Jump to content

Cyanogenmod teksta ievade, vai ir LV valoda? Arī par navigāciju.


Zux
 Share

Recommended Posts

Ar androidiem dziļāka saskare maza bijusi, tik cik abiem puikām tādi telefoni. Vecākais dabūja jaunu. Tā kā ar androidiem spēlējies neesmu, nolēmu pamēģināt. Uz viņa vecā LG Optimus L3 E400, kur stāvēja 2.3.6 android, testa nolūkos uzliku Cyanogenmod 9. Tāda tukša viņa, sistēmas setingi gan visvisādie ir. Play veikalu nevar uzlikt, t.i, viņs uzliekas bet nestrādā. Atradu alternatīvu - Aptoide.

Džeki, kā tur ir ar latviešu valodu? Nu latviski tur faktiski vairāk vai mazāk sistēmas interfeiss ir, bet tas man nav svarīgi, tik pat labi varu lietot arī angliski.

BET!

Vai ir pieejama latviskā teksta ievades valoda? Garumzīmju un mīkstinājuma zīmju nav.

Uz 2.3.6 android bija.

 

Labots.

Varam apspriest arī navigāciju.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Language & Input / Android Keyboard (AOSP) / Settings / Input Languages / Active Input Methods / check Latvian

Link to comment
Share on other sites

Play veikals un cita google figņa uz CM liekas caur Recovery.

Teksta ievades iespējas vari novilkt play veikalā, kādas gribi, ja @@falks, ieteiktais variants nestrādā.

Link to comment
Share on other sites

Fak! Uz tā antikvariāta ķēma tik pārs apps var uzinstalēt un atmiņa pilna. Progām pieejamā vieta tik kādi nepilni 100Mb.

Nez nevar progas kaut kā uz reiz instalēt SD kartē vai iebūvētajā atmiņā?

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

labāk pārdod vai uzdāvini naidniekam to "ķēmu"

Link to comment
Share on other sites

(labots)

labāk pārdod

Da nu, kuram tādu vajag. Es paņēmu paspēlēties. Tas bija vecākajam pirmais skārienjūtīgais uz 10 gadiem, tagad uz 12 g. vakar paņēmām LG Optimus L9 II. Pats vēl lietoju QWERTY, Nokia E63. Nesasitams darba zirgs.

 

 

Jop.., cilvēki traki!! Esesā pa 35€ , 40€ tirgo. :shok: :shok:

 

 

Play veikals un cita google figņa uz CM liekas caur Recovery.

Paldies! Play veikals ir.

 

SwiftKey

Arī paldies! Dabūju LV valodu.

Stulbi ka SwiftKey pēc uzinstalēšanas nevar pārcelt uz iekšējo atmiņu, tādējādi atbrīvojot vietu citām progām.

 

Fak! Uz tā antikvariāta ķēma tik pārs apps var uzinstalēt un atmiņa pilna. Progām pieejamā vieta tik kādi nepilni 100Mb. Nez nevar progas kaut kā uz reiz instalēt SD kartē vai iebūvētajā atmiņā?

Nu biku atkodu, pienākas caur kompi instalācijas failu sameklēt, iemest telefona atmiņā un tad instalēt, jo ja velk no veikala, tad vienlaicīgi nepietiek vietas instalēšanai. Cik sapratu, tad novilktais fails no veikala un viņa instalācija vienlaicīgi notiek vienā atmiņā, tāpēc bļaustās, ka atmiņas trūkst (tajā mazajā atmiņā, kam atvēlēta progu instalācijas vieta).

 

 

 

Nevaru waze atrast latviešu valodas paku, kāds palīdzēs. Jāizmēģina tā figņa, bez kuras mūsu bāleliņi nevar pabraukt.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Waze?!?!?! Uz lūźņa??? Tu tak āksties vai ne?

Nē nu ja vien pamēģināt, tak baterija neturēs to izvirtību

Link to comment
Share on other sites

Šodien pamēģināju to waze, navigācija strādā ļoti labi uz tā antikvariāta. Man gan viņa sasodīts nav vajadzīga pa Latviju, labāk turu navigāciju smadzenēs, bet pamēģināt gribās. Ko tad tā proga tik ļoti populāra Latvijā, tak pēc Parīzes esot 2. vietā eiropā pie mums Rīgā izmantojamā.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu kam tad vēl EU ir tik ātrs mobīlais internets.... tas gan neattaisno eksperimentālas navigācijas izmantošanu ikdienā. TB es pilnīgi pret, jo ja vien Jūsīm dārgie draugi zinātu cik nežēlīgi aplaužas tie indigo lietotāji reālās dzīves situācijās kad vajag kaut kur aizbraukt tālāk kā 100 km no Rīgas

Link to comment
Share on other sites

Waze šad tad ieslēdzu, kad ir vajadzīgs Rīgā/pieRīgā no korķiem izbēgt. Reiz pat eksperimenta pēc pa LT pavizinājos. Nav tik traki, aizveda visur, kur vajadzēja (apakšā jau stāv Google ar savām kartēm). Protams, tāda lietā, kā pareizās joslas attēlošana, iekš waze pagaidām ir jāaizmirst. Bet nu aķi rij tā waze zvērā.

iGo uz andrīša ir way-to-go.

Link to comment
Share on other sites

Kas vainas wazei? Nu neesmu es rīdzinieks, kas visu ielu karti tur galvā. Vismas Rīgā waze ideāli strādā.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu ja Tev ar pāris ielām Rīgā un pusstundu darbalaika pietiek, tad tik lieto vesels, ceļojumā braucot gan neieteiktu nekādā gadījumā lietot online navigāciju

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Online navigācija vispār ir dabas kļūda, kura bija piedodama tad kad tikko parādījās uz podziņtelefoniem, bet ne šodien, kad telefonā iekšējā atmiņa ir gigabaitos.

Link to comment
Share on other sites

absolūti nepiekrītu @ricijs teiktajam.

Pagājušogad Vācijā braucu pa bāni un vienā brīdī sāku brīnīties kur lielākā daļa mašīnu palikušas, pēc pāris km sākās megakorķis un tapa skaidrs, ka online navi lietotāji brauc apkārt pa mazajiem ceļiem, savukārt offline sēž uz šosejas :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Vācijā jebkurš autoradio bļaus par sastrēgumiem uz bāņa, tur nekādu on line nevajag! Parastais Traffic report.


Ieslēdz uz radio TP režīmu. :)

Link to comment
Share on other sites

Jem, tik tāds sīkums ka vismaz man ar to vācu valodu ir tā pašvakāk. kaut skolā mācījos. 

Un arī sīkos apbraukšanas ceļus pašam atrast nezināmā vietā ir pietiekami sarežģīti.

 

Vismaz LV un LT waze strādā gandrīz ideāli - ja man jābrauc Rīgā uz nezināmu vietu uzlieku wazi, sekoju instukcijām (neaizmirsot uz zīmēm un ceļu skatīties) un vienmēr esmu ticis galā! 

Labots - ronalds_
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu ja a paprovē ar to Waze aizbraukt līdz Italijai u atpakaļ pa ceļam apskatot jaukakos tūrisma objektus, es pat nestādos priekšā cik daudz valstu mobīlā interneta SIM kas būtu jāiepērk vai cik izmaksās tas ceļojuma rouminga mobīlais internets, nemaz nerunājot par to ka ne jau nu visa ceļojuma laikā būs laba mobīlā interneta zona kā tāda un vai auto piepītpētajs vispār spēs to ierīci noturēt pie dzīvības 20+ stundas no vietas pie ieslēgta ekrāna+internets. Cik nu pats esmu braucis problēmas sākas jau pēc paris stundam kad telefona aķis neskatoties uz lādēšanu no piepīpetāja ir jau izrīts un par to ka varētu pa ceļam kaut kur apstāties un ar navigācijas palīdzību uzrāpties kaut kādā tūrisma objektā mežā vispār nav i runas, var palikt ne vien bez navigācijas, bet arī bez sakariem principā

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Biku pielaboju virsrakstu.

 

Par navigāciju runājot.

Kas tad ir tas labākais, iGo? Kaut ko notestēt gribās.

Sievai Nokia Lumia 800, tur jau komplektā nokia maps un nekādu onlain nevajag.

Starp citu, nokia maps tīri labs.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Bonifacij, Jā online navigācijām kā waze ir savi trūkumi.

Ipaši tie parādās ārzemēs.  Ja man jābrauc uz LT daru sekojoši - saplānoju maršrutu mājās, pie wifi, viņu "izbraucu" lai kartes ielādējas un iekešojas un braucu. Viesabonēšanas datu patēriņš minimāls.

 

Igo ir offline kartes. Savā laikā uz wince iekārtām igo labi strādājā. Bet nu karšu updeiti bija ļoti ilgi - labi ja 2x gadā torrentos parādījās jaunas kartes un arī tad nebija teikts ka tur bija jaunie ceļi. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Patreiz Navitel, jo ir lielisks torrent atbalsts

Link to comment
Share on other sites

Tu domā ka tu daudz brauksi par tiem ceļiem , kas būs pēdējā pusgadā uzcelti, pietiek offline kartēm ar atliektiem galiem, un vēl ļoti daudzi navigatori māk uztvērt radio traffic control ziņojumus, līdz ar to uzreiz piedāvā pārrēķināt ceļu aun apbraukt šo posmu.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Starp citu, Navirel un liekas iGO tak arī ir taisni lielisks online atbalsts gan pa internetu gan pa rādioantenām vai kā nu tas pareizi saucas

Link to comment
Share on other sites

Igo softam ir, ja navigators māk lasīt ceļa dienestu info. Mobilo, kā navigatoru, es kaut kā nesaprotu. Navigatori kapeikas maksā.

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Kas tad ir ar to iGO? Kartes torentos jāmeklē? Huiņa sanāk.

Ir kas arī normāls, alternatīva nokia maps. Tā vien rādās, ka ja es izdomāšu mūsdienīgu "trubu" paņemt, būs jāņem Nokia, (tagad Microsoft). Nez, microsofts arī būs visu apgriezis.

Navigatori kapeikas maksā.

Ja man būtu vajadzīgs, droši vien, ka speciāli ņemtu kādu navigatoru, bet tā..

Bet varbūt mūsdienās tas ir lieki, pietiek ar telefonu.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Kādreiz man bija vairāki diskrētie navigātori, tagat vairs negribu, jo navigātoru lietoju arī ārpus auto, telefons ir ātrāks, kvalitatīvāks ekrāns un kopumā, telefons vienmēr ir uzlādēts un vispār nafig ņemties ikdienā ar vēl vienu grabuli autiņā, sekol līdzi vadiem, rūpēties lai ir uzlādēts, slēpt viņu katreiz lai nenozog un neizdauza stiklus. Telefonam pat lādētāju un vadu ikdienā autiņā neturu, jo ar uzlādētu bateriju pāris stundas tāpat iztur, pie tam ne jau visu ceļu viņš ir jātur ar ieslēgtu ekrānu, uz šosejad pilnīgi pietiek ar balss norādēm

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MartiniB

Tā vien rādās, ka ja es izdomāšu mūsdienīgu "trubu" paņemt, būs jāņem Nokia, (tagad Microsoft). Nez, microsofts arī būs visu apgriezis.

 

pasarg dies :)

liidz pagaajushaa gada rudenim, kad man viens foruma biedrs izkaartoja Note4 par Samsung darbinieka cenu,

es biju Nokijas fans, pirmajiem trijiem burtus neatceros, taalaak sekoja E65 un peedejo gadu paliidzeeju dalietot sievas veco X6,

pirms meenesha sieva dabuuja jaunu darba trubu - Nokia 930,

tur no Nokijas vairs i smakas naff, 3 dienas pamociijaamies un atgriezaamies pie aizveesturiskaa SGS3

Nano SIM vien ir izgudrojums par kuru muuli kaadam gribeetos samaseet, uztaisiit paareju uz Micro SIM bija neaizmirstams sex(2*) :)

 

par navigaaciju, arii saku ka pietiek ar telefonu, var tak iepruust paariiti Offline droshiibas sajuutai,

bet braukshanai marshrutaa LV->LT->PL->DE->FR->LU->DE->PL->LT->LV paarsvaraa lietoju Waze,

Google Drive itkaa vizuaali patiik labaak, bet tas ir daudz prasiigaaks pret i-net esamiibu,

Waze ljauj braukt arii bez i-net, ja marshruts ir jau bijis ieprieks izsaukts(WiFi viesniica/benziintanks)

~5500km braucienaa samiseejaas divas reizes, vienreiz deelj tunelja, peec kura sekoja vajadziigais exit,

otreiz paraavu vienu izeju par fiksu, iistaa tacinja bija 30m taalaak

 

i-netam aarzemees paluudzu vaacijaa dziivojosham draugam iegaadaaties Aldi Talk D-Plus priekshapmaxas karti,

protams tarifi naff taads cukurs kaa pie mums, bet visumaa ok -

15e(5 GB/m) Vaacijai + 2*5e(120Mb/7d) "viesaboneeshana" turpceljam un atpakaljceljam

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nano SIM vien ir izgudrojums par kuru muuli kaadam gribeetos samaseet

 

Laipni lūgts 2015 gadā...

 

 

 

un vai auto piepītpētajs vispār spēs to ierīci noturēt pie dzīvības 20+ stundas no vietas pie ieslēgta ekrāna+internets
 

 

Tev vienkārši vajag atbilstošu lādētāju, vecie krāmi, lai arī štekeri der, nav tik jaudīgi, lai nobarotu modernos telefonus. Un nu pat jau nāk šie te quick lādētāji tirgū, kuri ir vēl soli uz priekšu. Personīgi- esmu ar telefonu izbraukājis visu eiropu (offline navigācijām) un ar pareizo lādētāju tas vēsi darbojas 24 un vairāk stundas no vietas, gan ar Nokia Lumia telefonu un viņu tām kartēm, gan iPhone un Android, uz kuriem ir CoPilot uzlikts.

 

 

 

alternatīva nokia maps

 

Šāds jaut man bija, kad atkratījos no Lumia un briesmīgā Windows Phone. Apskatīju teju visu, kas pieejams iOS veikalā, beigās paliku pie CoPilot- tā ir maksas programma, dažus desmitus eiro, bet tā ir vērta katra eiro centa, agrāk krietni bieži braucu Rīga-Rietumi un izmēģināju visādus rīkus, gan atsevišķās navigācijas kā Becker, TomTom un kādi tur uz Navi... bija, tāpat Nokia Lumia ar savām kartēm un tad CoPilot, kurš man patīk visvairāk un pieļauj vismazāk kļūdu un principā ļauj aizbraukt vispār bez kasjakiem, kamēr tās navi kastītes vispār nav pieskaitāmas par nopietnām, kaut i jaunākās bija un krietni dārgas, bet Nokia kartēm bija virkne trūkumu  no braukšanas viedokļa- piemēram, vismaz man tajā nebija, joslu palīga, Rīgā tas netraucē, bet Beļģijā, kur 9-10 joslas vienā virzienā, tas ir diezgan noderīgi. CoPilot ir gan uz iOS, gan Android, uz otrā tas pat darbojas labāk, un licence ir pārnesama. Esmu papropvējis arī virkni citus rīkus, tos iGo, sygic utt, CoPilot paliek mans favorīts- grafikas, kalkulācijas, POI u.c. ziņā. Par POI vispār atsevišķš bonuss tai kartei- tik ērti atrast un galvenais- vēl ērtāk pievienot jau esošajam maršrutam. Ak jā, par maršrutiem, tas vairāk profi- daudzi taksi draiveri to izmanto, jo, ja lidostā jāpaņem 3 paxi un tad tie katrs tiek izmests savā vietā, CoPilot ļauj salikt visas trīs adreses un pats izkalkulē, kādā secībā būs vislabāk, nu ļoti ērti, lai neteiktu vairāk, esmu redzējis, kā taksīši tos izmanto.

Link to comment
Share on other sites

@@kappa, a tas CoPilots ļauj eksportēt trekus, importēt poi un maršrutus, importēt un rediģēt speedcameras? Vaicāju, jo neesmu atradis citu navigāciju bez iGo, kas to spētu darīt. Garmin Streetpilots neskaitās, jo ar to ir mežonīgs sekss, lai uzliktu uz andrīša (par iOS nemāku komentēt).

Un iGo arī ekselenti ļāuj gaitā pielikt maršrutu punktus. ;)

 

Btw, uz andrīša arī jau labu brīdi oficiāli ir pieejama BEZMAKSAS offline HERE navigācija ar visu online web sinhronizāciju, tip mājā uztaisi masršrutu (vai saliec poi) weblapā un nosinhronizē ar trubu (nokia maps lietotāji sapratīs par ko es runāju).

Link to comment
Share on other sites

a tas CoPilots ļauj eksportēt trekus

Iemetu google- uz Android un Win Phone var, iOS laikam ne.

 

 

 

importēt poi un maršrutus, importēt un rediģēt speedcameras

kā Tu domā šo? Ielādēt tā kā offiline režīmā kartes un visus tos brīnumus? Apskatījos, kas ir Garmin streetpilot- offline navigācija, nu tas pats, kas CoPilot, vienīgi, pēc personīgās pieredzes ar Garminiem, CoPilot ir vismaz galvas tiesu pārāks, ja ne vēl. CoPilot ir gan POI- pilnībā offline, piemēram- iemet McDrive, nospied MAP un redzēsi, uz kuru vieglāk aizbraukt, un tas pats arī ar degvielas stacijām vai ATM, kas, teiksim Vācijā, ir diezgan aktuāli, ja rokās ir Visa karte, jo tur ar kartēm var samaksāt pamatā Maestro, Visa ne visur ņem pretī, bija situācijas, kad par Lidl viņu neņem Visa karti. Speedcameras- tās arī tur ir, brauc un brīdina, turklāt diezgan laba datu bāze, esmu UK izmantojis arī atsevišķu stand alone aplikāciju tikai speed kamerām- CoPilot neatpaliek, vienīgi ne visur tas zina, kāds ātrums tiek regulēts, īpaši uz average speed camera*, jēdziens, par kādu Latvijā vēl nav jāsatraucas. 

 

 

uz andrīša arī jau labu brīdi oficiāli ir pieejama BEZMAKSAS offline HERE navigācija ar visu online web sinhronizāciju

 

šis ir labs, nezināju ka uz Android ir Here maps, savulaik, kad bija Nokia Lumia, patika kā Nokia kartes veda pa pilsētu, tās ir stipri sliktākas uz šosejas, bet pilsētā tā darbojās labāk- tieši paziņojumi un to secība. CoPilot vienīgais aizrādījums ir reāli pilsētā, daudz par tālu sāk vārīties par pagriezienu, turklāt sastrēgumu laikā, tas ir īpaši stulbi, kad jābrauc 50km pa pilsētu, tas ir ļoti nogurdinoši citreiz (tik apmēram ir, lai izbrauktu cauri Londonai no austrumiem uz rietumiem).

 

 

 

*average speed camera- tādi sūdi, kas rēķina, cik ilgā laikā izbrauc cauri konkrētajam posmam. Tātad 200kmh līdz kamerai- kur godīgi pabrauc garām ar atļauto un tad atkal 200kmh, šeit neder, dabūsi sodu tā kā tā.

Labots - kappa
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...