Jump to content

Studijas IT jomā pēc vidusskolas?


bboyhabit
 Share

Recommended Posts

Sveiki. Gribēju jautāt, kura skola ir spēcīgāka IT jomā? LU vai tomēŗ Ventspils augstskola?

Pats dzīvoju Tukumā, tādēļ, Rīga būtu tuvāk (ērtāks variants), pietam, šķiet, ka arī lielāka iespēja būtu atrast darbu/praksi studiju laikā. Gribētu dzirdēt par studiju kvalitāti, plusiem un mīnusiem.

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Itkā jau LU, bet ko tu saproti ar IT ?

Kāpēc gribi mācīties IT un ko tu ceri iemācīties ? Jebšu, kāds tev ir priekštats par to, ko tev pasniegs augstskolā ?

Link to comment
Share on other sites

bboyhabit

 

Itkā jau LU, bet ko tu saproti ar IT ?

Kāpēc gribi mācīties IT un ko tu ceri iemācīties ? Jebšu, kāds tev ir priekštats par to, ko tev pasniegs augstskolā ?

Nu vairāk mani interesē programmēšana. Kāda? To vēl īsti nevaru pateikt, par cik esmu strādājis tikai ar paskālu un Javu (centīšos patestēt citas valodas arī, lai saprastu, kura vairāk patīk), bet šķiet, ka aplikāciju veidošana varētu būt interesanta.

Godīgi sakot, man īsti priekšstata, ko pasniegs nav. Es ceru, ka man ienesīs stingrus fundamentus jebšu pamatus, protams, paralēli pilnveidojoties pašam. Btw - varbūt ir kāds avots, kur ir kompakti saliktas visas programmēšanas valodas pa daļām, teiksim, web coding / apps ect..

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Nu tad izklausās, ka tev varētu patikt LU DF. 

 

Programmēšanas valodas reti kad ierakstās konkrētās nišās, bet ieteiktu tev apskatīt Javascript, Python un C. Un pitonu laikam jau vairāk kopā ar Django vai Flask, ja gribi atrast vienkāršu vebdev praksi. HTML, CSS, SQL un triviālas noSQL datu bāzes arī ir vērts 'apzināt'. 
Programmēšana nav tikai sintakses zināšana, daudz svarīgāk ir izprast datu struktūras un algoritmus. 

Link to comment
Share on other sites

MarisO
(labots)

LU DF laikam varēsi vēl vairāk pastrādāt ar Pascal       :)

 

PS   es ieteiktu studēt ārzemēs, ja ir tāda iespēja

Labots - MarisO
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

nevertell

MarisO, ej tu pa gaisu. LU DF vairs neviens paskālu nemāca. Cilvēks dabūs C++, PHP, MS SQL, ja gribēs, varēs arī džavu.

 

Makpetons iet atpūsties, šis visticamāk tāpat neko nopietnu nav sarakstījis savas dzīves laikā. Vai iemācījies.

Link to comment
Share on other sites

Homer J. Simpson

LU 4 gadu laikā tu mācies programmēt C++, HTML, CSS, PHP, JavaScript, C, Java, asamblerī un vēl citās valodās, ja tādus priekšmetus izvēlies apgūt. Labā līmenī pie mūsdienīgi domājošiem pasniedzējiem, kas daudz laika veltīs arī, stāstot par dažādiem algoritmiem, to paradigmām un optimizāciju. 

 

RTU tu apgūsti Paskālu, kuram pielietojumu visticamāk nekad dzīvē vairs neatradīsi.

 

izvēle ir diezgan vienkārša

Link to comment
Share on other sites

bboyhabit

 

 

LU 4 gadu laikā tu mācies programmēt C++, HTML, CSS, PHP, JavaScript, C, Java, asamblerī un vēl citās valodās, ja tādus priekšmetus izvēlies apgūt. Labā līmenī pie mūsdienīgi domājošiem pasniedzējiem, kas daudz laika veltīs arī, stāstot par dažādiem algoritmiem, to paradigmām un optimizāciju.    RTU tu apgūsti Paskālu, kuram pielietojumu visticamāk nekad dzīvē vairs neatradīsi.   izvēle ir diezgan vienkārša

 

Es cenšos salīdzināt LU un VeA. Ja attālums būtu tuvāk, tad droši vien, ka līstu uz VeA. Kā ir ar darba vietām Ventspilī un Rīgā? Rīgā, tomēr vieglāk būtu, teiksim, to pašu praksi sadabūt, right?

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Obligāto praksi tu dabūsi negribot, ja iesi uz LU. Ja gribēsi apmaksātu praksi, nāksies studēt labāk un pašam savu meklēt. Ja pats kautko aktīvi rakstīsi un varēsi atrādīt gatavus projektus, tad varēsi dabūt jau puslodzes darbu kautvai pirmajā kursā. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

bboyhabit

 

 

darbu kautvai pirmajā kursā
 

Vari mazliet pastāstīt sīkāk? Pēc būtība, man ir jāizdomā uz kādu programmēšanas virzienu iet, tālāk jāizkopj skills attiecīgajās programmēšanas valodās, right? Kā to īsti darīt? Skatīties kādu tutorials utml? Cik es zinu no programmēšanas, tad tā man saistās tikai ar algoritmiskām programmām, taču firmās vajag nopietnas smadzenes, lai veidotu sarežģītas programmas, ne tā? Man pat īsti nav nojausmas kā tas viss notiek. Varbūt vari pastāstīt, man, kā nezinātājam?

Link to comment
Share on other sites

MarisO
(labots)
firmās vajag nopietnas smadzenes, lai veidotu sarežģītas programmas, ne tā?

 

 

Nav gan,   vairums komerciālo programmu ir ļoti vienkāršas,

nekādām algoritmiskām programmām pat tuvu nestāv.

 

 

Kā to īsti darīt?

 

 

Strādā pie kādiem open source projektiem,  sameklē kautko interesantu githubā.    

 

Red black tree:

 

https://github.com/maruks/clj-data/blob/red-black-tree/src/maruks/data/red_black_tree.clj

 

Vari implementēt remove-node funkciju?  Tad sūti man pull request.

 

algoritms:   http://en.wikipedia.org/wiki/Red%E2%80%93black_tree#Removal

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Topikstarterim ieteiktu viedokļiem pieiet kritiski.

 

RTU tu apgūsti Paskālu, kuram pielietojumu visticamāk nekad dzīvē vairs neatradīsi.

 

Šis ir ļoti izplatīts mīts starp citu. Kurš ir populārs tikai tāpēc, ka to nepārtraukti kultivē.

Khmm.

 

Visi tie .NET un Javas tiek agresīvi reklamēti (angļu valodā ir tāds vārds - hype). Tas ir ar visām jaunajām lietām, vēl ne pārāk sen bāza XML kā korķi visiem caurumiem. Pat vienkārš .ini fails vairs nekam nederēja, noteikti jāglabā iekš .xml, tam nu ir tā nākotne. Kamēr čakarējies ar nākotnes tehnoloģijām, tikmēr tās jau ir vakardiena, bet čaļi no 2000.-ā tikai tagad pāriet no Delphi 5 uz XE2 un pelna to tevis piesaukto lielo piķi.

 

Skatīt 2013. gadu. Un tas ir tikai D5 (!) pat ne D7, XE2 un arī FPC ir gaismas gadus priekšā. Viņi nav vienīgie, tikai neviens par to nebļauj uz katra stūra. :sarkasms:

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tev pašam vajag izdomāt, kas interesē un ko tu gribēsi darīt. Tad arī būs skaidrs, vai varēs ar visādiem dīvaiņiem kā MarisO kodēt mistiskas lietas kaut kādos kaktu kantoros, vai arī mērķtiecīgi virzīties uz konkrētiem virzieniem un darīt reālas lietas reālos projektos kantoros, par kuriem nav jākaunas stāstīt citiem.  Neviens nepateiks, vai īstais aicinājums būs webs, vai desktop programmas, spēļu izstrāde, mobilās aplikācijas, grāmatvedībā utt. Jo agrāk sāksi, jo agrāk kaut ko sasniegsi. Aizmirsti, ka kāds tev universitātē iemācīs programmēt - to jāiemācās pašam.

 

Pēc būtība, man ir jāizdomā uz kādu programmēšanas virzienu iet, tālāk jāizkopj skills attiecīgajās

programmēšanas valodās, right?

 

Drīzāk tu taisi valodu karus un veido mītus. Saprotams, ka dinozaurus kaut kā vajag uzturēt dzīvus :)

 

Šis ir ļoti izplatīts mīts starp citu.
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Dinozaurus? Ak jā, tajā topikā tu biji mans oponents. :)  Gadi iet, viedokļi nemainās.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

10 gadu laikā, izņemot universitāti, nav bijusi neviena vajadzība uzrakstīt kaut vienu rindiņu Pascal aka Delphi :) Tie daži kantori, kas supportē vecus risinājumus (turklāt garlaicīgus), kurus neviens nekad nepārprogrammēs uz ko citu, nav uzskatāmi par baisām karjeras iespējām. Normāls programmētājs skatās iespējas arī tuvāko 5 gadu laikā.

Link to comment
Share on other sites

androidss

pats mācos RTU DITF bakalauros pēdējā kursā - ja izvelc pirmo gadu, tad pēc tam ir elementāri apvienot ar darbu, jo uz lekcijām vienkārši nav jēgas iet - visu iemācīsies darbā

 

es skatītos uz Ventspils pusi - labas kojas, jauns aprīkojums / pasniedzēji, tik studentu dzīve tāda pašvaka esot

 

p.s. par RTU un paskālu - tas tiks likvidēts un aizvietots visdrīzāk ar Javu

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Jā jā jā, rakstam visu iekš Delphi, lietojam CVS un būdami kruti, apgūstam jaunāko standartu - XML. 

Valodas, darbarīki un vides mainīsies, labāk mācies pamatus. 

 

Prieks dzirdēt, ka RTU vairs nebūs paskāla. LU DF'ā gan nav tā, ka nav vērts iet uz lekcijām. Pirmajā gadā būs tādi dumjāku moduļi daži- ekonomika, valodas. 

Link to comment
Share on other sites

 Pēc būtība, man ir jāizdomā uz kādu programmēšanas virzienu iet, tālāk jāizkopj skills attiecīgajās programmēšanas valodās, right?

 

 

Nepareizi! Jāizkopj ir izpratne par pamatiem.

 

Izlasi šo: http://www.computer.org/web/swebokTas ir tas, ko mūsdienu pasaulē saprot ar programmatūras izstrādi. Tad kad par katru no nodaļām spēsi sakarīgi izteikties, varēsi domāt kurā virzienā iet. Domāju, ka vidusmēra bakalaura programma to visu arī aptver.

 

Rīki, programmēšanas valodas mainās, pamati paliek.

 

Papildinājums:

Te ir apkopojums ar programmēšanas valodu trendiem.

http://redmonk.com/sogrady/2014/01/22/language-rankings-1-14/

Dzīvē gan bieži jāoperē ar 5 un vairāk valodām vienlaicīgi, kaut vai CSS+HTLM+PHP+Javascript+SQL, tādēļ jo vairāk valodu/tehnoloģiju pārzināsi, jo vieglāk būs saprat nākamo.

 

Prasīt kuru valodu apgūt, ir tas pats kas: "Gribu mācīties par celtnieku. Man labāk apgūt kā lietot skrūvgriezi vai tomēr āmuru?" Jāprot ir lietot abi, darba specifika parādīs, kurš no tiem ir noderīgāks.

Labots - Eric
Link to comment
Share on other sites

Nevienā. Ja nu tikai gribi zubrīt kaukād matemātik un pēc tam cerēt tikt darbā kaukādā veiksmīgā muļķu kantorī. Tad der jebkas, kautvai Liepājas "unnverstāte" vai Jelgava (vispār komiskas parodijas).

Bet neko tur tev neiemācīs, jo paši pasniedzēji neko neprot.

Ja tiešām gribi programmēt - mācies pats. Būs daudz efektīvāk. Atrodi kādu aizņemtāku "mentoru", kam vajag palīdzību, un cep viņam kodu.

Pagaidām varu ieteikt 1 Liepājā. Cep firmai savējo CRM/ERP, lai var atkratīties no visiem appisējiem, tjipo, Hansaworld un tamlīdzīgiem. Tieši tagad vajag palīgu. BET, php jau ir jāprot tādā līmenī, lai teu nebūtu jātirinās visu laiku gan mentoru, lai netērētu laiku viņam.

Katrā ziņā jādara i kautkas noderīgs, nevis 4 gadus jāsēd par iemeslu parazītu algām.

Labots - McB
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet neko tur tev neiemācīs, jo paši pasniedzēji neko neprot.

A kaadu skolu pashi apliceeji beigushi un ko pashi dziivee prot un ir sasniegushi? Bez tam ja jau skolas ir neprasmiigas un studenti krutie tad jau nevajadzeetu buut probleemaam ne tikai nokaartot diplomu bet pat darbaa iekaartoties. Jelgavaa piem. daudzi sekmiigie parodijskolas studenti iekaartojushies aatraak darbaa nekaa beigushi skolu! :D Taakaa probleema nav skolaas bet pashos - arii es to sapratu izejot sho pok3stadiju.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mācīties ir labi, līdz brīdim, kad jāskaras ar kādu sarežģītāku risinājumu. Iemācīties programmēt (stilā kā māku, tā mauju) var pats, bet iegūt reālu pieredzi tikai vienīgi strādājot tā saucamajā muļķu kantorī. Tas pats CRM/ERP priekš viendienīša, jeb moderni saucot frīlancera, ir pavelkams priekš max vidējā uzņēmuma.  Bankai vai kādam lielam uzņēmumam tu pat prasību dokumentu nespēsi sastādīt, kur nu vēl tik līdz darīšanai. Frīlancēt var tad, kad sakasījies pietiekamu pieredzi (>5 gadus) un var droši taisīt savus risinājumus, nevis zaļam gurķim izlasīt grāmatu, palasīt samplus un saukt sevi par specu. Protams, priekš primitīvām lietām, kā php web lapiņām un elementārām hello world tipa programmiņām pietiek ar būceņa izglītību. 

 

Ja tiešām gribi programmēt - mācies pats.

 

 

Izglītību vajag, jo tā iemāca domāt plašāk, un līdz ar to arī pelnīt vairāk, sasniegt vairāk utt. 

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Makpetonam taisnība, Pills Geis pameta Hārvardu, jo augstākā izglītība tāpat nevienam nav vajadzīga, un mums tā pat ir Windows XP. 

 

Ta muļķim augstskola neko neiemācīs, un papīrs arī īsti nekāds dižais nesanāk, bet toties ja tu pats mācies un piepūlies, tu dabūsi apgūt lietas, ko 'patstāvīgi' mācoties nekad nebūtu apzinājis, un, kas ir svarīgāk, tu dabūsi uzturēties ar sev līdzīgiem indivīdiem. Makpetonisti atbirst diezgan ātri.

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds
Nevienā. Ja nu tikai gribi zubrīt kaukād matemātik un pēc tam cerēt tikt darbā kaukādā veiksmīgā muļķu kantorī. Tad der jebkas, kautvai Liepājas "unnverstāte" vai Jelgava (vispār komiskas parodijas). Bet neko tur tev neiemācīs, jo paši pasniedzēji neko neprot.

Hāhahahaha. Neko stulbāku nav nācies lasīt. Nez kapēc liela daļa LLU programeru ir labos robos? Var pat teikt, ka ir izķerti? Un ir pat sadarbība ar exigen vai kā nu viņus tur sauc, kas nodrošina prakses. Tā kā ņipizģi ko nezini, vai neklausies tajos, kas studiju laikā dzēra, ēda roltonus un centās mācīties sesijas laikā, kas protams nezidevās.

Labots - Domugrauds
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Augstskola ir palīgs, kur parādīs virzienu, kā labāk programmēt, kādus principus ievērot, bet pašu programmēšanas mākslu, kā to darīt, kā uzrakstīt kodu (C++, C#, Java u.c.), nāksies pašam apgūt. Vēl nav nācies satikt programmētāju, kas kā balta lapa aizgāja studēt un iznāca ārā programmēšanas profesionālis. Pārsvarā tādi paliek vien IT projektu vadītāju līmenī. 

 

Nez, es tagadējo darbu uzskatu par pietiekami interesantu, turklāt tepat Latvijā, kas izpaužas kā darbs ar daudz un dažādiem dzelžiem, kam jāraksta softs.

 

Parasti no prasībām var saprast, kāds būs darbs. Ja DD prasa ASP.NET, tad garantēts nāvīgi garlaicīgs darbs, jo ar to neko interesantu uzbūvēt nevar.

Link to comment
Share on other sites

Iesaku LU, pašam kārtējais praktikants no turienes (šoreiz viņa ne viņš) un tiešām prieks strādāt - izdresēti pašmācības ceļā mācīties tiek pamatīgi, attiecīgi smuki tiek komentēts kods, ja rodas neskaidrības- neskrien pakaļ, bet cenšās uzgūglēt, pretenziju uz zināšanu līmeni pret otro kursu nav nekādu...

 

Atsijājas daudzi - jo saprot, ka nepavilks. Jā, prakse tur ir obligāta (~ 3 mēneši) un runājot par prakses atrašanu: kā pie velna Tu atradīsi darbu, kur maksā, ja nevari atrast praksi,kur nemaksā???

 

Konkrētais praktikants parādīja citu praktikantu prakses darbus, kas šobrīd tiek veikti... daži tādi, kur palika visai interesanti un teikšu atklāti -  pēc pāris gadiem programmētājiem cipari kritīs, jo viņu būs pilna pakaļa kā arī parādīsies konkurence, kas, protams, ir arī labi... 

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

Vēl nav nācies satikt programmētāju, kas kā balta lapa aizgāja studēt un iznāca ārā programmēšanas profesionālis. Pārsvarā tādi paliek vien IT projektu vadītāju līmenī.

Varbūt IT programmas aizliegt uz kādiem 10 gadiem, lai Latvijā uzrodas programmētāji un kapitāli ceļas vispārējais līmenis?

Savādāk cilvēki sūdzas, ka programmētāju trūkstot.

Aizklapēs programmas - saaugs speci kā sēnes pēc lietus, neiestūrējot tajā baisajā augstskolu bezdibenī, kas totāli pārvelk krustu cilvēka izredzēm kādreiz kļūt par profesionāli!

Labots - usver
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

dīvaiņiem kā MarisO kodēt mistiskas lietas kaut kādos kaktu kantoros

 

es tikai Latvijā esmu strādājis "kaktu kantorī"  - tādā, kur pat darba līgumu nedod !   LOL


 

 

 pēc pāris gadiem programmētājiem cipari kritīs
 

 

Tur taču vienmēr bija "opusčennie"  - tādi, kas par minimālo kodē.   Kur tad viņi kritīs?   tā jau būs nelegālā nodarbināšana    

Link to comment
Share on other sites

MarisO: vai neesi domājis doties pie psihologa/psihoterapeita, lai tiktu pāri šai bērnības traumai? Pavisam nopietni. Iebrien http://www.likeit.lv, atfiltrē pēc algām un paskaties. 

 

Te tev junior front-end developer, 1..2k alga. 

Android/iOS būmtaimā: 2..3k. 

 

tā būtu minimālā?

 

var, protams, runāt par "apceltajiem", bet nu tas ir no cilvēka konkrēti atkarīgs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es laikam neesmu tik naivs, ka varētu ticēt teorijai, ka jauns censonis, kas programmas kodu pirmoreiz ierauga universitātē, varētu tiešām kļūt par daudzsološu programmētāju. Tu esi tādus cilvēkus redzējis? Es tiešām gribētu satikt un parunāt, kā viņš to sasniedzis. Es nerunāju par tiem, kas pēc tam pārkvalificējušies un paši apguvuši programmēšanu saviem spēkiem. Liela daļa studentu dodas uz daudziem virzieniem mācīties, jo taču pa TV teica, ka var nopelnīt lielo naudas žūksni, tikai piemirst, ka pašam arī kaut kas jādara.

 

Varbūt IT programmas aizliegt uz kādiem 10 gadiem, lai Latvijā uzrodas programmētāji un kapitāli

ceļas vispārējais līmenis?


Cik % no tās pilnās pakaļas kļūs par speciālistiem, kas tradicionāli ir lielo ciparu saņēmēji?

 

pēc pāris gadiem programmētājiem cipari kritīs, jo viņu būs pilna pakaļa
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu esi tādus cilvēkus redzējis?

 

 

Tādi cilvēki parasti jau studiju laikā atbirst.    Piemēram,  dēļ nespējas kodēt asamblerī (LU - pie pasniedzēja Stroda).    :)

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
dēļ nespējas kodēt asamblerī (LU - pie pasniedzēja Stroda)

Mežavecis tur runāja par speciālistiem, nevis nespējniekiem! Ja cilvēks nespēj izpildīt pāris kontroldarbus un mājas darbus asamblerā, tad viņš nevar būt IT speciālists. Nevienā apakšjomā, jo tātad prāts nestrādā loģiski! Un, ja vēl viņam pašam liekas, ka viņš ir speciālists, tad viņš ir sliktākais no diletantiem!

 

Tāda dabu parāda arī vispārējā nespēja darboties kā studentam un cilvēkam. Vienmēr ir daudz variantu - var pajautāt citiem kursa biedriem, lai paskaidro individuāli, var urbt caurām naktīm līdz pielec, var daudz ko pildīt bariņos, plus arī dažādi ne tik vēlami varianti...

 

Un Stroda "Datoru arhitektūra" asamblerī bija pilnīgs fufelis, jo asambleri visi pēc būtības ir ļoti vienkārši! Pie tam manā laikā tas bija jādara murgainākās arhitektūras Intel x86 murgainākajā 16-bit režīmā. Šis priekšmets, Arnicāna "Pamatalgoritmi" un Iljina "Datu struktūras" bija vieglākie priekšmeti, kas priekš programmētāja var būt. Tos jāspēj šķelt kā semenes! Vieglāk vai grūtāk un ar palīdzību, bet to nokārtoja arī tie, kuriem tas ne visai padevās. Tai skaitā arī dāmas! Tikai Tu, vecis (pēc vārda) to nespēji, jo esi tas, kā pats sevi jau nosauci...

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

 

 

spēlēju to tik ātri, ka varētu tolaik būtu labākais tetris spēlētājs LV
Nu ko tad Tu nelielies, cik palasu, tad arī tev ir ko pastāstīt jaunajiem! respect! 
Link to comment
Share on other sites

Liela daļa studentu dodas uz daudziem virzieniem mācīties, jo taču pa TV teica, ka var nopelnīt lielo naudas žūksni, tikai piemirst, ka pašam arī kaut kas jādara.

 

 

Ir tāda lieta. Tas kaut kā korelē ar spēju vai nespēju iemācīties augstskolā nepieciešamo tiem, kas to tiešām vēlas?

 

 

jauns censonis, kas programmas kodu pirmoreiz ierauga universitātē, varētu tiešām kļūt par daudzsološu programmētāju. Tu esi tādus cilvēkus redzējis?

 

 

 

Jā. Vairākus pie tam. Bijušos kolēģus, par kuriem zinu, ka sākuši augstskolā ņemties.

 

 

Es nerunāju par tiem, kas pēc tam pārkvalificējušies un paši apguvuši programmēšanu saviem spēkiem.

 

 

kādā sakarā jāpārkvalificējas? Vairākas reizes esmu rakstījis - augstskolā ir forši tas, ka uzdod kursa darbus/praktiskos darbus. Pērc tos/noraksti - pats vainīgs. Ieinteresējies un uztaisi uz 10 ar krustu, izslimojot fāzi "rakstu kaut ko" nonākot pie ilgtspējīga koda - malacis. Kas tur jāpārkvalificējas? 3..4 gadi augstskolā ir gana daudz lai brīvajā laikā nevis TV lūrētu/spēles dzenātu, bet pētītu, kas tas ir - C++. Kādus freimvorkus viņam var pielikt? Kā katrā no tiem tīklošana notiek? Kuru izvēlēšos kursadarbam? Kāda mārrutka pēc praktiskais darbs lai būtu jānodod plikā konsolē, ja tik daudz visādu freimvorku ir?

ja cilvēks tādus jautājumus sev neuzdod, tad paliek viduvējība. ja tikai tādas diplomētas viduvējības redzi, tad, acīmredzot, labākie aiziet citur.

 

 

 

Ja no iepriekšējām reizēm, kad šo esmu rakstījis, kādam nav pielecis, tad visādas fantāzijas par tēmu "augstskola sabojā cilvēkus" laikam nāksies klausīties vēl ilgi.

 

 

Beidzot bakalaurus, cilvēkam ir jāspēj uzprogrammēt nepieciešamās lietas, lai cilvēks nav tikai abstraktu gudru vārdu bārstītājs. Tādam nolūkam tiek uzdoti praktiskie darbi un kursadarbi dažādās valodās - protams, pēc programmēšanas valodas pamatu un OOP pamatu apgūšanas, katras lekcijas galā savu praktisko darbu pildot. Rezultātā cilvēks var programmēt kursadarbus (spēles, testēšanas programmas, uzskaites sistēmas, portālus, utt utjpr, ko nu uzdod konkrētās valodas pielietojuma apgūšanai), procesā šaujot sev kājā ar stulbu un nelasāmu kodu, un tādējādi tās tik ļoti daudzinātās bērnu slimības izslimojot un nonākot pie ilgtspējīga stila. Pretēji nestudējušo biedru apgalvojumiem, akadēmiskais bakalaurs nesastāv tikai no slaidu izdalīšanas, mācību maksas samaksāšanas un diploma saņemšanas. Tajā ir arī zināma praktiskā puse.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

usver

Neesi iedomājies, ka cilvēks var būt beidzis augstāko mācību iestādi pirms 20+ gadiem vai apguvis zināšanas elektrotehnikā? Kur viņiem apgūt programmēšanas zināšanas? Vēlreiz no 1. kursa sākt mācīties vispareizākajā iestādē vispareizākā studiju programmā? 

 

Un tiešām viņi ir labi programmētāji vai arī skaitās tādi un patiesībā nodarbojas ar vadīšanu un papīru drukāšanu?

 

Jā. Vairākus pie tam. Bijušos kolēģus, par kuriem zinu, ka sākuši augstskolā ņemties.
Link to comment
Share on other sites

itanium

Kārtējā jaukā tēma, kas no autora vēlmes aizgāja totālākajā beztēmā par izglītības nepieciešamību - cik var malt vienu un to pašu?

 

Ir man kolēģi gan no RTU, gan LU, robs zināšanās nav ne RTU absolventiem, ne LU. Galvenais ir darboties un apgūt lietas arī ārpus studijām, tad pieļauju, ka arī pēc Ventspils augtskolas neiznāksi kā dunduks.

 

RTU būtu vieglāk apvienot mācības ar darbu - pats jau pēc pirmā kursa strādāju uz pusslodzi, kas man ļāva pabeigt studijas ar 3 gadu darba pieredzi (neesmu programmētājs). 

Ja pašam ir vēlme un aizrautība, tad es laikam ieteiktu RTU, kas šeit netiek nemaz apskatīts, jo mācības ir par gadu īsākas. A darba devējam +- vienalga, tev ir diploms no LU vai RTU, vai VA - galvenais, ka ir zināšanas un neesi dunduks.

 

Par izglītības nepieciešamību kā tādu - manā uzņēmumā (kurā es strādāju), kas nodarbina padsmit programmētājus, nav itin neviens programmētājs bez augstākās izglītības. Pieredze ir pieredze, bet, ja neesi spējīgs pabeigt augstskolu, tad tomēr kaut kas nav kārtībā ar tevi.

Labots - itanium
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es varētu oponēt un ar tādu attieksmi šādu darba vietu automātiski ignorētu. Ir dažādi apstākļi, kāpēc tāda vai citāda iestāde nav pabeigta, un jo vairāk iet laiks uz priekšu, jo grūtāk to izdarīt. Neuzskatu, ka cilvēkam ar 10+ gadu pieredzu būtu jābūt obligātai augstākai izglītībai, lai strādātu par programmētāju.  Kaut kas drīzāk ar vadību nav kārtībā, ja šādus absurdus nosacījumus izvirza. 

 

manā uzņēmumā, kas nodarbina padsmit programmētājus, nav itin neviens programmētājs bez augstākās izglītības. Pieredze ir

pieredze, bet, ja neesi spējīgs pabeigt augstskolu, tad tomēr kaut kas nav kārtībā ar tevi.

Link to comment
Share on other sites

Un tiešām viņi ir labi programmētāji vai arī skaitās tādi un patiesībā nodarbojas ar vadīšanu un papīru drukāšanu?

 

Un ko tu gribi dzirdēt no cilvēka, kurš turpat 10 gadus diendienā programmē, bieži vien kā galvenais dzinējspēks projektā, un ar tiem pašiem pie blakus galda kopīgi strādā?

Atklāšu noslēpumu - "jā, tādi cilvēki eksistē" un "nē, tie nav ne muļķi, ne papīru drukātāji". Nezinu, kā spēsi ar to sadzīvot, bet nu mēģini. Ja nespēsi naktī gulēt - uzraksti PM, iedošu LinkedIn profilus, varēsi satikties un parunāties, ja būs laiks viņiem. Varēsi pataustīt, ja tik traki, ka nespēj pieņemt faktu.

 

 

Autoram - ja Rīga tuvāk, dodies uz Rīgu. VeA ir laba lieta, ja esi gatavs 3 gadus dzīvot no vecāku dotā un zubrīt bez traucēkļiem (tiesa, tagad tur ir šādu-tādu labu programmēšanas kantoru filiāles un biznesa inkubators, kur strādāt var, ja gribi). Bet speciāli nav jāplēšas uz Ventspili par visām varītēm - arī LU ar izvēles kursiem un darba vietām turpat netālu būs laba izvēle. Internets ir mūsdienās lai mācītos, tendences tāpat sapratīsi. LU ir interesanti Java kursi - katru gadu updeitojas Java2 kurss ar "lielo" tehnoloģiju pielietošanu, kuras mājaslapiņām nekad neizmantos, taču būs nopietna priekšrocība CV pār cilvēkiem, kas māk pielietot tikai Java bez īpašiem freimvorkiem. Tas nāk prātā no tā, kas LU ir labāks - VeA programma ir jāizlasa, ko viņi Javā piedāvā pretim.

 

RTU ir jāskatās katedra. Ir kolēģi, kas ITI pabeiguši lai būtu "vadītāji" - nu strādā tagad par testētājiem, jo neinteresējās par tēmu, bet vienkārši "pabeidza" vieglāko katedru.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tikai Tu, vecis (pēc vārda) to nespēji, jo esi tas, kā pats sevi jau nosauci...

 

WTF?  es esmu beidzis LU,  arī tos nosauktos kursus    


 

 

Strods bija tas sprogaini blondais ar brillēm?
 

 

tas pats, viņam bieži tādas švakas drēbes bija   :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ko es gribu dzirdēt? Pa kuru laiku tajos 4 vai 5 gados viņi iespēja to apgūt, piemēram, datoru arhitektūru, windows API u.c lietas, kuras prasa ne mazums laika un pieredzes? Studiju laikā bez programmēšanas ir vēl kaudze priekšmetu, kas jāapgūst. Man te arī blakus ir kolēģi, kas paralēli darbam arī studē, bet ir jau pamatīgas priekšzināšanas, iepriekš jau daudz kas ir programmēts un aptaustīts un neviens no viņiem nav sācis kā balta lapa. Vai arī lielā zināšanu apguve sākās tieši pēc studijām, kad pamazām izauga no juniora?

 

Un ko tu gribi dzirdēt no cilvēka, kurš turpat 10 gadus diendienā programmē, bieži vien kā galvenais dzinējspēks projektā, un ar tiem pašiem pie blakus galda kopīgi strādā?
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pa kuru laiku tajos 4 vai 5 gados viņi iespēja to apgūt, piemēram, datoru arhitektūru, windows API u.c lietas, kuras prasa ne mazums laika un pieredzes

 

nu es personīgi nosauktās lietas programmētājam nepieciešamā līmenī apguvu laikā starp pirmo uzdoto C++ kursadarbu (1. semestris) un bakalaura diploma saņemšanu. Arī programmu krakošanu, ko esmu jau pieminējis. Un tīkla lietas - kas ir snifošana, kāpēc tā iespējama, kā vazāties pa svešiem datoriem, kā tas notiek, kāpēc tas ir iespējams. Arī web ievainojamību izmantošanu - kā tas notiek, kāpēc tas ir iespējams, kā pret to nodrošināties. Bija laiks, bija motivācija, bija saistīti kursi augstskolā - viss notika.

 

 

3..4 gadi augstskolā ir gana daudz lai brīvajā laikā nevis TV lūrētu/spēles dzenātu, bet pētītu
 

 

 

 

Vai arī lielā zināšanu apguve sākās tieši pēc studijām, kad pamazām izauga no juniora?

 

Tu gribi dzirdēt, vai sākot programmēt augstskolā, no augstskolas 3..4 gadu kursa nāk ārā cilvēki ar senior līmeni un produkcijas pieredzi 5+ gadi?

 

Nē, no augstskolas var iznākt ārā programmētājs ar pieredzi vairākos freimvorkos un kursadarbos un kurš var izdarīt to, ko viņam liek, raksta adekvātu kodu, saprot patternus, spēj izpētīt un izeksperimentēt nepieciešamo un pārliecinoši attīstās, tiklīdz tiek palaists kādā jaunā vidē un aiz kura nav jāvāc. Tieši to augstskola nodrošina, liekot semestrī ienākt kā baltai lapai un iznākt ar uztaisītiem kursadarbiem. Un jā, arī ar zināšanām par "netradicionālām" sfērām, kurās students izdomājis brīvajā laikā darīt. Vai tā būtu mikrokontrolieru programmēšana vai minētais WinAPI vai web programmēšana vai mobilās aplikācijas vai Mac OS X programmēšana vai .NET padziļināti vai OpenGL programmēšana - ko gribi, to mācies. Man ir aizdomas, ka tu nespecializējies ne Mac OsX programmēšanā, ne VoIP zema līmeņa programmatūras risinājumos, kas citiem savukārt ir licies apgūšanas vērts.


Vārdu sakot, esmu redzējis cienījamus cilvēkus, kas jau bakalaura laikā vai tūlīt pēc tā spēj veiksmīgi iekļauties izstrādē. Nevis stumdāmi - bīdāmi - mācāmi - "max projvadi, ne lietaskoki". Un arī pats nekad neesmu strādājis par "mācekli" (lai gan mūsdienās to piedāvā pirm..otr-kursniekiem).

 

Lielā pieredze ir lielā pieredze - pēc 3 projektiem sāks parādīties, kaut vai viedums pateikt "nē, saki klientam, ka tas ir fiziski izdarāms, bet neatmaksājas - es pirms X gadem tam gāju cauri ar citu klientu". Tā ir pilnīgi cita opera.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...