Jump to content

Recommended Posts

Laiku pa laikam kaut ko bakstos ar dažādām DIY lietiņām (tā pat kā daudzi forumieši) un bieži vien ir vēlēšanās pajautāt kādu sīku jautājumu par to kā labāk to vai to uztaisīt, kur ko labāk nopirkt, kādu risinājumu kam labāk izvēlēties, etc. Katram tādam sīkumam nevēlos taisīt atsevišķu tēmu, tāpēc izdomāju, ka mēs varētu iesākt atsevišķu tēmu, kur apmainīties zināšanām vai jautāt par dažādām DIY fiškām..

---

Mans pirmais jautājums būs par forumiešu pieredzi saistībā ar DAC/stiprekļu kastēm;

Pamazām man top pāris DAC projektiņi. Ir pasūtītas 19" kastes. Gaidu, kad atnāks, bet nu jau pamazām sāku domāt kā tajās kastēs ietaisīt caurumus. Saprotams, ka viens risinājums būtu sapirkt Depiņā vai kādā citā bodē urbišus, pāris vīlītes un tos caurumus skrubināt. Vai kāds ir mēģinājis arī pasūtīt caurumu taisīšanu kādā kantorī? Cik tāds prieks apmēram maksā? Vai ir to vērts vai arī lētāk un labāk tomēr pašam?

Kad caurumi uztaisīti, kloķīši ielikti, vai ir kādi ieteikumi kā smuki uzrakstīt kam katrs kloķītis vai puļķītis domāts? Jūsu ieteikumi!

Link to post
Share on other sites
 • Replies 215
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Luke

  50

 • osscar

  41

 • Tornis

  20

 • Darkheart

  16

Top Posters In This Topic

Posted Images

jā es sūtīju www.cncstep.lv

 

cena atkarībā no sarežģītības.

 

 

Bet pašam visu smuki cadā jāsazīmē. es zīmēju mērogā 1:1 tad uz PDF un viņu stanoks pdfu saprot. Vēlams labi detalizēti aprakstīt + paneļus nomarķēt - priekša pakļa etc. Zinot cik maksā labi instrumenti - dārgi pašam sanāks....


nemaz nerunājot par laiku ko pazaudēsi.


Pats var izurbt mazus coķus un tādas ne pārāk sarežģītas lietas..bet ja vajag ko iefrēzēt resnākā panelī...vai uzrakstus. to pašam grūti izpildīt.

 • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

tos uzrakstus uzriez jāpasūta lai iegravē, Normunds liekas ar uzrakstiem sūtīja, man uzraksti nav īpaši vajadzīgi. Viņam tur 100 izejas/ieejas - tas savādāk :)


nevaru tā pateikt cenu. tur viss atkarīgs no darbietilpības un individuāli jārunā domāju - sākot no 50EUR


nu gravē ar CNC tavā fontā ne jau ar roku. par mazākiem darbiem iespējams arī lētāk.


http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/154423-linkwitz-lx521-skandas/page-4

 

te redz normunda gravējumu

Link to post
Share on other sites

Aha, uzrakstīšu Normundsam, pajautāšu tad viņam precīzi par tām izmaksām, bet nu aptuveni skaidrs..

Nu ko, būs jāsāk mācīties Cadā ko uzzīmēt. :)

Link to post
Share on other sites

Izmaksas tev nepateiks Normunds, bet Kirs, no cnc step. Un tās ir zināmas tad, kad tu aizsūti taisāmā paneļa foto un rasējumu, ko vajag izdarīt. Es taisīju viņam dwg, bet tas bija gala fails, caurumus zīmēju Corel Draw, to es vismaz pieprotu :) Man Modushop Slim Line 1U pakaļas panelim sataisīt caurumus (bez uzrakstiem), no kuriem 2 bija taisnstūri, izmaksāja pārdesmit EUR, bet ir tā vērts, lai nenomaitātu anodējumu. Zvani Kiram, sarunā, nosūti rasējumus. Daudz jau nav alternatīvu ...

Link to post
Share on other sites
RudeWolf

Es arī CADā visu sazīmēju un tad .dwg failus iedodu. Detaļām vajadzētu samarķēt, kura puse kura. Ar rakstu darbiem ir tā, ka principā tos arī 2D tipa vektoros izpilda un pēc tam pasaka, ko vajag cauri, bet ko gravēt. Pie viena pateiksi, kā tieši gravēt. Problēmas var būt ar kaut kāda teksta/zīmējumu vektorizāciju, bet to visu var iemācīties.

Link to post
Share on other sites

Iepriekš zvanīt uz cncstep nav vērts, jāsūta uz epastu skices un tad arī dabūsi ciparu.

Salīdzināšanai, pagājušā gadā 10mm priekšpanelis ar vienu caurumu slēdzim plus attēlā redzamais pakaļpanelis ar daudz caurumiem un tekstu izmaksāja 30Ls + PVN.  Papildus komplekti būtu 15Ls +PVN.

Zīmēju ar Draftsight free versiju, sūtīju dwg failus.

 

IMG-7129.sized.jpg

Link to post
Share on other sites

Aparātu ieslēgšanai ir pasūtīta, piemēram, lūk šāda "knopķiņ" http://www.audiophonics.fr/en/interrupteurs-interrupteurs-bistable/elecaudio-interrupteur-aluminium-noir-cercle-bleu-250v-5a-19mm-p-8402.html , taču uz ātro nevaru sameklēt tāda pat stila podziņas ar lampiņām, tikai la tās būtu mazākas diametrā, tā kā šim pastiprinātājam, piemēram, podzina.jpg

Ja pareizi saprotu, man vajag push button podziņas, kas pildītu tādu funkciju kā tās podziņas šajā bildē http://www.pi-supply.com/product/pi-supply-raspberry-pi-power-switch/ tikai panelī montējamas un cmukas..


Esmu izlēmis, ka savā DAC (laikam arī mūzikas strīmera prodžektā) vēlos izmantot Arduino mikrokontrolieri. Domāju, ka rītvakar, braucot no darba varētu tādu nopirkt.

Apskatījos piedāvājumus, likās, ka visprogresīvākais ir Arduino Due. 

Kā reiz viens čalis ir taisījis un diezgan sīki aprakstījis savu implementāciju savam prodžektam http://www.dimdim.gr/category/arduino/ no kā varētu, iespējams, lielu daļu nospiest. Patīkams sīkums tādā gadījumā būtu tas, ka nevajadzētu taisīt level konvertieri no 5 uz 3.3V i2c, jo Due izejas spriegums ir 3.3V. Problēma tikai tā, ka man īsti nav skaidrs, kur atrast relejus, kas darbojas uz 3.3V sprieguma. Lielākā daļa, kā saprotu, ir 5V releji.

Tas pats čalis, skatos ir uztaisījis Arduino shieldu http://www.dimdim.gr/category/arduino/page/2/ , kuru, iespējams, es arī varētu ņemt par pamatu savam prodžektam. 

Jams tur ir izmantojis IC izolatora interfeisu, kas saucas SI8605. Nu pa lielam laikam SI860X. Mūsu bodēs tādu neatrodu vai arī nemāku meklēt. 

Starp citu vai kāds ir pasūtījis PCB plates pēdējā laikā? Kuru kantori jūs varētu ieteikt un cik tas prieks varētu apmēram maksāt?

Edited by Luke
Link to post
Share on other sites

PCB plates (tieši pašas plates) var izgatavot:

Brandners https://www.brandner.ee/eng/49

Almiko http://www.almiko.lv/lv

Ārzemju saitu cenas meklētājs (OSHW, ITEAD kolēģi pārbaudījuši)

 

 

 

Cena atkarīga no plašu skaita, izmēra, slāņu skaita, piegādes ātruma, un citām lietām!

 

 

EDIT: Nebija pielicies links cenu meklētājām. Links - http://pcbshopper.com/

Edited by falck
Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...

Topošajiem DAC prodžektiem plānojas katram divas i2s ieejas. Jau labu laiku šim nolūkam domāju pasūtīt Otto http://www.twistedpearaudio.com/control/otto.aspx

Tagad domāju, vai es šim mērķim nevarētu izmantot, piemēram, lūk šādu http://www.ebay.com/itm/351003594516?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 4 kanālu relay boardu, kas man kā reiz mētājas uz galda? Ar ko Otto ir labāks?

Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...

Vēlos pasūtīt PO74G74A un PO74G38072A

Neizdodas vai nemāku sameklēt ne farnellī, ne mouserī, ne digikeyā. 

Kur tādus var dabūt?

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Gribēju pajautāt, kur vislabāk varētu paņemt kvalitatīvus 75 omu BNC un RCA socketus, kas būtu izmantojami priekš spdif?

Link to post
Share on other sites
75 omu BNC un RCA socketus, kas būtu izmantojami priekš spdif?

 

spidf labāk būtu BNC, jo RCA 75 omi retums. It kā WBT nextgen ir 75 omi, bet Tev jārēķinās arī ar RCA Nextgen spraudņiem.

Kopā tas sanāks ne visai lēti...

 

mans paziņa,te Rīgā pat 75 omīgo BNC spraudni vai kabeli nevarēja nopirkt, bija jāsūta no ārzemem

Edited by JJP
Link to post
Share on other sites

https://www.elfa.se/elfa3~lv_lv/elfa/init.do?sq=rca+75&cat=0

 

https://www.elfa.se/elfa3~lv_lv/elfa/init.do?sq=bnc+&cat=0

 

http://www.lemona.lv/index.php?page=search&q=bnc&search_group_id=206

 

ir rīgā...nevajag pasakas stāstīt..bet RCA nav konstruktīvi domāts 75 ohm..tas imho ir tīrais mārketings.


ja jau tik ļoti vajag RCA - var šādu pāreju uzlikt

 

https://www.elfa.se/elfa3~lv_lv/elfa/init.do?item=10-692-12&toc=25065&q=bnc+socket

Link to post
Share on other sites

Oskar, paldies par linkiem. Pamatā uz vietas bija tikai 50 omīgie, pārdevējiem taču vienalga, izskatās līdzīgi. 

Tu tāds steidzīgs izrādīt savu nekompetenci :(

Link to post
Share on other sites

nu tak nav viņi nekāds deficīts - viņus izmanto visur. un ja elfā vai lemonā rāda,ka ir uzvietas - tad parasti arī ir. .

Link to post
Share on other sites

 

 

bet RCA nav konstruktīvi domāts 75 ohm..tas imho ir tīrais mārketings.

 

Oskar, vai gadījumā neatklāsi tad kas par spdif socketu ir Tavam Arcam rdac? Ne jau taču sakainais RCA, kuru īsti veči nelieto???

Citiem vārdiem sakot- welcome to the real world! 

Link to post
Share on other sites

 

 

nu tak nav viņi nekāds deficīts - viņus izmanto visur.
 

 

aizej un pajautā 75 omigo BNC un redzēsi ko tev piedāvās...bet kas zin, var būt, ka tagad kas mainījies

Link to post
Share on other sites

un kur te tajos linkos kādā no desmitiem "rezultātu" ir man vajadzīgais RCA sockets? Ja nav ko ielikt, bez tēmā mētāties ar ne kam nederīgiem linkiem arī es māku!

Link to post
Share on other sites

arcam izmantoju parastu rca vadiņu - lai saslēgtu ar HTPC, tiesa es reti to savieniojumuizmantoju - parasti usb (HTPC)...vai  optika (ja CD aparaāts ieslēgts) strādāt strādāt, strādā - neesmu vairāk tur iedziļinājies. Manām ausīm arcam vislabā skan  via USB, kas arīir loģiski. 


rca sockets nav konstruktīvi paraēdzēs 75 omu līnijām.  jā ir tipa salāgotie 75 omu RCA tipa vido savienotāji. Bet RCA tam nav domāts, tas ka audifīli karina makaronus par true 75 omu RCA savienotājiem ir fufelis.

Link to post
Share on other sites

Tad huļi te blato par to, ko man būs vai nebūs izmantot, ja pats lieto kaut kādu parastu rca vadiņu!

Es zinu, ko es izmantošu. Jautāju es, kur man to dabūt! ..un es neredzu iemeslu vienu no 4 plānotajām spdif ieejām neielikt RCA, zinot to, ka vismaz 90% consūmeru tehnika izmanto RCA, kā arī to, ka man jau ir vairāki kvalitatīvi RCA spdif vadi..

Link to post
Share on other sites

paskaties bnc savienotāja uzbūvi un RCA - ir atškirība vai ne ? rca nekad bebūs BNC.

Link to post
Share on other sites

jā es izmantoju audiiofīliem nesaprotamu paštaisītu kvalitatīvu RCA vadu nu un ? PAskaties kādām F ir BNC domāts un kādām RCA. ir atškirība. 


karogs rokā pirkt RCA socketu pa 50+ eur un cerēt ka ts būs 75 omi tipa bnc  konektors :D 

Link to post
Share on other sites

Oskar, ne kā personīga, bet, izskatās, ka lasīt Tu neesi iemācījies. Man, diemžēl, nāksies lūgt foruma administratoru iztīrīt Tevis izveidoto fleimu, kas ir pilnīga beztēma, jo neatbild uz nevienu manis uzdoto jautājumu, ja nu vienīgi parāda pēc kādiem dubultstandartiem pats Tu mēdz dzīvot.

Tā pa draugam aicinu Tevi izbeigt mērķtiecīgi padarīt sevi par foruma lielāko klaunu. Tādu bez Tevis šeit arī netrūkst.

Edited by Luke
Link to post
Share on other sites

Nē, nu Tu toč lasīt nemāki! Kur es esmu teicis, ka nelikšu BNC štekeri? 

Esmu vien teicis to, ka reālā dzīve ir tāda, ka ļauži izmanto RCA par spīti visiem to trūkumiem, ko Tu tā arī vai nu neesi izlasījis vai arī neesi sapratis.

Neuztraucies, kaut kā jau nu skanēs. Jebkurā gadījumā daudz labāk par neprasmīgi spiestiem Hijagām!

Link to post
Share on other sites

nu tev arī ieteiktu paskatīties, kā "darbojas" koaksiālais kabelis, pie kādiem garumiem/frekvencēm  un kad ko vajag salāgot....jā 0.5m ir nopietna distance :)

 

un nevajag aizmirts , ka RCA ir izdomāts pirms kara audio lietām nevis RF signāliem....tas , ka kāds mēģina iestāstīt,ka ar banānu var aizvietot BNC...tas  vienkārši ir smieklīgi. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
 • Create New...