīvē nav redzējis neko labāku par maxima nopērkamajiem tp-linkiem un ar putām uz mutes uzskata ka vads ir vienīgā opcija. 

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

Cena tomeer gandriiz x2

 

vissur kur figuree "AC" cena ir x2 un vairaak :(

peec taa ka cilveeks pirms dariishanas visu izshtuko var spriest, ka prasiibas ir stipri virs avg -

taatad jauns ruuters = Gbit LAN + WiFi AC ruuters

 

pret TP-Link dizhu pretenziju nav, bet ..

vadu tiiklam un zhongleeshanai ar vairaakiem ienaakoshiem isp izveelos MikroTik

bezvadam, apsverot daudzus par un pret, ne ko knapaaku par Asus ac66u pirms gada izveeleeties nevareeju

Link to comment
Share on other sites

rememberme

Patiesiibaa veel nezinu cik reaali aatru netu varu dabuut Iecavaa. Adreses paarbaude LTK paraada iespeeju piesleegt "Internets 4 Optika" liidz 400mbit/s, taapeec arii ruutera izveelee svaarstos starp TL-WDR4300 ~50€ un TD-W8980 ~60€, bet ja Tu apgalvo, ka ir veerts paarmaksaat par Archer C7, tad es protams ar domu par stabilu naakotni, piemaksaaju vairaak.

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet HD filmas ar 30 mbit/s mēdz bik iefrīzot pa wi-fi.

 

kādus dzelžus lieto ?

Labots - chieris
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

ar putām uz mutes uzskata ka vads ir vienīgā opcija.

Vads ir pareizākā un ēteru saudzējošākā opcija. Ja visi pāries uz AC, tad sāksies armagedons!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

kādus dzelžus lieto ?

 

Diemžēl pa vasaru dzīvojos Saulkrastos un nevaru Tev pateikt modeli, bet kaut kāds Tp links no lētā gala, kuru uzlika provaideris, kurš uzlika 5 GHz linku uz māju. Idejiski -  vidējā stāvā stacionārais dators, pie kura ir pieslēgts rūteris un savilkti visi vadi priekš WD player live, Panasonic TV, SAT medus un principā viss. Rūteris ir N standarta. 

Link to comment
Share on other sites

Ops, man dzīvoklis līdzīgs, kā autoram. Mūsdienās lieta tāda, ka to ierīču, pie kuriem pievilkt vadus, kļūst arvien mazāk. Manā dzīvoklī ir tikai divi stacionārie, no kuriem viens zem teļuka. Pie tiem vadi pievilkti, nu un pārējās portatīvās ierīces ēd WiFi. Mans lapsis ar 150 Mbit/s kartiņu man dod aptuveni 100/100 pa wifi, tā kā nav tik traki. 

 

p.s.

Jā, starp citu, te nesen panesās tēze, ka ja pie rutera wifi pieslēdzas kāds G, tad visas wifi ierīces nometas uz G. Manā gadījumā tā nav taisnība. Sieva ar savu veco g laptou vai kāds vecāks androids pieslēdzies, man vienmēr 100  Mbit/s turās

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Tas saucas dual kaut kas

Tipo 2 viens no otra neatkarīgi wifi tīkli

Tipo 2 viens no otra neatkarīgi wifi tīkli

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas saucas dual kaut kas
 

 

Man 5 GHz nemaz nav ieslēgts. Viss notiek 2,4, vai kāviņustur GHz

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Hmm, man kaut kā, pagaidām tīri intuitīvi liekas ka g=2,4 un n=5 un nekādīgi savādāk

Link to comment
Share on other sites

N arī var būt 2,4, bet tur ir modifikācijas, un N var močīt divos 2,4 GHz diapazona kanālos. Man konkrēti 10 un 7.

Link to comment
Share on other sites

 

 

pagaidām tīri intuitīvi liekas ka g=2,4 un n=5 un nekādīgi savādāk

https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11#802.11n

 

802.11n is an amendment that improves upon the previous 802.11 standards by adding multiple-input multiple-output antennas (MIMO). 802.11n operates on both the 2.4 GHz and the lesser-used 5 GHz bands.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
rememberme

Archers c7 nopirkts. Trešdien LTC sola meistaru piesleegumam. Par ~16€ meenesii solija Internets 3 Optika + 2 interaktiivaas TV ar 52 kanaaliem un veel kaut kaadu duper paku boonusaa, kaa arii visus dzelžus. Izskataas paaraak laPs piedaavaajums, lai buutu patiess. Nez kur āķis ? Varbuut nenaaksies uzreiz stelleet savus sat sķiivjus. Paldies visiem, kas nenoslinkoja un padalijaas ar padomu. Jūs veči, esat labaakie. :ok:

P.S. Ak, veel taads siiks jautaajiens. Vai man uz TV jaavelk 2 LAN vadi (TV+tuneris) ? aaaa cik sapratu, tad Archera usb portaa aareejo hdd nevar spraust ?

Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem, kas nenoslinkoja un padalijaas ar padomu. Jūs veči, esat labaakie.

Nu šie "padomi" tiešām bija "noderīgi".

 

 

 

vajadzētu varēt un sakonfigurēt kā NAS arī vajadzētu varēt

Nu tad tu sakonfigurēsi! Ja ne - uzskati ka pierādijis sevi (par to kas esi).

 

Atgādinājums! Kad lietotājam būs nākamās problēmas ar tīklu (pietrūks kabeļi un CPU jauda routerim), tad šie bezsmadzeņu (bezvadu) ieteicēji lai risina! Un pa velti, nevis ar kaukādu "nu tie EoP adapteri varbūt strādās... nu nopērc paprovē..."

Labots - McB
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu šie "padomi" tiešām bija "noderīgi".

pat tevi nevajadzēja saukt palīgā, lai par piecīti savelc vadus un pieslēdz rūteri 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

nu es ņēmu 5ghz ac rūteri (attiecīgi draudzenes laptopam tika apgreidots wifi adapters), ēters ir tīrs un 1.5 gada laikā 0 problēmu, 2.4ghz bgn droši vien ir aizkakāts.

Piecas gigabikses vai nē, ja gribi stabilu savienojumu ar ārpasauli vai ja gribi kautko nopietnu strīmot/kustināt šurpu turpu pa tīklu un tajā pašā laikā darīt kautko citu, tad vaivai būs stipri par īsu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kur iet Ieleja, tur wifi saknes nemet, jo tautas doma sēž!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Piecas gigabikses vai nē, ja gribi stabilu savienojumu ar ārpasauli vai ja gribi kautko nopietnu strīmot/kustināt šurpu turpu pa tīklu un tajā pašā laikā darīt kautko citu, tad vaivai būs stipri par īsu. 

kad būsi palietojis, tad varēsi dalīties ar savām fantāzijām. pie rūtera ir 4 telefoni, 3 laptopi un planšete, dzenāts šurpu turpu tiek nejēgā, nekad nav bijušas problēmas. protams pie kaut kāda paliela lietotāju skaita tās parādās, bet šis nav tas gadījums.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Kad viss ēters būs aiztirsts, tad paskatīsimies, kas labāk! Man mājās ar viss uz Waiwai sēž (jo prasības ir minimālas un optiku man neredzēt vēl kādu brīdi), bet papildus ir arī kabelis izvilkts, na zapas!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
rememberme

Biki stulbi sanaaca. Neviens taa arii nepateica, ka optikai vajag savu ruuteri. Tagad zinu, ka optika naak dziivoklii pa optisko kabeli, kuru sprauž LTK Huawei ruuterii, kurš dod arii pieklaajiigu waifaju. Tureet divus ruuterus pie sienas, kad tas otrs domaats tikai telefoniem un planšeteem ir dumji. Es kaa muļķis iepirku ~100€ veertu dzelzi, kam pat iisti pielietojuma nav. Tagad aiz neko dariit, piespraudu Archeru, padevu vienu tiikla vadu no Huawei, quick settingos uzliku dinamisko IP un aplauzos, jo i-nets neiet. Ir redzami divi waifai tiikli 2,4 un 5 mhz, piesleegties var, bet neta nav. Ko daru nepareizi ?

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Optikai ruuteris parasti iet daavanaa liidzi. Interneta kabelim jaabuut iespraustam optiskaa modema 1 vai 4 portaa!

 

Visam buutu jaastraada.

 

Aa un DHCP jaabuut uesleegtam tavaa jaunajaa ruuterii!

Link to comment
Share on other sites

rememberme

Daavana ta daavana, bet neviens nepateica, ka bez LTK ruutera i-nets nebuutu iespeejams un ka esmu iepircis daargu waifai ruuteri, kas man nah nav vajadziigs. PALDIES TAUTA :yahoo:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
Daavana ta daavana, bet neviens nepateica, ka bez LTK ruutera i-nets nebuutu iespeejams

 

Tad tev tagad LTK nets ir pieslēgts vai kā? 

Ja esi domājis optisko modemu tad tas jau ir pats par sevi saprotams, ka bez tā, nekāda interneta nebūs. Tas, ka tev uzlika modemu ar integrētu Wifi, nu ir kam modems bez Wifi.

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

rememberme

Saakot teemu rakstiju, ka i-nets buus LTK Optika ... , kas nav iespeejama bez LTK ruutera, kurš briinumainaa kaartaa apriikots arii ar waifaju, kas savukaart Archeru padara par daargu kraamu ... nu kaut kaa taa.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
bez LTK ruutera, kurš briinumainaa kaartaa apriikots arii ar waifaju

Tur jau tā lieta, ka ne visi modemi ir aprīkoti un lielam vairumam komplektā nāk lēts Tp-links kā wifi. 

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

MartiniB

@rememberme

un protams provaidera dotajam modem-ruuterim performance taada pati kaa "nevajadziigajam" kraamam pa 100e, ja?!

 

viens LAN ports ieksheejam tiiklam, tas ir ruuteris? es tomeer apgalvoshu, ka modems, kas ruuterim blakus vien pastaaveejis.

nerunaajot veel par konfiguraacijas ierobezhojumiem, savs ruuters un tikai savs! nekaada haljava to neatsveers  :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

LTK Optika nozīmē ka līdz dzīvoklim atnāk optikas dzīslas, kuras aiziet uz Ethernet konvertieri. LTK esmu redzējis tādu mazu sūdu kurš neko daudz nemāk. Iespējams ka pašlaik LTK liek router/modēmu kur uz borta ir Optikas ieeja. Un tas jau padod uz iekšu I-netu pa LAN un parasti ir 150mb wifi natotais uz 192.168.x.x..  Ne ar kādu pārdabisko ātrdarbību tas neizceļās. Tiesa domāju ka LTK iedod kādu prasto WIFI routeri un tas ar ir tas  wifi un nets. Parasti tie baigie sūdi.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

kuras aiziet uz Ethernet konvertieri.

Parasti optika cik man nācies redzēt un strādāt, aiziet līdz optiskajam modemam, ar vai bez integrēta wifi rūtera! 


 

 

Tiesa domāju ka LTK iedod kādu prasto WIFI routeri

parasti tas ir  bijis 7... sērijas Tplinks, kas tiešām ne ar ko neizceļas! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

parasti tas ir  bijis 7... sērijas Tplinks, kas tiešām ne ar ko neizceļas! 

 

Nez priekš savas cenas (12€) ir labs caur wifi spēj padot ap 80 mbit uz portatīvo. Pašam mājās ir wr740 jau ntos gadus. Protams dd wrt faniem neder...

Link to comment
Share on other sites

jau kādu gadu kā LTC uzstāda modēmus (arī optiskos) ar iebūvētu WiFi un tie ir pakāpi pārāki par lētajiem padsmit euro rūterīšiem. Vienīgi, ka to lēto rūteri vari konfigurēt kā nepatīk, iebūvēto tikai tik cik tev atļauj.

Labots - Lapais
Link to comment
Share on other sites

rememberme

Kad buus laiks uzcepšu Archer C7 paardošanas sludinaajumu. Baigi iegraabos ar savu stulbumu. :lazy:

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Parasti optika cik man nācies redzēt un strādāt, aiziet līdz optiskajam modemam, ar vai bez integrēta wifi rūtera! 

 

Tu to sauc optisko modēmu, es par ethernet konvertieri. Izmērā ap 5x5x2 cm tajā ieiet/iziet optika un RJ45. Tiesa šo iekārtu vienā flakonā sakombinētu ar wifi routeri neesmu redzējis nekad. Bet tas nenozīmē ka tāda nav uzražota.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...