Jump to content

Neliela problēma pēc procesora nomaiņas


Murmuls
 Share

Recommended Posts

Pirms pāris dienām es nomainīju procesoru. Vienkārši izņēmu veco, apsmērēju jauno ar termopastu, iestūķēju ligzdā un uztupināju dzesētāju virsū. Darīju to pirmoreiz un varbūt tur vēl kaut kādi pasācieni prasījās, bet neko par to nezinu.

Jebkurā gadījumā dators tagad strādā normāli un nekas nepārkarst, tikai ar ieslēgšanu ir novērojams viens neizprotams kāzuss. Proti, pēc pogas nospiešanas viss kam paredzēts dūkt un griezties sāk dūkt un griezties, bet pēc pāris sekundēm apklust, kādu laiciņu padomā un atkal atsāk dūkt un griezties. Pēc kādiem trīs četriem tādiem apļiem īsi nopīkstas BIOS un sāk lādēties Windows. Pēc tam viss darbojas kā nākas.

Kādēļ mans dators tā pasācis uzvesties un kas būtu darāms lai to izlabotu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Citāts no kutkurienes:

Most modern boards do this double or triple post. Yes, when it persists it's a symptom of something wrong.

When it does it the first time after a board has lost standby power, because the PSU was unplugged or switched off, or because of an AC power interruption, that is fine and normal.

When this occurs in other circumstances it's an indication that something is failing the POST (Power On Self Test). The most likely suspect is the memory... not because it is bad but because the board is not using the correct settings to run it.

You can manually adjust the RAM settings in the BIOS. You may also need to do a BIOS update, but you need to be aware that any BIOS update carries some risk of failure and is never done lightly. And always done according to manufacturer instructions.

An overclock that is not working fully is also a possibility.

It can also be a board defect.

So, eliminate the obvious problems first. Then if it's still going on, contact the knowledgeable guys at Asus support.

If you go into your support call armed with knowledge you'll get quickly routed to a real tech that knows something.

Link to comment
Share on other sites

kaplis6

Nodzēs CMOS, varētu palīdzēt. Man tā bija uz manas vecās s775 platformas ar aktīvu OC, pēc BIOS uzstādījumu nonešanas neko tādu vairs nenovēroju.

Labots - kaplis6
Link to comment
Share on other sites

Murmuls

Tikšu mājās pamēģināšu dzēst to CMOSu izklausās gana vienkārši - tik mazliet pa BIOS pabakstīties. Man arī ir 775, tā ka tagad ir stipras cerības, ka varētu palīdzēt. Muchas gracias :)

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

Un nākošreiz kad maini procesoru, tad neliec termopastu kamēr procesors nav ievietots mātesplates socketā. Citādi riskē dabūt termopastu ne tur kur vajag.

 

Kā nodzēst CMOS skaties pēc mātesplates instrukcijas, jo katrs ražotājs nedaudz pa savam to visu dara.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nesaprotot ko dara - tā sanāk.

Nekur nav minēts mātesplates modelis un procesors.

Tas ir apmēram tā kā zvans uz servisu - man neiet zaļais Audi!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...