Jump to content

[Shkjūnings] Busam vajag papildus skaņu


martinno
 Share

Recommended Posts

Laba diena!

 

Māsas vīram īpašumā buss (ne jau kravas, bet pasažieru). Ražotājs ir parūpējies, lai mūziku var baudīt tikai priekšā sēdošie un, nelielā mērā, arī otrā rinda... trešā rinda paliek praktiski klusumā.

Ir vēlme kaut ko darīt lietas labā un kaut kā aizmugurējos apskaņot. Tā kā budžets nav liels (tas ir max mazs), ir doma zem aizmugurējiem sēdekļiem ielikt kastes ar elipsēm (standarta izmērs, jauda arī standarta - 50W).

 

Tātad jautājums: kādu tilpumu vajag tām kastēm? Ir kaut kāds kalkulators vai etc?

 

Paldies!


EDIT:

Kāpēc gļuko tēmas nosaukums ar [Šķūnings]?

Edited by martinno
Link to comment
Share on other sites

Ts parametrus (lai kaut ko reekjinaatu) elipseem neviens nenoraada, jo taas principaa nav paredzeets likt kastee. Vinjas speelee uz visu grabazhnieka tilpumu, paarsimts litriem. Tad jau pabaaz zem seedekljiem rrrr s30 un buus subj.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

uz visu grabazhnieka tilpumu

Ja tāds būtu, tad nebūtu bēdas :)

 

Nu S30 - tur būs tikai augšas, iespējams, ka vidi, bass kā saka "otsutvuet"... 

Link to comment
Share on other sites

Nu nu - s30 mazā telpā (kā buss) basos samērā ciešami. Ka tikai pastūzis kaut cik ciešams būtu.  Pie max maza budžeta nekas labāks nesanāks! (b/u auto pastūzis + s30)

Katrā ziņā labāk par kaut kādām elipsēm kaut kādā kastē.

Edited by ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu es gan neieteiktu šajā gadījumā likt s30, jo tās nexera neskan. Klusā vietā vēl tā, bet ne busā. Vispār kas par busu? cik rindās benķi? Būtībā var iegriest sānu apšuvumā kaut vai šāda veida skaļruņus(kā piemērs, Kenwood KFC-X173), jo tilpums starp apšuvumu un bleķi ir pietiekams (min 20l tādiem skaļruņiem) Un tāds risinājums skanēs krietni labāk. Man pašam arī ir buss, bet salona skaļruņi ir ielikti griestu apšuvumā. Skanēt skan labi, bet basa pietrūkst (par maz tur tā tukšuma, pie kam blīvi satapsēts)

Link to comment
Share on other sites

s30 var "piebļaut" ap 20m2 istabu, tā ka tajā nevar parunāt normāli, ja vien pastūzis ir ciešams. tiešām busam nepietiks? Nu skaidrs ka nekādu mega kvalitāti no viņām gaidīt nedrīkst! Bet nekādi neticu ka koaksiālie skaļruņi iegriesti salona apšuvumā (lasām bez akustiskā noformējuma) skanēs labāk!

 

Principā busā jau vietas daudz - var taisīt skaļruņu kastes ko likt starp apšuvumu un bleķi, likt sabu un vibroizolāciju. bet atslēgas vārdi šeit ir ciešama skaņa pēc iespējas lētāk.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...