Jump to content

Elektroenerģijas tirgošanas bizness


Dr. Watt
 Share

Recommended Posts

Laikam esmu pastulbs, jo nekādi nespēju saprast, kas kopīgs ir OIK un elektroenerģijas brīvajam tirgum?

Brīvā tirgū jebkurš var iet Saeimas aizgaldā un bīdīt savus likumus sava piznesa popularizēšanai :)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CAP

    16

  • Aigars

    14

  • ivo

    19

  • viesturs0711

    41

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Kāpēc man pēc 1.janvāra ir jāturpina apmaksāt strautiņu HESi, ventilatoru parki, cūku fermu kaku pārstrādātāji vai tamlīdzīgi brīnumražotāji?

Šai lietai nav nekāda sakara ar tirgus atvēršanu. Te ir runa par valsts atbalstu "zaļajai" enerģijai. 

Link to comment
Share on other sites

@@ieleja, atklāšu noslēpumu.. izmanto saziņu twitterī.. tici man.. daudzās iestādēs kā LTC/latvnergo/ST u.c. var visu ātri un ērti sarunāt un nav jāgaida uz rindu telefonlīnijā.

 

Jau minēju iepriekš, ka noslēdzu Elektrum Dinamisko.. un kā izskatās uz ziemas periodu tas jau sāks palikt izdevīgāks kā fiksētie un ar līgumsodiem. Vienīgais čakars.. tāds nosacīts.. ka līdz 3. datumam jānodot skaitītāja rādījums.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Vienīgais čakars.. tāds nosacīts.. ka līdz 3. datumam jānodot skaitītāja rādījums.

 

Nekas, nekas, tev uzliks jauno skaitītāju un paši nolasīs rādijumus :) 

Link to comment
Share on other sites

Nekas, nekas, tev uzliks jauno skaitītāju un paši nolasīs rādijumus

Man pagājušnedēļ mainīja. Skaitītājs elektroniskais, ar tādu zaļu apgaismojumu, ērti, vakarā nevajag vairāk lukturīti.

Nezinu vai viņi paši var to nolasīt attālināti.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Te jau biedrs IVO pieminēja, ka pa elektrības vadiem līdz apakšstacijai un tālāk pa GSM.


Ērtuma ziņā jā, nav jālien ar lukturi un palielināmo stiklu, jo man tas skapis ēnā sanāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Te ir runa par valsts atbalstu

Andrim :D 

Link to comment
Share on other sites

Tā pat vien

 

 

Tā pat vien, 15 Dec 2014 - 01:12, teica: Kāpēc man pēc 1.janvāra ir jāturpina apmaksāt strautiņu HESi, ventilatoru parki, cūku fermu kaku pārstrādātāji vai tamlīdzīgi brīnumražotāji? http://www.delfi.lv/....d?id=45342104 
 

 

Tas taču ir pilnīgs sviests nevis tirgus ekonomika  :shok: ...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vai ir kāds kurš izvēlējies citu piegādātāju nevis Latvenergo?

 

Šodien atnāca kaut kāds spams (izskatās, ka no latvenergo), lai gan from adrese nav norādīta. Esmu izvēlējies 220 enerģija, bet meilā norādīts gan šis, gan latvenergo. Nav gan teikts - kas man tālāk jādara. Zvanīju uz sadales tīklu, šamie teicās, ka neko par šādu meilu nezin.

 

Sveicināti!

Uz jūsu objektiem ir pieteikts vairak par vienu piegādātāju:

Objekts "INDIVIDUĀLĀ MĀJA", "Adrese" (xxxxxxxxxxxxxxxx), piegādātāji: "220 ENERĢIJA SIA" (xxxxxxxxxxxxxx), "LATVENERGO AS" (xxxxxxxxxxxxxxxx)

 

 

Ar cieņu,
AS „Sadales tīkls”
Šmerļa iela 1, Rīga, LV-1160, Latvija

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau visi tirgotāji piedāvā visos objektos.. nebūs tā, ka kāds izdomās tirgoties Rīgā, cits izdomās tikai Jelgavā. Paskaties vēstules oriģinālu.. tur atrodama arī IP adrese un vēl visāda cita drazu info.. tad jau noskaidrosi, kas rakstījis.

 

Visumā izskatās, ka ST tevi informējis par to, ka papildus tevis noslēgtajam līgumam ar 220 enerģiju kā backup variants vienmēr paliek Latvenergo :D Lai nepaliktu bez elektrības.

 

P.S. Sadales tīkls nav Latvenergo.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Cik radio dzirdēju - Elektrumus var izvēlēties vēl līdz decembra beigām.

Ja neko neizvēlas, tad aiziet Elektrums Universālais - ar izlīdzināto maksājumu. Man gan liekas, ka automātiski vajadzēja pārslēgties uz Klasisko - tas tomēr tuvāks esošai sistēmai vairumam lietotāju.

Katrā ziņā - man liekas, ka tur vēl uzpeldēs čakaris ar norēķiniem par rādījumiem.. Piemēram, ja par 01.2015 samaksāju izlīdzinātajā par 315kwh, bet esmu notērējis 200, bet ar 01.02.2015 mainu piegādātāju? Tad ko- LE man atmaksās starpību?

Link to comment
Share on other sites

-> marizo

 

Ja pēc pārejas pie cita piegādātāja turpināsi izmantot ST pakalpojums, nevis raksi savu kabeli pa tiešo pie jaunā piegādātāja, tad ar iepriekšējo pārmaksu varēsi segt nākamos maksājumus. Pārmaksātā nauda nekur nepazudīs.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Esmu izvēlējies 220 enerģija, bet meilā norādīts gan šis, gan latvenergo. Nav gan teikts - kas man tālāk jādara. Zvanīju uz sadales tīklu, šamie teicās, ka neko par šādu meilu nezin.

@Damn

Šo e-pastu ir nosūtījis Sadales Tīkls. e-pasts nosūtīts, tādēļ, ka Tu esi izvēlējies pirkt enerģiju gan no 220 gan no Latvenergo. Reāli iespējams pirkt enerģiju tikai no viena tirgotāja.

Šobrīd Tev ir jāpiezvana (vai citādi jāsazinās) tam tirgotājam, no kura tomēr NEVĒLIES pirkt un JĀATSAKĀS.


 

 

Piemēram, ja par 01.2015 samaksāju izlīdzinātajā par 315kwh, bet esmu notērējis 200, bet ar 01.02.2015 mainu piegādātāju? Tad ko- LE man atmaksās starpību?

Nē, vienkārši no jaunā tirgotāja Tu sāksi pirkt elektroenerģiju ar to skaitītāja rādījumu, kāds būtu, ja Tu būtu notērējis 315 kWh. Skaitītāja rādījums automātiski tiek aprēķināts, izejot no Tava veiktā maksājuma. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Atkārtošos. Kamēr Andrim Šķēlem nebūs izpildīts nāvessods, Latvijā labas dzīves nebūs.
Daba nemīl tukšumu. 
Link to comment
Share on other sites

Iespējams, iespējams, ka viss ir vienkārši.. Principā jau tās manas 115kwh uz kopējo apjomu nekādu iespaidu neatstāj :D

 

Maksa avansā joprojām pastāvēs? :D Cik skatos, tagad biržā lēta elektrība.. varētu iepirkt dažas tonnas avansā  :pooh_honey:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Maksa avansā joprojām pastāvēs? Cik skatos, tagad biržā lēta elektrība.. varētu iepirkt dažas tonnas avansā 

Jāuzdod jautājums konkrētajam tirgotājam. Personīgi domāju, ka nepastāvēs, kaut gan teorētiski tirgotājs var izveidot šādu produktu. Bet jebkurā gadījumā iespējas maksāt avansā pa konkrēta brīža biržas cenu noteikti nebūs. :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

ir.. te tāds piedāvājums.. ar priekšapmaksu

Tas nav avanss par fiksētu summu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cik radio dzirdēju - Elektrumus var izvēlēties vēl līdz decembra beigām.

Jebkuru tirgotāju vari izvēlēties līdz mēneša 15. datumam. Tad no nākamā mēnēša pirmā datuma pirksi no jaunā tirgotāja. 

Ja tagad neko neizvēlējies, tad janvārī automātiski tev būs tas Elektrum Universālais. Ja izvēlējies pēc 15. decembra, tad no nākamā gada 1. februāra tev tik būs tas izvēlētais.


 

 

Šo e-pastu ir nosūtījis Sadales Tīkls. e-pasts nosūtīts, tādēļ, ka Tu esi izvēlējies pirkt enerģiju gan no 220 gan no Latvenergo. Reāli iespējams pirkt enerģiju tikai no viena tirgotāja. Šobrīd Tev ir jāpiezvana (vai citādi jāsazinās) tam tirgotājam, no kura tomēr NEVĒLIES pirkt un JĀATSAKĀS.

Tā kā esi izvēlējies divus, tad tam, no kā atteiksies, iespējams, tagad būs jāmaksā līgumsods par tā laušanu. 

Link to comment
Share on other sites

ju,

http://www.latvenergo.lv/lat/Jaunumi/preses_relizes/7016-as-latvenergo-klienti-savu-elektrum-produktu-vares-izveleties-lidz-decembra-beigam

 

AS „Latvenergo” savus klientus informē: ja viņi ir izvēlējušies sadarbību turpināt arī nākamajā gadā, tad, ņemot vērā klientu intereses noturību, Elektrum produktus būs iespējams izvēlēties un apstiprināt līdz pat decembra beigām.

Pēc manas saprašanas, ka pēc 15.dec. vairs nevari aiziet pie cita piegādātāja, bet var izvēlēties kādu no elektrumiem. ne tā?

Link to comment
Share on other sites

@@marizo, jā. Elektrum var izvēlēties līdz gada beigām. Tas jau ir saprotami, jo nav jāveic operatora maiņa.. Notiek vienkārša tarifa maiņa.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pēc manas saprašanas, ka pēc 15.dec. vairs nevari aiziet pie cita piegādātāja, bet var izvēlēties kādu no elektrumiem. ne tā?

Tā izskatās, jo pēc likuma

 

35.pants. Galalietotāja tiesības mainīt elektroenerģijas tirgotāju

(1) Galalietotājam ir tiesības katra mēneša pirmajā datumā bez ierobežojumiem mainīt elektroenerģijas tirgotāju. Attiecīgais sistēmas operators nodrošina elektroenerģijas tirgotāja maiņu termiņā, kas nepārsniedz 14 dienas.

 

Es domāju, ka tas bija tipa visiem noteikts pēdējais termiņš, izrādās, ka tas ir minimālais, ko prasa no tirgotāja. Tā ka arī citi var ko līdzīgu piedāvāt principā, ja tik spēj nodrošināt.

Link to comment
Share on other sites

Vakarā paskatīšos - kaut kā neatceros ka būtu izvēlējies kādu no elektrum produktiem. Bet 220Energija izvēlējos nesen un arī apstiprinātā izvēle atnāca uz e-pastu. No Latvenergo nekāds apstiprinājums nav nācis - ka būtu viņus izvēlējies. Katrā ziņā 220Enerģija arī norādīja, ka 14 dienu laikā no līguma stāšanās spēkā (1.janvāris) var atteikties bez soda sankcijām, jo līgums slēgts attālināti.

 

Tikko nočekoju meilu un atnācis tas meils vēl 5 reizes :D (divas bez sūtītāja adreses, trīs no noreply@sadalestikls.lv) Kaut kas viņiem tur sagājis grīstē :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
viesturs0711

Palasot TVNETa dzelteno presi, gandrīz apraudājos, nabaga Latvenergo, varbūt man kādu piecīti viņiem maizītei aizskaitīt.  :mrgreen2: 

 

«Mums nebūs zaudējumu. Pašlaik ir tā, ka mēs gadā vidēji par kādiem 40 miljoniem eiro mājsaimniecības ar fiksēto tarifu subsidējam. Gan starta, gan pamata fiksētais tarifs pašlaik ir zemāks nekā patiesā enerģijas cena biržā. (..) Ja mēs tirgojam elektrību par tirgus cenu, tad mums nekādu zaudējumu nevar būt. Tomēr mājsaimniecību tirgū nopelnīt daudzus miljonus mēs arī pilnīgi noteikti nevarēsim. Mēs gluži vienkārši iziesim no zaudējumu zonas,» teica Žīgurs.

Link to comment
Share on other sites

Katru gadu n-desmit miljonu peļņa, neskatoties uz "zaudējumiem, tagad nabadziņi varēs beidzot dzīvot, bet no otras puses labi tas, ka nauda jau pagrozoties tomēr tāpat aizies uz valsts kasi (agrāk/vēlāk) Tā kā, nav tik traki.. gan jau to piečuku mēnesī pārdzīvošu. :) Mazāk draņķus citus nopirkšu :D

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Vispār ja tā padomā, monopols jau tāpat paliek. Tie kas maksā par špani Baltcomam, 220 un citiem, faktiski maksā tam pašam LE. Jo pārvades maksu tāpat saņem LE (ST personā), maksu elektrību ko ražo LE, kas caur biržu un vēlāk caur visiem spekulantiem nonāk līdz klientam, tāpat saņem LE. Monopols.

 

Jūs domājat, ka jums tirgu atvēra, tak nē, jums kaklasiksnu uzlika!  :grin:

Labots - viesturs0711
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Skaidro, ka tirgus vajadzīgs, lai būtu konkurence. Bet sākoties tirgum uzreiz cenas ceļas. Agrāk cenas ierobežoja monopola uzraudzības komisija. Tagad monopols vairs neskaitās?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
viesturs0711

Interesanti, ka Krievijā elektroenerģijas izmaksas par vienu kilowatstundu, protams ar visu pārvadi ir ~0,03 eirocenti, kamēr Latvijā maksājam ~0,16. Varbūt ir vērts špani no Krievijas iepirkt nevis nordpool spotiņā! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Tur vismaz labi sadalītas zonas, nakts, pīķa, puspīķa un parastā. Starpību var just. Pie mums dienas un nakts starpību smuki norij abonēšanas maksa un maksa par IAA lielumu. Pie kam dienā ir tikai viens dalijums. Protams ar viedo skaitītāju uzstādīšanu tur iespējas paveras.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...