Jump to content

Telefona IMEI bloķēšana


_kosmo_
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Lieta tāda, ka pazudis telefons bez sim kartes. Telefonu pirku pats, ir visi papīri un kaste, bet lietošanā ir bijis tikai citam cilvēkam, savus pieslēgumus neēsmu iekšā stūķējis. Cilvēku kam bij lietošanā sakontaktēt nevaru un tuvākajā laikā nevarēšu. Tad kā es varētu viņu bloķēt?? Zvanīju T2, nosaucu nr. kas lietots, civēka vardu uzvardu, bet paroli ta nezinu..

 

Ps. tel pirkts Alfā, veikalā evelatus.

Link to comment
Share on other sites

Tad sanāk ka man jāmauc uz to SIA "Evelatus"? Kautkā šaubos par to ka vinji var šamējo sabloķēt... bet nu rīt paprovēšu uzzvanīt un uzjautāt..

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tad sanāk ka man jāmauc uz to SIA "Evelatus"
Nē! Uz operatora apkalpošanas centru, ar visiem dokumentiem! 
Link to comment
Share on other sites

Operatora apkalpošanas centrā man pateica ka jāzvana lkm 900 bij (T2) un bez cilvēka kurš iepriekš lietoja tel. neko viņi nevarot izdarīt.

 

Ja jau tas būtu tik vienkārši sanācis, tad šeit nebūtu rakstījis..

Link to comment
Share on other sites

Nu bet tā T2 nedara, Tad jau es dabūjis tava telefona dokumentus varētu tavu trubu blokjēt,...

 

Viņi laikam skatās tikai nr. kas lietots, a tas ka es esmu īpašnieks viņus īsti neinteresēja

 

Ja es zinātu lietotā nr. līguma paroli tad viss notiktos, tā lūk.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Nē, tieši tā viņi dara. Tev ir pirkumu apliecinoš dokuments, tas ir tavs telefons, bloķē. Kā tu vari zināt, kāds numurs tiek lietots ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, pasaki, trubu nospēra un Tu tak nevari zināt jauno numuru.

Link to comment
Share on other sites

Nu vienkārši prasīja kāds nr. lietots un vai tas arī jābloķē.

 

Uz vietas T2 centrā teica ka uz vietas viņi to nedarot, ka esot jāzvana uz to 900...

 

Tad jau nezinu kā.. jāiet uz menteni un jāraksta ka nozaga un tad varbūt kkas notiks? nez..

Link to comment
Share on other sites

Tad sanāk ka man jāmauc uz to SIA "Evelatus"

Policija, iesniegums. Līdzi paņemt visus pirkuma papīrus, kas  apliecina ka esi īpašnieks. Uz šī iesnieguma pamata policija pati nobloķēs visos operatoros, kā arī ja telefons kādreiz uzpeldēs dabūsi viņu atpakaļ. 

Edit

Hitrie menti pat speciāli mēdz nebloķēt, lai uzpeld kādā no tīkliem. Tad paņem pie dziesmas jauno īpašnieku, tādējādi atrisinot lietu, un reizēm pavelkot galus dziļāk uz fenderētāju konglomerātu

Labots - m2tv
Link to comment
Share on other sites

Poļicajiem to vien tik darīt, kā nozagtus telefonus meklēt :fuck: .

Link to comment
Share on other sites

Poļicajiem to vien tik darīt, kā nozagtus telefonus meklēt

Baigi grūti?  Tas tiek darīts elementāri, pie nosacījuma ja tas nav debīlo mentu iecirknis : 

a) pieņem iesniegumu no cietušā

b) aizsūta IMEI operatoriem ar pieprasījumu ziņot vai lieto kas lieto, un ja lieto tad padot ziņu

c) kad/ja operatora tīklā mobilais  uzrodas, nostrādā operatoru monitorings un viņi paziņo mentiem, kas lieto, numurs + lietotāja dati ja ir pieslēgums

d)menti aizbrauc ciemos vai ar nevainīgu iemeslu iemāna esošo trubas lietotāju iecirknī

e) palūdz paskaidrot kur nospēri un trubu atņem + nereti ierosina lietu

Tiesa pie policijas griežas labākajā gadījumā 1 no 1000 no tiem kuram telefonu nozog, pārsvarā visi aprobežojas ar zvanu operatoram lai atslēgtu savu karti/pieslēgumu un to atjaunotu. Iemesli vairāki - nevar pierādīt sava telefona izcelsmi un uzticība Latvijas valsts policijai ir tāda ka to iestādi gribas apiet ar līkumu

Labots - m2tv
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Uz vietas T2 centrā teica ka uz vietas viņi to nedarot, ka esot jāzvana uz to 900...

Pa krāgu tam klientu centram. Augstāk aprakstīts kāpēc. Un info dienesta numurs ir 600 pieslēguma gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

izklausas peec kaarteejaa paardevu lietotu telefonu, palika zheel - nafig IMEI aizblokjeet. shitaadiem tik degunu ielauzt, neko vairaak.

Link to comment
Share on other sites

Ka pašam kko nesalauž... būtu kaut pa 5īti pārdevis nu i po.. nedomāju ka kādam būtu pa velti jālieto mans tel :D 

Link to comment
Share on other sites

Pareizi jau KAC teica.. numuru bloķēt Tu nevari, bet telefonu vari..

Link to comment
Share on other sites

Kases aparāta čeks, "garantijas" talons, ierīces grāmatiņu kaudze nav īpašuma tiesību apliecinoši dokumenti. Ja es parkņāšos pa lielveikalu miskastēm un paņemšu pircēju izmestos, nepaņemtos čekus, tad tas nenozimē, ka tagad juridiski visas preces, kuras norādītas uz čekiem pieder man, un es drīkstu skriet pakaļ "zagļiem" un atņemt mantas, kuras juridiski it kā taču pieder man.

No mobilo telefonu operatoru puses mobila telefona bloķēšana juridiski ir "slidena" lieta. Ja operators kaut kādu iemeslu dēļ atteiksies nobloķēt mobilo telefonu, tad skāde no tā nevienam neradīsies, arī telefona īpašniekam nekādi papildus zaudējumi no tā vairs nerodas. Bet, ja tiks nepamatoti nobloķēts kāds mobilais un cietusī persona vērsīsies tiesā ar daudz miljonu prasību, jo dēļ bloķētā telefona "norāvās" līguma noslēgšana par tiem miljoniem, tad mobilo telefonu operatoriem nafig vajag tādas problēmas uz savu galvu.

Dotā situācija no mobilo telefonu operatora viedokļa izskatās tā:

"Labdien. Es vēlētos nobloķēt savas bijušās draudzenes telefonu. Telefonu pirku es, visi dokumenti man ir, biju to viņai uzdāvinājis dzimšanas dienā, bet tagad esam pašķīrusies, un negribu, lai viņa turpinātu lietot manu telefonu. Nē, pats es šo telefonu nekad neesmu lietojis, tas bija draudzenes telefons, bet juridiski taču tas pieder man un tāpēc gribu to nobloķēt".

Nu nez vai šādā situācijā mobilo telefonu operatoram vajadzētu pakaļauties "telefona dokumentu turētāja" apšaubāmajam prasībam.

Tā, ka tas ir pilnīgi normāli, ka iesniegt prasību par telefona bloķēšanu var tā pēdējais (ilgstošais) lietotājs, nevis tas kurš zina telefona IMEI numuru. 

Link to comment
Share on other sites

@@Firza,Latvijas Republikā īpašumtiesības apliecina ar iegādes dokumentiem. Ja īpašnieks savus dokumentus nolaiž podā tad tā ir paša īpašnieka problēma, jo viņš nevarēs pierādīt savas īpašumtiesības ( teorētiski gan pastāv iespējas to pierādīt ar liecinieku palīdzību). Ja exdraudzene sakrāmē koferi, tad lai savāc arī visu savu īpašumu ieskaitot dāvanas un dokumentus, tādējādi izvairoties no potenciālām visa veida problēmām nākotnē. Labi vēl ja exdraudziņš trubu nobloķēs, bet ja nu biksiņas ar DNS nomet kādā nelāgā vietā?


 

 

cietusī persona vērsīsies tiesā ar daudz miljonu prasību, jo dēļ bloķētā telefona "norāvās" līguma noslēgšana par tiem miljoniem

Man liekas ka šis joks neiet cauri. Kāpēc nezinu, bet ir bijuši gadījumi kad mobilie sakari operatora vainas dēļ iziet no ierindas uz pailgu laiku, cilvēkiem sagādājot reālus zaudējumus, operatori par to ir mēģināti iegruzīt , bet neesmu dzirdējis ka kādam tas izdevies.

Link to comment
Share on other sites

@@Firza, aj nu beidz demagoģiju dzīt.. iegādājoties telefonu pircējs vismaz vairākumā gadījumu tiek identificēts, jo sevišķi pērkot telefonu pie operatora. Protams, ja esi pircis skaidrā, tad viss ir sarežģītāk, bet būtībā mans īpašums un daru, ko gribu.. :)

Link to comment
Share on other sites

[

 

Tā, ka tas ir pilnīgi normāli, ka iesniegt prasību par telefona bloķēšanu var tā pēdējais (ilgstošais) lietotājs, nevis tas kurš zina telefona IMEI numuru. 
 

By default tam ir jābūt vienam un tam pašam cilvēkam. Reizēm dzīvē tā nemēdz būt. Operatoriem jau nav intereses trubu bloķēt - lai tik runā. Maksā un runā. Bet ja trubiņa ir reāli nozagta , tad par ko ir stāsts? Operators izpilda policijas pienākumus? Ne taču, jāiet likumiskais ceļš - policijaun jāmeklē ļaundaris. 

Prasība no pēdējā lietotāja par bloķēšanu arī ir diskutabla. Atcerējos gadījumu - kolēģis nopirka jaunu telefonu, neizdarīja nevienu zvanu un viņu nospēra. Zvans operatoram - viņi nobloķēja VECO telefonu, jo jauno nebija datu.Pēc tam čakars atbloķēt jo vecais jau atdots jaunam īpašniekam, tas izbraucis no Rīgas 2000km un šaizi konstatēja tikai vakarā. Sakaru nav, koroče tur bija baigs story.

Link to comment
Share on other sites

-> m2tv

 

Gribētos redzēt atsauci uz konkrēto likuma pantu par īpašuma tiesībām un plaša patēriņa preci. Runa jau nav par tiesībam uz zemi, nekustamo īpašumu, transporta līdzekli vai šaujamieroci, kurš tiek oficiāli reģistrēts vienai konkrētai personai, un pārdošanas gadījumu ir jāpārreģistrē uz jaunā īpašnieka vārda. Mobilais telefons ir plaša patēriņa prece, kuru neviens neaizliedz pārdot tālāk, dāvināt, paspēlēt kārtīs oficiāli nenoformējot šo darījumu ar notariāli apstiprinātu pirkšanas - pārdošanas līgumu. Ja es kādam pēc sludinājuma pārdodu lietotu gāzes plīti, bet veikala čeku paturu sev, tas taču nenozīme, ka juridiski tā gāzes plīts vēl ar vien pieder man, ka pircējs ir muļkis, un teorētiski es varu ar čeku iet uz policiju un teikt, ka man nozaga gāzes plīti.

Nesen man automašīnai izsita stiklu un nozaga ebay pirktu navigatoru. Policija vainīgās personas atrada un navigatoru man atdeva, pat neprasot uzrādīt pirkuma dokumentus (kādus dokumentus gan es varētu uzrādīt?). Vienīgi prasīja aprakstīt nozagto priekšmetu un nosaukt kādu unikālu pazīmi, kas ļautu to viennozīmīgi identificēt. Pat, ja būtu izdrukājis paypal maksājumu un ebay rēķinu, tas jau nekā neapliecina manas īpašuma tiesības uz šo konkrēto lietu, jo tik pat labi tās izdrukas var būt no citas lietas.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ja nav nosleepums, kas par telefonu. Vai sula ir spieshanas veerta.

Link to comment
Share on other sites

@@Firza,Lasi Civilikumu. uzzināci daudz ko jaunu.

 

Mobilais telefons ir plaša patēriņa prece, kuru neviens neaizliedz pārdot tālāk, dāvināt, paspēlēt kārtīs oficiāli nenoformējot šo darījumu ar notariāli apstiprinātu pirkšanas - pārdošanas līgumu. Ja es kādam pēc sludinājuma pārdodu lietotu gāzes plīti, bet veikala čeku paturu sev, tas taču nenozīme, ka juridiski tā gāzes plīts vēl ar vien pieder man, ka pircējs ir muļkis,

Mutisks līgums Civilikuma izpratnē arī ir līgums. Bet ja tu izdomāsi plīts pircēju apčakarēt un viņš nevarēs pierādīt mutiska līguma esamību, juridiski tu varēsi savākt plīti atpakaļ un iztaisīt labticīgu pircēju kā zagli.

 

Nesen man automašīnai izsita stiklu un nozaga ebay pirktu navigatoru. Policija vainīgās personas atrada un navigatoru man atdeva

Neveiksmīgs piemērs. Nozagta daļa no vienotas mantas ( automašīnas) kura ir tavā īpašumā. Zaglēni nespēja apliecināt savas īpšumtiesības ( papīru ta nav, un gan jau ka arī  pirkstiņus atstāja ), tu viņas apliecināji ar īpašām pazimēm.

 

Pēc savas būtības cilvēks ir labticīgs ( paļaujas ka neapčakarēs) un sīkumos notiek divu personu dīls uz mutiskas vienošanās ( līguma) pamata. Tādējādi taupot laiku un resursus. Bet kā tu pats pieminēji - kā tiko runa ir par kaut ko nopietāku, puses lai izslēgtu potenciālus strīdus un domstarpības ar mutisku vienošanos neaprebežojas un darījumu noformē rakstveidā. Nebūtu cilvēki kuri čakarē un aizmirst par saviem vārdiem un darbiem viss joprojām aprobežotos ar godavādu. Jeburš likums, ikkatrs punts un pants ir tapis kā kāda cilvēka rūgta pieredze, lai izslēgtu tādu gadījumu atkārtošanos nākotnē un aizsargātu labticīgos

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...