Jump to content

Firewire uz USB


Becks
 Share

Recommended Posts

Lūdzu padomu, kā no DV videokameras pārsūtīt safilmēto materiālu uz portatīvo datoru tālākai apstrādei, ja datoram nav Firewire kontaktligzdas (ir tikai USB un HDMI). Esmu daudz izmeklējies pa ārzemju forumiem, taču dominē padomi iegādāties padārgu palīgierīci (Pinnacle MovieBox Ultimate), kuru turklāt vairs neražo, vai jaunāku videokameru ar atmiņas karti.

 

Vai adapteru virtene: Firewire uz Expresscard;  Expresscard uz USB, kā pievienotajā attēlā, „pārtulkotu” Firewire signālu USB valodā? (Firewire un usb ir atšķirīgi protokoli)

Datora OS Windows 8.1

post-100403-0-88826000-1434905303_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Var tak nopirkt normālu PCI firewire karti, kas atšķirībā no tādiem miksētiem risinājumiem garantēti bez bremzēm strādās. Lai iegūtu video, vajag stabilu datu plūsmu, lai sanāktu nesaraustīts video.

 

http://www.dt24.lv/4world-driver-4-ports-3-1-firewire-1394-for-pci.211387.pd

Link to comment
Share on other sites

Portatīvājā tādu neieliksi. Varbūt var uz kādu stacionāro(ar iepriekš minēto karti) importēt un pēc tam uz portatīvo?

Link to comment
Share on other sites

dators ir portatīvais, tikai ar usb un hdmi pieslēgvietām. Stacionārajam man ir tāda karte un mājas apstākļos viss notiek. Bet problēma ir, piemēram, ceļojumā pārvilkt materiālu no kasetēm kompī, lai nevilktu līdz grēdu ar kasetēm.

Edited by Becks
Link to comment
Share on other sites

 

 

dators ir portatīvais, tikai ar usb un hdmi pieslēgvietām

Laikam jau, ne pa tēmu,bet vai tad nav neviens paziņa - kaut vai, kam ir stacionārais(deskotp) kompītis ?

P.S.Vai tik tāl esam jau tikuši ,ka desktop PC ir antikvārs :)?


 

 

iegādāties padārgu palīgierīci (Pinnacle MovieBox Ultimate),

ULTIMATE -HU..J..ULTIMAT

Lētāk,galvenais -drošāk, būs griezties pie tiem ,kas to dara .

Link to comment
Share on other sites

 #jakslis - Tu lasīt arī proti, vai tikai rakstīt ??? Cilvim mājās viss ir, bet tuksneša vidū teltī tikai laptops (un skorpioni :devil: )

 

 #Becks - ja tavā lapsī nevar iebāzt PCMCI karti  post-602-0-78894200-1434915818_thumb.jpg, tad variantu nav. Ja arī atradīsi darbojošos konverteri ur USB, kvalitāte būs stipri zemāka (USB der tikai, lai paskatītos, kas vispār safilmēts). Savukārt HDMI tev droši, ka izeja, nevis ieeja, kaut gan hvz, laptopa modeli jau mēs nezinām.

 Cik tad tu stundas ceļojumā safilmē, ja streso par kasetēm ? "Analogajā laikmetā" man kalnos mugursomā bija gan 10 - 15 foto filmas, gan 15 - 20 16mm kino lentas (katra 10 min) - tas apmēram 3 nedēļu kāpienam.

Link to comment
Share on other sites

p.s. vai tas ceļopjums ir bijis -"sendienās " ?

 

, piemēram, ceļojumā pārvilkt materiālu no kasetēm kompī

Vai tās ir mūsdienas  ?

Kādas kasetes ?

Edited by jakslis
Link to comment
Share on other sites

Kādas kasetes ?

Atkārtoju jautājumu - tu lasi arī, vai tikai muldi, pie tam par tēmu, kurā nav ne mazākās sajēgas ? Posta autoram ir DV videokamera, filmēts tiek uz MiniDV kasetēm. Kvalitāte bildei lieliska, ja pārdzenot uz datoru caur FireWire kā nekompresētu avi ( 1min ~ 1GB), nevis kaut kādā mpeg vai motion jpg u.t.t. Pēc montāžas var kodēt uz ko vēlas, bet "melno" materiālu čakarēt pirms apstrādes nav prāta darbs. (Nē nu ir jau tipi, kas pārdzen caur USB un pēc tam lamā kameru :devil: .)

 #ieleja - tas nav pudeles kakls, bet kameru "fīča" - ņemot vērā USB un FireWire ātrumu starpību, ražotājs paredz, ka visas (nu tiesa, par pilnīgi visām nezinu)  kameras caur USB dod stipri zemākas kvalitātes materiālu.

  Tas būtu apmēram tāpat, kā tagad no FullHD kameras dzīt materiālu DVD (tātad mpeg 2 SD), vai uz Blu ray kā 1080p HD - bildes starpība kā diena pret nakti.

Edited by raiviic
Link to comment
Share on other sites

Lai tak autors caur netu samaklē kādu, vai firmu, kurai ir firewire, un pārdzen to video uz autora disku. Domāju, ka nesanāks dārgāk, kā sūtīt tos štruntus no neta, kuriem es arī neticu. Firewire un USB nav no vienas "ģimenes".

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Vienubrīd gandrīz katram lētajam portatīvajam bija mini Fireware ieeja! Tagad palaidušies ražotāji!

Link to comment
Share on other sites

Es protams saprotu, ka elektronika paliek vieglāka, bet stiept līdzi lapķepu, vai kādas piecas kasetes- kas tad vairāk vietas aizņems un smagāks būs? Lai gan, nafig piecas stundas melno materialu filmēt. Jāmācās filmēt, lai nav garu bezjēdzīgu kadru.Īstenībā jebkurā ceļojumā pietiek ar vienu kaseti, jo beigās tāpat vajag samontēt gatavo maksimums uz 20 min, lai būtu interesanti skatties. Vai mazums esat bijuši uz tusiņiem,kur autori stundām rāda video no ceļojuma, bet skatītājiem sen jau viss piegriezies. Tas pats attiecas uz foto. No pasākuma vajag max 5-10 bildes, bet BILDES, nevis stulbus selfijus. Labi, ko es te stāstu, jo, ja ko fotografēju vai filmēju,tad tikai pa naudu. Ceļojumā es gribu atpūsties, bet laba filmēšana ir darbs un lai labi safilmētu, jāstiep līdzi smags statvs, soma, atstarotāji, gaismas, u.t.t.

Tas,ka ķīnieši var uztaisīt visu zināms, bet tīri no tehniskā viedokļa Firewire uz USB nekad labi nedarbosies. Tā tas ir un tur neko darīt nevar. Var tikai paņemt pavecu lapķepu, kuramir Firewire ieeja. Diemžēl Firewire ir miris kā standarts un jaunajā tehnikā to vairs neizmanto.

Edited by Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Diemžēl Firewire ir miris kā standarts un jaunajā tehnikā to vairs neizmanto.

 

Nu tik ļoti miris jau nu vēl nav, skaņaskartes ar to joprojām ražo.

Link to comment
Share on other sites

 

 

kroop, kamēr nebija izgudrots thunderbolt, firewire bija ābola. thunderbolt tagad firewire vietā.

bet tieši tā, firewire jau ir aizvēsture un thunderbolt3 būs usb type c formā un saderīgs ar to, līdzīgi kā mini dp ar thunderbolt 2 tagad 

Link to comment
Share on other sites

.. video pārdzīšana aizņems daudz laika...

Pārdzīšana notiek reālā laikā - kamera "spēlē" to ierakstu un attiecīgais Capture softs, kāds nu kuram uzinstalēts, visu "ielasa".  Kādā formātā pēc tam saglabāt nemontēto - paša izvēle, bet bez kvalitātes zuduma būs tikai nekompresēts avi.

Edited by raiviic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...