Jump to content

ASUS 520gc atdzīvināšana no ķieģeļa režīma (brick)


mickys
 Share

Recommended Posts

Sveiki, biedri!

 

Tā kā šodien brīvdiena un nekas prātīgāks nav darāms, izdomāju pieķerties sen nobrickotam rūterim - ASUS WL-520GC. Cik atminos, toreiz tika veikts apdeits un viss nogāja greizi. Pēc tam rūteris ar saviem 4 LAN portiem bija spējīgs darboties kā switch, bet nekā citādāk, ne Web interfeiss, ne telnet neatsaucās.

 

Sameistaroju Serial konekciju. Izrādās, ka firmware pagalam.

 

Ieslēdzoties uz Seriālo portu izvada man šādu tekstu

CFE version 1.0.37 for BCM947XX (32bit,SP,LE)
Build Date: Mon Mar 12 15:25:22 CST 2007 (root@localhost.localdomain)
Copyright (C) 2000,2001,2002,2003 Broadcom Corporation.

Initializing Arena
Initializing Devices.
Boot partition size = 131072(0x20000)
et0: Broadcom BCM47xx 10/100 Mbps Ethernet Controller 4.130.23.0
CPU type 0x29029: 240MHz
Total memory: 16384 KBytes

Total memory used by CFE:  0x80400000 - 0x8049A8A0 (632992)
Initialized Data:          0x80430830 - 0x80432E20 (9712)
BSS Area:                  0x80432E20 - 0x804348A0 (6784)
Local Heap:                0x804348A0 - 0x804988A0 (409600)
Stack Area:                0x804988A0 - 0x8049A8A0 (8192)
Text (code) segment:       0x80400000 - 0x80430830 (198704)
Boot area (physical):      0x0049B000 - 0x004DB000
Relocation Factor:         I:00000000 - D:00000000

Device eth0:  hwaddr 00-1B-FC-50-AD-70, ipaddr 192.168.1.2, mask 255.255.255.0
        gateway not set, nameserver not set
Null Rescue Flag.
Boot program checksum is invalid
Hello!! Enter Rescue Mode: (Check error) 

Un ieslēdz TFTP serveri. Pirmais ko darīju - mēģināju ielādēt firmware caur tftp. Pārsvarā nesanāk, citreiz pirmo bloku aizsūta, pārējiem Request timed out.

Mēģināju ar Ctrl+C paŗtraukt iebūtošanos un ar roku palaidu firmware flash modi ar komandu flash -noheader : flash1.trx

Tas pats variants, citreiz sanāk pa TFTP nosūtīt pirmo bloku.

 

Rūteris uz pingiem neatbild, izņemot brīdi kad ar Ctrl+C pārtrauc bootošanas procesu.

Mēģināju arī ASUS Firmware restoration rīku. Tas pat neatrod IP uz kuru mēģināt restore taisīt.

 

Protams kompim parametri salikti uz statiskajiem, visi citi savienojumi disablēti.

 

Vārdu sakot, izmēģinājos visu ko varēju atrast. Vienīgi nezinu vai ir iespējau caur Serial portu iemānīt viņam jaunu frimwari, bet tīkla līdzdalības.

 

Vēl interesanti - WAN porta lamiņa visu laiku ātri mirgo. Power lampiņa mirgo ar 2 sek intervālu, kas liecina, ka rūteris ir restore modē.

 

Tā kā viņš man uz Serial portu atbild, gribētos domāt ka pavisam beigts nav un vajadzētu būt iespējai atdzīvināt, ir reizes kad var noderēt, būtu labi, ka mājās lieks mētātos :)

 

Tā nu baigais palags sanāca, bet ceru, ka varbūt kāds ir saskāries ar ko līdzīgu un var dot kādu ieteikumu.

Nav jautājums uz dzīvību un nāvi, bet vienkārši interesanti :)

Labots - mickys
Link to comment
Share on other sites

Vienīgi nezinu vai ir iespējau caur Serial portu iemānīt viņam jaunu frimwari, bet tīkla līdzdalības.

 

Nekad neesmu to darījis, bet man šķiet, caur seriāli tā zupa tam ķieģelim arī jāielej. Ir pamācības, kā, tajā pašā DD WRT forumā. Bet gari angļu  traktāti man nav stiprā puse, tāpēc nekomentēšu.

p.s. tas routeris ir sens G standarta rūteris. Man tāds bija. Ar tādu tikai dīzeli un tamlīdzīgus i-neta ātrumus dalīt. Kā switch viņš gan dos visus 100mbit/s cauri.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Ar tādu tikai dīzeli un tamlīdzīgus i-neta ātrumus dalīt.

 

Tam viņš ir pašā laikā! Man daudziem klientiem tādi stāv salikti, savu funkciju pilda labi. 

Link to comment
Share on other sites

Es viņam biju uzmetis DD-WRT. No tā viņš ātrāks nepalika, bet stabilāks gan. Dīzeliem tiešām viņš kakraz, bet ja taisās veidot fiksu mājas netu, ad jārēķinās, ka ātrāk par 50-60Mbit/s viņš nerūterēs.

p.s.

Bija gan man viņam viena Āzijai paredzēta prošivka, izmēros maziņa, Bija tai arī angļu val. Ar to gan viņš rūterēja gandrīz visus 100Mbits/s. Bet ar LTC optisko modemu tandēmā nenormāli bieži kārās.

Link to comment
Share on other sites

Bija laiki... Man pat plauktā pussprādzis viens mētājas. Ar DD-WRT klientam nošancējis kaut kādus 4-5 gadus. Tagad sākušies visādi murgi ar kāršanos utt. Mans viedoklis - nav vērts tādu miskasti vairs celt augšā un tērēt laiku. Būtu kaut kāds Linksys WRT54GL, tad vēl tā, bet šitam modelim ziedot savu laiku? Tad jau labāk zeķes izmazgāt.

Link to comment
Share on other sites

Toreiz šķiet bija virsū dd-wrt un centos uzlikt laikam citu dd-wrt versiju, bet tas bija sen, tiešām neatceros...

 

Nu ja, kā jau jūs te sakat, ne WiFi man viņš vajadzīgs, bet tieši kā svitčs var noderēt. Nu faktiski šobrīd nav vajadzīgs, bet ja būtu, tad nenāktu par ļaunu, jo gadās, ka noder..

Link to comment
Share on other sites

Tagad sākušies visādi murgi ar kāršanos utt.

 

 

50% baroklis.

 

p.s.

Manējam gan tas bija milzīgs, šķiet, klasiskais, bez impulsiem. Bet ja barokli sprauž 230V rozetē pliku, bez routera, ne vienmēr routeris palaidās. Tas routeris jau kādu laiku atpakaļ atdots, nezinu, kā viņam tagad iet.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Ceru ka saproti angliski.

DO A HARD RESET: This does not mean hitting the reset button and saying you are done. This means doing the 30-30-30 reset. To do a 30-30-30 reset you must push the reset button with your router powered on. Hold it for 30 seconds with the router powered on. STILL holding it, pull the power cord for 30 seconds. Still holding it, plug the router back in and continue to hold the reset button for 30 more seconds. You will have held the button for a full 90 seconds without releasing it.

Now at this point the router power LED should continuously flash (as far as I remember)

Now just run the ASUS Firmware restoration utility.

Thats it your done. Enjoy

Link to comment
Share on other sites

Nu kā jau teicu viss šis ir sen izmēģināts un nestrādā. Viņam ir pilnīgi pie kājas par Reset pogas spiešanu.

Link to comment
Share on other sites

Mēģināju gan no Windows vides(tftp2.exe no dd-wrt lapas, Asus firmware restoration), gan Ubuntu (gan tftp, gan atftp)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...