Jump to content

Studijas virzienā Telekomunikācija / Enerģija un elektrotehnika


Ronalds21
 Share

Recommended Posts

Vai tiešām ar karotīti mutē likt ir pilnīgs sinonīms tam, ka universitātei ir jādod profesionālas zināšanas+praktisko pieeju, nevis grāmatas atrunāt saviem vārdiem, vai vēl labāk, autora vārdiem?

Cita lieta, ka neviens pasniedzējs nevar likt saprast, ko students negrib saprast un izpētīt, taču ja bieži vien nemaz nedod reālās dzīves pieeju tam, ko māca, Jums neliekas, ka cilvēks, kas tikai ir sācis apgūt kādas lietas, palaiž garām grāmatās esošās informācijas fizisko pielietojumu?

Ja tiek mācīts par vatiem, omiem un voltiem, vai tam uzreiz paralēli nav jādod reāli esošas ierīces, kurās pēc kādas moduļu sistēmas ir atspoguļoti termini. Līdzīgi kā FIZMAT tagad nāk klajā ar visādiem video, konkursiem, pasākumiem... Man šķiet, ka tādai pieejai jau sen bija jābūt katra studiju priekšmeta pamatā, kur studenti katru lekciju iet un strādā kopā/grupās/individuāli pie kāda praktiska darba un teoriju atstāj tikai sekundāri, ko katram pašam jāapgūst pa lielam, nevis otrādāk.

 

Nu tas ir mans viedoklis, man šķiet, ka ar praktisko pieeju un radošumu universitāšu saražotais produkts būtu ar daudz lielāku pievienoto vērtību, nekā tagad, kad normāli atbalstīti tiek pārsvarā tie, kam ir dabas dots ņuhs, poņa un čujs uz kādām sfērām, vai arī ir stabils sapnis par kaut ko kļūt konkrētā virzienā, kas, manuprāt, paliek arvien lielāks retums, jo studiju programmas ir vairāk nekā vajag un reti kurš pats var saprast, ko vajag un kas ir lietderīgi.

Labots - Edzhua
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds21

No sākuma gribēju pateikties par aktivitāti!

Tātad.. Daudzi sāk liet, ka es gribu iet tikai iešanas pēc, bet vispār man pašam interesē un ir maza sajēga no abiem virzieniem. Principā es kādā 2010. gadā pa TV ieraudzīju par telekomunikāciju mācībām - baigi pievilināja, bet ar laiku aizmirsās viss šis. Baigais sviest... Vispār tehnoloģijas, ierīces man diezgan interesē, bet vajag iet uz vidusmēru. Vēl kāds laiks un tad jau vidusskola būs beigta un tad nu re.... Nav ne jausmas ko, kur iet.

Esmu dzirdējis, ka tagad mācot Tev neko praktiski nedod aptaustīt, apčamdīt - tikai mācies papīru pēc. Ja tā var teikt...

Protams, ja es iešu uz EUE, tad stabili uz maģistru tēmēšu...

Es pat nezinu. Sviests galvā!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Esmu dzirdējis, ka tagad mācot Tev neko praktiski nedod aptaustīt, apčamdīt - tikai mācies papīru pēc.

Tik traki jau nav, ir visādi laboratorijas darbi utml. Vienīgi, ka tur praktiski nekad neapskaidro, kāda tam visa jēga.

Bet nav jau arī problēmu atrast prakses vietu, pat arī kādu apmaksātu, kur tu sapratīs, ko un kāpēc mācies, un ko vēl nezini, ko prasīt pēc tam no tā paša pasniedzēja.  

Link to comment
Share on other sites

Enerģētiķos nav praktisko darbu? Ko jūs lejiet? RTU rektors ir no EEF, viņiem pirmajiem uzcēla fakultāti un arī vēl papildus jaunu aparatūru paņēma.

Izv;elies, kas patīk praktiski, ja būsi labs (top5) kursā, tad ar darbu problēma nebūs. Telekomunikācijas ir šaurāk un man ir iespaids, ka grūtāk ar darbu, bet savukārt elektronika un enerģētikas+elektrotehnikas fakultātēs var izvēlēties 2/3 kursā jau virzienu, jo jomas ir diezgan plašas.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Piebalgs. Latvijas primārā interese ir, ka Eiropa atgriežas pie izaugsmes, jo tādā veidā mums atgriežas arī konkurētspēja, mēs esam daudz konkurētspējīgāki. 

Domburs. Labi! Par Latvijas konkurētspēju nevaru neuzdot jautājumu jo tas Latvijā visu laiku ir jautājums, uz kā bāzes, uz industrializācijas bāzes uz eksakto zinātņu bāzes un tamlīdzīgi - visi vienmēr atcerās pirmo Latvijas Izglītības ministru.  2 citāti no 2 cilvēkiem, kurus mēs atradām, nevarētu teikt nu galīgi dzīvi nesaprot, viens bija Jānis Stradiņš vēl 90 to gadu beigās teicis – citē Stradiņa tekstu

2 bildes uz ekrāna:

Jānis Stradiņš 1998.g. Kļūdains bijis lēmums atļaut audzēkņiem brīvi izvēlēties mācību priekšmetus, kā rezultātā valsts ģimnāzijas beidz jaunieši ar ļoti paviršām un fragmentārām zinšānām matemātikā, fizika un bioloģijā.

Ivars Kalviņš 2014.g. Andris Piebalgs sagrāva izglītības sistēmu, ļaujot vaļu iztikt bez ķīmijas, fizikas, bioloģijas un matemātikas apguves vidusskolā.

Domburs. Un otrs bija Ivars Kalviņš, kuru nu galīgi nevar nosaukt par Latvijas zinātnē pēdejo cilvēku un drīzāk tomēr par pirmo... Citē arī Kalviņa rakstīto tekstu

Piebalgs. Es nepiekristu tam. Pirmais...

Domburs. Jo..

Piebalgs. Izglītībā pirmais ir personīgā brīvība. Jo nevar ierobežot cilvēku ar personības attīstību un cerēt, ka tu sasniegsi robota ... Tā ir padomju savienības sistēma, kurā viss ir reglamentēts, tā ir centrāla programma, centrāls mācību plāns, ir jābūt cilvēkam iespējai izvēlēties. Tad tā ir pirmā lieta.

Otra lieta. Tikai izvēle palīdz atrast pieprasījumu. Ja tas pieprasījums ir tik izteikts pēc tā, paga, tad vecāki un bērni būtu ņēmuši privātskolotājus lai ar matemātikas, fizikas un ķīmijas zināšanām sasniegtu šos labos darbus. 

Domburs. Man izklausās, ka liberālis Piebalgs tagad runā nevis....

Piebalgs. Nē, nē, bet ja tā tiešām ir problēma .. tad stimulējam, tad jūs saņemat vairāk naudas, jūs saņemat stipendiju... 

Domburs. Viens potenciālais Vienotības līderis šobrīd saka, ka tas, ko daudzi politiķi runā, ka vajag intensificēt eksakto priekšmetu mācīšanu vidusskolā, lai pēc tam potenciāli attīstītu augstskolās, ka tas ir pārspīlēts stāsts!?

Piebalgs.  Es teiktu, ka tas ir pārspīlēts stāsts. Jānosaka pieprasījums, ka šiem cilvēkiem būs darba vietas, tikai no turienes nāk.. . Un tad  ir ekonomiskie stimuli, maksājam šiem cilvēkiem stipendijas, ja mums tiešām viņus vajag. 

Domburs. Vidusskolā jau mēs nemaksāsim neviens stipendijas.

Piebalgs. Augstskolā. 

Domburs. Bet šeit jau ir runa par skolām.

Piebalgs. Bet pēc tam orientācija. Ar varu, ar varu nevar iedzīt priekšmetu, ja tev nav motivācijas.  Motivācija ir 2 gadījumos- tev ir interese par to vai, otrs, ja tu redzi, ja tu apgūsi šo priekšmetu, tev ir priekšrocības darba tirgū. Ja tev nav neviena no šīm motivācijām, tad tas, kas tālāk darīts ir laika izniekošana gan skolotājam, kurš iegulda tevī gan laiku, gan naudu un viņam par to maksā, gan arī skolniekam. Viņam ir jāredz motivācija. Motivācijas ir tikai divas.   

Domburs. Labi, paralēli šim jautājumam, atpakaļ pie tā lielā jautājuma - Latvijas konkurētspēja zināšanu ekonomika, pievienotās vērtības produkti, darbavietas, lai cilvēki nebrauc projām un nesaņem smieklīgi mazas algas un nav priecīgi valsts svētkos un citās dienās. Kas ir Latvijas konkurētspējas Jūsuprāt, ceļi?

 

Piebalgs. Man liekas tomēr, ka Latvijas konkurētspēja ir saistīta ar zināšanām un izglītību.  Un tas ko es teiktu, tas ir.. tā ir digitalizācija. Gan tiem, kas ir darba tirgū, gan tiem, kas ir skolās. Darba vietas mainās lielā mērā saistībā ar kompjūtertehnikas attīstību. Tā ir  viena no lietām, kas, man šķiet, Latvijā būtu jāstimulē. Es domāju, arī jaunajā programmā ir pietiekami daudz naudas ieguldīšanai zinātnē, un augstākajā izglītībā. Tā problēma ir, kad, ja tik dārgas iekārtas tiek iepirktas, viņas būtu arī jāizmanto. Jāparedz arī nauda attiecīgi, ka varēs viņas arī darbināt, viņas varēs atjaunot un izmantot un nomainīt pret jaunām. Tā vai tā, valstij virziens ir intensīva, kvalitatīva izglītība un uz tās bāzes pakalpojumu tirgus.  

-----------------------------

Rīgas Tehniskas Universitātes rektors Knēts : Tā ir viena no tām lietām, kas nāk no deviņdesmito gadu sākuma, kad pieņēma lēmumu, starp citu, kā saka, tas atbildīgais, kas to izdarīja bija Andris Piebalgs, toreizējais izglītības un zinātnes ministrs, ka skolēni paši pēc devītās klases var izvēlēties, uz kurieni viņi grib iet un tajā laikā profesionāli tehniskā orientācija bija tāda, uzskatīja, nu tas ir kaut kas otrsķirīgs, tas nav vajadzīgs, visiem vajag vidējo izglītību, visi ies mācīties vidusskolā, un, ejot mācoties vidusskolā, viņiem bija jāpasaka, kurā virzienā viņi mācīsies un tad izrādījās, ka lielākā daļa grib sociālās zinātnes, juridiskās zinātnes, visādas tādas jomas, kas ir ļoti vajadzīgas, ļoti interesantas, neapšaubāmi, bet, ja lielākā daļa, ja no 100 cilvēkiem 90 aiziet uz turieni, jeb vēl vairāk, tad tas vairs nav labi - un tā rezultātā mēs nonācām pie situācijas, ka vienkārši nav augstskolas beidzēji, kuri var potenciāli pretendēt uz iestāšanos tehniskajā universitātē, jo mēs ņemam, iestāšanas mums ir... Streips: Vidusskolas beidzēji, vārdu sakot.... Knēts: Vidusskolu beidzēji. Mums vajag matemātiku uz fizikas eksamenu kārtot un liela daļa bija tādi, kas nebija matemātiku kārtīgi mācījušies un arī fiziku ne, vinus laida cauri, jo viņi gāja, kā saka ....mācīsies par juristiem visi un, nu izdevās, izdevās pārliecināt valdību, valdība pieņēma lēmumu, ka bez diviem obligātajiem, tātad latviešu valodas un svešvalodas, ir trešais, obligātais centralizētais, tagad matemātika, un pagājušais gads bija pirmais, kad mēs uzņēmām šos, kas jau tos trīs gadus ir mācījušies pastiprināti to matemātiku. Nu, ļoti labi bija, kā saka, tie rezultāti no vidusskolām, kaut gan, ja tā skatās, kā tad viņi izskatījās reāli, kad viņi nāca pie mums un kārtoja pirmo sesiju, tad nu apmēram daudz neatšķīrās no iepriekšējiem - bija tie, kas izkrita eksāmenos, bija tie, kas mācījās labi, bet nu mēs ceram, ka uz priekšu, kā saka tas uzlabosies, jo vajadzēja steidzīgi vidusskolās sameklēt labus matemātikas skolotājus, tāpatās, kā valodas skolotāju trūkst, tāpatās trūkst arī matemātikas skolotāju un fizikas skolotāju.

Labots - Raimonds1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Kurš raidijums šis ir pēc kārtas? Var palūgt linku?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds21

Šeit es atgriezīšos kad vien uzksatīšu. Vismaz ir kāda informācija, kas personīgi MAN ļoti noder. Un gan jau arī kādam citam noder.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

 

vienkārši labu jurista izglītību nevar iegūt Latvijā
 

 

Mežaveci, vai tad ir tik traki? Būtība ir divas labas juridiskās augstskolas LU un Rīgas Juridiskā augstskola. 

Neesmu sīkāk to pētījis, bet cik esmu dzirdējis daudzi nolemj pabeigt LU bakalauru un maģistru iegūt, piemēram, UK un tad arī tur palikt. Vēl ir iespēja maģistra grādu iegūt Rīgas Juridiskajā augstskolā, kas skaitās vislabākā juridiskā augstskola vai arī sākt tur ar bakalauru. Atsauksmes ir labas, un plus ir tāds, ka Rīgas Juridiskā augstskola sagatavo studentus vairāk Eiropas tiesībām, lai vēlāk varētu strādāt starptautiskos uzņēmumos. Piemēram, maģistratūrā viņiem ir studiju programma "Starptautiskās un Eiropas tiesības". 

Tu pirmīt rakstīji, ka Tu pazīsti diezgan daudz juristus, varbūt tu esi dzirdējis kādas atsauksmes par RJA?

Protams, tāpat kā vairums citās profesijās arī juristos visi panākumi ir atkarīgi tikai no sevis paša, bet tomēr, uzsākt jurista karjeru bez "sakariem", manuprāt, ir ļoti pagrūti. 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

labdien

palīdziet lūdzu ar elektrotehnikas  principshēmu apzīmējumiem, burtciparu apzīmējumiem,var būt ir katalogs word, pdf formātos

meklēju internetā taču viss liekas saraustīts un īsti nav skaidrs kas būtū  latvijai aktuāls.

pielikumā paraugs tāču citā valodā

29.pdf

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā tu taisīes kaut ko tādu māčities, ja tu neatrodi mūsdienās elementāras lietas, nu ok, re kur viena grāmatiņa būs: https://www.ee.iitb.ac.in/~spilab/Tips/ansii_graphic_symbols_for_electrical_and_electronics_daigrams_1993.pdf

https://www.electronics-tutorials.ws/resources/basic-schematic-symbols.html

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas ivans vēl kādam privāti savu vēlmi izsūtījis?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Racer said:

Tas ivans vēl kādam privāti savu vēlmi izsūtījis?

Par  ko ir runa? 🤔

Link to comment
Share on other sites

Kad ieraudzīju pdf failu, padomāju, ka kāds indigo bērns izlasījis par to, kā pdf failā ielikt malvāri. 🤣 Te nesen vīdēja saite daudzos telegramkanālos uz pamācību.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , rubb teica:

Par  ko ir runa? 🤔

Viņš man privāti to pašu sāpi ko te atsūtīja vakar. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tas ka tu Andri esi apdalīts ar izpratnes spējām, man nav noslēpums, tāpēc paskaidroju - man bija jautājums vai tikai man PM sūtīja, jo ir bijuši daži kas masveidā PM sūta. Atbildēju rubbam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...