Jump to content

Par jaunu ziemas riepu izvēli, kur un kā pirkt?


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Mezavecis

Šoreiz izdomāju pasūtīt riepas no reifendirect. Pēc pieredzes, cik ilgi jāgaida ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    13

  • Ronalds

    7

  • ggg97

    5

  • kicker

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Es ar top riepām esmu aplauzies.

Nopirku savā laikā kautkādas dunlop super puper top riepas, kuras vienas sezonas laikā bija metamas - uzsistas pumpas, nodilums u.t.t.

Tāpēc tagad nepirkšu riepu pa 400eur, jo fiziku tāpat neviens nav atcēlis.

Ziemai labas ir DEBICA FRIGO2 - lētas, bet daudz maz turās uz asfalta.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

xp

Viss jau atkarīgs kā brauc un pa kurieni brauc. Pirms vairākiem gadiem atdevu fāteram atjaunotās riepas - balansēt grūti, sakaltušas kā vasarenes, bet protektors vēl joprojām atbilstošs. Bet priekš Kurzemes mierīgajiem ceļiem pilnīgi pietiek, ja nekur neskrien un māk braukt. Priekš intensīvas šosejas, kur ik rītu un vakaru visi vālē minimums 100-110km/h, tādas riepas ir bīstami ziemā lietot. 

 

 

Re kur ieskats par to Debica riepām un citi testi. Atsevišķās pozīcijās labi rādītāji, bet ne priekš sniega un ledus kā jau visām citām lētā gala ziemas riepām. 

http://www.autocentre.ua/ac/service/expert/dlya-nashikh-zim-16019.html

Link to comment
Share on other sites

Ziemā uz riepām es nekādi neiesaku taupīt. Var sanākt "ietaupījums" ar krietnu mīnusa zīmi. Principā tagad labas cenas uz ziemas riepām ir šiem http://r1.com.lv/akcijas

 

No nosacīti lētā gala labas esot Kumho WI31 WINTERCRAFT ICE

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Un arī vienas markas riepa pilnīgi atšķirīgi uzvedās uz dažādām mašīnām.

Pa manam ir jājūt ko dara mašīna un cik ātri var pabraukt neatkarīgi cik krutas riepas ir.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ziemai labas ir DEBICA FRIGO2 - lētas, bet daudz maz turās

Perk vinjas nejeegaa, bet nu neviesh uzticibu vsp

Link to comment
Share on other sites

:SOH:  ..... mjā, joprojām manam autiņam paredzēto riepu izmēru 195 70 14 jāmeklē ilgāk kā citus izmērus  .....

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja ar autiņa piekari viss ir kārtībā, tad riepa nevar uzvesties savādāk. Protams, ABS un ESP koriģē nedaudz uzvedību, bet ne tās īpašības. 

 

 

vienas markas riepa pilnīgi atšķirīgi uzvedās uz dažādām mašīnām.
 
Link to comment
Share on other sites

 Te ir drīzāk domāts auto svars, izsvarojums pa asīm Un arī dažādiemn auto priekšas rata garengāzums, sagāzums ir dažāds, gan jau esi redzējis, ka daļai auto ratu izgriežot tas vairāk "izgāzžas uz āru" citiem nē.

Te arī būs dažāda uzvedība.  Un vēl arī dazāds riepu spiediens. Katram auto savs. Kopā salasās pa sīkumiem.

Kā arī auto ar garāku bāzi būs stabilāks par īsas bāzes auto.


Protams, ļoti atšķirīga uzvedība gan nebūs.

Labots - mafijs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja jau tev nevajag riepas ar radzēm, tad lūk labs tests un ADAC, jau būtu grūti neticēt! 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_205_55_R16.aspx


 

 

Šoreiz izdomāju pasūtīt riepas no reifendirect. Pēc pieredzes, cik ilgi jāgaida ?
Ja no DE parasti ir 7-8 dienas, ja no EST noliktavas nākošajā dienā.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ziemā uz riepām es nekādi neiesaku taupīt. Var sanākt "ietaupījums" ar krietnu mīnusa zīmi. Principā tagad labas cenas uz ziemas riepām ir šiem http://r1.com.lv/akcijas

Ja nu kādam interesē, pie manis visi R1 elvē piedāvājumā esošie riepu modeļi, izņemot Alpin5,jotādas nav, autora izvēlētā izmēra, ir vēl lētāki, UG8 tikai bija par 4eur dārgāka gb. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Beidzot sagaidīju no reifendirect jaunās ziemas riepas. Izskatās jau labi, bet pēc kāda laika varēs saprast, cik labas tās ir un vai minētie raksturlielumi arī der mūsu apstākļiem.

 

post-1472-0-59988700-1414172204.jpg

 

post-1472-0-74805200-1414172356.jpg

 

 

Atceros, ka reiz uz vecā būmera bija pirktas jaunas Kleber Kapnor 195/65/15 riepas ar radzēm un jāsaka, ka sniegā un uz ledus bija OK, bet braucot pa putru vai lietu ir galīgi garām. Protektoram jābūt tādam, lai bez problēmām tiktu izsviests ūdens. Arī tas raupjais protektors uz slapja asfalta nav piemērots un radzes kaut cik noturēja uz ceļa.

 

post-1472-0-28865400-1414173239.jpg

goodyyear_1.jpg

goodyyear_2.jpg

kleber.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kāda gada marķējums? Man arī novembra sākumā tā lieta sāks svilt.


p.s, ck dienās tad kopumā atnāca?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Spriežot pēc šī datuma uz riepas, tā praktiski no rūpnīcas iznākusi -2014.g. 39. nedēļā. Pagājušā ceturtdienā pasūtīju, pirmdienā apstiprināja starptautisko maksājumu un jau šodien ar DPD no Vācijas atgādāja.

 

post-1472-0-01630700-1414173845.jpg

goodyyear_3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Redz, vajag saprast pa kurieni tad tiks valēts un tad no tā izejot, izvēlēties kādu riepas tipu ņemt. Mežavecim jaunie ripuļi ir tā saucamā Eiropas tipa ziemas riepa - noapaļoti plecu borti, samazināta rites pretestība - labas zupas patēŗiņa samazināšanai, šosejai, šļurai dēļ savas skujiņas, vispār vairāk asfaltam domātas. Mežaveča vecie Kleberji tieši ir pretēji - asas kantes, kubiciņi, taisnas skaldnes etc - vairāk piesnigušiem ceļiem un lediņam - tā saucamā Skandināvijas tika ziemene.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Man reiz bija Ultra grip Extreme ar naglām - nu ne sevišķi zin kaut kā.

Teiksim man par cik reizē sanāķ mizot pa visādiem neceļiem un pa piķi diezgan maz savukāŗt, tad es nekad nepirktu tādas riepas, kā tagad Mežavecim. Mans uzskats ir tāds, ka ziemene bez asas kantes tb tāda kas ir apaļa kā zemeslode, nevar būt laba sāniskajai noturībai uz piesniguša zeminieka. Tapēc šogad iepirktas atjaunotās - riktīgas rokamās riepas ar nopietnā naglām (šipotas servisā). PO - vienu sezonu ies uz URRAA! :)

Link to comment
Share on other sites

Par tām sniega pļurām ir "maza" nianse - ja tā putra ir vienkārši slapjš sniegs, pļura, plus grādi, tad riepas jauki ispiež to ārā un arī prognozējama vadāmība. var nesatraukties daudz.  BET, ja tā ir sāls ķīmijas pļura - tad ir auzas ar jebkuru riepu.

Piemērs, sasnidzis sniegs, nav pat piebraukts, centimetri 5, nu tipiski ceļa apstākļi. Braucot pa to sniegu, nekādu problēmu ar vadāmibu, bremzēšanu. Ja tam uzkaisa ķīmiju - pesecs ir, ka pa ziepēm, salīdzinoši ar tīru sniegu.


ultra grip 500 un extreme protektors kā diena pret nakti jau pēc zīmējuma.

Link to comment
Share on other sites

A man patīk, pats labākais kaifs pa sniegu un kupenām ņemties, kur citi sajūk prātā.

Un šitā diršana - uzsniga sniegs, pizdzets auto vadīšanai. Uzreiz probkas uz ielām. Visi gaudo, ceļi nav tīrīti, nevar izbraukt. Nu tak ej un tīri, ibio, runātājs par tīrīšanu. Kādi cērmes vada to auto?  Ziemā netīrīts ceļs ir labākais, ko var dabūt.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

 

 

Spriežot pēc šī datuma uz riepas, tā praktiski no rūpnīcas iznākusi -2014.g. 39. nedēļā.

tā tačj šā gada modelis, diez ko sen navarētu būt ražota.  ES savas UG9 septembra beigās pirku, ražotas bija 37 nedēļā. Vienīgais ražotājs nebija germany bet ja atmiņa neviļ slovakia

Link to comment
Share on other sites

Nu par tām propkām kad uzsnieg sniegs ir tīri normāli. Visi jau nav rallija piloti, lai mauktu tā kā vasarā. Nu ir tas braukšanas stils jāpamaina, lai jel kādas riepas būtu (laicīgāka bremzēšana u.t.t.).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bračka paķēra jaunas Michelin X Ice North 3 .. redzēs kā būs.

Pats metu aci uz Pirelli W Carving (ar naglām) . Caur pazīšanos riepas par daudz simpātiskākām cenām .. :)

Link to comment
Share on other sites

Pagājušo ziemu paķēru  nokian hakkapeliitta 7, nu gandrīz vai pašu krutāko šipoto riepu.... 

 

Reāli nobraukāju grabot šipiem pa tīru asfaltu gandrīz visu ziemu...... 

Un manā maršrutā ir grantenes..... 

Nez... liekas ka tīra naudas izmešana.... 

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

ronalds_nu un ja pagājušajā ziemā vienīgajā sniegotajā dienā ar sūdīgiem ķīniešiem būtu nošķīlis auto -tad nebūtu naudas izmešana?  :mrgreen:

manuprāt -ziemā drošībai labāk naudiņu nežēlot.

p.s. es paņēmu hakkapeliitta 8 - perfekta!

Link to comment
Share on other sites

 

 

ronalds_nu un ja pagājušajā ziemā vienīgajā sniegotajā dienā ar sūdīgiem ķīniešiem būtu nošķīlis auto -tad nebūtu naudas izmešana?

 

Nu tajā dienā varēja nebraukt vai braukt mega uzmanīgi. :D

 

"jācer" ka šogad būs normāla ziema un varēs izbaudīt  hakkapeliitta  priekšrocības. ;) 


ps. Es nekādi neaģitēju uz sliktam ziemas riepām, tieši otrādi, ziemas riepas ir tas, uz ko nedrīkst ekonomēt. 

Link to comment
Share on other sites

Tad  ja ir mašīna 500 eur vērtībā, bet riepas 600 eur vērtībā - sanāk kā bomzim rolex pulkstenis.

Sorry, bet visiem nav naudas lai nopirktu hakkapeliitta, tāpēc iztiek ar debicām.

Link to comment
Share on other sites

Nu ne jau obligāti hakkapeliitta! 

Arī ķinišiem ir pieejamas normālas ziemas riepas! Piem KUMHO!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Arī ķinišiem ir pieejamas normālas ziemas riepas! Piem KUMHO!

Pirmkārt KUMHO ir korejiešu firma, otrkārt no augstākā  gala  :)

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Koreja, ķīna - šķībacainie tā vai tā....  :D

 

KUMHO ir krietni lētāka par NOKIAN, bet nu likt pilnīgus mēslus uz auto ziemā teiksim tā, nav prātīgi! 

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

 

 

Tad  ja ir mašīna 500 eur vērtībā, bet riepas 600 eur vērtībā - sanāk kā bomzim rolex pulkstenis.

 

nu var jau ziemā braukt ar tramvaju!  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Koreja, ķīna - šķībacainie tā vai tā.... :D

Nu šoreiz gan Tu aplauzies - ne jau viss ir slikts, ko ražo Ķīna!

Iesaku apskatīties šo video un tad izdari secinājumus.

Nevajag vienmēr vadīties no šaubīgiem stereotipiem.

Tas tā, no speciālistu viedokļa, bet no savas pieredzes varu ļoti labus vārdus veltīt šim, ja nemaldos Dienvidkorejas ražotāja riepas modelim.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ne jau viss ir slikts, ko ražo Ķīna!
 

Bet kur es esmu teicis ka Ķīnā ražo tikai mēslus? 

Gribēju pateikt ka ir pieejamas normālas ziemas riepas pa sakarīgu cenu. 

Link to comment
Share on other sites

Nu, protams, ja ir ziema un nav sniega, tad ar šipotajām riepām ir gana bēdīgi. Tomēr, kad uzsnieg tas sniedziņš, drošība ir pirmajā vietā.

Pats ar šipiem izvēlējos, jo sanāk braukt pa vietām, kur ir melnais ledus, kā arī draudzenei "pirmā ziema":D

 

P.s. lētās riepas (pilnīgi jaunas) ir derīgas tikai uz vienu ziemu ..

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Diezgan kategoriski apgalvojumi. Viens ir skaidrs - sakaltušas ziemenes nav nekam derīgas. Toties diez vai ir tik ļoti jāpieķeras radzēm. Ar tām uz bruģa nav ko darīt, bremzēšana uz sausa asfalta nav neko laba, skaļas, ēd zupu un civilizētajā Eiropā aizliegtas. Bet tas ir mans pilsētnieka viedoklis.

 

Es izeju no tā viedokļa, ka labāk ir ik pāris sezonas mainīt lētākas ziemenes, saglabājot to mīkstumu, nekā dažs izmet par dārgām gumijām 2 algas un tad brauc 6 sezonas. Pēc 3, max 4 gadiem jau viss ir pārklatis un riepas nestrādā. Arī dārgās.

Labots - Žaks Noriss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

P.s. lētās riepas (pilnīgi jaunas) ir derīgas tikai uz vienu ziemu ..

Tev nu gan dīvaina mērvienība - viena ziema!!!

1) Ir jau tomēr starpība, vai tu nobrauc 5 vai 15 tk ziemā, vai ne? :sorry:

2) Tāpat ir svarīgi, kā tu šīs riepas uzglabā vasarā.

3) Cik "smagi" tev apavi kājās, braucot ar auto...

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Man vienīgajam izskatās,ka tas datums izskatās pēc "kreisā"? Ir man bijušas " ķīnietenes" gan firmenieces bet tik šķībus DOT kodus neesmu redzējis. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Toties diez vai ir tik ļoti jāpieķeras radzēm. Ar tām uz bruģa nav ko darīt,
 

 

Nebūs taisnība gan. Nav jau tā, ka radžota riepa stāv uz radzēm un gumija zemi neskar. Par radzēm vēl kas. Eiropā, tajās valstīs, kurās drīkst lietot radzes, ir noteikts, cik smaga drīkst būt radze. Krievijā radzes svars drīkst būt lielāks, kā Eiropā. Radzes svara cenrbēdzes radītais spēks uz izbīdījumu strādā, kad ātrums ir pietiekams. Pa bruģi mēs parasti nenesamies ātrāk par 60km/h

Link to comment
Share on other sites

Konstatators
Es izeju no tā viedokļa, ka labāk ir ik pāris sezonas mainīt lētākas ziemenes, saglabājot to mīkstumu, nekā dažs izmet par dārgām gumijām 2 algas un tad brauc 6 sezonas. Pēc 3, max 4 gadiem jau viss ir pārklatis un riepas nestrādā. Arī dārgās.

 

Pilnībā piekrītu. Pašam garāžā ziemu gaida mīkstas, foršas jaunas atjaunotās (  :grin:  ) skandināvu tipa ziemnenes ar riktīgām naglām. Vienu sezonu es būšu zirgā. Vienkārši nav pamata tam tā nebūt - riepas ir riktīgi kapļi, visas skaldnes lamelēm ir asas, šipi visi vietā un pret piķi nenodeldēti. Es pat atļaušõs apgalvot, ka tādā pat zirgā, kā visas brendotās riepas (jā, jā visi brendotie braucēji, varat atslābt - tā tas ir) Atšķitrības sāksies nākamajā gadā, kad tās atjaunotās būs jau pabrauktas. BET... Tās riepas maksāja ~pusi no brendotās riepas cenas. Es nākamgad nopirkšu atkal svaigas un atkal būšu zirgā atšķirībā no tiem, kas būs kārtīgus 5 sotakus nolocījuši par brendotajām un bakstīsises vismaz 3 sezonas un ceturtajā vēl turpinās bakstīt citiem acīs, ka ta taču krutttā riepa (nekas, ka pārkalusi nach uz ceļa vairs tolkam neturās...)

 

Jo redz kas i.. Ziemene, it sevišķi jūtīgas uz šo ir uber mīkstās lemelenes - pa piķi tām lamelēm tās kantītes pastiprināti dilst, paliek apaļīgas un nonākot uz ziemota ceļa vairs nekapā to sniegu tik labi ka asas būdamas. Un par cik katru gad ir savs strēķis jānokapā arī pa pliku piķi, tad nu dilst tās riepas, dilst. Un nedilst tik daudz protektora dziļuma ziņā, bet tieši lameļu kantītes, tās kas tieši nodrošina to smalko saķeri, ko mēs braucot izjūtam kā “eu, bet turās kā pielīmēts“..

 

Viss šis, protams, ir ziemeļnieku sniegoto ceļu braucēja viedoklis.

Labots - Konstatators
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...