Jump to content

Mājas interneta tīkls, kā vilkt


switchs
 Share

Recommended Posts

Situācija:

Ir privātmāja, pagaidām neviens provaiders internetu nepiedāvā. Sākotnēji lietošu LMT 4G. Bet gribu sagatavot kabeļus, kad parādīsies provaideri. 

Tātad velku no mājas ārpuses (kaut kur no žoga) līdz vietai mājā, kur atradīsies ?rūteris? (velku āra apstākļiem CAT5E - utp vai FTP? caur gofru, kopā elektrības vadiem).

 

No vietas kur stāvēs rūteris taisu sienā vietu interneta rozetēm, kur atstāju vietu 7 ligzdām. No ligzdām velku cat5e vadu (utp vai FTP?) uz katru telpu, kur plānota rozete. Vienīgi nav skaidrs vai uz katru rozeti jāvelk savs vads vai var vilkt uz vienu telpu 1 vadu un tad to var sadalīt kaut kā?

 

Atbalstu DIY, tāpēc gribu izdarīt pats, bet līdz tam jāsaprot nedaudz :) Nezinu vai pareizi esmu apsaucis iekārtu, kura sadalīs vadus pa māju... Palabojiet lūdzu ja esmu norādījis ko nepareizi. 

Link to comment
Share on other sites

Parastajiem maajas ruuteriem nav tik bagaatiigs skaits ar portiem, standartaa ir tikai 4 lan porti.
Taatad veel papildus switchu vajadzes.
Vadus velk kaa eertaak, bet visiem viens gals jaaliek centraalajaa switchaa.
Pashu switchu var arii likt citaa istabaa - prom no ruutera.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja jau tā, tad prātīgākais ir nopirkt mazu rack skapi ar patchpaneļiem, kabeļu kārtotājiem

Link to comment
Share on other sites

 

 

Uz katru telpu velc savu kabeli.

 

Nu vispār jau uz katru ligzdu, diez vai autors katrā istabā gribēs likt sviču. Un nav tāda ftp vada, ja bija domāts stp tad vienīgā atšķirība ir ekrāna esamībā, ja vadi gari un tuvu elektrībai labāk likt ekranētos.

 

 

prātīgākais ir nopirkt mazu rack skapi ar patchpaneļiem

 

Rack skapi 7 caurumiem? Tad varbūt uzreiz ierīkot servertelpu ar kondicionieri un automātisko dzēšanas sistēmu? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

versatile

ja nu provaideris izrādīsies LTC un būs optika - nebūs jēgas no iepriekš  novilktā vada. Es teiktu, ka ideja par centrālo mājas sadalni, tb ar vienu "lielo" 8-16 portu switchu ir laba doma.

Tad uz katru ligzdu pa kabelim. Switcha pusē smuki nomarķējam.

LMT rūteri gan jau liksi kkur tuvāk jumtam, ja uz jumta vai pie jumta būs antena? Ja tā, tad vienu vadu arī uz rūteri, galu ielaiž switchā un miers.

Kad sadomāsi nomainīt provaideri, pietiks izraut LMT iekārtu un iespraust switchā provaidera aprīkojumu. Vai switchu aizstāt ar mājas rūterīti. Nu un provaidera cilvēki vadu Tavā mājā paši ievilks. Nekad jau nezini, pa kuru mājas pusi ies Tava topošā provaidera trase, ja ies vispār.

Ja gribēsi wifi, vērts padomāt par papildus kabeļiem uz AP vietām. Sadalnes galā smuki nomarķēt katru vada galu ar labelīti, lai zini, kuru raut laukā, kad bērni būs nogrēkojušies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kas atkal par kaut kādiem uzskatiem.

Ja jau ir privātmāja, tad loģiski ir arī kāda palīgtelpa, kur kaut vai uz sienas pie griestiem var uzstādīt mazu Rack skapi ~ ar rezervi 9U. (nākotnē varēsi ielikt gan UPS, gan kādu NAS u.t.t.)

Ir redzētas mājas, kur visa dat tīkla komutācija ir caur D - kautkādi switchi izmētāti, daļa tīkla iekārtu neiet dēļ līki uzkniebtu konektoru u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

variantu ar Rack skapi uzskatu par paarspiileetu :)

 

bet vai likt vairaakus switchus, katru savaa istabaa, vai vienu centralizeeti

ir gaumes jautaajums ar minimaalu kabelju garuma ekonomiju

 

man dziivoklii ir savilkti divi ienaakoshie cat5 ISP un mazpadsmit lokaalie cat5 vienaa punktaa

(tehniskaa luuka ~30x30x15cm)

kur saakotneeji dziivoja MikroTik RB750GL + 16portu 100nieks switch

pirms paaris gadiem switch saaka gljukot(laikam aiz vecuma) un es izveeleejos variantu viss vienaa -

MikroTik http://router.lv/product/186/lv/CRS125-24G-1S-2HnD-IN/

kaa ruuters un switch apmierina pilniibaa, bet biju sacereejies arii WiFi ieviest,

tas gan no aizgaldes ne paaraak paarliecinoshi tika izsniegts un antenas nav skruuveejamas :(

prieksh WiFi papildus iegaadaajos Asus RT-ac66u

 

sho aspektu arii iesaku nepalaist garaam - vadu centraale ne vienmeer sakritiis ar optimaalu WiFi izsniedzeeja vietu

un ja maaja, tad WiFi iespeejams no vairaakiem punktiem jaaizsniedz

 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Rack skapis, mazinsh, buus ok, nu vismaz kaut kaadu skapi, kur salikt tiikla aparatuuru. Naakotnee kaadu nas vai torentu kasti tur varees ielikt. Wifi AP peec vajadziibas, vienu kastee otru, kaut kur maajas otraa galaa. Reti kad ar vienu AP sanaak noklaat visu maaju.

Link to comment
Share on other sites

Ideāli WiFi AP būtu jābūt turpat kur lustrai - pie griestiem. Ar PoE barošanu no sviča.

Bet nu tas nav visiem paceļams pasākums, darbietilpīgs, piedevām AP ar PoE barošanu ir bik dārgāki.

Lai gan man pāris kolēģiem ir arī dzīvokļos AP pie griestiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

  prātīgākais ir nopirkt mazu rack skapi ar patchpaneļiem   Rack skapi 7 caurumiem? Tad varbūt uzreiz ierīkot servertelpu ar kondicionieri un automātisko dzēšanas sistēmu?
   :moil:  a ko nē, moš nākotne būs viedā māja  :taunt:
Link to comment
Share on other sites

Parasto AP var laist caur PoE - vajag nopirkt PoE splitteru un PoE injectoru

Link to comment
Share on other sites

Vairākas ligzdas vienā telpā, jo viena PC otra TV.

 

+ DVB-S/T uztveereejam(dekoderim)

+ varbuut speelju konsolei

+ rezerve

 

un pat paredzot "visu", kauchkad naaksies kjiimikjot divas iekaartas pa vienu cat5  :)

Link to comment
Share on other sites

Cat6 kabeļi maksā kapeikas pret mājas vērtību! Es ar šo esmu 100x sastapies ka nav kabeļi savilkti! 

 

Normāls kabeļu risinājums mājā ir, kad katrā istabā ir pa pāris rozetēm (nekādā gadījumā nepirkt tos draņķus ko celtniecības bodēs pieejamas!) un visi vadi saiet uz vienu centrālu komutācijas mezglu kaut kur palīgtelpā. (Manā gadījumā komutācijas mezgls ir bēniņos) 

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

 

 

Parasto AP var laist caur PoE - vajag nopirkt PoE splitteru un PoE injectoru
kas par muļķībām, laikam domāji otrādāk, nevis power over ethernet bet ethernet over power line. bet nu jebkurā gadījumā šo variantu taisa, kad galīgi citu iespēju nav. bet te jau džeks taisa remontu cik saprotams, tātad citas iespējas ir!!!
Link to comment
Share on other sites

pietiek ar labu cat5e kabeli.

Varbūt kāds var ieteikt kādas DAT rozetes ir vislabākās - kāda ražotāja?

Es tagad mokos ar kaut kādām laikam legar ražotām.


Biju domājis šo variantu

PoE Splitter TL-POE10R un otrā galā PoE switch vai PoE injector
 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

PoE ir ērti un smuki. Tik ne visos interjeros AP pie griestiem būs labākais variants. Iespējams, pietiek ar pāris stratēģiski labi novietotiem AP - atkarīgs no mājas plānojuma.

+Jāatceras, ka WiFi signāls izplatās perpendikulāri antenai - tb datora augstumā tas teorētiski būs labāks, nekā tad, ja antena pie griestiem. Protams, nav jau 10m griesti, bet tomēr...

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

 

 

Cat6 kabeļi maksā kapeikas pret mājas vērtību!

 

Un kāds būs ieguvums pret 5e neskaitot nepieciešamās īpašās knaibles, galus + papildus čakaru ar kniebšanu?


 

 

vajag nopirkt PoE splitteru un PoE injectoru

 

Tagad jau dažiem tādi nāk komplektā, vismaz vairākiem tēpēlinkiem ir bijuši.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

var saslēgt WDS tiltā

Tad jau tas būs kā repeater, atkārtos katru saņemtu paketi, un kā pats pieminēji, ātrums nokritīsies.

Pārslēgšanās jau automātā notiek, ierīce paņems stiprāko signāla avotu. Man jau liekas, ka ar 2 AP uz māju ir ok. Man vienā 200m2 koka/gāzbetona būdā ar diviem pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Un kāds būs ieguvums pret 5e neskaitot nepieciešamās īpašās knaibles, galus + papildus čakaru ar kniebšanu?

 

Kādas īpašās knaibles? 6cat kabelis kniebjas ar tām pašām knaiblēm un tiem pašiem galiem, kas 5e! Tu moš jauc ar 6e? cat6 atšķiras no 5e tikai ar plastmasa krustiņu pa vidu dzīslām. Cenas starpība minimāla. Ieguvums - stabili gigabits ies cauri, ja kādreiz nākotnē vajadzēs un nebūs vadi jāmaina! 

 

 

Varbūt kāds var ieteikt kādas DAT rozetes ir vislabākās - kāda ražotāja?

  

 

Es ņemu no http://beloteks.lv/Pat ar vislētākajām viņu piedāvātajām rozetēm un pach paneļiem nekādu problēmu nav bijis - "uzkniebti" kabeļi simtiem (Vajag speciālu pach tūli http://beloteks.lv/index.php?productID=1991 vai labāk  http://beloteks.lv/index.php?productID=1883 - otrais ar šķērīti - uzreiz nogriež lieko vada galu - nevajag asknaibles) un visi ir strādājuši ar pirmo reizi. Maksā belotekā rozetes kapeikas, bet vienīgi viņi maitas nepārdod privātpersonām.... Tikai firmām un tikai ar pārskaitījumu... 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tu moš jauc ar 6e? cat6 atšķiras no 5e tikai ar plastmasa krustiņu pa vidu dzīslām.

 

Nejaucu, cat6 no 5e atšķirās ar lielāku vijumu skaitu uz metru un sekojoši ir resnāks, protams kaut kā jau var uzkniebt arī ar tām pašām knaiblēm un galiem, bet jēga? Stabili gigabits iet cauri arī 5e, nezinu kur tu rāvi ka tam vajag cat6.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lai izmantoru CAT6 kabeļa potenciālu ir arī nepieciešamas CAT6 rozetes (kas maksā nesalīdzināmi dārgāk)

Nav jēga izmantot CAT6 bez pārējās perifērijas (rozetes, patchpaneļi) .Ieguvumu tiešām nekādu nejutīs

Link to comment
Share on other sites

 

 

Stabili gigabits iet cauri arī 5e

 

Mazos attālumos - jā - bet pēc manas pieredzes virs ~25m par 5e gigabits reizēm iet, reizēm neiet...

 

Vai varētu palūgt linku uz tām speciālajām cat6 knaiblēm.

Vai beloteks tādas piedāvā? Ar ko viņas no partastajām RJ knaiblēm atšķiras?  


 

 

Nav jēga izmantot CAT6 bez pārējās perifērijas (rozetes, patchpaneļi) .Ieguvumu tiešām nekādu nejutīs

 

Nekādi nepiekrītu - rozete - tā ir salīdzinoši maza zudumu vienība. Esmu diezgan tīklus savilcis ar cat6 kabeli (jo viņš maksā tikai nedaudz dārgāk nekā 5e) un "parastām" cat5 rozetēm - gigabits iet stabili, mērot ar profesionālu kabeļu testeri - signāla zudums normas robežās.   

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mazos attālumos - jā - bet pēc manas pieredzes virs ~25m par 5e gigabits reizēm iet, reizēm neiet...

 

Nu taču palasi standartu specenes, nevis paļaujies uz pieredzi ar sūdīgiem lētiem kabeļiem ar iespējamu nekontaktu vienā pāri. Slinkums man meklēt tās knaibles priekš tevis, pēdējo reizi ar 6-ās kategorijas kniebšanu saskāros kādus 5 gadus atpakaļ, pēc tā čakara ir zudusi interese, jo reāla ieguvuma nav, ja vien nevajag 10Gb tīklu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

ir jau ari visādi mēslkābeļi, ko sagadā celtnieki, kuram lielākā kvalitāte ir zemākā cena

 

jo nauda, kas saņemta esošajam objektam ir aizlaista iepriekšējā objekta parādos, celtniekiem algās un par nākamo objektu nekas vēl nav ienācis, un tad, ja nav blakus kārtīgs inženieris, kas uzsit kulaku galdā un nobļaujas, lai pērk labāko, tad tāāādus mēslus saliek.  

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es teiktu, ka ideja par centrālo mājas sadalni, tb ar vienu "lielo" 8-16 portu switchu ir laba doma.

Un tas pie nosacījuma, ka jau šodien lielākā daļa iekārtu lieliski darbināmas pa bezvadu. Cik tad normālā mājā vispār ir tie verķi, kam ethernet vads nepieciešams? 

Link to comment
Share on other sites

@ivo

te kauchkaadi atpalikushie no dziives salasiijushies,

iekaartas kuras var piesleegt pie vada droshi driikst nepiesaarnjot wifi eeteru!!!

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Kur ir iespējams tikai un vienīgi ar vadu.

Pēdējā laikā ir saradušies tādi, kuri uz liek AP un domā, ka ātrums būs tāds pats kā ar kabeli. Nu nevarēs pastāvīgi strīmot HD izšķirtspējas materiālus, sēdēt torrentā, + vēl nets un pa virsu IP videokameras skatīties.

Bezvadu AP principā ir domāti priekš neta skatīšanās un viss!

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Bezvadu AP principā ir domāti priekš neta skatīšanās un viss!

Zelta vārdi 


 

 

Cik tad normālā mājā vispār ir tie verķi, kam ethernet vads nepieciešams? 

2 gabali LTC STB , stacionārais kompis, Medus aparāts. Jau četri!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem par komentāriem, mēģināju savilkt visu kopā.

 

Tātad kamēr nav noteikts provaiders, tikmēr vadus no ārpuses vilkt nav lietderīgi. 

 

1) Nolieku savu LMT  4G Wi-Fi bezvadu rūteris 

2) no LMT iet vads CAT5e vads uz Switchu. Cik saprotu vēlams ar POE, ja nu pieliek kādu IP kameru. Pareizāk sakot vismaz vienu vajadzētu noteikti :)

3) No switcha iziet vadi uz punktiem, visi CAT5e (nekur garums nav virs 25m):

- wi Fi vieta

- PC

- TV

- IP cam

- printer

- utt..

 

Vēl jautājums par Access pointiem, ko iesakāt likt. Es saprotu, ka divi WiFi devēji ir pamatoti, lai dabūtu pilnu segumu, bet kāpēc AP nevis WiFi routers. Es nesaprotu nedaudz to atšķirību. AP ir nedaudz dārgāki kā WiFi rūteri.

 

MartiniB jautājums - 

 

 

+ DVB-S/T uztveereejam(dekoderim) + varbuut speelju konsolei + rezerve
 

 

Ko tu domāji ar  DVB-S/T uztveereejam(dekoderim) - vai tas jau nav priekš TV paredzētais ports, piemēram ja pieslēdz Lattelecom interaktīvo? 


PS. Tie switchi lielie, viņiem tie vadi nāk no priekšas izskatās, laikam uz galda tādu likt nav prātīgi... Vai skan viņi arī? Neesmu lielos dabā pētījis. 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

vai tas jau nav priekš TV paredzētais ports, piemēram ja pieslēdz Lattelecom interaktīvo?

Tas ir paredzēts medus tecināšanai :) 


Acces points prot strādāt arī klienta režīmā! Lai gan daudzi rūteri arī to pašu prot!

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

To pašu var darīt arī ar citām komunikācijām,piemēram ūdensvadu.Ja nākas nomainīt vai pielikt ko klāt atkrīt vajadzība rakt ja ieliek pietiekami resnu gofri.

Tiešām! Piemēram, ja nu pēkšņi vanna jāpārvāc uz viesistabu vai pods uz virtuvi, tad var vēl arī kanalizāciju ievilkt pa to gorfu, kas daiļi torčī aiz ledusskapja. Vecuma plānprāts?

 

 

 

WIFI var saslēgt WDS tiltā.Ātrums gan zemāks toties staigā pa māju bez pārslēgšanās starp AP.

Tiltotājs, bļin... Tikai nespēj pat saprast, ka vienam Wi-Fi tīklam (SSID) var būt dajebcik AP, un nevis caur kaut kādiem tīņu WDS murgiem, bet gan parastu Ethernet LAN. Es arī to vēl nemaz ne tik sen nezināju, bet iedomājies - es to informāciju atradu tādā ļoti slepenā un nepieejamā datu bāzē, ko sauc.. Google! WOW, kāds es esmu ģēnijs ar superspējām, vai ne? Ne katram tā paveicies...

 

 

 

Nu jā,neaizdomājos līdz tam ka vienā telpā vairākas ligzdas.

Jā, šis arī taču ir kārtīga cietā rieksta līmeņa uzdevums. Kas to varētu iedomāties, ka datoru var novietot dažādās istabas vietās? Nu, un to, ka var būt vairāki datori, vai pat dators un vēl kāds TV, pleijeris vai kas cits? Neiedomājami!

 

 

 

kas par muļķībām, laikam domāji otrādāk, nevis power over ethernet bet ethernet over power line.

Vēl viens smadzeņu invalīds, kurš kaut ko sajēdzoša cilvēka teikto ir "laipni" palabojis līdz diletantu murga līmenim. Bļ.., ja nezini kas ir PoE (Power over Ethernet), tad nepļūti savas mājsaimnieces "gudrības" šādā diskusijā! Un jau atkal - ja būtu kaut vismaz Google ierakstījis "PoE splitter" un "PoE injector", tad varbūt saprastu cik pats neko nezini un gvelz muļķības.

 

Tas par slimajiem, lai autors zin kurus šejienes "speciālistus" neklausīties.

Link to comment
Share on other sites

2) no LMT iet vads CAT5e vads uz Switchu. Cik saprotu vēlams ar POE,

 ja nu pieliek kādu IP kameru. Pareizāk sakot vismaz vienu vajadzētu noteikti

 

POE darbojas uz otru pusi, ruuteri vai switchu var nomest kaadaa pazhobelee, kur nav pieejama baroshana,

un nobarot to caur ethernet vadu no citas vietas,

nevis ruuters(switch) baros visas piesleegtaas ieriices

 

 

Ko tu domāji ar  DVB-S/T uztveereejam(dekoderim) - vai tas jau nav priekš TV paredzētais ports, piemēram ja pieslēdz Lattelecom interaktīvo? 

 

muusdienaas pasham tv jau ir lan caurums, lietoju gan to tikai softa jauninaashanai,

bet zem tv var buut pat vairaakas kastiites kas veeleetos piesleegties lan

 

 

Tie switchi lielie, viņiem tie vadi nāk no priekšas

 

pirmajaa manaa atbildee tika piemineets MikroTik ruuters/switch,

variantaa bez rack ausiim porti sanaak priekshaa vai aizmuguree, kaa vajag.

Konkreetaa CRS125-24G-1S-2HnD-IN eksemplaara WiFi mani iisti neapmierinaaja,

var njemt bez WiFi versiju CRS125-24G-1S-IN http://router.lv/product/198/lv/

kaa AP es lietoju Asus ac66u

Labots - MartiniB
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
cat6 atšķiras no 5e... Ieguvums - stabili gigabits ies cauri, ja kādreiz nākotnē vajadzēs un nebūs vadi jāmaina!

Privātā nelielā infrastruktūrā jau šodien nelikt Gigabit ir vienkārši stulbums. Visos datoros un arī citās iekārtās jau ir Gigabit interfeisi, un Gigabit switchi/rūteri maksā gandrīz tik pat, cik normāli Fast Ethernet.

 

Mazos attālumos - jā - bet pēc manas pieredzes virs ~25m par 5e gigabits reizēm iet, reizēm neiet...

Mana pieredze tāda pati kā oficiālā specifikācija - Gigabit Ethernet iet stabili pa 5e arī attālumos virs 25m. Zinu vietu, kur ir apmēram 50 m garš 5e UTP parastais telpu kabelis, un tā daļa vēl mētājas ārā gar ēku jau gadus desmit, un neko - tagad Gigabit pa to skrien bez mazākajām problēmām vai aiztures.

 

reiz vienā objektā sienās bija salikts tāds mēsls, kuram tievi, tievi vadiņi, kuri knapi uzkniebās un tomēr kontakta visās 8 dzīslās nebija

Es teiktu, ka drīzāk "inteliģentie" celtnieki to vadu velkot, liecot, dauzot, sagriežot uz reģipša profilu asās malas, un vēl ieurbjot tajā ar urbi, vienkārši sa*isa, bet pārējais nosauktais jau ir psiholoģisks efekts, kas radies dēļ fināla nestrādāšanas.

 

ja vien nevajag 10Gb tīklu

Un praksē līdz 45 m pat tas strādājot pa CAT 5e.

 

Un tas pie nosacījuma, ka jau šodien lielākā daļa iekārtu lieliski darbināmas pa bezvadu.

Jā, kādēļ gan lietot stabilus >900 Mbps ar <1 ms latency, bez attāluma problēmām un ar PoE iespēju, kas ir katrai iekārtai neatkarīgi, ja var lietot nestabilus <100 Mbps ar >10 ms latency, ar attāluma problēmām un bez PoE iespējas, kas jādala uz visām iekārtām kopīgi, plus vēl ar kaimiņu, mikroviļņu krāsni un citām iekārtām... Un Wi-Fi piekļuves punktam tāpat vajag Ethernet pieslēgumu!

Labots - Inspektors Caps
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

versatile

Par tievajiem vadiņiem un arī sūdīgiem konektoriem nav nekāda leģenda, pats esmu saskāries.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Diemžēl vietās kur signāli pārklājās gļukoja.

Te nu ir jāpiekrīt! 

Link to comment
Share on other sites

No ETH vada nav īsti Jēgas, ja ar kads vilks līniju ta visticamak tā būs optika, Bet gorfru ierakt vari lai ja nu kads velk nav jarok pa jaunu 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
To pašu var izdarīt ar lokālo tīklu ēkas iekšpusē.
Nevajag jau murgot,runa ir par komunikācijām pagalmā.

Kārtējais visdir*ējs.

 

Diemžēl vietās kur signāli pārklājās gļukoja. Varbūt paskaidrosi kā pareizi nokonfigurēt lai tā nebūtu?

Tev gļuko, bet man nē! Paskaidrojums kā konfigurēt - ar kuvaldu pa pirkstiem, lai tie iztaisnojas! Ja VISI Wi-Fi parametri ir identiski, tad nekas negļuko. Plus jāsaliek pareizi frekvences (kanāli), lai viens otram netraucē. Papildus var vēl laptopam uzinstalēt, piemēram, Acrylic WiFi Free, noskenēt kas vispār notiek gaisā un izvēlēties frekvences, kas pēc iespējas mazāk pārklājas ar kaimiņiem.

 

99% gadījumu nekas tāds netiek izmantots un nav vajadzīgs.Savukārt ja vajadzētu tad noteikti neliktu bezjēdzīgas vairākas rozetes bet gan pievilktu tur kur tas vajadzīgs.

Jā, jā, TV vai datora pārvākšana uz citu stūri istabā ir tiešām milzu retumi, bet ūdensvadu gan ir jāpārkārto bieži! Bļ*ģ, ka var pūst, jo nekad mūžā nav bijis jāatbild par izgvelzto... Ethernet rozetes liek līdzīgi kā elektrības rozetes - tur, kur noteikti vajag, plus vēl iespējamajos citos telpas punktos, kas bieži ir stūri.

 

@@ieleja, es jau neizslēdzu slikta vada iespējamību. Tikai minēju, ka biežāk problēmas ir dēļ "ģēnijiem", ne dēļ vadiem vai tehnikas. Un ko tas Einšteins ar lodlampu gribēja tam vadam uzlabot? :D

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...