Jump to content

Videonovērošana un tās likumība.


zulus
 Share

Recommended Posts

Jā, un kurš kontrolēs, vai viņš uzliek to nefilmējamo pleķi vai nē, ņemot vērā, ka attiecības starp kaimiņiem mēdz būt dažreiz ne tās labākās! Nafig man jāuztraucas, kā viņš to kameru kuru dienu pagriež utt. Vispareizākais risinājums - novietot kameru tā, lai nevienam citam pret to nav pretenziju un viss !

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@@smartdevil

tad atrodi to pantu, kas apgāž to, ko jau augstāk @@Stepselis pieminēja

 

 

Likumu vajag lasīt no sākuma - 3.pants:  (3) Šis likums neattiecas uz personas datu apstrādi, ko fiziskās personas veic personiskām vai mājas un ģimenes vajadzībām, turklāt personas dati netiek izpausti trešajām personām.

 

 

 

Filmēt neviens jau tev neaizliedz, bet ja rodas pretenzijas, tad tev papīra par piekrišanu nebūs.
 

 

pie tam, nav teikts, ka kaimiņš veic datu apstrādi, varbūt vienkārši live stream.

 

ir 2 veidi, kā atrisināt- parunāt ar kaimiņu vai tiesa, ja spēsi pierādīt sev nodarīto kaitējumu (stripri šaubos,vai ir tā vērts).

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Redzi, ja es to kameru redzu un tiek veikts ieraksts, tad kur man garantija, ka netiek izpausts 3 personām vai, ka viņš neveic kaut kādas netiklas darbības pie datora, kad redz mani apenēs staigājam pa pagalmu vai sievu pedkostīmā/ Runāts tika, es pat viņam parādīju, kur to kameru uzlikt, lai redz to, ko grib+mani viņa netraucē/nerada aizdomas par to, ka tieku filmēts - pašvaldības policija aizsūtīja uz DVI, DVI meitene teica pa tel.(pēc manis izklāstītā), ka tas, ko dara kaimiņs nav labi (pietam, tā viņa kamera "ņem arī vienas pretējās mājas logus+daļu pagalma) - nolaistu tur, kur es parādīju un ieteicu - neņemtu ne mani, ne pretējo māju, bet visu viņa vēlamo pagalma daļu gan!

DVI teica, lai rakstu iesniegumu, atsūtīja pat anketu utt. 

 

Edit: Pietam - kaut arī vinš veic Live-Stream - tā tāpat ir 3.personas datu pretlikumīga apstrādāšana un izplatīšana, jo es atrodos savā privātīpašumā un nevienam nav tiesību iejaukties manā privātajā dzīvē, pietam - to vēl strīmojot, dokumentējot un/vai izplatot!

 

Un vēl - 

1) Jebkuras ar personas datiem veiktas darbības, ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, sakārtošanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu un izpaušanu, bloķēšanu vai dzēšanu. Par personas datu apstrādi uzskata ne tikai datu apstrādi tradicionālā izpratnē – vārda, uzvārda, personas koda, adrese u.tml. ievākšana un glabāšana, bet arī jebkuras citas informācijas, kas ļauj identificēt (arī nākotnē) personu, ievākšana un saglabāšana vienotā sistēmā, piemēram, videonovēršana, ieejas karšu uzskaite, saglabātie dati par datora lietotāja apmeklētajām mājas lapām internetā, bankas konta izraksti u.tml.

 

2) Pašreiz LR Admimistratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par datu apstrādes normatīvo aktu neievērošanu (tajā skaitā, par datu apstrādes vai fizisko personu datu aizsardzības speciālista nereģistrēšanu), sods var būt līdz pat desmittūkstoš latiem. Tāpat, 2009.gada 10.septembrī stājās spēkā arī LR Krimināllikuma grozījumi, kas nosaka kriminālatbildību par nelikumīgām darbībām ar personas datiem.

Labots - zulus
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

:D Jā - veseli 5 saistīti un nelegāli biznesi:) 

Vai Tev nebūtu dīvaini savā pagalmā nez, sēdēt ar čomiem, staigāt apenēs, paknakstīties gar sievu utt, zinot, ka viens kretīns sēž un to visu filmē?:D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

, sēdēt ar čomiem, staigāt apenēs, paknakstīties gar sievu

neņem nopietni, tika te aizgāja runas par filmēšanu - 30 grādos..... 

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Ir būts līdzīgā situācijā, tikai otrā žoga pusē - DVI tevi pasūtīs tālu un dziļi - mans pagalms, filmēju savu īpašumu, tas, ka tavējais spīd caur sētai man (un visām institūcijām) pie vienas vietas.

 

Autora vietā es ieteiktu beigt drātēt savu sievišķi dvīņumāju pagalmā (ja kaimiņa kamera redz, gan jau pa blakus kamerai esošo logu kaimiņš pats arī redz - ko tu viņam, liksi logus aiznaglot uz savas mājas pusi?). Turklāt ja tās ir dome tipa grozāmās kameras, tad acīmredzot kaimiņš māk labāk izlietot savu laiku un pelnīt pietiekami daudz naudas, lai brīvajā laikā negribētos lūrēt kautkādus draņķa DVR ierakstus... 

 

Āksti abi divi jūs ar kaimiņu, nudien.. Aizej ar polšu, palūdz tak lai vienkārši uzliek ierobežojumu, cik augstu kamera veic apsekošanas trajektoriju, un beigta balle. Ja tu tur kā varonis ej vicināties ar rokām un kačāt pravas (un piedevām likums vēl viņa pusē), skaidrs, ka pasūtīs tevi dēt. 

Labots - J.Reinis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

O, atnāca viens gudrinieks - sāk līst citu makos un vērtēt citu sētas, pat neko neredzot. Teritoriju atdala 2m augsta necaurredzama sēta, tāpēc arī viņš to kameru uzkrāmēja tik augstu, lai vilktu pār sētu - par to arī cepos, ka tas ir izdarīts apzināti, kaut varēja izdarīt savādāk!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bļin, tā ir, ka neko nejēdz, bet bļauj (uz zulus tēmēts)

Kādai ir jābūt krutai kamerai, lai varētu normāli skatīties, ko kaimiņš dara.

Pārsvarā privātajiem 95% gadījumu ir lētās ķīnas anologās kameras, kur labi ja pats savu pagalmu var daudz maz pārskatīt, kur nu vēl kaimiņa teritoriju, nerunājot par logiem.

Man ir IP kameras, budžeta klase, kura ir nesalīdzināma ar anologajām, bet ar visu to no kaimiņa teritorijas redzu, ka notiek kaut kāda kustība un tas arī ir viss.

P.S Vienreiz Bez tabu arī bija sižets par vienu kaimiņieni (zulusveidīgo), kura bļāva, ka kaimiņš viņu skatoties kā tā peldkostīmā ravējot - prikols bija tas, ka tas kaimiņš demonstratīvi parādīja, ka tā ir tikai butaforija.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai Tev nebūtu dīvaini savā pagalmā nez, sēdēt ar čomiem, staigāt apenēs, paknakstīties gar sievu utt, zinot, ka viens kretīns sēž un to visu filmē?

Man tas būtu pilnīgi vienalga. Es būtu parāk slinks lai tērētu laiku braukt rakstīt kaut kādus iesniegumus...

Link to comment
Share on other sites

Lāzers ir risinājums - apniks viņam mainīt kameras. Man bij situācija, ka bij kaut kāds policijas reids un līda klāt arī operators ar kameru - tjip nofilmēt manu sarunu ar polici. Šofera durvju kabatā bij LED lukturīts, kuru sarunas laikā konsekventi spīdināju kamerā. Uz jautājumu kāpēc tā daru, atbilde bij - gribu labāk saskatīt. ņemot vērā, ka neko nebiju pārkāpis un ar visām skatēm trijstūriem un octām, jamie aiztinās pukodamies. Ir tāds krievu teiciens - protjiv loma njet prijoma! Ar piebildi - jesli njet drugova loma. Īsumā - inteliģenti čakarēt rupekļus ir praktiski neiespējami, ja vien neesi baigais čiekurs. Mauc pretī ar tādiem pašiem paņēmieniem... :D

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Racer - kārtējais inteliģentais? Ments mierīgi varēja tev iedot pa tāsi, un pateikt, ka apžilbināts neredzēja, vai tas tev rokās nav stroķis - kādu tad gudrinieku tu tēlotu?

 

Tiešām skatos, ka te daži tautieši neatšķir pilsoņa brīvības no sabiedrības normām. Kā saka sena paruna - kas vainīgs, tas bailīgs. Normāli galvā veseli cilvēki nedod ne pieci par kamerām apkārt un mentiem, kas nopratina - tās kameras un policija tur atrodas, lai tādus umņikus kā jūs aizsargātu no īstām briesmām. A jūs te sprēgājat vēl. Varētu padomāt, ka zulusa kaimiņam nav nekā labāka kā darīt, kā caurām dienām iet cauri DVR ierakstiem viņa sievu mēģinot dobē ieraudzīt - pašam smiekli nenāk?

 

Vot, iedomājos - kāda ironija būtu, ja zulusam kādi urļiki iznestu māju pa tīro, a kaimiņš iepriekšējā vakarā kā reiz kameras būtu uz otru pusi beidzot pagriezis.  :D Paskatītos, kādu dziesmu tad dziedātu.

Labots - J.Reinis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zini, kameras tikai parāda notikušo, nevis novērš zādzību; Tam ir citas metodes - signalizācija,apdrošināšana,tā kā - beidz bāzt batonus ausīs - man ir tisības pacīnīties - par rezultātiem ziņošu!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ož pēc diviem profiliem vai arī pēkšņi kreisais uzradies ir.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis
kameras tikai parāda notikušo, nevis novērš zādzību; Tam ir citas metodes - signalizācija,apdrošināšana

Zini, vispār signalizācija arī nenovērš zādzību, un apdrošināšana jau nu vēl ne tik :) - ķēdes un atslēgas laikam ir tās, par ko Tu runā. Bet nu uz priekšu - karogs tev rokās, ja neizlasīji nevienu no maniem ieteikumiem... 

 

P.S. ceru, ka tu proxi māki lietot, savādāk ja salīdzinās tavu IPšku ar tava raksta ieteicēju var sanākt pasēdēt banā par dubultkontu...  :whistle2:

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

 

 

zulus, 26 Jun 2014 - 23:44, teica: kameras tikai parāda notikušo, nevis novērš zādzību; Tam ir citas metodes - signalizācija,apdrošināšana Zini, vispār signalizācija arī nenovērš zādzību, un apdrošināšana jau nu vēl ne tik - ķēdes un atslēgas laikam ir tās, par ko Tu runā. Bet nu uz priekšu - karogs tev rokās, ja neizlasīji nevienu no maniem ieteikumiem...    P.S. ceru, ka tu proxi māki lietot, savādāk ja salīdzinās tavu IPšku ar tava raksta ieteicēju var sanākt pasēdēt banā par dubultkontu..

Kas par raksta ieteicēju? kas par dubultkontu? Kas par murgiem?:D 

Link to comment
Share on other sites

 

 

manuprāt, drošība ir kompleksa lieta: - labas durvis u.c., - adekvāta signalizācija no labas apsardzes kantora, - adekvāta videonovērošana, - vērtības un šaujamieroči slēptā seifā, - apdrošināšana   ikdienas cilvēku sargā gandrīz pilnībā

 

Kā tur bija tai tantiņai, kas no pensijas sakrāja metāla durvīm ... :D 

Link to comment
Share on other sites

@@zulus, brīdī, kad DVI piespiedīs kaimiņu pagriezt kameru, ja varēsi to pierādīt, es publiski apēdīšu savu cepuri.

kaimiņš visu dara likuma robežās. cita lieta, ka tas tev nepatīk.

 

edit: live stream bija domāts kā novērošanas kamerās, kas neko neieraksta, tikai rāda bildi attālinātā ekrānā - tā NAV datu apstrāde.

 

 

 

DVI meitene teica pa tel.(pēc manis izklāstītā), ka tas, ko dara kaimiņs nav labi
 

:D

Labots - 1337
Link to comment
Share on other sites

(labots)

mana vēlme nav, lai viņš viņu pagriež, bet gan nolaiž pie tās pašas sienas, tikai 2m zemāk!


Visjocīgākais ir tas, ka te daļai liekas OK, ka kāds, piemēram, filmētu viņu privāto teritoriju, pagalmu vai logu - daži pat priecīgi būtu:D

 

Iedodiet savas adreses - aizbraukšu uzstādīšu kameras, lai filmē Jūsu privātmāju pagalmus un palaidīšu livestream vai ierakastīšu un likšu youtube :D

Labots - zulus
Link to comment
Share on other sites

Jā tavs kaimiņš visu liek youtube... Google jau uzrakstīji lai tavu pagalmu no google maps izņem?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nevajag taču pārspīlēt - ja Tu zinātu, kāds man ir kaimiņš un kā ir novietota tā kamera, tad nebārstītu te savas pārgudrības, kā arī - joprojām palieku pie uzskata, ka viņa veiktās darbības ir ja ne krimināli sodāmas, tad lielā mērā neetiskas un nepieļaujamas;

Interesanti, kas ir tas, kas atļauj vienkārši ņemt un filmēt 3.personai piederošu teritoriju?

Kāds arī lasa, ko ir uzrakstījuši likumus saprotoši cilvēki?

1) Jebkuras ar personas datiem veiktas darbības, ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, sakārtošanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu un izpaušanu, bloķēšanu vai dzēšanu. Par personas datu apstrādi uzskata ne tikai datu apstrādi tradicionālā izpratnē – vārda, uzvārda, personas koda, adrese u.tml. ievākšana un glabāšana, bet arī jebkuras citas informācijas, kas ļauj identificēt (arī nākotnē) personu, ievākšana un saglabāšana vienotā sistēmā, piemēram, videonovēršana, ieejas karšu uzskaite, saglabātie dati par datora lietotāja apmeklētajām mājas lapām internetā, bankas konta izraksti u.tml.

 

2) Pašreiz LR Admimistratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par datu apstrādes normatīvo aktu neievērošanu (tajā skaitā, par datu apstrādes vai fizisko personu datu aizsardzības speciālista nereģistrēšanu), sods var būt līdz pat desmittūkstoš latiem. Tāpat, 2009.gada 10.septembrī stājās spēkā arī LR Krimināllikuma grozījumi, kas nosaka kriminālatbildību par nelikumīgām darbībām ar personas datiem.

Labots - zulus
Link to comment
Share on other sites

Zulus tu vispār lasi ko es rakstīju zemāk?

Tu esi reāli redzējis videonovērošanas sistēmu dzīvē, jeb domā, ka tās sūda kameras filmē tāpat kā tu vēro kādu TV pārraidi?

Vēlreiz uzsveru, ka ne sūda tavs kaimiņš neredz no tavas teritorijas (jeb redzēšanu uztver kā neskaidru kustību).

Tu uzprasi kaimiņam, lai iedod tev kādu fragmentu no uzfilmētā, deru, ka pats aplauzīsies.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...