Jump to content

Dzeramais ūdens - kādu?


Baigais Janka
 Share

Recommended Posts

Jan4yks

Akas ūdens gan iekšķīgi, gan ārīgi un pofig, ka pumpējas ar Belorusijā ražotu sūkni caur nezināmas izcelsmes gumijas šļūteni. ja pietrūkstās dzelzs, tad iemet akā kād vec pakavu  :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Specifisks minītis, domāts attiecīgo slimību profilaksei.

bulšits, ir stiprāk mineralizēts, bet pie svīšanas un sporta ļoti labs. Essentuki gan bija kuņģiniekiem, vai nieriniekiem, atkarībā no numura un pat tā arī saucās - voda ļečebnaja.

Link to comment
Share on other sites

Rīgas Ūdens ir uzlicis publisko krānu (jau kopš neatminamiem laikiem). Tas ūdens garšo tā kā tikko no avota.

http://balticmaps.eu/?lang=lv&draw_hash=njhmzt&centerx=498486&centery=6312291&zoom=0&layer=map&ls=o

 

Sarkandaugavā vienstāva jaunceltnei pa krānu tek kārtīgs "vendens". Ar to gribu teikt, ja RŪ ņem pa taisno no centrālā vada, tad neko vairāk pilsētniekam nevajag. Bet ja dzīvo purčikā 12. stāvā un pa krānu tek ārā kvass, tad neko darīt...  

 

---------------------------------------

Runājot par Specifisks minītis, tad slavenais dakteris Anatolijs Danilāns ieteica lietot rehydronu vasarā pie lielas svīšanas, sportojot.

rehydron.jpg

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Tāks, vakar tiešām, kā uzcepu topiku, tā metos darbos iekšā, un vairs laika forumos sust nebija :) Tātad...

 

Dzīvoju Imantā, nu, nav jau tas ūdens briesmīgs, bet nu... Nu, nepatīk tā garša. Filtri nafig - teicu jau, ka šobrīd ir 3+1, tobiš, trīs 10" filtri - polipropilēns "mehānikai", tad divi - rupjāks un smalks ogļu filtri, tad ceturtais, tas +1 ir tā mazā mučele augšā - kauču kāds filtrs-garšas uzlabotājs. Nav tā garša tik laba, kā gribētos - jā, zupās, tējās OK, sulu/sīrupus var pielikt - OK, a man patīk tīru ūdeni dzert - un tad tomēr nepasē. Aizbraucu pie māsas uz laukiem, no akas kā lops loku - no spaiņa nevar atraut :) Pilnīgi cita lieta. Darbā ir Vendene, nu, ir OK. 5 litri nebūs nopietni - četri cilvēki ģimenē (nu, labi, divi sīkie, bet dzerās tāpat, kā traki :), tagad vasarā to jau pa dienu var izlakt :) Kādreiz bij gali vienā no "ūdeņiem", kas no artēziskā urbuma ņēma un andelējās (vismaz zināju, ka tiešām viss OK ir), tad man veda ~20l kannu, un vēl pa lēto, labs bija. Bet tas bij sen, gan dzīves vieta nomainīta, gan tie gali zuduši... Nu ja, ta skatos pēc pieņemama varianta.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Janka nav īsti skaidrs kāds tev tas filtrs. Ja nav reversās osmozes tad mēsls un ne kas vairāk.

 

 

 

Aizbraucu pie māsas uz laukiem, no akas kā lops loku - no spaiņa nevar atraut
 

 

Nu re - aizbrauc ciemā, sapildi bačokos un dzer! 

 

Katrā ziņā pirkt mega overpraisotu ūdensvada ūdeni plastmasas pudelēs man nekādi neliekas sakarīga ideja.... 

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

RO nav, parasti filtri. Nu, RO atkal izmaksas nāk klāt, jo tie maiņas štrunti krietni vairāk maksā. Nemaz nerunājot par pašu aparātu. Tur vēl jākalkulē, vai pievedot nesanāk krietni letāk :)

 

Un - palasot aquaphor saitu  šādu lietu atradu, ko šitie murgi nozīmē:

 

Ūdens ekonomija — ūdens patēriņš, lai iegūtu 1 litru tīra ūdens:
Aquaphor Morion 5 litri. Parasta sistēma: 10 litru.

 

Ko ta - iesūc 5 litrus, attīrot 4 nolaiž kanalizācijā, 1 l tik paliek? :)

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

Ko ta - iesūc 5 litrus, attīrot 4 nolaiž kanalizācijā, 1 l tik paliek?

 

Jā tā ir. Tā tas RO filtrs strādā. Bet ūdens gan manā gadījumā (sūknis),  gan tavā (ūdensvads) maksā kapeikas lai par to ka kāds kubikmetrs pa mēnesi aiztek kanalizācijā nebūtu jāsatraucas. 

 

 

 

Tur vēl jākalkulē, vai pievedot nesanāk krietni letāk

 

Nesanāk. Es savai sistēmai jau vairāk kā gadu neko neesmu mainījis. Bet gan jau ka drīz būs jāmaina.  

Link to comment
Share on other sites

Ūdens no RO filtra ir tik tīrs, ka daļai cilvēku tas negaršo, tāpēc ir RO filtri pēc kuriem tiek pievienoti sāļi, lai ūdens būtu garšīgāks.

Bet atbildot uz sākuma jautājumu, ja tas kas tek pa krānu negaršo, tad mēģinu citus līdz garšas vai kādas citas psiholoģiskas sajūtas nostrādā un šķiet ka tas ir tavs ūdens.

Pamēģini krāna ūdeni sasaldēt/atkausēt un tad iedzer, varbūt liksies daudz garšīgāks.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

tāpēc ir RO filtri pēc kuriem tiek pievienoti sāļi, lai ūdens būtu garšīgāks.

Visiem normāliem RO filtriem ir tas minelarizatora kartridzs.  Tīri no Ro filtra ūdens ir teju destilēts un galīgi negaršīgs.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

 

 

Es savai sistēmai jau vairāk kā gadu neko neesmu mainījis.
Nu, Tu nemaini gadu, bet tas nav pēc gostiem :) Kauču kādi no tiem kartridžiem bij ik pēc 3-4 mēnešiem jāmaina, pati membrāna - tā gan pāris gados.
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Jāmaina ieejas mehāniskie filtri, kas RO membrānu aizsargā. Kamēr man nebija atdzelžošanas filtra, kurš arī mehāniskos piemaisījums filtrē mainīju ieejas filtru pāris reizes mēnesī. 

Tagad pirms mēneša skatījos - filtra elements praktiski tīrs. Nav jēgas mainīt. (kā jau teicu man no urbuma ir slikts ūdens....) 

 

Domāju ka Imantā ir pietiekami tīrs ūdens lai ieejas filtrus nevajadzētu pārāk bieži manīt.


Kaut gan kad dzīvoju juglā remontdarbu laikā pa krānu tecēja kafijas krāsas ūdens, tad ieejas filtrs būs ciet pāris minūšu laikā.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

Tīri no Ro filtra ūdens ir teju destilēts un galīgi negaršīgs.
Neesmu dzēris pa taisno no aparāta, bet biju citā valstī, kur visām ūdens pudelēm bija rakstīts, ka ūdens attīrīts ar RO filtriem. Bija garšīgs.

Bet vispār es Rīgas parastā ūdensvada ūdeni izlaižu caur Britas filtru un patērēju vajadzīgos apjomos. Arī tas man garšo.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

 biju citā valstī, kur visām ūdens pudelēm bija rakstīts, ka ūdens attīrīts ar RO filtriem
 

 

Jā un pēc tam pievienoti sāļi. Jo tīri no RO filtriem ūdens ir stipri līdzīgs destilētam un negaršīgs. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Aizbraucu pie māsas uz laukiem, no akas kā lops loku - no spaiņa nevar atraut :) Pilnīgi cita lieta.
Jā, vo man arī. Pie muteres.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kā šī tēma iegadījās šajā forumā?

Mūsu forumā ir jebkuras tēmas, pie nosacījuma, ka tās nav saturīgas :D 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tā kā es esmu strādājis komunālajos, tad krāna ūdeni dzeru droši.

Nav jau briinums ka izcenojums paliels - tas uudens ir filtreets ar n-tajiem filtriem. :nyam:

Aizbraucu pie māsas uz laukiem, no akas kā lops loku - no spaiņa nevar atraut

5 litri nebūs nopietni - četri cilvēki ģimenē

Nu tad jau vispaar nav probleemu! Var tak dabuut arii veikalos 20L un pat lielaakus bachokus shkjidrumiem vai arii kannas jo no spainjiem liis aaraa vedot. Tad tikai dabuu piekabi ja nav(benzkalonkaas iziiree) un sapildies liidz naakoshajai reizei. Ja vari atljauties tad vari panjemt speciaalas uudens uzglabaashanas tvertnes un buus chikiniekaa. Maashelei iedosi eirikus par to visu uudeni un miers.

Labots - Arcane
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

kāds no biedriem nepārdod lielo venden ūdens bunduli? 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AlCohol

tagad tērvetes ūdenim redzēju kaut kādu akciju, ka bundža bez maksas, vai kas tāds.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 42 minūtēm , Kitai teica:

kāds no biedriem nepārdod lielo venden ūdens bunduli? 

''jāņa '' alu liesi ?

Link to comment
Share on other sites

Tak jebkurā vietā, kur ir maiņa, var nopirkt jaunu bunduli ar visu ūdeni.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Būšu ļauns, bet ja nokrita un saplaisāja, tad mainot neviens īsti neskatās kādu pudeli Tu tur atstāj, nu ja nav galīgi gabalos, tikai plaisa...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tieši tā - tankā tak vispār nevienam tas neinteresē..

Link to comment
Share on other sites

Aha, pēc tam tādi kā es mājās grīdu slauka :D Reizes 4-5 jau ir gadījies uzrauties uz cauriem Venden bunduļiem.

Ja paveicas, tad nopludina grīdu vietā, kur stāv rezerves bundulis. Ja paveicas mazāk, tad kolba pildās, kamēr pārpildās un pārplūst. Otro variantu ir mazliet sarežģītāk sakopt un "salabot" :D

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Kitai teica:

nop, nokrita un ieplaisāja.

ar lodāmuru salodē kopā 🤭

Link to comment
Share on other sites

Jaibuu mironi pacelt 😄

 

Pacēlājam iesaku pljavinja memorywater bunduli iegādāties, palīdzēs pret vakcīnas blaknēm.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...