Jump to content

Puslīdz kvalitatīvas lētā gala austiņas


ExDec
 Share

Recommended Posts

Labs vakars!

 

Principā šodien izbesīja vecās Gembird MHS-U-001 austiņas ar saviem USB gļukiem (skaņa random pazūd un tad 500 reizes jāpārsprauž līdz viss atkal strādā), tāpēc meklēju ko jaunu. Tā kā šodien arī paķēru jaunu CPU, tad neko daudz atļauties nevaru uz ausīm tērēt. Max varētu būt 20€.

Ideāli, ja ausīm klāt mikrofons, bet, ja nav, tā arī nav liela nelaime. Negribu vairs USB, labāk standarta 3.5mm štekeri.

Nevajag in-ear, labākais variants over-ear un lai galvas stīpai ir kaut kāds mīkstinājums, jo sanāk visnotaļ daudz ar ausīm virsū sēdēt (tātad - lai ir maksimāli ērtas).

Pats skatos uz Microlab ausīm. Izskatās daudzas šajā summā visnotaļ kvalitatīvi un zinot, ka tumbas ir labas, tad domāju arī austiņām skaņa ir pieņemama.

 

Bet nu iesakiet man kaut ko, jo pašlaik jau vecās ir ielidinātas miskastē un dzīvoju ar vēl vecākām Keenion, kuras atradu krāmu atvilktnē. Un, godīgi sakot, šitām skaņa ir kā no mucas, bet kā pagaidu variants derēs...

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc atvēli tik 20? Jo samaksājot ap 100 jau sanāk ļoti baudāmas austiņas.

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@RHS - tu "zagnul"... 5x budžetu tikko pacēli.

Nu ne visiem ir vajadzīga/pamatota tāda investīcija austiņās... 

Link to comment
Share on other sites

jap. 5x ir daudz,...un nauda ir tik cik ir...

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Tieši tā, pats savus superlux 662 pa 25eur atdevu. Jaunus ap 35-40 eur jau var dabūt, labas austiņas, bet atkal, es ar ārēju karti klausījos, nav ne jausmas, kā ir ar onboardiem.

Link to comment
Share on other sites

Lietoju Pioneer M290. Pirktas pirms 3 gadiem, toreiz 18 Ls, tagad varētu būt tie 20 EUR. Nekas grandiozs, bet diezgan ērtas un skaņas kvalitāte apmierina.

Link to comment
Share on other sites

 

 

nav ne jausmas, kā ir ar onboardiem

 

Skaņas kvalitāte pa to cenu pārsteidz! Man ir hd 669. Vienīgais kas nepatīk, ka ir salīdzinoši neērtas.  Katrā ziņā pēc parametra cena/skaņas kvalitāte ķīniešu superlux saliek visus vienos vārtos. 

Link to comment
Share on other sites

Tā jau ir, kamēr oriģināli un vispār normālas ausis nav dzirdētas, superlux pakaļdarinājumi šķiet bomba. Par 20 var atrast dažus ciešamus in-ear eksemplārus, neko vairāk.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Par savu cenu Superlux ir bomba. Augšas ir asas, jo tām ausīm parasti ir rezonanses AFR pīķis ar augstu THD, bet vidi ir salīdzinoši tīri.

Link to comment
Share on other sites

nnoname, tur jau tā lieta ka esmu dzirdējis arī dārgā gala oriģinālās ausis! Pieņemot lielu procentu neobjektivitātes, jo nebija aklais tests, es teiktu ka oriģināli skan nedaudz labāk (no kuras firmas superlux kopē?), bet maksā vismaz 10x dārgāk!  

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

+1 par superlux - tiešām cenai augsta kvalitāte un nav padrausmīge lētā gala specefekti, kas ir lētajiem Philips un vēljovairāk visādām Acme, Microlab un pārējiem brīnumiem. Superlux skan līdzīgi vienam Bayerdinamic modeli, ko gan vairs neatceros, bet nu katrā ziņā labi.


Piemirsu pieminēt, ka vads bija tāda laba garuma - ne pa īsu ne pa garu. Philipsam laikam bija vai nu metrs vai septiņi un ja nepatīk - lodē pats.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Ar dārgajiem oriģināliem ir problēma tāda, ka to uzbūvē (skatos šoreiz uz AKG) ir pieļautas tādas lietas, kas kontekstā ar Superlux cenu tur nekādi nedrīkstētu būt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

no kuras firmas superlux kopē?

 

Gandrīz visus bestselleru modeļus, iespējams tā viņu lielākā problēma.

Rūdi, es tomēr uzskatu, ka labāk ir atbalstīt ražotāju, kurš gadu desmitiem ir ieguldījis R&D, nevis pakaļdarinātāju, kurš rupji nodrāž konstrukciju. Jeb Tu neiebilstu, ja kāds cits veiksmīgi nodrāztu un nomarketētu Sonarworks algoritmus un pārējo?

Link to comment
Share on other sites

Nesen lasīju rakstu, kur bija izķidātas vienas dārgā gala ausis. Labākais atradums bija, ka viņās pievienoti pāris dzelzs gabali "svarīgumam" - pilnīgi bez jebkādas funkcionālas jēgas, tikai lai patērētājs paņemot rokā justu svaru! Žel ka nepiefiksēju linku...

Uzskatu, ka dārgajam galam liela daļa summas ir jāmaksā nevis par R&D, bet gan par brandu!   

Link to comment
Share on other sites

Tas droši ka bija par beats, kas ir aksesuārs zīmuļiem, ne ausis cilvēkiem.

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

Tas tests huiņa. Enģes jau vajag no metāla austiņās virs 50 eur

Link to comment
Share on other sites

noname, Varbūt.... Neatceros.... 

Bet lai nu kā, bet Superlux ir variants kā cilvēkiem ar ierobežotu budžetu tikt pie labi skanošām ausīm! 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Tieši tā, es RHS piekrītu, no beats esmu jaucis visus modeļus, un tas metāls ir austiņu detaļa, kas pilda fukciju, nevis kaut kur paslēpts metāla piks.

 

Cita lieta, ka beats ir aksesuārs ar papildus opciju skaņu :D

Link to comment
Share on other sites

Es te gribēju pirkt no Kaspars12 ausis, bet piespēlēja man te JBL J56BT. Ir ok.

Labots - Fruzz
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Rūdi, es tomēr uzskatu, ka labāk ir atbalstīt ražotāju, kurš gadu desmitiem ir ieguldījis R&D, nevis pakaļdarinātāju, kurš rupji nodrāž konstrukciju. Jeb Tu neiebilstu, ja kāds cits veiksmīgi nodrāztu un nomarketētu Sonarworks algoritmus un pārējo?

 

tgAwbZE.jpg

 

Kurš kuru kopē?

(Un kuram kuru būtu jākopē?)

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Pag? Ta sanāk ka oriģinālam *KC ir sūdīgāka AFR nekā superlux? 

Link to comment
Share on other sites

Ja man kāds izstāstīs kā šīm - JBL J56BT ausīm uzstādīt tā lai win 8.1 reizē iet gan austiņu skaņa un mikrofons, nopirkšu 3x tālavas ķēniņa alu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kurš kuru kopē?

 

Nevajag kliegt, man ar redzi un dzirdi ir daudzmaz ok. Tā arī neatbildēji uz jautājumu, bet no komentāra pieņemu, ka neiebilsti.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Ja kāds nokopē mūsu softa skinu, lai ar daudz veiksmīgākiem algoritmiem efektīvāk izdarītu to, ko mēs darām... Nedomāju, ka problēma būtu tajā, ka kāds ir nokopējis skinu, bet gan tajā, ka kāds ar efektīvāku tehnoloģiju konkurē mūs ārā no biznesa.

 

Mēs, protams, tad varētu patent-troļļot to kompāniju, lai šie beidz darīt gauži, jo ir labāk izdarījuši mājasdarbu, bet manā skatījumā efektīgāk būtu uzlabot savu produktu. It īpaši, ja mēs būtu tādās spēka pozīcijās kā AKG.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

ja kāds cits veiksmīgi nodrāztu un nomarketētu Sonarworks algoritmus un pārējo

 

 

Nedomāju, ka problēma būtu tajā, ka kāds ir nokopējis skinu, bet gan tajā, ka kāds ar efektīvāku tehnoloģiju konkurē mūs ārā no biznesa.

 

Uzliku uzsvarus, ja nu nesaprati, bet man nez kapēc šķiet, ka izvairies no tiešas atbildes. Atvaino protams, ja tas nav tā.

Link to comment
Share on other sites

imho visi viens otru kopē, kā jau Rudewolf minēja, ja liekas ka, ka kopē brutāli - var tiesāties....bet mēs jau zinām kā tas beigsies...imho, neko globāli jaunu jau parastajām ausīm nevar izdomāt...neskaitot dažas dārgas un retas tehnoloģijas....pārējais suns sīkumos aprakts.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Apskaties uz austiņām attēlā. Kas tieši ir nokopēts?

 

Superlux izmanto 50mm draiveri, kamēr AKG izmanto 40mm draiveri.

Abām austiņām kapsulu akustiskais noformējums krasi atšķiras.

Atšķirības attiecīgi redzamas arī AFR mērījumos.

 

Protams, ka mūsu algoritmu noziedzīga kopēšana mums nepatiktu un tiktu veikta attiecīgā tiesiskā aizsardzība. Jautājums ir, kāpēc Harman grupas uzņēmums neķeras pie dzelteno ausu plūkšanas? Juridiskais muskulis viņiem ir. Man liekas, ka tāpēc, jo tur pārliecinošu lietu uzbūvēt nevar. Nu - izskatās līdzīgi... Daudzas austiņas izskatās līdzīgi.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Cik atminos, tad iesākumā superlux lapā bija ieliktas salīdzinošās līknes ar viņu modeļiem un kopētajiem dižpārdokļiem. Nez kāpēc tas diezgan strauji nozuda?

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Vai es zinu? Varbūt, ka līknes vairs neatspoguļoja situāciju. Varbūt, ka Harmaņa puiši palūdza, par ko es patiesībā šaubos. Kurš tās Superlux līknes vispār skatījās? Skatās Headroom un Innerfidelity līknes un tur viss ir skaidri redzams.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Rūdi, es tomēr uzskatu, ka labāk ir atbalstīt ražotāju, kurš gadu desmitiem ir ieguldījis R&D

Tad jau jāmaksā kādam arī par Oma likumu un pārējiem fizikas likumiem, jo nu jau vairs sen nekas prātīgs nav izgudrots - viss +- ir viens un tas pats.  

 

 

 

Mēs, protams, tad varētu patent-troļļot to kompāniju, lai šie beidz darīt gauži, jo ir labāk izdarījuši mājasdarbu, bet manā skatījumā efektīgāk būtu uzlabot savu produktu. It īpaši, ja mēs būtu tādās spēka pozīcijās kā AKG.

Šitajam varu tikai piekrist - šķiet, to daru pirmo reizi audio lietās. 

Link to comment
Share on other sites

Dabūju vietējā veikalā ausis. Philips SBC HP200. Skaņa laba, mikrofons nav, bet bez tā var iztikt. Paklausoties uz vietas nekas labāks nebija. Un par 10€ domāju ļoti labs variants.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Skaņa laba

 

Es tev tomēr ieteiktu, vismaz intereses pēc, aiziet uz kādu audio veikalu un paklausīties kvalitatīvas ausis, lai saprastu ka 10 eur un kvalitatīva skaņa nav savietojami jēdzieni. Vismaz lai nākotnē būtu uz ko tiekties!

Link to comment
Share on other sites

Rudewolf, cik noprotu pats esi ieguvis Superluxa mērījums ar +/- 2dB nevienmērību diapozonā no 60Hz-6kHz, un droši izvēlētos Superlux gan kā references(kā liecina līkne), gan ikdienas klausīšanās ausis ?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Dabūju vietējā veikalā ausis. Philips SBC HP200. Skaņa laba, mikrofons nav, bet bez tā var iztikt. Paklausoties uz vietas nekas labāks nebija. Un par 10€ domāju ļoti labs variants.

Bija man kādu laiku šitās ausis dabūtas kā bezmaksas veicināšanas dāvana no vienas firmas,viņas reāli nav pat to 10 eiro vērtas jo neskan viņas vispār,paklausījos viņas tik dažas reizes un tā arī nomētājās atvilknē kamēr neatdevu jaunajai paaudzei spēlēties,iesaku izmēgināt kādā veikalā paklausīties ko labāku lai pazustu vēlme lietot to sp2000. Pats lietoju superlux hd681evo un vakaros lai būtu klusums hd685-abas ausis par savu cenu ir vienkārši price/performance pirkums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Rudewolf, cik noprotu pats esi ieguvis Superluxa mērījums ar +/- 2dB nevienmērību diapozonā no 60Hz-6kHz, un droši izvēlētos Superlux gan kā references(kā liecina līkne), gan ikdienas klausīšanās ausis ?

 

Ja man būtu tikai 40€, tad noteikti. Ar konkrēto Superluxu ir problēma tāda, ka augšās viņam paliels THD, tāpēc arī skan asi un tembrs galīgi nav dabīgs. Tāpat arī +9dB kalns pie 8-10KHz nav patīkams. Citām austiņām šajā cenu diapazonā gan ir daudz lielākas problēmas, tāpēc arī iesaku Superlux HD681 kā mazāko no ļaunumiem.

 

Austiņām man references sistēmai ir AFR nevienmērības zem 1dB visā dzirdamajā diapazonā un THD ne augstāks par 0.5%. To skaņu man grūti pret kaut ko citu iemainīt!

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Ļoti labi zinu, ka par 20€ neko ļoti labu dabūt nevar, bet nekur arī neesmu teicis, ka meklēju perfektu skaņu.

Kā jau teicu - šīs te Philips, ko paņēmu, manām ausīm skan labi, krietni prātīgāk kā visas tajā cenā esošās Genius, Gembird, Acme, Sweex vai jebkura cita ķīnieša ražojumi.

Neesmu nekad bijis un netaisos būt audiofīls, kam vajag dzirdēt katru noti un fona skaņu. Bet arī galīgu mucas skanējumu man nevajag. Teicu jau, ka paklausījos uz vietas +/- visas austiņas, kas bija (izņemot in-ear un 3€ ķīniešus) un godīgi sakot skanēja krietni labāk kā liela daļa tās, kas bija par 30-40€ dabūjamas. Protams, bija citas ar labāku skaņu, bet tām arī cena atbilstoša.

Un ieteikt man eBay, kur būtu 2-3 nedēļas kā minimums jāgaida, tāpat nekāds variants, jo ausis izmantoju ikdienā ne tikai mūzikai (tas būtu sīkums - tam man ir arī tumbas), bet gan saziņai Skype un arī geimingam. Bija vēl citās vietās daži ieteikumi un bija pāris varianti, ko tepat vietējos interneta veikalos dabūt var, tas arī būtu darīts, ja nebūtu uz vietas atrastas šīs te.

 

Bet jebkurā gadījumā paldies par atbildēm. Uz priekšdienām, kad meklēšu austiņas nevis tāpēc, ka nobeidzās, bet tāpēc, ka vienkārši gribu jaunas, ņemšu vērā.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Genius, Gembird, Acme, Sweex

Tie brīnumi vispār nekur nav apspriesti vai apspriešanas vērti.

 

Par austiņām labs ir šis te -

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...