Jump to content

Attieksme pret cilvēkiem


Elvis_preslijs
 Share

Recommended Posts

sameklē februāra Rīgas Laiks un izlasi rakstu "Nakts slimnīcā" .  Un tas ir par UK.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

jā, elvi. cik tālu tu vēl taisies valsti nolaist?

vai jau uzrakstīji nosūtīji par šo vēstuli deputātiem par kuru partiju tu balsoji? vai arī uz tikšanos biji?

vai arī negāji, nebalsoji, tik muguriņu salieci, asariņu notrausi par grūtdieņiem?

nu tad attiecīgi. nav jābrīnās, ja pilns savācies tādu kam tik pamācīt, kas citiem jādara.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ko jūs gribat, ja savulaik tautpartieši plānoja pa visu valsti atstāt tikai dažas slimnīcas. 1. slimnīcu arī taču taisījās likvidēt, tikai Stradiņi nebija spējīgi uzņemt to visu slimnieku plūsmu.

Link to comment
Share on other sites

Elvis_preslijs
(labots)

Ko jūs gribējāt mūsu tautai un lieliskajai valdībai vairāk rūp eiropraidi.

Un ervie uzrakstīju pilnīgi visiem , bet tiem pilnīgi vienalga .

Labots - Elvis_preslijs
Link to comment
Share on other sites

hmm. itkā viņiem tā kā pienāktos uz vēstulēm atbildēt. un konkrēta publicitāte portālos īsti nebūtu tas ko viņiem vajadzētu pirms vēlēšanām. tātad, fakti un uzvārdi?

Link to comment
Share on other sites

Elvis_preslijs
(labots)

Tos es pagaidām neatklāšu.

Labots - Elvis_preslijs
Link to comment
Share on other sites

Nezinu, kas īsti ir nolaists, man liekas tā ir bijis vienmēr. 94. gadā Gaiļezerā, mani, no reanimācijas pārcēla uz intensīvo palātu pie vecenēm, kuras bija "piekaltas" pie gultas un vienā laidā vaidēja, stenēja un sauca māsiņu. Man gan bija širmis, bet ja man būtu  tur jānoguļ vēl sutka tad būtu jālūdz kāda stiprāka miega zāle lai nedzirdētu kas tur notiek (sevišķi naktī).

Link to comment
Share on other sites

Man arī ir biju tā "laime" pagulēt slimnīcā.... Nu vienkārši ārprāts! Smagi slimu dzīvnieku iemidzina, lai nemokās, bet cilvēku tur pie dzīvības pa katru cenu, laikam jau ar mērķi paildzināt mocības..... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

tev ir tiesiibas sastaadiit juridiski apstiprinaatu dokumentu, uz kura balstoties, aarsti vairs neveiks nekaadas manipulaacijas ar tavu pusatdzisusjo kjermeni, mhhh

 

Teorētiski jā, praktiski ir drusku sarežģītāk...  Kamēr cilvēks ir pie pilnas apziņas - viņam ir tiesības atteikties no jebkuras medicīniskās manipulācijas.  Kad vairs neesi pie apziņas - viss mainās.

Aij negribu te juridiskās niansēs iedziļināties, vēl jo vairāk kad es viņas perfekti nepārzinu.

 

Bet man blakus pēc operācijas reanimācijā gulēja tante, ap 80 gadi, parkirsona slimība, divi (!!!) insulti, pie dzīvības viņu aparāti uzturēja. Kunkstēja viņa vienā laidā...  ;( Vienkārši vāks - nu šādā veidā es nekādi nomirt negribētu.... Jebkuram, kurš kaut cik saprot no medicīnas ir skaidrs ka ar šādām diagnozēm, šādā vecumā iespējamais iznākums ir tikai viens! Bet nē - ētika un tērējam naudu un pagarinām cilvēka mocības......  

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Kāpēc ārstam? Pacientam vajadzētu dot iespēju pašam līdz slēdzītim aizsniegties.

Link to comment
Share on other sites

 

 

un tu gribi, lai kāds ārsts uzņemtos Visuaugstā lomu un "atslēgtu" to tantiņu?

 

Bet kurš ir ārstam devis visaugstākā lomu par visām varītēm uzturēt pie dzīvības to, kuram pēc dabas likumiem jau sen kā būtu jāaiziet?  

Link to comment
Share on other sites

Redz, veči, viss nav tik vienkārši.

 

Biju pie daktera, kuram daudz visādu ultraskaņu. 20 Ls. Ātros tas dakteris izsauca, neatkarīgi no tā, ka rīt meitai dzisišndiena, šnaps kā jūra.un viskas tāds. Arguments - ja gribi vēl kādu reizi ar mani tikties, tad guli mierīgi un gaidi, kad tevi aiznesīs. Jo, redzi, tev jau bija jābūt beigtam, pirms tu te ieradies.

 

Sagadījās tā, ka iegadījos Austrumu slimnīcā. Pie daktera, kuram pašam šaize gadījās.....

 

Biju viņa uzraudzībā pāris dienas. Bet jams (nu,tas dakteris, kuram pašam ar to aknu), pirms atvadījamies, teica tā "nekad nesaki - uz redzēšanos". Tā esot slikta pazīme.

 

Pareizi esot teikt - sveiki.....

Link to comment
Share on other sites

tad mums tagad sekot tiem dabas likumiem un likvidēt aptieka, slimnīcas, jo katrs priekšlaicīgi dzimušais, insultnieks, sirds slimnieks bez ārstniecības būtu miris?

 

Ieleja! Tu te brauc grāvī! Es runāju par to, ka tiek cilvēki mākslīgi uzturēti pie dzīvības, lai ilgāk mokās, bez cerībām uz izārstēšanos! 

 

Un vēl jautājums - piemēram ar Tev ir insults (te es nevienam neko sliktu nevēlu, bet pēc statistikas LV vīriešiem tā ir ļoti izplatīta kaite) 

 

Tālāk ir jautājums ko gribētu labāk? 

Variants nr1 - saņem visu ārstēšanu pa pilnu programmu, izdzīvo, tikai viena ķermeņa puse ir paralizēta un ar saprašanu arī ir kā ir ..... Eksistē uz radinieku kakla kādu gadu vai divus, kamēr nomirsti no gangrēnas kura radusies no infekcijas izgulējumos.

 

Variants nr2 - Nesaņem ārstēšanu un viss ir beidzies uzreiz. 

 

Skaidrs ka jautājums nav viegls un mūsu sabiedrībā par to nav pieņemts runāt, tomēr fakts, ka visi tur nonāksim, tik jautājums vai tas būs ātri un nesāpīgi, vai būs gadiem jāmokās! 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Nav jēga runāt ar cilvēku, kurš aizkavējies feodālismā.

labi vēl, ka ne pirmatnējā kopienā...

Link to comment
Share on other sites

Pirkss, to tu man? 

 

(Mūsu uzskati nesaskan daudzās lietās...)

 

Labi. Tad atbildi uz jautājumu ko tu labāk gribētu - ātru un nesāpīgu nāvi vai mocības vairāku gadu garumā? Un ņem vērā ka mēs visi agrāk vai vēlāk mirsim - tik jautājums ir kā! 

Link to comment
Share on other sites

Tev ir vēl kāds cits ar uzskatiem "ārpus manas mājas kaut vai tuksnesis"?

 

Būtībā tavi uzskati ir tava parastā "nodokļus maksāt nevajag" pagarinājums. Ar izsaukuma zīmēm galā, kas tavuprāt piešķir taviem patosa pilnajiem argumentiem lielāku svaru. Taču tā nav. Patoss ir tukša lieta.

 

Jautājums ir nekorekts, jo tam nav nekāda sakara ar medicīnas stāvokli Latvijā. Es nomiršu tā kā nu sanāks, ar vai bez mocībām.

Ja cilvēks ir pie pilnas samaņas, viņš var izvēlēties aiziet. Ja viņš tiešām to vēlas.

Taču ir ne viens vien cilvēks, kuri cīnījušies un uzvarējuši savas slimības. Ja viņi būtu padevušies, pasaulē būtu mazāk labu cilvēku. Nevienam nav tiesības kāda vietā izlemt aiziet. Pat ja viņš grib dzīvot piekalts pie gultas. Nav vairs viduslaiki, kad pie gultas piekalts cilvēks vairs nekam nav derīgs. Pēc tavas loģikas Stīvenu Hokingu sen vajadzēja likvidēt. Viņš gan pats nav teicis, ka grib mirt. Redz dzīvo piekalts pie krēsla un pat uzlabo savas dzīves apstākļus.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es pieņemu, ka tev ir un tu pasniedzies un nospied to slēdzi
 

 

Zini, es būtu laimīgs, kad tajā situācijā kad viss reāli jau ir beidzies man būtu iespēja nospiest to pogu! 

Bet realitātē visticamākais ka tā nebūs. Es glulēšu reanimācijā, tērēšu nodokļu maksātāju naudu, mocīšos sāpēs, bet līdz slēdzim kas izslēdz dzīvības uzturēšanas mašīnu - aizsniegties nevarēšu!

 

Labi ka biedrs Pirkss atzīst ka viņš kādreiz nomirs! Dažreiz pēc viņa postiem likās, ka viņš būs pirmais nemirstīgais (atskaitot kalnieti :D

 

Bet Pirkss, tu arī tā neatbildēji un manu jautājumu - kā labāk gribētu nomirt - uzreiz vai pāris gadus pamocīties? 

Link to comment
Share on other sites

Diršanās nav arguments. Tas kas tev par mani liekas man ir dziļi vienaldzīgi.

 

Es jau atbildēju, ka tavam jautājumam nav nekāda sakara ar šo tēmu un nedz es, nedz tu, nedz kāds cits to var noteikt. Manai gribēšanai vai negribēšanai ar to nav nekāda sakara.

 

Cilvēks var izvēlēties aiziet pats, par nosacījumiem, kādi tam jāizpilda, es interesējies neesmu.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Diršanās nav arguments

Protams!

Bet es šeit diskusijas ietvaros Tev uzdevu konkrētu jautājumu un gribu sagaidīt konkrētu atbildi!

(Ja Tu uz to esi spējīgs!)  

Link to comment
Share on other sites

Tev nav nekādas tiesības no manis kaut ko prasīt.

Spēlēs "4o, slabo, ņe mužik, a?!" es nepiedalos.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tev nav nekādas tiesības no manis kaut ko prasīt.

 

Protams ka nav! Bet redzi, ja jau ir diskusija internetā, tad esi spējīgs savu viedokli aizstāvēt! Nevis no neizdevīgiem jautājumiem izvairīties!  

Link to comment
Share on other sites

Taviem "neizdevīgajiem jautājumiem" ar 3 izsaukuma zīmēm galā nav nekāda sakara ar tēmu, līdz ar to man nav nekāda pienākuma uz tiem atbildēt. 

Jo par tēmu tev pateikt īsti nav ko, izņemot "tie maitas vāļājas reanimācijā un tērē MANU naudu!!!", tapēc arī centies braukt virsū ar "skarbo veču" jautājumiem ne pa tēmu. 

 

Man nav tiesību ārstu vietā izlemt "šitam dzīvot, bet tam raujam vadu ārā". Tāpēc diskusiju par to "vai vajag viņus turēt reanimācijā vai taisīt shutdown" uzskatu par bezjēdzīgu. Cilvēki no malas tur vispār neko nevar spriest.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Zini, es būtu laimīgs, kad tajā situācijā kad viss reāli jau ir beidzies man būtu iespēja nospiest to pogu!

Un ja nu kāds cits nospiež pogu tev pašam negribot un pēc tam nofīrē visu it kā tāda bija tava vēlme. Vai mazums situāciju dzīvē, kad kādam tas ir izdevīgi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Man šajā sakarā patika viena Latvijas medicīnas profesora teiktais, neatceros visu precīzi, sen vienā TV raidījumā runas ar iegrozījās, ka, lūk, milzīga nauda tērējas vecu, nespējīgu cilvēku ārstēšanai, kaut visi saprot, ka nekad tas vecais cilvēks vairs nebūs pilnvērtīgs dzīvotājs, tas profesors toreiz pateica tā - ja neārstēs vecos, bezcerīgos, neattīstīsies medicīna, un tādā gadījumā, kad pienāks vajadzība glābt kādu jauno, perspektīvo, kam vēl pilnvērtīga dzīve priekšā, vienkārši nespēs viņu glābt, jo mediķi nemācēs. Tātad, nav bezjēdzīga bezcerīgo pacientu ārstēšana, nepavisam nav, tas tā racionāli skatoties.

 Biedrs ronalds_ vienkārši dzīvē daudz ko nav redzējis, ja tā spriež.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es negribētu būt tā ārsta vietā, kuram liks lemt - šim te pogu nospiežam.

Analoģiskas situācijas - cirsties līdz pēdējam, ir ne tikai medicīnā. Ja NASA būtu pieņēmusi lēmumu "nav ko tērēt nodokļu maksātāju naudu, slēdzam to kuģi ārā un dodam astronautiem komandu ierīt pilulas", Apollo 13 nebūtu atgriezies.

Sīkumus var lasīt vēsturē vai paskatīties tāda paša nosaukuma filmu.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

marrtins

viņš var izvēlēties aiziet

Man šķiet, ka "juridiski korekti" to nevar.

 

Un ja nu kāds cits nospiež pogu tev pašam negribot un pēc tam nofīrē visu it kā tāda bija tava vēlme. Vai mazums situāciju dzīvē, kad kādam tas ir izdevīgi.

A ja kāds cits atnāk ar nazi un iedur? A ja nošauj? Noindē?

 

Poga nav jāsaprot spiežamais aparāts, bet mehānisms, kā smagi slimais PATS var izvēlēties izbeigt savu dzīvi, bez juridiskām konsekvencēm sev vai citiem.

Es negribētu būt tā ārsta vietā, kuram liks lemt - šim te pogu nospiežam.

Runa taču ir par paša izvēli, bet daži to vien kladzina - ārsts, ārsts...
Link to comment
Share on other sites

Vai man tas vienīgajam liekas demotivejoši?! Cik tālu vel valsti var nolaist ?!!

var! - Valsts nosaka kvotas cik konrētai kaitei(kurā slimnicā), ir noteiktas gultasvietas! ja ir 7(piemērs) tādad 7!, bet cilvēciskais(ĀRSTU) jautājums ko darīt ar pārējiem 4 -atļaut nomirt(vietu nav), vai ārstēt.

Labots - janka71
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...