Jump to content

Vai peram sīkos?


J.Reinis
 Share

Recommended Posts

Arī gudriem cilvēkiem bērni paliek stulbi, jo bērnu atstāj novārtā. Ļoti bieži redzēts, lai atkratītos no sīča, iedod datorspēli vai nosēdina pie TV, lai pats savā nodabā veģitē, lai pie TV pats varētu lakt aliņu. Daži problēmu saprot agrā vecumā, daži pusaudža gados, ka normāliem cilvēkiem izaudzis nelabojams nariks un deģenerāts. Arī sīci ir janodarbojas visu laiku vai arī viņš nodarbosies ar tevi (vārīs sūdus skolā, mājā un ārpus mājas). Vēl jāsaprot, ka sīcis nav pieaudzis cilvēks un nodarbēm jāatbilst viņa vecumam.

 

 

stulbiem vecākiem stūlbi bērni
Link to comment
Share on other sites

Man pašam patīk gatavot ēst un sīkais ar visu laiku blandās kaut kur turpat pa virtuvi, jo zina, ka varēs nočiept kādu gaļas gabalu, dārzeni utt. Tad nu pielieku šo ik pa laikam kaut ko pagraizīt (papriku), sadalīt puķkāpostu detaļās 9tie smuki salaužami :) ) Baigi patīk vistas kājas/šķiņķīšus izvārītus šim atkaulot, jo tad var pusi noēst - tur ir jāstāv blakus:D Sieva kad cep kādu pīrāgu,cepumu - tad ir klāt pie palīdzēšanas iepildīt, izrullēt utt. Un tad pašam prieks, ka piedalījies un var ēst, kā viņš saka "to, ko es jums uztaisīju:D"

 

Tāpat arī sīkajam ar riteni patīk braukt - bet ne kā man - vienkārši riņķī braukāt, bet ar konkrētu mērķi - uz Mežaparku, piemēram, jo tur ir bērnu laukums milzīgs, vai uz jūru, jo tur arī var atrast ko darīt - vajag mērķi/sasniedzamu rezultātu - tad sīkajiem patīk!

Šogad atklājām, ka sīcim patīk sēņot - nu ne tik ļoti sēņot, kā mežā visādus kukaiņus pētīt, vākt visādus koka gabalus un arī sēnes atrast

Labots - zulus
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Gribēju pajautāt par līdzīgu tēmu - kā sīcītim (7. g.) PAREIZĀK iedzīt pacietību un neatlaidību? Piemēram, kopīgi saskrūvēt mēbeli. Rādu, mācu, pats esmu pacietīgs... BET... nu nespēj noturēt koncentrēšanos un sākas kašķi... beigās aiziet sēdēt pie datora.

 

Vajag nospraust laiku, kad tāpat/jebkurā gadījumā nedrīkstēs sēdēt pie datora vai TV, un tajā laikā aicināt skrūvēt. Savādāk vienīgā motivācija ir izdomāt kā tikt vaļā no skrūvēšanas un nolīst pie datora - kaut caur kašķiem.

Link to comment
Share on other sites

Es spēju saprast fizisku ietekmēšanu kā iracionālu izmisuma soli, bet ne mērķtiecīgu plānveida līdzekli cilvēku audzināšanai. Miesassods ir spīdzināšana, nesaprotu, kāpēc to cenšas saukt kaut kā savādāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Bērnībā šad tad dabūju pērienu, jo vecomāte bija Ulmaņlaiku skolas direktore, un tad pēršana bija cieņā - izsauca vecākus pie skolas direktora, kur vecākiem bija direktora priekšā bērns jānoper.

Padomju laikā tika izstrādāta cita "ekstremālā" audzināšanas metode - lai bērns klausītu, viņš tika publiski pazemots savu draugu, skolasbiedru, kaimiņu vidū. Bērns ātri zaudēja savu vietu sociumā un ātri kluva par "peramo puiku", ar kuru neviens nerēķinās. Tāds bērns bija paklausīgs, nekad nerunāja pretim un visu izpildīja, pusaudža vecuma krīze arī neizpaudās. Pierada pie regulāriem apvainojumiem, nekādas reakcijas uz labu vai ļaunu, nekādu dusmu vai ārēju emocionālu izpausmju. Ideāls skolnieks un darbinieks, vienīgais trūkums - neviens nezin, ko šāds cilvēks domā un jūt, un uz ko ir spējīgs.Vecomāte gan atzina, ka padomju laika maniaki, piemēram, Čikatilo, arī bija šāda tipa "ideālais skolnieks". 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

... katrā ziņā uz mani inteliģenta pēršana iedarbojās pozitīvi... ne pīpēju, atmetu.. pakluso dedzināt šķunītī, utt..

 

bet prastu dauzīšanu ar visu, kas pie rokas bez skaidrošanas kas kāpēc par ko- esmu kategoriski pret-> jāārstējas pašam sitējam.

 

Manam nelaiķa sencim bij izcila metode- sestdienas vakarā pirtī kad pakaļas plikas tika veikti labo un slikto darbu uzskaite, un tad pēc nopelniem ar mušupletni pa slapjo pakaļu (kurš pīpes nospēris, kurš šķunītī pīpēja, kurš malku nav nesis un pamucis pa kluso un aizgājis makšķerēt).. tā īsti neatceros vai kārtīgi esmu norāvies ar pletni, bēēēt tā sajūta un doma vien ka tā stunda ir situsi un jāiet uz pirti mazgāties.. un tu zini ka tu esi pelnījis.. asaras pagaisu.. lūgšanās un solīšanās laboties.. pēkšņi čakluma uzplūdi sestdienas vakarapusē, lai izpirktu vainu :D:D:D 

 

Nevis kā kaimiņu puiku ar šļūteni pālī zvetēt....

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Nevis kā kaimiņu puiku ar šļūteni pālī zvetēt....

 

Tādā gadijumā skurbums ir jāizguļ! Ar dullu galvu tikai gultā! :D

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Man pazinjam ir divas meitas vienai nu jau 5 gadi otrai 2 gadi. Lielaakaa ir tik loti izlaista ka tagad pashi vecaaki no taa ciesh. Mazaakaa ar ir pamazaam izlaista bet nu megjina ko labot, lai nebuutu kaa ar lielaako. Es audzinaashanaa pieturos pie padomju laika audzinaashanas. Savam bernam dodu pa pakalju. Un ja vajadzees veel sados. Neljaushu kaapt uz galvas un dariit suudus nesanjemot sodu.

Chikotillo tieksme naaca liidz no padomju laika kara, kad Ukrainai nebija paartikas, jo Krievija visu atnjeema un suutiija uz rietumiem, tad tajaa laikaa cilveeki pamataa eeda cilveeku galju. Nesen mirusha vai nu gadriiz mirusha. Par manikalaam tieksmeem tur ir nedaudz cits staasts, kur buus jaasaak ar gjimeni.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Man pašam bērnu nav, taču mani novērojumi no malas liecina to, ka Tu vari ar bērnu ņemties kaut 24/7, bet apkārtējā sabiedrība visu Tavu cenšanos var nolaist podā overnight. Piemērs - brālēna famīlija - abi ar sievu izglītoti cilvēki, rakstnieki, kad sīkais uzradās sieva vispār no darbiem aizgāja, ar sīko sešus gadus diendienā ņēmās, jau pirms iešanas pirmajā klasē sīcis lasīja, rakstīja un rēķināja, turklāt bija i pieklājīgs, i varēja ar viņu pat normāli papļāpāt - atvērts, sabiedrisks un foršs bērns. Tagad pa vienu gadu skolā izmainījās līdz nepazīšanai - truls, kašķīgs, lamājas. Stulbā sabiedrība ir elle - tu vari savam bērnam atdot visu sirdi un dvēseli, bet vienalga pārējie paraus zem ūdens...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

ar sīko sešus gadus diendienā ņēmās

Dārziņā negāja ? Dārziņš varbūt zināšanu jomā tik daudz nedod , bet toties ieliek pirmo pamatu , kā izdzīvot vilku barā - sabiedrībā . 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Man, profesionālam bērnu neklopētājam, šodien tiek atmaksāts.....

 

Šodien uzzināju par Pink Floyd tribūtgrupas BritFloyd koncertu Palladiumā rīt. Man ir biļete. Rīt būšu tur !!! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...