Jump to content

Komponentu izvēle mini-Atx datoram


Rikijs
 Share

Recommended Posts

Laba diena visiem!

Interesē nokomplektēt labu datoru, kas tiks izmantots gan ikdienas lietām, gan spēlēm, gan visam pārējam. ikdienā pie datora tiks strādāts ar wqhd monitoru (2560x1440 izšķirtspēja - jādzenā daudz pikseļi), bet pati spēlēšana tiks veikta uz TV (maksimālā izšķirtspēja 1080p). Neesmu nekāds ūber spēlētājs, kur nevajag visam max settingus, bet gribētos turpmākos ~2gadus lai vismaz uz high/medium viss iet.
 

Interesē mini keisi, kur esmu noskatījis Prodigy M, kas vizuāli vislabāk patīkās (ja kādam ir iesakāms cits keiss, lūdzu, piedāvājiet).

 

No savas saprašanas esmu salasījis sekojošo:

 

Bitfenix prodigy M case (~70 EUR)

intel g3258 procesors (56 EUR) (vai tomēr labāk i5 vai AMD?)

hdd ir (to nevajag)

Noctua NH-D14 kūleris (70 EUR)

VTX3d Radeon R9 280X 3gb videokarte (170 EUR)

Crucial Ballistix 8gb ddr3 1600mhz ram (64 EUR)

 

Trūkst pārējais, no kā nesaprotu itin nekā. Mātesplatei ir svarīgs optical out un wifi, bluetooth. Kā arī ļoti svarīgs aspekts ir - sistēmas klusa darbība! R9 280x it kā nav pats klusākais variants, kur tiek apsvērta arī nvidia gtx750 ti. Varbūt ir vēl kādi ieteikumi?

 

 

Paldies jau iepriekš un ceru, ka varēsiet izpalīdzēt! Budžets: līdz 700 eur, bet jo mazāk, protams, jo labāk!

Labots - Rikijs
Link to comment
Share on other sites

Noctua NH-D14 līdz ar galiem ielīdīs tajā korpusā - even tower CPU coolers up to 160mm will fit with ease.

 

 

Ikdienā būs jādzenā 2560x1440 monitors, kur spēles tiks spēlētas uz tv (full hd izšķirtspēja via 720p).

Šitais ir pilnīgs murgs ko tu uzrakstīji. Paskaidro normāli.

 

 

sistēmas klusa darbība! R9 280x it kā nav pats klusākais variants, kur tiek apsvērta arī nvidia gtx750 ti.

Tik zemu jau gan nevajag krist. Meklē pēc aprakstiem klusāko R9 280x/280 vai 270X un ņem to.

 

Par procesoru - viss atkarīgs kādas spēles spēlēsi, jo Pentiums ir lielisks, bet ir spēles, kur tas būs pudeles kakls.

Link to comment
Share on other sites

Tātad precizējot manis teiktu (noprecizēju arī aprakstā) - ikdienā pie datora tiks strādāts ar wqhd monitoru (2560x1440 izšķirtspēja - jādzenā daudz pikseļi), bet pati spēlēšana tiks veikta uz TV (maksimālā izšķirtspēja 1080p). Neesmu nekāds ūber spēlētājs, kur nevajag visam max settingus, bet gribētos turpmākos ~2gadus lai vismaz uz high/medium viss iet.

 

Par Noctua bija tāda aizdoma, ka līdz ar galiem. Jāpaskatās būs cits modelis, vai varbūt ir iesakāms kas cits, kas labi dzesē un ir kluss, izņemot noctua? SSD uz doto brīdi nevajag, tas upgrade vēlāk.

 

Kas ir R9 270/280 konkurents no nvidia puses cenas/performance ziņā?

 

 

Kādi ieteikumi attiecībā uz mātesplati, ram, PSU?

 

 

 

Par spēlēm, kas tiks spēlētas - bf4, titanfall, vecais labais stracraft 2, far cry 4 un citas aktuālās spēles. Nekas konkrēts nav.

Labots - Rikijs
Link to comment
Share on other sites

DeepSpaceMonkey

Nu klusai sisēmai var skatīties uz kādu pasīvi dzesēto 750 Ti, bet šaubos, ka tev ar tādu pietiks dzenāt spēles uz FHD (protams atkarīgs no spēlēm un cik augstu tos setingus grib uzcelt, visam pārējam būtu jāpietiek gluži tāpat kā ar integrēto..). 


Ja tu gribi dzenāt spēles nākamos 2 gadus uz high un mid, tad būtu tagad jāskatās uz flagmaņiem - attiecīgi 290X vai arī GTX 970. No zaļajiem priekš mATX vajadzētu skatīties, kad parādīsies šāda mini karte.

Link to comment
Share on other sites

Par Noctua bija tāda aizdoma, ka līdz ar galiem. Jāpaskatās būs cits modelis, vai varbūt ir iesakāms kas cits, kas labi dzesē un ir kluss, izņemot noctua?

Cooler Master 212 Evo. Tam augstums bija 158 vai 156mm. Dzesē gandrīz tikpat labi.

 

Kas ir R9 270/280 konkurents no nvidia puses cenas/performance ziņā?

Nav. Tur ir liela bedre starp GTX 750 Ti un GTX 760. 750tais ir R7 260X līmenī, zaudē R7 265, R9 270/270X, R9 280/280x/285. GTX 760 ir ar R9 280X vienā līmenī, tikai dārgāks. Bet ar tādu monitoru es neiesaku ko zemāku par R9 280 un kā minimums 2Gb videokartes atmiņas, labāk 3Gb.

 

Kādi ieteikumi attiecībā uz mātesplati, ram, PSU?

RAMs jebkurš 4Gb (labāk 8Gb) 1600Mhz CL9 būs labs, PSU vismaz 600W ar augstu efektivitāti (Fortron, Corsair). Mātesplate jāskatās, kas var OC šito procesoru, citādi no viņa jēgas nav.

 

Par spēlēm, kas tiks spēlētas - bf4, titanfall, vecais labais stracraft 2, far cry 4 un citas aktuālās spēles. Nekas konkrēts nav.

Nu BF patīk vairāk kodolu, bet neredzu iemeslu kādēļ Pentiums nevarētu pavilkt.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

plates ar Wi-Fi & Bluetooth parasti ir mITX standartā, vari pačekot kas no GIGABYTE pieejams (atfiltrē pēc Intel, Intel Socket 1150, ATX & Mini ITX, Wi-Fi) -  http://www.gigabyte.com/products/comparison/main.aspx?ck=2tikai jāskatās CPU slota novietojums, jo var nebūt saderība ar visiem CPU cooleriem (bloķēs PCI Express slotu)

Link to comment
Share on other sites

Lieliski, paldies par atbildēm - ļoti noderīgi!

Tomēr liecos uz i5 dažādu apsvērumu dēļ(4430 vai citu, kam labāka cena). Par videokartēm - skaidrs. Par cooleri - paldies par ieteikumu. Šeit domāju nopirkt keisu un visu pārējo salikt iekšā un tad skatīties kāds kūleris derēs.

 

Tikai netieku gudrs ar mātenēm - kāda ir reāla atšķirība starp tām? Cik skatos iesaka gigabyte vai asus. Zinu, ka AMD un intel viņas atšķirās un arī vajag atbalstu konkrētajam čipam. Bet izņemot usb skaitu utt. lietām via ir kāda cita reāla atšķirība? Un prieks prodigy m keisa cik saprotu nevajag "specifisku" karti?

 

Esmu noskatījis gigabyte z97x gaming 5 - cik saprotu, der?

Labots - Rikijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

gigabyte z97x gaming 5

Tā ir ATX plate. Neiedabūsi tajā korpusā. Tev jāskatās uz mATX vai mITX platēm

Link to comment
Share on other sites

DeepSpaceMonkey

Diemžēl izvēlētā kaste atbalsta tikai microATX un miniATX mātesplates. 

 

Esmu noskatījis gigabyte z97x gaming 5 - cik saprotu, der?

Šī ir ATX tipa un var neielīst keisā. Ieteiktu meklēt kādu no šīm. Vai arī skatīties jebkurā citā veikalā pēc filtriem - mATX ar socket 1150 un Z97 čipsetu.

Labots - DeepSpaceMonkey
Link to comment
Share on other sites

Jā, Tev taisnība. Tad domāju uz z97mx gaming 5. Tā ir miniAtx plate un vajadzētu visam derēt. Tagad tikai jātiek skaidrībā par videokarti, kura klusāka un jāliek vien kopā.

Pēdējie jautājumi: par ventilatoriem. Vajag ne tikai uz CPU, bet arī pašam keisam. Kas ir klusākie no pieejamajiem? Un par termopastu - ir jēga pirkt arctic silver, vai lietot to, ko dod komplektā?(Cik saprotu, tad parasti dod līdz).

Link to comment
Share on other sites

Kas ir klusākie no pieejamajiem

tie paši Noctua, dārgi, bet maksā par to, ko saņem :)

Labots - zaabaks
Link to comment
Share on other sites

Tā arī skatos, ka laikam noctua vien būs jāņem. Nu tad liels paldies visiem par palīdzību - ir skaidrs kas un kā. Sākšu ar keisa nopirkšanu, mātesplati utt. un tā uzbūvēšu, tā lai līdz gada beigām viss gatavs.

Paldies visiem liels un veiksmīgu Jums dienu!

Link to comment
Share on other sites

Tai kastei uz sāna ir USB 3 porti, skaties, lai uz mātes plates arī būtu USB3 hosts, kur piesprausties (lai nav tikai USB2)

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway
PSU vismaz 600W ar augstu efektivitāti

 

 

Nu jau, nu jau. Ar 500w barokli te atliektiem galiem pietiktu. Bet protams, ka ne jau Corsair.

Labots - MakeMeGoAway
Link to comment
Share on other sites

Tieši starp citu skatījos uz corsair PSU. Tiesa ne 500w, bet gan 650. Ieteiktu labāk citu?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu jau, nu jau. Ar 500w barokli te atliektiem galiem pietiktu. Bet protams, ka ne jau Corsair.

Lai nebūtu ar katru nākamo videokarti/procesoru jāmaina arī baroklis, labāk ir nopirkt normālu uzreiz. Gigabyte, Saphire un Asus savām R9 280X kartēm 600W ir ieteikuši kā minimālo PSU jaudu. OC kartēm prasības vēl lielākas ieliktas. Zinu, ka ar normālu rezervi, bet priekš kam pirkt 500W, kas ies uz lielāku noslodzi, ja nedaudz vairāk maksā 600W un strādās drošāk!?

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

600W ka minimālā jauda, ja, piemēram, Sapphire Dual-X prasa tikai vienu 8-pin 150W un vienu 6pin 75W connectoru? Un jā, konkrētajai piekabinājuši, ka 750W barokli vajagot. Reāli tas ir fufelis.


Lūk lētākais sakarīgais Corsairs, kas derētu arī, lai "nav ar katru nākamo karti jāmaina".

 

http://www.1a.lv/datoru_komponentes/barosanas_bloki/corsair_atx_24_rm_80_650w_cp9020054eu

 

Lai gan patiesībā nav pat jēgas ar tādu overpriced krāmēties.

 

Ja gribas top karti likt iekšā tagad vai nākotnē, bet neuztraukties par iespējamu barokļa nespēju, tad lūgtum: http://moblive.lv/index.php?route=product/product〈=lv&path=191_205&product_id=39594


 

 

a nedaudz vairāk maksā 600W un strādās drošāk

 

 

Un katrai kartei ir kaut kāds reāls peak paetēriņš. Ja sistemas peak kopumā nekad neuzkāpj virs, piemēram, 430W, tad ņemt 600W barokli 500W barokļa vietā būtu pilnīgs stulbums.

Un jebkurā gadījumā, i5 bez OC + 280x karte iekš ITX sistēmas tā pat nekad tos 500W nesasniegs. Bet tas tā.... Opciju futureproof iekoēju augstāk.


Bet ja Tu man vari parādīt kādu apskatu, kurā kāda karte ar 1 procesoru tērē zem load virs 350W, esi mans viesis.

Labots - MakeMeGoAway
Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

 

 

intel g3258 procesors (56 EUR) (vai tomēr labāk i5 vai AMD?)

 

priekš kam z97 plate priekš ne-k proča?

tikai izmesta nauda.

un tādam pietiks ar stock dzesi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un katrai kartei ir kaut kāds reāls peak paetēriņš. Ja sistemas peak kopumā nekad neuzkāpj virs, piemēram, 430W, tad ņemt 600W barokli 500W barokļa vietā būtu pilnīgs stulbums. Un jebkurā gadījumā, i5 bez OC + 280x karte iekš ITX sistēmas tā pat nekad tos 500W nesasniegs. Bet tas tā.... Opciju futureproof iekoēju augstāk.

Bet protams kādam te atkal jāskaidro, ka 600W baroklis nedod ārā 600W. Bet tam ar savu futureproof piemēru pārspīlēji pamatīgi.

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2013/10/09/msi-radeon-r9-280x-ge-oc-review/8

 

 

 

priekš kam z97 plate priekš ne-k proča?

Derētu jau arī palasīt kas tas par proci, pirms savu "gudrību" parādīt...

http://www.tomshardware.com/reviews/pentium-g3258-b81-cheap-overclocking,3888.html 

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway
Bet protams kādam te atkal jāskaidro, ka 600W baroklis nedod ārā 600W

 

Tu gribēji teikt, ka man būs kādam jāskaidro, ka nopietno ražotaju 600W barokļi ir spējīgi dot manāmi virs 600W un attiecīgi, ja baroklis dod ārā tikai virsū rakstītos 600W, tas jau ir sava veida nepatīkams pārsteigums? 

 

Atradi tādu, kas dod ārā 2W virs manis minētajiem 350W, apsveicu. Tas kaut kā tomēr tik un tā nemaina domu.

Labots - MakeMeGoAway
Link to comment
Share on other sites

Tu gribēji teikt, ka man būs kādam jāskaidro, ka nopietno ražotaju 600W barokļi ir spējīgi dot manāmi virs 600W un attiecīgi, ja baroklis dod ārā tikai virsū rakstītos 600W, tas jau ir sava veida nepatīkams pārsteigums?    Atradi tādu, kas dod ārā 2W virs manis minētajiem 350W, apsveicu. Tas kaut kā tomēr tik un tā nemaina domu.

Es neuzsāku bezjēdzīgu "kuram beigās būs taisnība" diskusiju ar vismaz 3 EDIT vienā tavā komentārā. Man vienalga ko tu domā, es ieteicu savu, pamatoju kādēļ un viss. Neiešu diskutēt par to kā barokļi dod vai nedod ārā tik cik norādīts, vienkārši mans apsvērums vienmēr ir - nospēlēt droši. Ja 5-10€ atšķirībai uz barokli ir milzīga nozīme, tad var ņemt kaut 430W, bet es tā nekad nedarītu. Tev droši būtu 500W, man 600W. Autors lai pats domā cik viņam ir droši.

 

Bet ja Tu man vari parādīt kādu apskatu, kurā kāda karte ar 1 procesoru tērē zem load virs 350W, esi mans viesis.

 

Atradi tādu, kas dod ārā 2W virs manis minētajiem 350W, apsveicu. Tas kaut kā tomēr tik un tā nemaina domu.

"Nav atšķirības vai uzvari par jardu vai jūdzi - uzvara ir uzvara.../Vins Dīzels (Ātrs un bez žēlastības)" 

P.S. Un tas ir ar R9 280X. 290X tērētu vēl vairāk.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

Ar stock dzesi būs paskaļi. Pašam ir bijis. Nepatika. Tāpēc uzliku H2O. Noctua ir dārgāki,bet efekts ir tā vērts. Tuvākā laikā mainīšu visus uz Noctua. Video kartes skaļums atkarīgs no ražotāja. Skaties pēc testiem. Pārliecinies,lai video kartei pietiek vietas!!! Es par Intel CPU. RAM 8 Gb 1600 MHz, pietiks,ja vien netaisies nodarboties ar video/bilžu apstrādi, OC un citām ram izvirtībām.

Labots - pw1a
Link to comment
Share on other sites

Paldies par atbildi un palīdzību vēlreiz. Beigu beigās atcerējos, ka mājās ir viens beigts powermac g5 - tieši būs man kastes donors un bez izmēra ierobežojumiem. Attiecīgi eju tālāk ar pilnu plati utt. 

Paldies par sniegto informāciju -tagad viss ir tapis daudz skaidrāks un vairāk nemulsinos par lietām tik daudz. PALDIES!

Link to comment
Share on other sites

G5 kastē, lai iebāztu normālu mūsdienu barokli un videokarti-tur būs smagi jāpastrādā ar fleksi un tā kaste būs tāpat izvarota. Tad jau ērtāk to G5 kasti nodot metālā-tur daudz alumīnija-un nopirkt citu keisu...

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Nu ja Tu sāc runāt par drošumu, tad kaut kādam corsairam zem 100€ vai tam pašam fortona lētajam galam varbūt tiešām jāņem tie papildus wati par virsu, jo nevari būt drošs, kādi lētie ķīniešu kondiņi iekšā un kas vispār ražojis. Bet es runāju par nopietnas raudzes barokļiem.

 

Jaunākās kartes tērē salīdzinoši mazāk elektrības, kā vecās, tādēļ arī nav skaidrs, kādēļ nākotnē būtu jābrauc,

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...