Jump to content

Kā padarīt Androīdu ciešamu


Smii
 Share

Recommended Posts

Labdien biedri!

Uzcepu mazu rakstiņu par to, kā padarīt lētā gala androīdu kaut nedaudz ātrāku un dzīvi ar viņu mazliet ciešamāku. Un kā likvidēt bļaušanu no sērijas memory low.

Nekāda raķešszinātne jau nav, ņemiet lūdzu par labu.

 

Spams un ieteikumi welkomēti, ja nu esmu ko palaidis garām.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vai vienkāršāk nav uzreiz paņemt jau gatavu alternatīvu ROM?

Pats uzprasījies :")

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt - es vēl neesmu atradis vietu ar jēdzīgiem custom romu aprakstiem.

 

Otrkārt - Iepriekšējam telefonam (Galaxu Nexus - lai miers viņa sasistajam ekrānam) eksperimentālā kārtā uzliku cyanogen mod, kas laikam ir viens no populārākajiem - sākās neticami gļuki ar adrešu grāmatiņu un visu ar to saistīto, padarot iekārtu nelietojamu. Turklāt arī ātrāks telefons nekļuva. Pārinstalēt nepaguvu, sasitu ekrānu. Izrādījās, ka ekrāns ēbajā maksā tik pat cik jauns  Galaxy xcover2 ss-ā (85 eiro)

Link to comment
Share on other sites

martinno

Nu, ja godīgi... Tas, ka izmet ārā ražotāja softu nevienā brīdī neatrisina brīvās vietas problēmu... OK, varēsi pāris appus vairāk uzinstalēt, bet globāli tas neko nerisina - tam ir citi paņēmieni.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Bet ja varat ieteikt kādu labu, maksimāli vieglu ROM bez gļukiem, būšu pateicīgs. CM nav ne viegls, ne arī bez gļukiem. 


 

 

Nu, ja godīgi... Tas, ka izmet ārā ražotāja softu nevienā brīdī neatrisina brīvās vietas problēmu... OK, varēsi pāris appus vairāk uzinstalēt, bet globāli tas neko nerisina - tam ir citi paņēmieni.

 

Es uzliku Link2sd. Pagaidām risina. Kad nerisinās, pirkšu tā softa pilno versiju.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Stāsts ir par  Galaxy Xcover 2, bet nu jau jams ir savests kārtībā, aiztikt viņu vairs negribu.

 

Vēl mētājas kaut kāds Samsung GT-S5360, ko es gribētu savest kārtībā un atdot mammai, lai mācās bezpogu dzīvesziņu :) - tam gan vajadzētu custom rom, Samsungs neko virs Android 2.3.6 viņam nepiedāvā. Tur vajag kaut ko vieglu ātru un vienkāršu. Lai gan varbūt to telefonu vajag vienkārši izmest.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Tas man liekas ir no sērijas «Vai pentiumam var uzlikt Win8». Izrādās, ka var http://www.pcworld.com/article/2010064/upgrading-an-impossibly-old-system-to-windows-8.html - bet vai vajag?

 

Manuprāt šai gadījumā KitKats ir daudz par šerpu, tas telefons jau knapi dveš ar to 2.3.6

 

Jēdzīgs rom mazam ekrānam un neprocesoram uz 4.1? 4.2?

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Kitkat's atmiņas taupīšanas ziņā būs krietni optimizētāks par 4.1 un 4.2. (Tas jau arī ir viņa trumpis.)

Pretējā gadījumā atbilde jau sen ir zināma:

 

to telefonu vajag vienkārši izmest.
Link to comment
Share on other sites

Neko jaunu neatklāji, es savam HTC Wildfire S līdzīgas procedūras veicu patstāvīgi. Tiesa, kādam, kurš neprot krievu vai angļu mēli , gan jau noderēs.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Nezinu, CM10 uz HTC One V un Evo 3D ir kudiš ātrāki par Stock. Atmiņas trūkumam ir lzswap, diska vietas trūkumam formatējam SD karti uz ext4 un linkojam/kopējam appus uz to, kas, jau tagad ziniet, būs rektāls risinājums ātrdarbības ziņā.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Uz Nexus CM10 vienā brīdī izdomāja, ka turpmāk kontaktus meklēs pēc sev vien saprotama algoritma pārvēršot burtus par cipariem. Raksti M a viņš meklē pēc divnieka numurā.

 

Turklāt tas nenotika uzreiz, bet pēc kādas nedēļas, kad viss jau bija sainstalēts un negribējās atkal taisīt format c

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

CM kā kuram modelim. Palasot rewiew'us var izsecināt vai likt vai nelikt. Senos laikos ka Sēdēju uz 1.5 uzliku CM un bija svētki, jo tad varēja uz aparāta palaist programmas, kas nebija paredzētas priekš 1.5.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Es ceru ka tev mamma sados pa kaklu, kad iesmeereesi Android. Bet runaajot par lietu. Ja telefons jaapielaago lai normaali darbotos utml. tas liecina par kaut ko, ka kaut kas ar Android nav kaartiibaa. Telefonu kad nopeerc ir jaalieto nevis pus diena jaapielaago lai normali darbotos. To es nesapratiishu nekad. Nav noziime vecs vai jauns android.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Eksperimentālā kārtā tam GT-S5360 uzmetu šito verķi - patiesībā ir ok, viss liels un latviski.

 

Tikai pirms tam patīrīšu to telefonu.

 

Par lietojamību - varētu atļauties nolikt par trubu 500 eiro, paņemtu 5s aifonu un nesaspringtu lieki. Tikai šai gadījumā dārgs telefons nav pirkumu prioritāšu augšgalā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

To es nesapratiishu nekad. Nav noziime vecs vai jauns android.

 Nāk prātā tipisks jūzera teksts mūsdienās par kompi ar XP:

 

 

Kad nopirku, man gāja pat ar 128 MB ramu. Tagad ar 512 kaut kā bremzē. Nesaprotu, kur problēma?

Lieto saskaņā ar prasībām, kas bija telefona radīšanas brīdī, neinstalē aplikācijas, kas nav paredzētas priekš Tavas jaudas un varbūt varēsi vēl kādu laiku lietot zvana funkcijas arī uz 2.x andrīša :)

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Andrim ir problēma ar to, ka ar laiku /system partīcija aizstāstiinās. Tur var līdzēt tikai ar pilnu factory reset, ja vien cilvēks nav pasists uz rektāliem izgājieniem. Bet ar pēdējām relīzēm un tukšiem rom'iem tā arvien retāk ir problēma.

 

Šmī, kas tad tev par neksusu ? Galaxy Nexus ? Jo normāliem nexus'iem neko nevajag, tiem jau ir pliks AOSP un gūgles appi, daudz ātrāku par to, nevar dabūt. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atbilde uz topika nosaukumā uzdoto jautājumu - izmet ārā un paņem wp8 :) 

Link to comment
Share on other sites

Es sievai nopirku WP8 - Lumia 920. Viņai der ideāli. Man nē, jo nāktos atteikties no daudzām ierastām lietām, bez gurām negribās iztikt.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Smii, precizee kuras taas buutu, bez kuraam iztikt nevari? Gestapo esi iesaacis lietot WP8?

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja telefons jaapielaago lai normaali darbotos utml. tas liecina par kaut ko, ka kaut kas ar Android nav kaartiibaa.

Vienīgais, kas ar Androīdu "nav kārtībā" ir tas, ka viņu, tāpat kā Windows, var uzlikt gan ūberjaudas smārtiem, gan uz to bomžversijām, ar 100MHz procesoru un 256MB RAM.

Ko kitajozas un citi arī dara. Tāpēc parādās zemtelefoni, kuri sten zem Andrīša un ražotāja sabāztās bloatwares. Telefoniem, nepārslogotiem ar blotatware un samērīgas jaudas dzelžiem, tādu problēmu nav. Sk. piem Nexus 4-5 telefonus.

Ne velti Samsungs savos top foņos bāž octa-core un 3GB RAM - citādi jau nepavilks visu to drazu, ko Samsungs tur sastūmis iekšā :sarkasms:

Ābols ir gājis citu ceļu un iOS var uzlikt tikai uz attiecīgas jaudas ābolfoņa. Un nekā citādi. iOS 7 uz pirmā aifoņa neuzstumsi. Visa atšķirība. Ābols ir homogēns, nav tāda displeju izšķirtspēju, dzelžu speceņu un perifērijas zooparka kā andrītim. Atgādina Windows agrīnos gadus. 

Aifonim ir pietiekami nikni dzelži lai pavilktu attiecīgās paaaudzes iOSu.  Tur nav bomžu klases modeļu, ja neskaita pirmo mēģinājumu - iPhone 5C

Analoģiski ir andrīšiem - ja ražotāji ražotu tikai un cilvēki pirktu tikai augšgala telefonus, būtu cita aina.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es sievai nopirku WP8 - Lumia 920. Viņai der ideāli. Man nē

 

Tieši tā, parastam userim WP ir ideāls, jo nebremzē pat uz lētajiem modeļiem  un nav nekādas liekas drazas :)

Link to comment
Share on other sites

(labots)

@@Rizla,

 

Smii, precizee kuras taas buutu, bez kuraam iztikt nevari? Gestapo esi iesaacis lietot WP8?

 

WP ir ļoti spēcīgi integrēts windows infrastruktūrā, no kuras man nav nekādas jēgas - nelietoju ne skydrive, ne MSoffice.

 

Es lietoju mac - mākoņošanai tiek izmantots Drobbox un Drive. Pēdējo reizi, kad skatījos, oficiālo appu priekš WP nebija, tikai trešo izstrādātāju programmas ar tizlu lietojamību (dokumentus var atvērt, bet atpakaļ telefona ofiss neseivo, automātiskā upload bildēm uz dropbox nav utt)

 

WP nav swiftkey analoga rakstīšanai, neesmu atradis tethering on/off pogu ko uzlikt sākuma ekrānā, epastiem izmantoju Mailbox - uz WP tādas nav. Kalendāram lietoju Sunrise - uz WP nav.

 

Sarakstu varētu turpināt, katrai no aplikācijām ir kāda fīča vai iemesls, kādēļ es tieši to izmantoju un nevis kādu citu, līdz ar to stāstīt man par gandrīz tik pat labiem analogiem nevajag.

 

Ā, jā, man ir liels klients, kura birojā sanāk pavadīt diezgan daudz laika. WP nevar pieslēgties viņu Wifi (tur ir jāraksta username + password wifi settingos, kuru wp nav - admins teica, ka lai vienkārši aizmirstu, enterprise tīklus tas telefons neatbalstot)

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

precizee kuras taas buutu, bez kuraam iztikt nevari?

 

Man, piemēram, patīk, ka varu izvērsties ar navigācijām. Igo, Tomtom. Google Earth.

Vēl tālāk patīk MX Player, TVPlay...

Bet pats galvenais - nav vajadzības pīties ar Mikrozoftu.

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

 

 

nav vajadzības pīties ar Mikrozoftu.

 

Gan jau tagad no septītā/atstotā winduļa postē, ne? :lol: 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ābols ir gājis citu ceļu un iOS var uzlikt tikai uz attiecīgas jaudas ābolfoņa. Un nekā citādi. iOS 7 uz pirmā aifoņa neuzstumsi. Visa atšķirība. Ābols ir homogēns, nav tāda displeju izšķirtspēju, dzelžu speceņu un perifērijas zooparka kā andrītim. Atgādina Windows agrīnos gadus.

 

Da loģiski, ābolam jau vienkārši jo ir tikai daži telefona modeļi, daži dzelži kuriem viss jāpielāgo. Androīda telefonus ražo dafiga ražotāji un katram ir savi izmēri, dzelži un iespējas. Univeršala OS nav, taka principā tā arī būs, kamēr android nesāks likt tikai augstā gala telefoniem vai vismaz telefoniem ar konkrētu dzelzi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Gan jau tagad no septītā/atstotā winduļa postē, ne?

Win 8.1 :mrgreen:  Taču bez MS konta izmantošanas.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Neko nezinu. Tā man skaidroja. Telefonu lietoju 1 dienu, kamēr saliku visas sievai vajadzīgās lietas un vairāk neiedziļinājos. Pats es no enterprise tīkliem neko nesaprotu, bet vietas kur uzrakstīt username un password priekš wifi tajā telefonā nav, tas ir fakts.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

android arī nav vietas kur ierakstīt username un password: pievienojies WIFI tīklam, ver vaļā interneta pārlūku un tur automātiski izlec vieta kur reģistrēties. Pēc veiksmigas reģistrēšanās viss darbojas kā parasti.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Rizla, bija gan tāda problēma, ka wpa2 enterprise ne īsti Windows 8 atbalstīja (bez apdeitiem), un ne jaunākie WP arī neatbalstīja WPA2 Enķerpraiz. Kas ir ļoti jauki, ir tas, ka MS ir teicis, ka telefoni tiks atbalstīti tikai pusotru gadu- izlaid modeli 2013. gada janvārī, 2014. gada jūnijā tas saņems pēdējos atjauninājumus savā mūžā. Jebšu enķerpraizam tas mēsls nav  derīgs. Kā arī cilvēkam, kas lieto smārtfounu vairāk kā tikai brauzeri un telefonu.

Link to comment
Share on other sites

vietas kur uzrakstīt username un password priekš wifi tajā telefonā nav, tas ir fakts.

Gudri sakot, nav dot1x autentikācijas atbalsta un tas daudzos enterprise tīklos ir ni-ni. 

 

 

android arī nav vietas kur ierakstīt username un password: pievienojies WIFI tīklam, ver vaļā interneta pārlūku un tur automātiski izlec vieta kur reģistrēties. Pēc veiksmigas reģistrēšanās viss darbojas kā parasti.

Nūja! Paskaties "WPA2-Enterprise", ieraudzīsi.

Tas, ko Tu apraksti ir portāla autentikācija, kurai ar enterprise principā nav nekāda sakara, tur WiFi tīkls ir atvērts un bez paroles, tālāko tikšanu kā reiz nodrošina tas portāls. 

Parasti izmanto visādu viesu autentikācijai, vai arī naudas izspiešanai - lidostā "Free Wifi", kā pievienojies, tā redirektē uz portālu, kur bez maksāšanas neiet cauri.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Androīdā gan pirms tam gan pēc tam man viss darbojās bez nekādu paroļu ikreizējas ievades - vienu reizi settingos ieraksti un miers.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Izrādījās, ka ekrāns ēbajā maksā tik pat cik jauns  Galaxy xcover2 ss-ā (85 eiro)

 

Tas Xcover jau arī tādu kapeiku vērts ir... softs piemēslots, alternatīvo romu īsti nav - prieks, vienvārdsakot... 

 

 

Ābols ir gājis citu ceļu un iOS var uzlikt tikai uz attiecīgas jaudas ābolfoņa. Un nekā citādi. iOS 7 uz pirmā aifoņa neuzstumsi. Visa atšķirība. Ābols ir homogēns, nav tāda displeju izšķirtspēju, dzelžu speceņu un perifērijas zooparka kā andrītim. Atgādina Windows agrīnos gadus.  Aifonim ir pietiekami nikni dzelži lai pavilktu attiecīgās paaaudzes iOSu.  Tur nav bomžu klases modeļu, ja neskaita pirmo mēģinājumu - iPhone 5C

Ābols vienkārši cenšas progresu nožņaugt, cik vien iespējams, lai varētu katru gadu izlaist "jauno superīgo aiPonu" un visi trakie skrietu jaunināt. Ja neskaita pirmos modeļus, kam jau ir bārda, nemaz jau tik pieauguši parametri tam Ābolam nav.

Arī ķīnieši piedāvā ļoti jaudīgus tālrunīšus, ja vien pircējs nav kapeikofīls - pa 100$ būs gan 1g ram gan 4 kodoli, gan 8g flash, no kura, atšķirībā no Samsuck produkcijas, kādi 6-7gb paliks lietotājam.

Nu un par tiem bomžu klases telefoniem - taisnība vien ir - tik pārcenotu cauruli ne tikai bomzis nenopirks, lai gan dzīvē tieši uz bomžiem agrāk tika reģistrēti ultradārgo tālruņu subsidētie līgumi. 

Labots - Bruketajs
Link to comment
Share on other sites

Tiesa, xcover2 Pēc parametriem ir sūdīgāks par to pašu Galaxy Nexus.

 

Tai pat laikā viņam ir jūtami labāks baterijas laiks, jūtami labāks skaļrunis, ūdensizturība (ir jau papeldināts) un  iespēja ieslēgt lukturīti paturot volume up pogu, kas nexusam nebija.

 

Nu jā - un cena protams.

 

Ātruma ziņā dižu starpību nejūtu. Kā lagoja nexus, tā arī lago šis.

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Priekš Galaxy Y paskaties kādu Slim ROMu. Tie parasti ir ātri, labi un tīri.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...