Jump to content

Dators vecāku vajadzībām


LilKarums
 Share

Recommended Posts

Labvakar bootieši, ir radusies vajadzība pēc jauna salīdzinoši lēta bet jēdziga datora, lietos interneta sērfošanai, bilžu skatīšanai un kāda word dokumenta skricelēšanai, budžets līdz 150-200-250 eiro ? Patiešām nezinu kas tagad notiek ar jauniem mazjaudīgiem datoriem, būtu vēlams lai var pielikt klāt vecos diskos ( sata).

Link to comment
Share on other sites

intervall

 

 

...būtu vēlams lai var pielikt klāt vecos diskos ( sata).
 

Būs grūti atrast mb, kas neatbalstītu sata :D

Link to comment
Share on other sites

Intel pentium, 4 gb ram, 128gb ssd, vienu vārdu sakot standarta biroja pc un viss notiksies. 200 eur iekļaujas.

Link to comment
Share on other sites

Codegen Q6245-A11 ATX-Q6245-A11

Crucial 4GB DDR3 PC3-12800 CL11 CT51264BA160BJ

Gigabyte GA-H81M-S1 vai MSI H81M-P33

Intel® Celeron® G1840 2.8GHz 2MB LGA1150 BX80646G1840SR1VK

Kopā: 144.48 € Ar to otru plati dažādākām video izejām +0.08 eiro.

Ja ar SSD tad + šitais 

Kingston SSD HyperX FURY 120GB SATAIII SHFS37A/120G

Un kopā 205.43 €

Sencīši novērtēs SSD ikdienas darbos.

Labots - Rubenis
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Mātesplate

H81 čipseta plate, ja pietiek ar 4 SATA portiem. Konkrētu plati jāskatās atkarībā no vajadzības pēc DVI/HDMI/DP vai kombinācijas. ~40-45

B85 čipseta plate, ja vajag 6 SATA portus. Arī jāskatās, kuras video izejas vajag. ~55-60

Procesors

Celeron G1840. ~42

RAM

4GB DDR3 ~33 vai 8GB DDR3 ~66

SSD ~120GB

~65

 

Vecajam keisam būtu jāder. Vecajam PSU visdrīzāk arī.


 

 

Gigabyte GA-H81M-S1

Tikai VGA izeja? Šoreiz nepiekritīšu :D

Link to comment
Share on other sites

Kam šajā gadījumā vajag 6 sata portus???

Bet es tomēr ieteiktu ņemt nevis stipri apgraizīto celeronu, bet nedaudz dārgāko pentiķu.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

nevis stipri apgraizīto celeronu, bet nedaudz dārgāko pentiķu.

Ar ko šis Celerons ir apgraizīts atšķirībā no Pentiuma?? Budžetam tie ir 11 eiro par 1MB lielāku kešatmiņu un 200Mhz.  

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kam šajā gadījumā vajag 6 sata portus???

Tas bija variants. H81 ar 4 SATA portiem bija mans pirmais ieteikums. Cilvēks pats zin, vajag vai nevajag, bet IMHO ir būtiski atzīmēt, ka H81 ir tikai 4 porti. SSD + DVD + 2xHDD mēdz nepietikt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

būtu vēlams lai var pielikt klāt vecos diskos ( sata).

varbūt tomēr IDE?

 

Ja taviem vecākiem jau ir mazbērni, un tie tiek arī bildēti utml. tad ar kādu nelielu SSD vien, ātri varētu būt par īsu. 

Link to comment
Share on other sites

Budžetam tie ir 11 eiro par 1MB lielāku kešatmiņu un 200Mhz.  

 

 

Un apmēram 35% vairāk punktu passmark testā. 

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Celeron+G1820+%40+2.70GHz&id=2129

vs

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Pentium+G3258+%40+3.20GHz&id=2267

 

Tiesa gan celeronam price vs performance ir labāka, bet arī peņtikam tā nav slikta.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

kāds ir veco disku izmērs? tos visdrīzāk vajag pielikt vienreiz, lai pārkopētu datus un viss.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un apmēram 35% vairāk punktu passmark testā.

Tie 35% vairāk punktu ir tam, kurš maksā 65 EUR. Jeb 20 EUR dārgāk. Jeb 50% dārgāk.

 

 

 

kāds ir veco disku izmērs? tos visdrīzāk vajag pielikt vienreiz, lai pārkopētu datus un viss.

Ja tos piespraust un saglabāt, tad nav jāpērk jauns disks, tādējādi iegūstot budžetu SSD.

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Nu vispār jau, ja pērk no vairākiem interneta veikaliem, tad sanāk ievērojami lētāk.

 

G3220 sākas no 46.30€

Link to comment
Share on other sites

Nenormāli viņiem to jaudu vajag.. Paņem celeronu un miers. Ne viņi kaut ko spēlēs, ne renderēs. Internetam celerons būs kā radīts. Runājot par SSD - kam tas ir vajadzīgs? Ja vecie izdomā salikt bildes viņā? Miljoniem bilžu neaizņem maz + viņiem ar HDD vēsā mierā pietiktu. 

 

Rubeņa variants un SSD vietā ieliekam HDD.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Runājot par SSD - kam tas ir vajadzīgs?

Nav runa par gadījumu, kad SSD ir vienīgais disks sistēmā. HDD jau ir (vecie).

SSD dod jūtamu ātrdarbības pieaugumu. Ļoti jūtamu. Datori bez SSD man jau šķiet nelietojami :D

Tad kāpēc nepaturēt vecos HDD un nepielikt SSD? Vai, ja SSD šķiet lieks, vienalga jaunu HDD pirkt gan jau vajadzības nav.


 

 

Sencīši novērtēs SSD ikdienas darbos.

Mani vecāki SSD pamanīja.

Un varu saderēt kad nomirs 2.33 GHz Core2 T7600 un to nomainīs uz it kā divreiz ātrāku G1840, to nepamanīs.

Link to comment
Share on other sites

Ne viņi kaut ko spēlēs, ne renderēs. Internetam celerons būs kā radīts

Zini, mūsdienu webu, ar flašh reklāmām pārbāztu pārlūkojot, pēc manām domām celerons ir tā tā kā par švaku - var jau mīlēt kapeiku, bet ne tik ļoti! 

 

 

 

Runājot par SSD - kam tas ir vajadzīgs?

 

 

Nē nu, ja nepatīk ka dators ātri ieslēdzas, visas programmas palaižas  zibenīgi, pie ātra interneta browseris nerāda paziņojumu "waiting for cache'  - tad var arī kādu 5400 rpm no laptopa iebāzt. Savādāk mūsdienu dators nav iedomājams bez SSD. 

Un par fočenēm - es neesmu redzējis nevienu cilvēku parasto kam fočenes vairāk par ~20gb aizņemtu. Tam vieta arī uz ssd pietiks. Un svarīgiem datiem, arī foto vajag rezerves kopijas, kaut uz flaškas uzkopēt! Bez tam šajā gadījumā ir arī vecie diski, tik nav zināms kādā stāvoklie tie ir. Ja radusies vēlme pēc jauna PC iespējams vecais nejēgā bremzē un iespējams ka tam pie vainas ir pussprāguši hdd.

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un par fočenēm - es neesmu redzējis nevienu cilvēku parasto kam fočenes vairāk par ~20gb aizņemtu.

Tad vai nu tie cilvēki nebildē, vai viņiem nav bērnu, vai vispār no mājas neiet ārā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Zini, mūsdienu webu, ar flašh reklāmām pārbāztu pārlūkojot, pēc manām domām celerons ir tā tā kā par švaku - var jau mīlēt kapeiku, bet ne tik ļoti!

Nez kāpec neredzu, ka cilvēki, kuru 500-1000EUR ultrabook'os ir Haswell i3 vai i5, sūdzētos par lēnu web. Šis celerons būs tikpat ātrs vai ātrāks.

Link to comment
Share on other sites

 

 

es neesmu redzējis nevienu cilvēku parasto kam fočenes vairāk par ~20gb aizņemtu

es katrā ekskursijā (~2x gadā) pilnu 16GB karti piefočēju. Visu laiku dzīvoju ar apņemšanos sašķirot, lieko izmest, bet pagaidām tas palicis labo nodomu plauktiņā...   

Link to comment
Share on other sites

Long John
Visu laiku dzīvoju ar apņemšanos sašķirot, lieko izmest, bet pagaidām tas palicis labo nodomu plauktiņā..

 

Man gan tas pasākums ir pirmais, ko izdaru pēc kartes iepumpēšanas datorā- pēc tam gan vairs nav lustes šķirot.... 

"Fočenes" pašlaik man aizņem 336 gB,  bez tam daļa man svešāka arhīva glabājas ārējos cietņos. Parastais fočētājs gan neesmu- bik dullāks... :yahoo:

Attiecībā uz SSD- pilnīgi piekrītu, ka uz to nav prāta darbs taupīt- nemaz tik daudz tie 64-120 gb. nemaksā, ko sistēmai un aktuālajām programmām vajag.

Man tie abi (SSD sistēmai+HDD datiem) ir gan "mājas" kompī, gan ļaptopā un visnotaļ tīkami- kad vajadzēja dēla netbukā bildes pārkopēt, sākumā padomāju, ka šams salūzis- tk ilgi startējas... 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Tas, kas izdomā Celeron, tajā valstībā vārīsies piķa katlos! :diablo:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas, kas izdomā Celeron, tajā valstībā vārīsies piķa katlos! :diablo:

Nope. Šī ir Intel galvenā problēma – neviens dārgos pročus vairs negrib, jo lētie ir pietiekami. Tāpēc Celeron'us visādi mākslīgi apgriež un speciāli uztur atsevišķu brendu, lai uzķertos un gribētu ko krutāku. Ne bez iemesla biznesa menedžementa fīčas piemēram, ir pieejamas tikai no i5 – citādāk gandrīz nevienam tos nevajadzētu.

Link to comment
Share on other sites

Ne bez iemesla biznesa menedžementa fīčas piemēram, ir pieejamas tikai no i5 – citādāk gandrīz nevienam tos nevajadzētu

 

Kādas biznesa menedžmenta fīčas?????

 

Un mana pieredze rāda ka pirkt vislētāko un lēnāko datoru nav prātīgi. Piemēram pirms gadiem 5 -6 pirkts celerons  vai amd semptrons - dators mūsdienās tik uz misktasti. Bet ar core2 vai amd atloniem vēl joprojām var normāli strādāt.  Loģiski ka mūsdienu celerons nav tas pats kas pirms 5 gadi, bet princips paliek.

Es vēl saprastu diskusiju, ja starp celeronu un pentiku būtu ievērojama cenas starpība....

Labots - ronalds_
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Cilvēks jūtami nav redzējis pirmos Slot 1 266 un 300MHz Celeronus bez L2 keša un ar samazinātu FSB.

Arī šitos te.. P4 laiku brīnumus - Celeronus kuriem bija až 3GHz bet dators vilkās tā it kā viņā būtu P1. Dēļ samazinātā FSB.

Katrai Intel procesoru grupai ir savs tirgus.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es saprotu, ka tagad visi izliks savu sāpi par to cik Celeron ir briesmīgi procesori, bet noliekot blakus spec sheetus tam pašam Pentium G3220 es redzu tikai 2 būtiskas atšķirības - 200Mhz un 1MB mazāks kešs.

 

Tajā pašā laikā visa šī ņaudēšana autoram visticamāk nepalīdz. Labāk būtu iemetuši kādu sarakstiņu ar konkrētām precēm konkrētos veikalos, citādi tikai savā starpā visi kasās un autors gudrāks netiek ko lai ņem.

Link to comment
Share on other sites

Varat necensties man skaidrot kas ir SSD. Es saprotu, ka SSD ir must have, bet vai tas ir tik nepieciešams senčiem? Viņiem ar HDD pietiks ieiet draugos un apskatīties bildes. 

 

Ja ir vecie HDD, tad nav divu runu, ka jāņem SSD. :)

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Pirkss - 

 

tieši tā, to pašu gribeju rakstīt.  Tas par procesoriem

Par pašu kompi kā tādu, ja domāts vecīšiem, tad 200e var iekļauties, ramu viņiem mežonīgu nevajag, tāpat ssd, kas ir ātrs, bet paši vecīši nē, arī nevajag, iztiek mierīgi ar parastu hdd.

video laikam neapskatam mūsdienās (vismaz, ne atsevišķu) pie vecīšu prasījuma (tas tāpat, pa biezam, ir saistīts ar onboard video, kas atkarīgs arī no CPU tipa, ko izvēlas)

a viss pārējais jau ir, tā teikt, standartā...izvēle nekāda, nu tur cd vajag vai nē, tīkla porti, usb tak nāk visiem

 

nezinu....laikam lielākais cepiens sanācis par to procesoru.

Link to comment
Share on other sites

Liekot ssd vietā lētāko hdd var ieekonomēt apmēram 11 eur.....  Jēga kāda? Vecāki droši vien ka full hd ripus nekačās, bildēm 99% gadījumu arī ar 120 gb ssd pietiks. Tikko intereses pēc paskatījos - man pašam ir ap 10 gb bilžu. 

Link to comment
Share on other sites

Nū es rakstāmmašīnā senčiem viennozīmīgi ieliku SSD, tik pieskrūvēju vienu 640gb HDD bildēm un doķiem. Proci mosh kādu I3 ...

Link to comment
Share on other sites

SSD tas ir kruta sistēmai, bet datus uz viņa glabāt riskanti! Ja mirst nost HDD vēl ir cerība kaut ko nolasīt uz SSD visa info aiziet prom uzreiz. Ideāls ir SSD sistēma, plus HDD datiem. 

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Nu ko tu, tas taču jaunākais modes kliedziens - SSD priekš visām sāpēm un kaitēm. Ilgtermiņā toties visiem pie kājas kas notiek.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Skatos, ka tesiņš iet tikai par Celeron VS Pentium. Bet kāpēc netiek apskatīts AMD? Te Price/Performance attiecība ir vēl labāka.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Tieši tāpēc vecīšiem labāk hdd un miers mājās. Bildes viņiem vajag, filmas, personīgos  video, internetu, nevis baigo ātrdarbību. Par cenu laikam strīdēties nav jēgas. Izdevīgāks ir ssd.

Divu ssd+hdd apvienojumu kāds te piedāvā, bet cik tās kastes jūs esat labojuši un redzējuši, ka nopietnus datus kāds no viņiem glabā kaut vai tā paša hdd loģiskajā D daļā? 

 

Nu nesaprot cilvēki to atšķirību - os ssd disks piemēram un hdd failiem, šņagai vai kaut hdd sadalīts - viņiem viss viens, un skaidro cik gribi. Glabā, kur defaults un viss. Tāpēc datu nolūkā pažilovo vozrasta ļudjam (kā to latviski sauc?) labāk hdd.

 

Tas par diskiem, a par pročiem jau zb drukāt. Ņemat un meklējat, lasat paši.

Labots - NeticuNevienam
Link to comment
Share on other sites

 

 

Skatos, ka tesiņš iet tikai par Celeron VS Pentium. Bet kāpēc netiek apskatīts AMD? Te Price/Performance attiecība ir vēl labāka.

Piemēru parādiet! Ņemot vērā, ka GPU veiktspējai nav nozīmes.

 

 

 

Kādas biznesa menedžmenta fīčas?????

Intel AMT un tā tālāk

 

 

 

Un mana pieredze rāda ka pirkt vislētāko un lēnāko datoru nav prātīgi. Piemēram pirms gadiem 5 -6 pirkts celerons vai amd semptrons - dators mūsdienās tik uz misktasti.

Tad tiem vēl bija viens kodols un 40% mazāka frekvence.

Tagad ir tie paši divi kodoli un 10% mazāka frekvence.


 

 

Nu nesaprot cilvēki to atšķirību - os ssd disks piemēram un hdd failiem, šņagai vai kaut hdd sadalīts - viņiem viss viens, un skaidro cik gribi. Glabā, kur defaults un viss. Tāpēc datu nolūkā pažilovo vozrasta ļudjam (kā to latviski sauc?) labāk hdd.

Nez kāpēc mani vecāki tikai pēc vairāk kā mēneša ar izbrīnu konstatēja, ka dati nestāv uz C.

http://www.7tutorials.com/how-change-location-folders-such-documents-or-downloads

Link to comment
Share on other sites

 

 

Glabā, kur defaults un viss
A kur ir problēmas visas user defalts mapes pārnest uz D, jūseris pat nezinās ka viņš lieto divus diskus? 
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

jema - tici man, ir tādi eksemplāri, kuri apgriež kājām gaisā visu. Desktops pilns, paši nezina, kas kur, paši gudri un vieto visu, kur ķipa pienākas.. Rīt jālabo kaimņam visu murgu. Tas ir tas piemērs.Un tur nav viens cilvēks pie kompja - tur ir trīs gabali, tiec tad skaidrībā, kas kam un kur.

 

Labi, šis, jau vairs neattiecas uz tēmu. Atvainojos topikstarterim. Da ņem to ssd un neredzēs bēdu tavi senči. Procis celerons, rams vismaz 2 (labāk 4)

tos hercus skati, vai neskati, bet top kaste nebūs. 

AMD - aizmirsti.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...