Jump to content

pārtaisīt vecu radio uz fm diapozonu


 Share

Recommended Posts

Esmu neaptēsts, bet ja cilvēkam kam izstāsta, kas un kā notiek, turpina lietot vārdu huiņu, būtu nedaudz jāpalasa! :shok:

Link to comment
Share on other sites

Padjoms

ņeumeješ sraķ-ņemučaj žopu  :sorry:

Link to comment
Share on other sites

 

 

(ультракороткие волны)

 

jeb vāciski Ultrakurzwellen.

Link to comment
Share on other sites

 

 

vispār jau abi diapazoni ir UĪV, jeb УКВ un abos raida ar FM

Tieši tā. UĪV diapazons radiopārraidei ir plašs. Padomijā izmantoja 66 MHz - 74 MHz, Eiropā 88 MHz - 108 MHz. Attiecīgi arī radioaparāti. Vienu laiku, kad mums sākās radiostacijas Eiropas frekvencēs, bija nopērkami radioaparāti, nezinu cik nopietni, kaut kādi noname toč bija, kur bija abi šie varianti.

Link to comment
Share on other sites

Tad vēl pameklē Secam uz Pal, nemazāk interesanta lieta, un jā tur jau arī bija lieta ar skaņu krieviem bija D/K, Eiropa B/G, ja man atmiņa neviļ!


 

 

Bet tas noteikti nevarēja būt FM diapazonā.
Nestrīdos, jo man nav pamata apstrīdēt SWH doto info! 

 

 

Domā ka nezinu kādās frekvencēs raida UKV un FM  un kā tas atšifrējas.Stipri maldies.
UKV ir viļnu diapazons, tur var būt, frekvences modulācija, kaut kur pat TV izmantoja AM amplitūdas modulāciju, armija izmantoja  fāzu modulāciju. Tu jauc jēdzienus, kā daudzi jauc strāvu ar spriegumu.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tu jauc jēdzienus, kā daudzi jauc strāvu ar spriegumu.

Šņabim 40 grādi (uz pudeles tač rakstīs). A plus 40 vai mīnus 40? Kur tu redzi mīnus zīmi? Nav mīnus zīmes, tātad plus 40 grādi... :sarkasms:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

kaut kur pat TV izmantoja AM amplitūdas modulāciju

 

Analogais virszemes TV attēlam tiešām izmantoja AM, Bet skaņai tomēr FM.

 

bet zem šī TV attēla AM pamanījās pabāzt krāsu PAL/SECAM, kas bija tomēr fāzu modulācija (PM laikam), tobiš modulācija zem modulācijas.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

 

 

Analogais virszemes TV attēlam tiešām izmantoja AM, Bet skaņai tomēr FM.
vienam no tiem veidiem arī skaņa bija AM, sameklēšu kuram standartam, man liekas, ka tas bija Secam I, jo es tādu vidiķi redzēju 90 gadu sākumā! 

Nevaru atrast, tad jau laikam es izliekos par pārgudro! Bet jebkurā gadījumā tajos pašos UKV, TV signāls iet AM


D_L pamodīsies gan jau mani izlamās!

Link to comment
Share on other sites

 FM rādžinam  stereokanāli bija samiksēti kopā A+B, lai uz mono rādžiniem viss stereo izklausītos normāli kopā.. Bet zem tā 31/32kHZ frekvencē savukārt AM modulācijā padeva abu kanālu starpības signālu, kuru tvēra stereodekoders, attiecīgi atņemot to no miksētā A+B, ieguva stereosignālu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Paldies Tev Firza, glābi dzērāja godu, tātad Secam nevis I kā rakstīju, bet L, atmiņa ir nodzerta! Sekju Ja! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

vēl bija kaut kur tabula kāda kurai LV FM stacijai polarizācija.....citai vertikālā, citai horizontālā - ej nu izpīpē kā antenu novietot, tas protams svarīgi tiem, kuri klausās kaut kur patālāk no  raidītājiem...

Link to comment
Share on other sites

Kādreiz (sen) bij polarizācijas arī pierakstītas vases mājaslapā pie FM apraides ;)

Snukurins pirmais bija AA, kā jau minēja, tagadējais mixfm, ~91-92 gads ;) Reģionos vēl ilgi skanēja UKW ...

Link to comment
Share on other sites

Nebūtu PSRS savulaik SECAMam (ka viņu...) pieslējusies, paliktu spranči lepnā vientulībā.

Jo rietumvācu PALu jau ideoloģisku apsvērumu dēļ nevarēja.

No visiem 3 krāsu TV standartiem PALs bija jaunākais un attiecīgi, tur bija ņemta vērā pārējo kļūdas un pieredze.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Secam pārsvarā lieto franču kolonijās un protams lietoja visur,kur stāvēja krievu tanki. Tas,ka krievi pieņēma Secam, bija tīri politisks solis. Pasi pēc tam saprata,kaieberzušies un bija spiesti to sū** uzlabot. Var jau būt francūži ir ko labu izgudrojusi, bet es gan kautkā nezinu. Kaut tas pats SCART štepselis.Nu ja ir mēsls, tad ir. Par autiņiem vispār nerunāsim.

Ja par radioantenu polarizaciju, tad tur pārsvarā viss vienkārši. Ja raidošā antena LVRTC tornī,tad parasti horizontālā polarizacija. Tur tīri tēhnisks izskaidrojums. Rīgas TV tornis piemēram ir resna truba un ap to liek četrus antenu paneļus lai dabūtu riņķveida virziendiagramu. Kad tornis tievs, vai vispār trubas masts,tad daudz izdevīgāk ir uzlikt, vairākos stāvos, vertikālos dipolus, jo tievs masts jau ēnu nemet un signāls tad izplatās visos virzienos.

Link to comment
Share on other sites

Nu tā. Bērnudārzs. Lūk, autentisks info. 05.08.1991. Studija bija vecajā TV mājā Linarda Laicena ielā , raidīja no Āģenes. Esmu pats tur kopā ar Ansi Rūtentālu, Hardiju Lediņu un ko tur vēl raidījumus taisījis.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

«Stacija AA» ir pirmā neatkarīgā komercraidstacija Latvijā, kas pirmoreiz ēterā izgāja 5. augustā. To veido Rīgas neatkarīgais raidītājs (turpmāk — RNR) un neatkarīgā komercraidstacija «Radioroks» (Krievijas un Somijas kopuzņēmums).

«Stacijas AA» programmā ir 80 procenti mūzikas, reklāma un informācija. Tā raida latviešu, krievu un angļu valodā. Jaunās programmas raidlaiks pagaidām ir no sešiem rītā līdz vienpadsmitiem vakarā. Ziņas skan no sešiem līdz deviņiem rītā un tajā pašā laikā vakarā «apaļajās» stundās. RNR direktors Māris Cēsnieks sola, ka informācija, kas lielākoties atspoguļos aktuālos notikumus Baltijā, būs neitrālāka par Zviedrijas radioziņām. Nākotnē «Stacija AA» raidīs visu diennakti, būs arī tematiskās pārraides. Programma domāta klausītāju auditorijai no 25 līdz 55 gadiem.

«Staciju AA» raida tikai 102,7 megahercu frekvencē, kāda ir importa radioaparātiem vai tiem «Radiotehnikas» ražojumiem, kas domāti eksportam. 102,7 megahercu frekvence ir Rietumeiropas standarts, ko pērn septembrī pieņēma arī Padomju Savienībā.

— Pagaidām mūs var uztvert tikai 50 kilometru rādiusā no Rīgas, — stāsta Māris Cēsnieks. — Kad sapelnīsim naudu, Latvijā veidosim savu raidītāju tīklu. Līdzekļus gūsim, raidot reklāmu un īrējot savu raidlaiku. Bet RNR tālākie plāni ir izveidot no valsts struktūrām neatkarīgu televīzijas programmu, kā arī izplatīt audio un video informāciju.

Link to comment
Share on other sites

Var jau būt francūži ir ko labu izgudrojusi

Teiksim Luijs Pastērs - viņa uzvārdā nosaukto procesu :)

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...