Jump to content

DIY pilsētas lecekts realizācijas idejas


Bonifacijs
 Share

Recommended Posts

Tu tos sasaldētos pēc divām dienām izņem ārā un redzēsi kāds būs efekts, domāju ka nekas tur slikts nevar būt jo tomāts jau ir viens ūdens!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    7

  • Ronalds

    10

  • Bonifacijs

    35

  • jema

    10

Bonifacijs

par jumtu - tur viss ir kniedēts, ir tikai enkurskrūves sienā. Tas ko var redzēt ir celtniecības līme ar kuru  aizsmērētas alumīnija kvadrātcauruļu rāmja savienojuma vietas. Polikarbonāta augša aizlīmēta ar folijas līmlenti, apakšā kaut kāda membrānas līmlente. Tās jema bildē redzamās savienojuma vietas nav izmantotas. Pa virspusi pārus gadus nebija nekā, šogad drusku pilēja cauri un tāpēc pa augšu nogāju ar caurspīdīgu silikonu un patreiz itkā tur labi. Parlieku hermētiski necenšos taisīt, jo vienalga ir 2 sienas ar bīdāmiem stikliem kas labi ventilējas. Ja pilnībā aiztaisa ciet tad neizventilējas kondensāts un veidojas pelējums uz sienām


Sasaldētos sapakoju plastmasas maisiņos pa - 400-500g lai ir vienai gatavošanas reizei. Testēt rezultātu sākšu vien kad būs svaigo trakums norimies. Doma tāda ka par cik viņiem jau ir miza noņemta, kāta cietā daļa izgriezta un viss jau šķēlītēs, tad var pa taisno no maisiņa gāzt zupā

Link to comment
Share on other sites

Cik tev jumtiņam ir gadi? Cik biezs?

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

2011 gada vasaras sākumā uztaisīju, nu vismaz tā gada foto jumts jau ir, 16mm strongX - var droši pa virsu staigāt (ja pareizi atcewros 2 rindas ar taisnstūriem un viena dubultā ar X zvaigzni)

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

A joptvai, tad jau tev izturība, kā atomzemūdenē!

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

Taisīju ar aprēķinu lai ar garantiju iztur 200 kg uz m2, par cik jumts 12,4m2, tad tur var kaut autiņu parkot. Zinaju ka ar manu dzīvesveidu sniegu notīrīt nebūs kam un kā vēlak izrādījās tas arī nav iespējams, jo sniegs biezas ledus kārtas veidā piesalst pie jumta. Lieta tāda ka tas stikla būris saules gaismā ļoti atri uzsilst un kaut laukā ir mīnusi iekšā elementāri var būt +10

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Cik tev gars tas jums, ja tu savienojuma līstes neizmantoji? Es tagad savai teresei jumtu taisu, man būs tekošie 7 metri, dēļ izplēšanās jau ir jāliek savienojuma līstes, un mazākas ir tehniskā likšanas problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Visa konstrukcija tika pieskaņota standarta 6,0x2,1m polikarbonāta loksnei tur ir 2x pa 3,0x2,1m, jebšu kopumā ir 4,2x3m. Es taisīju uz dullo pa fikso, jo biju nenormāli apskaities ka par to firmas iedeva ciparus tāmēs 15 000 - 27 000 Ls un vēl ņaudeja ka nu dikti sarežģīti un grūti būšot to izdarīt, vajag vēl projektu utt. utt. Pats uztaisīju apmēram 10 dienās pa naktīm darba laikā vēl domājot konstrukciju un kā to vispār vienam pašam dabūt gatavu bez palīgmateriāliem, palīgiem, vinčām un celtņiem. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ledusskapī pietrūks vietas kur jogurtus glabāt

 

 

Nu ta kaltē! Es kaltēju kādus 10 -15 kg  tomātu, beigās knapi divas 0.5 burciņas  sanāca!

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Tu domāji platumā 7m?, tad jau labāk uzreiz taisīt 8,4m. Ja tas ir garumā, tad pēc 4m baigi strauji aug lieces koeficents vai nu ka viņu tur sauc. Pie 7m vajadzēs jau baigi stipras konstrukcijas, vai nu atbalstu pa vidu. Es speciāli devu parametrus lai man sarēķina uz kompja kas tur sanāk


Es varētu tomātus vienkārši sagriezt šķēlēs un nolikt saulē - vieta atļauj, terases flīzes ar labi uzkarsušas. Tik baidos par visādiem kukaiņiem, vārnām. Vari precīzak izstāstīt ka notiek tas process, uz kā, ar ko apklat vajag, cik dienas

Link to comment
Share on other sites

Kur prāts, tekošie 7M, man ir terasīte nevis disko laukums! Izplēšanās koeficients uz 2m var būt līdz 0.2 cm, tātad pie 7m līdz 0.6 cm, tātēļ lieku līstes ik pēc 2m laik jumsts neskanētu. Man ir franču plastmasas Nicoll notekas, es dzirdu kā vasarā viņas grab no siltuma, komentatorā.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

Es uzliku mīksto visiem tiem izplešanās koeficentiem, pilnīgi nekur nav nekādas speciālas pielaides un pati loksne arī ir pa tiešo (caur 20x2mm šķērsgriezuma alumīnija loksnēm) kniedēta pie alumīnija rāmja. ar 4,8-4,9mm urbīti izurbos cauri alumīnija loksnei/polikarbonat loksnei/kvadrātcaurules sienai iestumj tur 4,8x24mm kniedi un šļops gatavs, nekādas tās nenormāli dārgās izplešanās šaibas u.c. brīnumi. Konstrukcija nav peldoša. Kaut kādas skaņas ja arī ir, tad nu es viņas nefiksēju, par to vārnas auļo tā kā zirgi

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

 

 

Nu ko bez tevis būtu darījuši, specs atradies! Nākošo reizi, kad gudri sāc runāt, paskaties kā tās konstrukcijas tiek liktas. Pilnmēness atkal tuvumā? 

 

Ko es tādu briesmīgu uzrakstīju? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Bonifacijs

Gatavojoties Mārtiņdienai, šodien tika nolikvidēti tomātu krūmi uz terases un novākta pēdējā šī gada tomātu raža. Pēc sajūtām varēja vēl ļaut vismaz nedēļu turpināt augt savā nodabā, lai nu kā, stādot nudien nebiju domājis ka ēdīšu svaigus, tikko no krūma norautus pašaudzētus tomātus novembrī!!!! Stikla bļodā ir vēl 3-4 kg tomātu kas tumsā un vēsumā pakāpeniski nobriedīs līdz jaungadam vai pat vēl ilgāk, ledusskapī arī vēl 4-5 kg sasaldēto no vasaras ražas pārpilnības. Uz "lauka" palika vēl 1 m2 gandrīz pilnībā nobriedušu redīsu un 4 kastes ar Markokas mētru. Tie lai vēl paaugas, jo patreizējais aukstums viņiem vēl nekaitē.

 

Kopējais rezumē par šo gadu uz tekošo brīdi:

- kopējie izdevumi 349,46€, tai skaitā būvniecība, stiklošana, kūdra, mēslojums, podi, kastes, stādi, svari un daudz kas cits

- kopējie ienākumi no ražas tirgus cenās - 225,70€, vēl nenovāktie redīsi, mētra un stikla bļodā redzamie tomāti vēl nav iekļauti ienākumos, tāpat nav iekļauti draugiem un paziņām izdāļātie kilogrami, lai būtu precīzs "sausais atlikums"

 

Tāda lūk matemātika.

 

gbln4drfsky7xld0r7j2.jpgg2mmurwrk32rfvrl3i4.jpg

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

nu nākošgad būsi plusos

paša izaudzēto nekad nevajag un nevar salīdzināt ar lielveikalā pirkto 

Link to comment
Share on other sites

protams. es jau to zinu. man arī pilns ledusskapis ar paša labumiem, tiesa vecāki visu fasējuši :D nav kodarīt Pensijā - visu vālē burkās, sēnes, sulas ut.t..


kā reiz DIY vīns nogatavinās :drinks:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...