Jump to content

Kur pirkt trusi?


Vito Ventura
 Share

Recommended Posts

TL;DR - Lasīt virsrakstu.

 

Meklēju trusi, mājdzīvnieka funkciju veikšanai, nebūs paredzēts lietošanai uzturā vai kā izejviela apģērbam/aksesuāriem. Vēlos uzzināt foruma biedru pieredzi ar dažādām zvēraudzētavām, veikaliem utt., kur iespējams iegādāties trušus pēc iespējas lielā izvēlē un ar labu attieksmi pret dzīvniekiem.

 

Liepājā pagaidām zinu tikai Depo un zooveikalu Rietumu centrā, ar to manas zināšanas aprobežojas. Googli izmantot nemāku, varbūt tas dēļ garas darba dienas.

Link to comment
Share on other sites

Dizgan smirdīgs pasākums tas trusis.

Jāmeklē privātajās audzētavās.

Link to comment
Share on other sites

Apstiprinu, ka tas trusis diezgan lielu smaku taisa un dirš nonstopā. Var jau būt, ka kādam patīk pedantisms un čakars ap būra regulāru tīrīšanu, bet kaķis, suns vai fretka būtu daudz labāks mājlops.

Link to comment
Share on other sites

Tici man, nevajag tavai draudzenei to lopu, vienkārši nevajag! Trusis ir smirdīgs radījums kurš dirš kur pagadās, grauž vadus, ir diezgan stulbs. 

Ja tiešā gribās mājlopu un tiešām ir laiks un iespējas par viņu rūpēties, nav jau spēļu manta,  tad suni vai kaķi. Bet nu tas nedrīkst būt spontāns lēmums! Cik suņu tiek paņemti, tad tiek saprasts ka tas lops nemaz nav vajadzīgs un tiek izmests uz ielas vai spīdzināts pie ķēdes...

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Man žēl, ka arī šī diskusija pārvērtusies savu subjektīvo viedokļu izklāstīšanā, novēršoties no tēmas. Sen vairs nav tas vecums, kad mājdzīvnieks tiek uzskatīts par spēļmantiņu vai ko tamlīdzīgu. Cilvēki nepatīk (kaut vai paskatoties uz daža laba reakciju tepat), tādēļ labāk rūpējos par mājdzīvnieku.

 

Šobrīd tāda sajūta, ka labāk nebūtu vispār neko prasījis. Par tēmu tāpat 95% nespēj vai nevēlas runāt, tikai ieteikt kārtējo 90.gadu pasātu vai citu herņu, neskatoties uz cilvēka vēlmēm vai vajadzībām.

 

WQzgT4c.jpg

Labots - Vito Ventura
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
labāk nebūtu vispār neko prasījis

Es 6-tajā postā balts un pūkains...

Well+who+s+the+annoying+bastard+that+ins

Labots - laikamtak
Link to comment
Share on other sites

Nu varēji vienkārši pateikt, ka zini kā tas ir turēt trusi, ir kādam paziņam, esi jau ar to saskāries un kāds ir ieteicis vai ko tamlīdzīgu paziņot, nevis kunkstēt, ka neviens nerunā pa ķeksi, cilvēki vienkārši mēģina atrunāt no sūdīga pirkuma, kurš varētu ļoti ātri izbesīt :)

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Nevēlējos radīt aizdomas, ka esmu par tēmu pilnībā nezinošs, bet tas ir koks ar diviem galiem - ar visādiem zvēriem ir sanācis sadzīvot dažādos apstākļos un dažādā vecumā, un lai to visu apstāstītu, vajadzētu daudz.

 

Paldies, laikamtak, tavu linku ievēroju.

 

Par to jautāšanu mūķenēm, kur pirkt prezervatīvus, man jau šķiet visi sen apraduši, ka šeit tiek apspriestas visādas ne-datoru tēmas un šeit ir cilvēki kas ir zinoši arī citās jomās.

 

Varbūt mani uzskati ir nosodāmi, bet nu kaut kādās soctīklu lapās vai ģimenes forumos noteikti nevēlos iesaistīties - mājsaimnieču viedokļus jau ikdienā darbā pietiekoši uzklausu.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Tad jau pats saproti , ka dažu zvērinātu alkašu biedru teksti mēdz būt skarbi .

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Mana pretreakcija arī nebija tā labākā. Nokaunos un lienu gulēt.

Link to comment
Share on other sites

1. Trusis dzīvo 5-10 gadus, ja par to rūpējas. N.B. Bērni par trušiem [ar retiem izņēmumiem] nerūpējas - neskatoties uz svinīgiem solījumiem.

2. Jāmeklē tāds, kas jau pieradināts iet uz kasti, nevis iezīmēt pārvietošanās trajektoriju ar spirām (ar pļuru, ja iedota nepareiza barība).

3. Truši mēdz grauzt vadus, tapetes, tv pultis, visu, kam tiek klāt.

4. Truši mēdz iezīmēt teritoriju, līdzīgi kā runči - pusotra metra rādiusā. Un nejauki ost, ja regulāri (reizi 2 dienās) netīra būri.

 

Tātad - laikam jau audzētava, kurā audzē trušus tieši kā dzīvoklī turamus mājdzīvniekus.

 

Ja mans personīgais viedoklis, tad - NEVAJAG! Zinu, ko runāju, skat. punktus 1-4.

Link to comment
Share on other sites

 Sieva bija kādus 4 gadus atpkaļ paņēmusi jūrascūciņu, nu jau ir citu jūrascūku laukos. Pieņemu, ka trusis ir ne labāks. Arī nekad neieteiktu. Iesaku labāk tādu mājdzīvnieku, no kura ir kāda jēga nevis tikai mēslu vākšana.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Draugus ēst laikam nebūtu labais tonis - pat tādus , kas nu ļoti ir izbessījuši :)

Labots - Peleecis
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Zinu, kur nevajag pirkt - veikalos. Tur viņu tā jau knapā psihīte ir satraumēta. Nezcik mēneši šaurā būrī, kuru ik pa laikam pabiksta sveši cilvēki, gaidot no truša baigo sajūsmu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ko var muldēt, ja tīra būri, tad nekas nesmird. Jāatzīmē, ka netīrību vairāk rada puikas. 

 

Dizgan smirdīgs pasākums tas trusis.

 

Ir bijis pundurtrusis mājās, bet laikam otrreiz vēl ilgi nebūs. Viņi ir diezgan slimīgi un vetārsta apmeklējumi būs ikdienišķa parādība. Protams, truši nekad nebūs kā kaķi vai suņi un pēc dabas diez gan bailīgi. Tik dumi viņi nav, kā mēdz uzskatīt, bet noņemšanās ir liela, lai būtu vairāk par ēšanas/kakāšanas būtni. 


To nu gan tu izfantazēji. 5 gadi ir maksimums.

 

 

Trusis dzīvo 5-10 gadus, ja par to rūpējas.
Link to comment
Share on other sites

Draugam bija pundurtrusis, bet tāpat izauga maktens. Pārsvarā dzīvojās pa savu būri, bet kad tika izlaists,

dzīvoklī demolēja visu - tv pultij pogas nograuza, fikusam mizu, tapetes, gultu sānus, apģērbu (sevišķi ādas) arī viņam patika skrubināt. Par smaku nepateikšu - mans deguns nav no jūtīgākajiem.

Link to comment
Share on other sites

Smird tas trusis smird ... sanāca te pāris gadus atpakaļ pabūt vienās mājās kur dzievājās tāds maktens (kā smejies varēja droši likt uz pusdienu galda), pirmais kas iesita sejā ieejot dzīvoklī smaka (OK varbūt saimnieks nebij pietiekami tīrījis, nezinu) .

Link to comment
Share on other sites

Mans trusis pirms kāda pus gada negaidot nobeidzās pirms tam neizrādot kādas pazīmes ka slikti jūtās vai nav pie veselības. Pie mums nodzīvoja kādus gadus četrus. Pirkām Depiņā. Kāpēc nobeidzās- nav ne jausmas. Ekspertīzi taisīt nevedām. Barots tika vismaz kādas pāris reizes dienā. Ar to tīrīšanu ir tā, ka IMHO prasās pāris reizes nedēļā tam trusim to būri iztīrīt. Ja nav sanācis laiks un tā tīrīšana ir novilkta ilgāk, tad tā arī ir, ka tas būris smird. Grauzt vadus patika un bija divas vietas ārpus būra, kad tika laists ārā, kur jamam patika nokārtoties. Vēl jamam patika ēst suņa un minkas paiku. Nu pa lielam atmiņas par to trusi kā mājlopu nav sliktas..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Diemžēl liela daļa cilvēku, kam mājās ir mājdzīvnieki kas nokārtojas iekštelpās, pietiekoši regulāri netīra savu lopiņu dzīvojamo un kakājamo platību. Mana māte arī labu laiku mājās turēja žurku pāri, būri tīrīja aptuveni reizi nedēļā, smirdēja kā ellē, bet viņa tik teica ka nav jau tik traki. Un tādu attieksmi esmu novērojis daudziem šādu zvēru īpašniekiem. Viens no iemesliem kādēļ man ir izveidojusies tāda nepatika pret neregulāru būru/kakātavu tīrīšanu.

 

Trusi var audzināt tikpat labi kā kaķi, tikai lielāka piepūle vajadzīga. Var iemācīt atsaukties uz vārdu, "nedrīkst!" utt. Var kā kaķi iemācīt iet uz kastīti nevis atstāt rozīnes kur pagadās. Redzēts divu savstarpēji nesaistītu, dažādu vecumu cilvēku mājokļos.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Trusi var audzināt tikpat labi kā kaķi, tikai lielāka piepūle vajadzīga. Var iemācīt atsaukties uz vārdu, "nedrīkst!" utt. Var kā kaķi iemācīt iet uz kastīti nevis atstāt rozīnes kur pagadās. Redzēts divu savstarpēji nesaistītu, dažādu vecumu cilvēku mājokļos.

 

Teorētiski jā, praktiski tikai retam tas izdodas. Jo kaķim ir dabiski nekārtot savas vajadzības kur pagadās - viņš ir plēsējs un nedrīkst savu smaku apkārt reklamēt. Trusim turpretim ir dabiski visu kārtot kur pagadās.

 

Kāpēc tieši trusis? Kāpēc ne kaķis? Var paņemt smuku, jau apmācītu minku no patversmes un darīt viņu laimīgu.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vislabākais mājdzivnieks imho ir zivis akvārijā. Riktīgs slinķu pasākums.

 

Offtopic, ja kādu interesē varu pārdot 115 l akvāriju ar visu nepieciešamo par 130 EUR. Pārdodu, jo sanāk pārvākties.

Link to comment
Share on other sites

 

 

zacīte sanāk labu laba, un nav uz veikalu jāskrien

 

tāds pāris gadu vecais jau vairs neko labs ēšanai nebūs. ilgi jāvāra un sīksts.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...