Jump to content

Un kādu OS lieto tu? Balsojam.


Design
 Share

Balsojam "Kādas Operētājsistēmas mēs lietojam"  

352 members have voted

  1. 1. Kādas operētājsistēmas mēs lietojam ?


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pirkss

    10

  • vvv

    14

  • Bomaars/C12

    11

  • Toļiks

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

ColorPulse

Flīzītes jau gan sanāk izmantot katru reizi, kad gribu izmantot programmu, kuru neturu uz desktop/taskbar - [Win] un search ir viena no patikamākajām lietām vispār. Flīzītes palīdz turēt desktopu tīrāku

 

 

šņaga Store utt

Var taču noņemt

Link to comment
Share on other sites

 Noņemt var gandrīz visu. Dažas lietas - Store, One Drive... nevar noņemt. Aizvākt no acīm var, bet atinstalēt nevar. Bet, kāpēc teikt, ka flīzes ir kas slikts? Iespaids, ka te dažs labs, kā uzdzird vārdu flīzes, tā uzreiz kļūst nervozs. Kas jums, bērnības trauma kaut kāda saistībā ar flīzēm?

Link to comment
Share on other sites

 

 

trauma kaut kāda saistībā ar flīzēm?
Nu nepatīk tupus jūzerim, ka baksta monitorā ar pirkstu un nekas nenotiek 
Link to comment
Share on other sites

Es tik nesaprotu kadēļ parastajiem datoriem vispār vajag tās flīzes ? Vai tad tiešām microsoft nevareja uztaisīt divas OS vienu priekš bezjēdzīgajiem planšetdatoriem un otru priekš īstajiem datoriem. Beigās sanāca kaut kāds hibrīds "ни рыба, ни мясо" Tieši tadēļ  windows 8 arī ir tik nepopulārs!

Labots - Design
Link to comment
Share on other sites

 

 

kadēļ parastajiem datoriem vispār vajag tās flīzes ?
Neticēsi, ir jūzeri, kuriem svarīgi ir, ka cmuki izskatās 
Link to comment
Share on other sites

 

 

kāpēc man vispār kaut kas jāmaina, ja man viss der tā kā tagad?

Cilvēka dabā taču ir progresēt?

 

 

bet te nekā tāda nav

Tač W8.1 griežas labāk. :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

kāds tad tas 8.1 progress, cipari progresēja no 7.0 uz 8.1?

Nu jā, Windows 8 eksperiments uz cilvēkiem iespaidu labu neatstāja. Vairākumam jau tā bija grūti pāriet no XP uz 7, ar Vistu pa vidu, bet tagad vēl flīzes dod. Bet vismaz man, kam liels laiks paiet renderējot, eksportējot, kopējot un griežot visādus mediju failus pat tie 10-15% ko laika ziņā ietaupu ir daudz. Un pāriet no 7 uz 8 man liekas elementāra pāreja no sarežģītības viedokļa.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Drizumā visos datoros pariešu uz 8.1, varbūt sagaidišu win 10 tad obligāti uz to japariet, win 7 kļust neparocīgāks ar to pasu slegšanos izslegšanas ilgumu un noslogotību, utt... Biju tiešam skeptisks par tiem fližu winduļiem, bet tiklidz sajutu ka tas viss darbojas uz vecas sistēmas tad jā, skeptiskums pazuda un skaidra bilde 8.1 vai gaidam 10...win 7 kļust vesture kā xp, pie flīzem nedēļas laika var aprast un ir specifiskas lietas ko uz 8.1 var atrak izdarīt un ko uz win 7 atrak

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

 

 

Biju tiešam skeptisks par tiem fližu winduļiem

w10 maz flīzes, var vispār nelietot, nav vajadzīgi nekādi shellu instalēšana.  

 

jzkbmxrjfro3oy3vhzez.jpg

Link to comment
Share on other sites

uzmācība ar MS kontu lokāla konta vietā W10

Es tieši tikpat sūdīgi tagad jūtos uz OS X, kur Apple grib zināt visu, kas manā datorā tiek lietots un nelietots, jo redz ir aplikācijas, kuras bez AppleID nevar dabūt.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

 

 

tur bija uzlikts 8.1 ar latvisku paskatu - nu kaut kādas mokas nereālas - kaut kas notulkots, kaut kas nenotulkots

 Par šito gan netaisnīgi pateici. Lietoju jau ilgus gadus, ja vien ir iespēja, Windows latviski. Kopš Windows 7, tikai latviski. Tagadējais 8.1 notulkots ir līmenī. Tas kas saistīts ar ikdienas darbošanos ir 100% latviski. Dziļāk, jā, šis tas angliski, bet tas dziļāk ļoti reti (vai gandrīz nemaz nav) vajadzīgs parastajam lietotājam. Un nesakiet man, ka tas nav forši, ka dators latviešu valodā. Nezinu, kā būs W10, bet W8 un W8.1 var mainīt to datora interfeisa valodu pēc patikšanas turpu šurpu un šķērsām (pastāv kaut kādas single language versijas arī, tas gan). Un iekš W8.1 ir pirmo reizi parādījies iebūvētais tastūras izkārtojums, kas garumzīmes un mīkstinājuma zīmes ļauj rakstīt caur apostrofu, tā ka neprasās vairs nekādi lāča apostrofi vai citādi papildus instalējamie tastūras izkārtojumi, ja gribi rakstīt latviski ne caur AltGraph taustiņu.

 

 

un vēl tā uzmācība ar MS kontu lokāla konta vietā

 Nu uzmāksies tev tas MS konts instalēšanas brīdī, izveidosi lokālo, un aizmirsīsi uz visiem laikiem, kas tev bija uzmācies. Arī es lietoju lokālo kontu. Kaut, daudzi tajā MS kontā saskatīs labumu, un kāpēc ne. Ja iznāk darbu darīt no dažādām ierīcēm, milzīgas priekšrocības tam MS kontam. Neesmu tik ar viņu iesācies, jo pašam viņu īsti nevajag. Bet gan jau citiem ļoti noder.


 Ieleja, veci paliekam?

Link to comment
Share on other sites

 Nezinu, kā ir W10. W8 un W8.1 es izgudroju e-pasta adresi un paroli. Der jebkura. Lai varētu to ierakstīt šeit: https://signup.live.com/signup.aspx?wa=wsignin1.0&rpsnv=12&ct=1424039240&rver=6.4.6456.0&wp=MBI_SSL_SHARED&wreply=https%3a%2f%2fmail.live.com%2fdefault.aspx&id=64855&cbcxt=mai&bk=1424039240&uiflavor=web&uaid=db3e0e7d20264e07b323230c58d51cd7&mkt=LV-LV&lc=1062&lic=1 Jā, jā, tev taisnība, ieleja, formāli tas būs MS konta izveide, bet tas nav MS konta izveide savā datorā, tādā veidā savu datoru pabāžot zem MS lupas. To savu reālo, tikko izgudroto e-pastu es ierakstīju tajā lapā pašā apakšā. Aizpildi lapu. Gribi palikt anonīms, raksti Jānis Bērziņš no Latvijas, e-pasta adrese janisberzins@outlook.lv, ja tāds vēl maz pieejams. Manā laikā bija hotmail.lv, tagad vairs tāda nav. Nu un tad ar to tikko izveidotā konta e-pastu (janisberzins@outlook.lv) un paroli ej savā MS Store. Dators ar lokālu kontu, bet Veikalu vari lietot. Plus, MS par tevi neuzzināja neko. :) Ak, Kungs, kā mēs baidāmies, ka tik MS kaut ko par mums neuzzin! Un aizmirstam savu e-pasta adresi, savu feiko MS konta e-pastu. Tomēr, labāk kaut kur pierakstīt gan. Bija man vienreiz tā, ka uzprasīja tas Veikals ielogoties, pēc kaut kādiem atjauninājumiem, vai arī tāpēc, ka mēnešiem to Veikalu neizmantoju, bija kaut kā izrakstījies mans janisberziņš no MS veikala.

 Pabrīdināt tik gribu par tādu lietu. MS Veikals nedod iespēju dzēst tavu vēlmju vēsturi, katru reizi, kad iesi iekšā MS Veikalā tur rēgosies visas tavas iepriekš iegādātās programmas, neko no tām aizvākt nevarēsi. Gandrīz vai anekdote, lasīju vienā buržuju vietnē - zolīdas iestādes zolīds darbinieks savā zolīdajā W8 darbastacijā caur Veikalu bija kaut kādu "pareizā nosaukuma" reālu aplikāciju pamēģinājis, neatceros nosaukumu, bija uzrakstīts, nu piemēram, black hot girls vai hot asian girls :mrgreen: , saproti, un pēc šitā visa, viņš nedabū no vēstures ārā to programmu, darba kolēģi pamanījuši, par šo smējuši.

 Manā izpratnē, figņa tas MS Veikals ar visām tām Metro aplikācijām. Iztieku bez viņām ļoti labi. Kaut apskatīt apskatījos, kas tas ir, sākumā bija interesanti.

 

 Atcerējos. Svarīgi! Kad ar to savu izveidoto MS konta epastu un paroli iesi veikalā pirmo reizi, tev uzbāzīsies pārslēgt tavu lokālo datora kontu uz MS kontu. Uzmanies! Apakšā (vismaz iekš W8 un W8.1 tā bija) logam būs maza rindiņa - pierakstīties katrā programmā atsevišķi (NOT RECOMMENDED). Spied uz to, savādāk tavu datora lokālo kontu pārvērtīs MS kontā.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Pie instalacijas vajag atvienot PC no interneta un tad vispar netiks piedavats variants veidot MS kontu, bus viss ka agrak

Link to comment
Share on other sites

Un vēl iedomājos. ieleja, tu taču lieto Andoid telefonu? Tad, cik es saprotu, bez google konta, tāds telefons ir gandrīz bezjēdzīgs. Kāpēc tādi protesti, kad jātaisa MS konts?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nav 8.1 store aplikācijas līdz galam iztulkotas. Es savam win piegriezu iespēju ņemt valodas no saraksta, citādi sanāk ka blakus "Iespējas" ir "Permissions"

Nu un ja vēl ir krievu klaviatūras izkārtojums, tad store vispār piedāvā aplikācijas krievu valodā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ceru, ka pārāk daudz no 8.1 nepaliks datōrā un visi nelietojamie faili tiks izdzēsti.

Pieredze liecina, ka vindofs mazāks nepaliek, tikai pieeaug, kā ķirbis rudenī. Līdz sabojājas un jāpārinstalē..

Link to comment
Share on other sites

ColorPulse

 

 

Pieredze liecina, ka vindofs mazāks nepaliek, tikai pieeaug, kā ķirbis rudenī. Līdz sabojājas un jāpārinstalē..

Nu tur jau tā lieta, ka jādomā kā svaigu uzlikt nepazaudejot licenci no 8.1

Link to comment
Share on other sites

Uz portatīvā windows 8.1

Uz stacionārā linux mint 17.1

Uz telefona android 4.1.2

 

 

Biju tiešam skeptisks par tiem fližu winduļiem, bet tiklidz sajutu ka tas viss darbojas uz vecas sistēmas tad jā, skeptiskums pazuda un skaidra bilde 8.1 vai gaidam 10...win 7 kļust vesture kā xp, pie flīzem nedēļas laika var aprast

 

 

Tieši manas domas, bet tā jau bija visos laikos, ka cilvēki nemaz nepamēģinājuši bļauj, ka sū_ds... Lai cik šodien neticami neliktos talajā 2001 vai 2002 gadā tādi paši bļāvēji atradās par XP, jo redz tolaik uz 98 itkā labāk strādāja DOS programmas un protams arī par to ka pa daudz prasa datora resursu.

Link to comment
Share on other sites

Homer J. Simpson

Uz pc Windows 8.1 Professional x64. Kad noinstalē nost visas metro apps un uzmet classic shell, nav pat kur piesieties.

Uz telefona Android 4.2.1

Link to comment
Share on other sites

Viennozīmīgi classic shell, tad tiešām absolūti nekādu atšķirību vai 7. vai 8.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Bet tā kā man ļoti patika Win7 un Vistas gadžeti, es lietoju arī 8gadgetpack un aero glass mod.

Vispār ar to Aero amizanti sanāk - Vistas laikā ms mārketings ņēmās vaigus piepūtis ku foršs aero esot, un te, pēc pāris versijām izmet miskastē.

Žēl, jo man Aero patika gan.

Link to comment
Share on other sites

Pie instalacijas vajag atvienot PC no interneta un tad vispar netiks piedavats variants veidot MS kontu, bus viss ka agrak

Nav obligāti jāatvieno, var uzspiest "izveidot jaunu kontu", un tur apakšā ir poga 'neizmantot Microsoft kontu', vai kaut kas tamlīdzīgs un tad arī tev būs lokālais konts 

 

A par metro, sākumā arī liku starta pogu (ne ClassicShell, bet vienu citu progu), bet uzliekot 8.1 pamēģināju palietot, tā kā paredzēts. Kad pierod, tad patiesībā pat ērti, tas Start Screen ir kā tāds tālāks plaukts, kur nolikt lietas, ko pa retam vajag, bet negribas likt uz Desktopa :D

Labots - shadow118
Link to comment
Share on other sites

ieleja, vai tu pamēģināji no sava W10 lokālā konta MS Veikalā ieiet izmantojot internetā uztaisīto MS konta e-pastu? Kā ir iekš W10? Nav līdzīgi kā iekš W8.1? Tas ir, ļauj pieteikties atsevišķi MS Veikalā ar MS konta e-pastu, un nav lokālais datora konts jāpārvērš MS kontā. Es nebrīnītos, ja MS iekš W10 neļautu neko no MS Veikala instalēt, kamēr dators nav pārslēgts uz MS kontu. Iekš W8.1 vēl ir iespējams datorā turēt lokālo kontu un instalēt, lietot Veikala aplikācijas. Var jau būt, ka W10 vairs tā nevar. Kā ir?

Link to comment
Share on other sites

Tas ka windows 7 nedaudz lēnāk ieslēdzās nenozīmē to ka windows 8/8.1 ir pārāks arī citur viss lieliski redzams video!  Lielākajā daļā benchmārku tieši windows 7 ir priekšā!

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Derētu refreshot vecās balsis, lai redz kā ir mainījies cilvēku viedoklis par Windows 8/8.1. Pirms gada visi draugi bija ļoti skeptiski par W8/8.1, bet šobrīd lieto un vairs nav lieku komentāru. Protams, ir tādi, kuri savu OS nepārinstalē 5cus gadus un kā sēdējuši uz 7tīto, tā arī sēdēs,, kamēr nobirs. 

Link to comment
Share on other sites

manuprāt laba iespēja, kā pilnībā izvairīties no flīzēm/ metro ir launchy -> http://www.launchy.net/   alt+space un atver jebko.. Der arī kā ātrais kalkulators ;) Princpips tas pats , kas mac os x Spotlight. Protams to pashu var izdarit piespiezhot windows taustinju un rakstot ieks metro, bet tas metro logs vismaz mani tracina.

Link to comment
Share on other sites

būtu palicis pie jaunā windows 7, bet jauno gadu sagaidot gribējās uzlikt windows xp, sākumā necerēju ne uz 64 bit vidi ne uz dvd instalācijām, tādēļ  izvēlējos celeron 2,53 ghz un 2 gb atmiņa. dvd rom lasa dvd diskus, sevi gribēju atturēt no dvd disku rakstīšanas jo tādu apjomu datu man nebija un jēgu neredzēju. Balsojumā ieliku atbildi win xp, protams neuzticos microsoftam un esmu aiz kerio personal firewalla, kuram nav nepieciešams update jo visas iespējas apiet to ir slēgtas vismaz update rāda sunbelt firewall bet jaunumi izpaliek, jo firewall end of life time pienācis, iekļauts viper antivirus sastāvā. windows 7 nebija kārtīga firewall ja windows pietrūka aplikāciju noteikšana kas ir kerio firewallā, vismaz ping ir izdomājuši kā ieslēgt(windows nejautāja laikam konfigs tāds bija), pietrūka kārtīgs firewall. vismaz es neslēpjos aiz firewalla ping and traouceroute strāda.

 

Iesaku visiem sadabūt windows xp programmas drīz tās būs retums , kā arī update liksana.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Iesaku visiem sadabūt windows xp programmas drīz tās būs retums , kā arī update liksana.

 

Vienam nettopam nāca līdz XP starters, tīrs, bez ražotāja adoniem, uz CD, Ir arī image nobekapota.

Link to comment
Share on other sites

Dīvaini, ja vajag - netā arī win95 install CD var atrast. Nekāds nav retums.

Par XP nemaz nerunājot.

Lūk ko vecāku vai WinNT 3.1 atrast - tur būtu bik jāpasvīst.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Pēc globālajiem Wikipedia datiem vispopulārāka OS ir Windows 7 ar lielu pārsvaru 53.05%, otrajā vietā ir klasika Windows XP ar 17.18%, un visbeidzot trešajā vietā vien ar 16.80% ierindojās Windows 8/8.1

 

Izskatās ka Windows 7 ir uzņēmis apgriezienus jo šī gada laikā viņu lieto ar vien vairāk https://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_operating_systems

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Ar win 10 mainīsies tas viss...kopš pamēģināju WIN 8.1 uz win 7 pusi nevēlos skatīties...

Link to comment
Share on other sites

Gan jau šis tas pamainīsies, kad W10 ieskriesies.

Nu nezinu kur viņš ieskriesies ar to savu metro kontrolpaneli arī windows 8 ieskrējās un atdūrās kā miets! 

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

W10 paņems W8 un W8.1 lietotājus, tie jau pie metro pieraduši. W8 gadījumā bija savādāk, tur metro visiem bija jaunums.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...