Jump to content

Pērk Win XP vai Win Vista Retail


Eraserz
 Share

Recommended Posts

Man kaut kur ir WIN XP 64bit OEM versija neattaisītā kastē, tā arī kādreiz nepārdevu!

Link to comment
Share on other sites

Tad jau tev vajag PP-R, win versiju jau inetā atradīsi! Būs baigi grūti atrast!

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Ir Windows Vista Ultimate Retail 32/64 kastē, bet pats dators sen pārkrāmēts, tā kā nezin, vai varētu aktivizēt, jo kādreiz tālajā 2009.gadā jau tika aktivizēta.

Link to comment
Share on other sites

Ir XP Pro, 32 BIT OEM. Liekas, ka pat ar SP3, bet tam īsti nav nozīmes.

Jauna, neattaisīta paciņa ar visu uzlīmi(jaunu).


Un vienmēr ir iespēja likt 7 Pro un legāli downgreidoties uz Vecāku PRO(Vista, XP).

Link to comment
Share on other sites

intervall

Ja retail licenze, tad nekādām problēmām nevajadzētu būt!

Pats savu oem pat varu aktivizēt uz jebkura datora, ja neaiziet uzreiz, tad "pa telefonu" aktivizējas. No likumības viedokļa, man tas iet secen, bet vismaz nav pirāts.

Link to comment
Share on other sites

OEM versija ir piesaistīta 1 datoram uz mūžu, bet Retail var darbināt uz jebkura datora.

Link to comment
Share on other sites

Tas jau nav svariigi, taapat sanaak, ka viss ir nelegaali.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

 

 

Retail nav vajadzīgs pirkuma dokuments.
Vai kā Tu maldies! LV vienīgais licences dokuments ir PP-R. 
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Privātpersonai pirkuma papīri nav jāglabā, pietiks ar uzlīmi.

Link to comment
Share on other sites

Vismaz man tā liekas. Es jau pasen pirku vin 7 retail, bet jau neatceros kur palikuši papīri.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Retail nav vajadzīgs pirkuma dokuments.
 

 

Šo gan nezināju ! :D 

 

Tad jau sanāk ka nopērkam vienu retal kastīti uz 10 firmām, pie kuras atnāk pārbaude, uz to firmu aiznesam to kastīti parādīt. :D 

 

Nē, nebūs gan tā! Firmai vajag ppr vai čeku! Ja nav - softs nelegāls un to kastīti var ievadīt vietā pēc izvēles! 

 

Kaut gan OEM teorētiski piesaistīts pie viena datora, nekur nav aizliegts to datoru labot! Nomainīt māti, cpu (es tak nav vainīgs, ka tādu māti, kā bija iekš PC pirkšanas brīdī vairs neražo!), arī korpusu. ;)

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Privātam retail versija, gribu redzēt to miljonāru  :shok: , jā privātam papīrus nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Tai pat laikā neviens neliedz(nav juridisku šķēršļu) juridiskai personai pirkt-īrēt datoru ar programmatūru no privātpersonas... te arī viss pateikts.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Šovasar darbā bija pārbaude ar kungiem pat no Anglijas, kur pētīja vai vecajiem datoriem ir uzlīmes (Windows XP).

Atrada manu portatīvo privāto, ar kuru strādāju, jo vecie darba datori ir bremzīgi, un sāka kasīties, ka instalētais Windows 8.1 (Retail) nav legāls.

Izvilku kasti, uz kastes uzlīme, kastē aktivācijas kods, iekšā čeks par pirkšanu veikalā, un diski.

Englanderi nomierinājās, bet viens vietējais kadrs sāka kasīties, ka čeks neapliecina tiesības lietot, jo tur neesot pircēja personas datu, derot tikai pavadzīme.

Anglijas viesi savukārt teica, ka čeks derot gan privātajam, un ja iestāde to apšauba, tad iestādei ir jābūt nopietniem pierādījumiem, ka softs ir sperts.

Par laimi, bubinādami viņi aizvilkās prom, un vispār ātri pazuda no darbavietas.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
Tai pat laikā neviens neliedz(nav juridisku šķēršļu) juridiskai personai pirkt-īrēt datoru ar programmatūru no privātpersonas

 

Un ko darīt ar ne visai legālajiem softiem BSA-EP pārbaudes laikā? Kuru pēc tam vilks uz desas? Privāto vai firmu?

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Ko tu nesaprati no manis rakstītā? Vai es kur rakstīju par nelegālu softu? Tu kad pērc softu caur Amazon, tad tev tas arī liekas nelegāls? Galvenais, lai ir pareizi noformēts papīrs.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Doma tāda, vai privātpersonai, izīrējot savu datoru uzņēmumam ir jālasa kopā visi papīri, uzlīmes, par katru iegādāto programmu, kas atrodas uz minētās darba kastes?

Link to comment
Share on other sites

Domāju ka pārbaude paņems pie dziesmas firmu, bet no privātā firma varēs civilprocesa ietvaros piedzīt zaudējumus. 

Link to comment
Share on other sites

70€. Legālais variants ir nopirkt kasti ar uzlīmi. Man ir kādas 3-4. Esošais īpašnieks (SIA) nav norakstijis, izcelsme nezūd. PM vai mails.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...