Jump to content

QoS uzstādījumi Buffalo WHR-1166D


Vidjiks
 Share

Recommended Posts

Sveiki, iegādājos jaunu rūteri Buffalo WHR-1166D. Speedtest uzrāda ~ 300 Mbps, bet lietojot failu apmaiņas programmas interneta pārlūkošana pilnīgi apstājas, pat ja utorentā lejupielādes ātrums ir tikai ap 10 Mbps. Saliku jaunākos draiverus gan rūterim, gan datoram. U torentā samazināju savienojumu skaitu un limitu augšupielādei. Rezultāta nav. Šim rūterim ir izveidoti  2 wifi tīkli - 1 ac, otrs n. Abos rezultāts līdzīgs. Varbūt ar Qos var ko glābt. Galīgi neesmu speciālists tīkos. Rūteris piedāvā tabuliņu (skat. pielikumā) post-79394-0-16557400-1419111215_thumb.gif. Kā ielikt prioritāt utorent zemu, bet web browsing - augstu. Kuri porti un protokoli jāizmanto? Jau iepriekš paldies par ieteikumiem.

Link to comment
Share on other sites

Ņeviens Tev tur tai tabulā nav web protokols. WEBam laikam bija 80 ports. Slinkums meklēt, lai nāk spečuki, kuri zin no galvas. Ja atslēdz vispār to QOS, situācija neuzlabojas? Kāds ISP pieslēgums? Es ar tādiem QOS vispār nemāžojos, man optika.

TCP, šķiet, bija web protokols.


p.p.s

 

pēc

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_TCP_and_UDP_port_numbers

 

80 TCP Hypertext Transfer Protocol (HTTP)

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Man arī interesē saprātīgs skaidrojums šai situācijai.

Rūteris cits, vienkāršāks (TL-WR1042ND), bet notiek tieši tas pats.

Nav starpības, vai lejupielāde ir p2p, vai arī savādāk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Rūteris cits, vienkāršāks (TL-WR1042ND), bet notiek tieši tas pats.

 

Un ja dators pa tiešo pieslēgts pie provaidera (kuru neesat minējuši)  tīkla vada, bez routera, arī tas pats?

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

izskatās ka dažš labs te vispār glupības runā :)

Link to comment
Share on other sites

Nu tik pirksim visi amatieru līmeņa devaisus un gaidīsim performanci kā no MikroTika :D

Kvass ir laba lieta, ja tā ir pareizi nokonfigota un darbojas uz normāla dzelža.

Pilnīgi normāla situācija, ka QoS uz bifeļa vienkārši nestrādā, kā tam būtu jāstrādā. kaut ko var vēl gaidīt ar DD-WRT, bet principā šinī situācijā "kvasot" vajadzētu nevis pēc protokolu principa, bet pēc pieslēgtajiem klientiem. Exempt prioritāte ierīcei, kurai vienmēr jābūt onlainā - piemēram, satu tunera šāre u.tml.

Brouzējošajām kastēm - pietiks ar express. Pārējām, kačā torentus - Bulk.

Turklāt, lai QoS vispār strādātu, ir jānorāda aplnks un downlinks 80-90% no reālā ātruma. Bet tā kā tā ierīce ir parodija par vadāmu rūteri, ... No comment.


EDIT:

 

Tev vispār, cik ierīces pie tā bifeļa pieslēgtas? Viena? Un tad sanāk, ka tiklīdz palaid torrentu, tā pašam uz tā paša kompja neiet arī webs?

Link to comment
Share on other sites

Man ir LTC, optika.

Pieslēgtas ir vairākas ierīces.

Tā ierīce, kura lejupielādē (lielu failu) ar lielu ātrumu, var pabeigt savu lejupielādi, bet pēc tam www vairs nav pieejams.

Palīdz tikai rūtera restarts.

Uz citām ierīcēm problēmu nav, kamēr nav notikusi kāda liela faila lejupielāde uz šīm ierīcēm.

Labots - Xirx
Link to comment
Share on other sites

Firmware Version:

3.15.4 Build 130117 Rel.65891n
Hardware Version:
WR1042ND v1 00000000

Paldies!

Kad nopirku, tad uzreiz apdeitoju, bet izrādās, ka ir vēl viena pēc tam izlaista.

Apdeitošu (iespējams, ka ne šodien), un atrakstīšos.

Link to comment
Share on other sites

Paldies ggg97 un martinno - uzliku 80 portam high priority un 62820 portam low priority - viss strādā.

Volter - bifelim ir pieslēgts dators (sērforšanai un lejupielādēm), planšete un 2 telefoni. Problēma tieši tāda bija - kad lejupielādējas torenti, tad webā pasērfot nevarēja vispār. Tagad sērfot var normāli. Paskatīšos kā būs ar stabilitāti ilgākā laika periodā, jo iepriekš lejupielāžu laikā bifelis regulāri aizrijās (pat reizi 10 minūtēs) un pārstartējās. 

Link to comment
Share on other sites

Ja palīdzēja plāksteris, tad o.k. Bet tā ņemšanās ar to QoS man šķiet tik tāds plāksteris.

 

p.s. ar torentiem neaizraujos. Man gan mājās pusaudži. Tos strostēju tikai tad, ja augšuplāde dienā pārsniedz 20 TB GB.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Beidzot apdeitoju, kad neviena mājās nav un arī pašam nekāda strādāšana nav paredzama.

Firmware Version:
3.15.7 Build 130923 Rel.55891n
Hardware Version:
WR1042ND v1 00000000

Situācija tā pati, nekas nav mainījies.

Patiesībā man arī tos pilnos 100Mbit laikam nevajag, - neesmu TIK liels failu apmaiņas fans.

Tātad - domāju, ka šis rūteris nav piemērots tik lieliem ātrumiem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...