Jump to content

[Raksts] Sony bezspoguļa pilna kadra fotokameras ILCE-7M2 apskats


Mārtiņš
 Share

Recommended Posts

Salīdzinoši nesen Sony nāca klajā ar paziņojumu par jaunas α7 klases fotokameras laišanu tirgū jau tuvākajos mēnešos – ILCE-7M2. Dabisks jautājums ir: „Ko Sony ir paspējuši uzlabot kopš 6. aprīļa, kad tika izziņots pēdējais šīs klases fotoaparāts α7S?” Uz kuru pavisam vienkārši var atbildēt sakot, ka Sony ir parūpējušies, lai šī kamera var justies īpaša ar tās 5 asu optisko attēla stabilizācijas mehānismu, kas līdz šim nebija manāms fotokamerās ar pilna kadra sensoru, padarot ILCE – 7M2 par Pasaulē pirmo šāda tipa fotokameru. Šis nav vienīgais uzlabojums, ko Sony ir ievietojuši savā jaunajā flagmanī, bet tas noteikti ir visbūtiskākais, bet nu par visu pēc kārtas….


Par stabilizāciju runājot, kā jau mūsu video laikmetā tas gadās, arī šoreiz ir vieglāk parādīt, kā izstāstīt….


  


Šis stabilizācijas mehānisms ļauj iegūt skaidrāku, stabilāku attēlu, kādu iepriekš būtu iespējams iegūt tikai ar statīva palīdzību.


Kamerā ir iestrādāts arī fāzes un kontrasta hibrīd autofokuss ar jaunu rīcības algoritmu, kas ļauj kamerai noteikt fokusa punktus par 30 % ātrāk kā iepriekšējiem α7 klases modeļiem. Par to, cik ātrs autofokuss ir pret citu ražotāju analoģiskām kamerām, Sony, protams, klusē. Iestrādāta arī īpaša tehnoloģija, kas palīdz noturēt objektu fokusā, kamēr tas tiek filmēts. Šī „Lock-on AF” funkcija varētu būt īpaši noderīga cenšoties nofilmēt kādu īpaši kustīgu objektu kā bērnu vai suni.


Protams ir veikti arī sīki uzlabojumi, kas padara kameras lietošanu ērtāku un lietotājam draudzīgāku, kā, piemēram, manuālās regulācijas pogu izvietojums vairāk kameras priekšpusē un to izmēra palielināšana, par 40% paātrināts laiks, cik ātri kamera var sākt fotografēt no ieslēgšanas brīža, uzlabots OLED skatu meklētājs un citi uzlabojumi, kas šķietami uzlabo kameras lietošanas pieredzi.


Bez uzlabojumiem ir saglabāta virkne funkciju, kas bija sastopamas iepriekšējās kamerās – 24.3 MP Exmor CMOS pilna kadra sensors, kas bija atrodams ILCE-7 kamerā, BIONZ X attēla apstrādes procesors, kas Sony kamerās ir nemainīgs jau kādu laiciņu, S-Log2 un S-Gamut funkcijas, kas uzlabo attēla detalizāciju un bija sastopamas iepriekšējā ILCE-7S modelī, kā arī dažādas savietojamības funkcijas, kuru funkcionalitāte ir diskutabla, kā, piemēram, iespēja pārraidīt attēlus 4K formāta kvalitātē, kas ir izmantojama tikai gadījumā, ja Jums ir 4K televizors, vai fotokameras un telefona savietojamības iespēja izmantojot NFC un Wi-Fi protokolus, kas bez šaubām var noderēt, bet jautājums, cik bieži šādas funkcijas tiešām tiek izmantotas.


Šī brīža lielākā problēma Sony E-mount Full-frame kamerām ir pieejamo objektīvu klāsts, kas šobrīd ir visai ierobežots. Uz doto brīdi Latvijā ir pieejami 6 Full-frame objektīvi, bet Sony plānos ietilpst līdz 2015. gadam laist klajā 13 objektīvus Full-frame E-mount fotokamerām. Par to pieejamību Latvijā šobrīd ziņu nav. Kamera būs lietojama un stabilizācija strādās arī ar gandrīz visiem APS-C matricām paredzētiem objektīviem un vēl vienmēr pastāv iespēja pievienot LA-EA4 adapteri un izmantot A-mount objektīvus, vai arī iegādāties jebkura cita režotāja adapteri un izmantot citu ražotāju objektīvus. Tomēr šādā gadījumā vajadzētu būt piesardzīgiem un noskaidrot, vai spēsiet izmantot visas kameras funkcijas.


 


http://4.static.img-dpreview.com/files/p/articles/6393450040/sony-lens-roadmap-sep-2014.jpeg


 


Jaunā kamera būs pieejama 2 dažādās komplektācijās – ar komplekta objektīvu SEL – 2870 un objektīva aksesuāriem (ILCE-7M2K) un tikai korpuss bez objektīva (ILCE-7M2). Viss pārējais komplekts abām kamerām ir identisks. Pirmās kameras Latvijas tirgū varētu parādīties jau decembra vidū. Sākuma cena komplektam ar objektīvu būs  2385 euro, savukārt bez objektīva versija maksās 2040 euro. Veikals presto.lv piedāvā arī veikt iepriekšpasūtījumus kamerām veicot pirmo iemaksu 10% apmērā, tādējādi nodrošinot to, ka būsiet viens no pirmajiem, kurš iegūs kameru savā īpašumā, kolīdz tā būs pieejama.


Kopumā ņemot, šī kamera šķiet tikpat laba kā iepriekšējās α7 klases fotokameras, kas izrādījās liels Sony veiksmes stāsts, un attēla stabilizācija to tikai ir uzlabojusi, un tā vien šķiet, ka Sony arvien turpina nostiprināties un izcīnīt aizvien nozīmīgāku vietu tirgū, atstājot ilggadējos fotokameru ražotājus kā „Canon”, „Nikon” un “Olympus” ar vēl lielākām galvassāpēm.


 


Vairāk informācijas ŠEIT.

Edited by Mežavecis
Mēs labāk zināsim, kur pasūtīt, tāpēc aizvācu linku
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited) · Hidden by Mezavecis, December 16, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, December 16, 2014 - Herņa

Paga, tas ir APSKATS, vai tupa preses relīze un reklāma presto.lv?!

Edited by versatile
Link to comment

nu ja izkopēts apraksts no internet veikala...baigais apskats...- drīzāk neveiksmīgs reklāmas mēģinājums.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

viss jau forši, sabāž visādus pribambasus pēc iespējas kompaktākā korpusā, tikai vai par bateriju būs padomājuši.

standarta mirorrless problēma - mazs baterijas darbības laiks + 5 ass stabilizācija noēdīs vēl savu artavu.

 

tas pats kas ar mobīlajiem - lielāki ekrāni, jaudīgāki proči, vairāk atmiņas, tikai bateriju ietilpības paliek tās pašas

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Problēmas ar objektīviem. Mu haha jāsmejas, kam līkas rokas, tam arī problēmas. Darbības laiks neesmu sūdzējies. Vai ir vērts, jā ja tevv ir kaudze ar dažādiem objektīviem. Bet a7s neviens no torņa nav nogāzis

Edited by Prime
Link to comment
Share on other sites

Mu haha jāsmejas, kam līkas rokas, tam arī problēmas

 

esi tik pašpārlieciāts?  :)  Canon 85mm F/1.2 strādās?

Edited by zaabaks
Link to comment
Share on other sites

 

 

kam līkas rokas, tam arī problēmas

 

Nevis problēmas, bet klāsts, lai nav no FF jāpārslēdzas uz crop. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

esi tik pašpārlieciāts?    Canon 85mm F/1.2 strādās?

Jā strādās. To var panākt ar metabones Mark IV adapteri (protams ja vēlies visu automātiku) Ja patīk manuāli bakstīties, tad parastais adapteris

 

 

Nevis problēmas, bet klāsts, lai nav no FF jāpārslēdzas uz crop. 
 

Tak ņem stutē virsū uz FF no Canon,Nikon, M42, Leica, Zeiss un priecājies par dzīvi.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja... caur adapteri jau var pašu velnu, Galileja tālskati, Archimēda skrūvi un Lielo hadronu pretkūļu paātrinātāju pieslēgt. Es vairāk atsaucos uz FF + AF.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja patīk manuāli bakstīties, tad parastais adapteris

ar parasto adapteri tur gan nekas nesanāks, jo 85mm F/1.2 ir ar "electronic focus ring USM", līdz ar to, kamēr nav padots spriegums no kameras uz objektīvu, nestrādā ne AF ne MF.

 

un tik vien kā 400$ :)

Link to comment
Share on other sites

nu bet ja tev ir objektivs kura tirgus cena ir ap 2000$ jaunam, tad nieka 400 euro, tev žmiedz?

Var jau pameklēt lietotus metabones adapterus. es savu mark 4 no ebay.de nopirku pa 150 euro.

85mm ir skaists portretnieks, skaisti zīmē, bet man tomēr favorīts no portretniekiem ir 135mm zeiss 1.8

Vēl kas ir foršs un palabām naudām ir Helios 40-2 uz m42, bija tā laime ar viņu pastrād pāris dienas. Nebiju nekad iedomājies ka 350 euro objektīvs var tā asumu un bokē dot ārā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

favorīts no portretniekiem ir 135mm zeiss 1.8

nu zeisam laikam šis labākais portretnieks

 

 

Helios 40-2 uz m42

šos, ja atmiņa neviļ, pat jaunus ražo, griezīgais bokeh vienkārši wow, tikai tas ka MF

 

cik noprotu tad ir A7S+135mm f/1.8.... pats gan pirmoreiz sony kā tādu patestēju A7s prezentācijā Koka Rīgā, man kā Сапоп lietotājam bija gauži neērts (pašaudījos tieši ar 135mm f/1.8)

Link to comment
Share on other sites

Nav slikta tā fīča, tikai jāpiešaujas gan drusku ir. Mēdz dot apstiprinājumus par lietām, kas nav asumā. Piemēram, teikt, ka bokeh rimbulim ir asums - tas Sony ir ok :) Runa par A7s un vecākām.

Link to comment
Share on other sites

šos, ja atmiņa neviļ, pat jaunus ražo

 

Es tieši par jauno arī runāju, tas pats zavods taisa, tikai ar jauniem lēcu pārklājumiem. un galvenais cipars mmmm 

Edited by Prime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...