Jump to content

Ārējais cietais disks ar RJ-45 pieslēgumu


staggars
 Share

Recommended Posts

Neesmu nekāds lielais datortehnikas speciālists, tādēļ jautājums varbūt stulbs....  Es kādreiz kaut kur pa ausu galam dzirdēju ka ir pariktes (ārējie cietie HDD), kurus pieslēdz tīklam un iespējams tajā veikt lejupielādi no torentiem pie izslēgta datora. Varbūt kāds man var ko pastāstīt, kāda parikte tam nepieciešama, kāds modelis labāks.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par izskaidrojumu. Tagad palika kas skaidrāks. Sanāk gan padārgi, ja nu vienīgi darīt, kā ieteica iepriekš veidotajā tēmā martinno- pašam savākt. Un cik noprotu, ne jau visi NAS der... lai patstāvīgi lejupielādētu no torrentiem, kā piemēram šis... http://www.dlink.ru/lv/products/120/1606.html.

Link to comment
Share on other sites

Šis derēs. Vai šis. Man ir, tik cits modelis, bet torentus velk ka prieks.

Link to comment
Share on other sites

NU gatavs labs NAS cenā būs tas pats, kas savākt mini PC. Bet PC pielietojums tomēr daudz plašāks :)

Labots - martinno
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

NASam var izrādīties mazāks un klusāks korpuss, kā arī mazāks elektrības patēriņš.

Link to comment
Share on other sites

Tas jau tieši ir tas ko vēlējos, minimālu elektrības patēriņu, klusāku....

Un vēl, lai būtu USB 3...

Labots - staggars
Link to comment
Share on other sites

Gan jau ka tēmas autors to NAS brib ne tikai turēt to pieslēgtu pie tīkla, bet arī staipīt apkārt kā paratu USB HDD. 

Link to comment
Share on other sites

NAS'iem var piespraust USB diskus. Tur USB3 lieti noderēs, ja jākopē lielāks datu apjoms.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Domā ātrums baigi kritīsies, ja piespraudīsi to usb disku pie lapša vai datora ar usb3 un tad pa tīklu kopēsi datus ? USB3 nas'iem man šķiet nāk  par labu tad, ja viņš jau ir piekrauts pilns ar diskiem, bet gribās tā kā vēl vien disk' klāt piestellēt.

Link to comment
Share on other sites

USB3 palīdzēs, ja svešā diskā vajadzēs aiznest uz darbu dažus terabaitus dokumentu, kas glabājas NASā

Labots - VIL
Link to comment
Share on other sites

 

 

NASam var izrādīties mazāks un klusāks korpuss, kā arī mazāks elektrības patēriņš.

Nu, nezinu gan... Vienīgais - nedaudz mazāks korpuss. Gandrīz visiem NAS'iem nāk ekselenti mazs vents, kurš IR skaļš. Iekš PC var iemest 120mm ultra silent, kurš skaņu nerada. Un patēriņš - strīdīgs jautājums. Šim ir patēriņš 19W + HDD. Platei ar Atom veidīgu modernu CPU patēriņš ir nedaudz virs 20W + HDD - starpība ir niecīga.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Es jau atceros, kā ar datoru čakarējos, kamēr tajā neieliku USB 3.0 PCI-E adapteri. Kad komplektēju datoru, tad tas likās mazsvarīgi... bet kad jāielādē ārējā diskā blu ray filma, tad sāci domāt...

Filmu skatīšanai lietoju WD TV Live media atskaņotāju un 500 Gb ārējo WD USB3 disku. Cik zinu, ka var skatīties arī no tīkla, pieslēdzot WD TV tīklam t.i. no tīklā pieslēgtā NAS... vai kāds var pateikt, kā sanāk ar blu ray... vai nebremzē...

Link to comment
Share on other sites

NASam atkrīt OS instalēšanas un kofigurēšanas gemorojs. NASiem tomēr ir specializēts OS.

Cilvēkam, kurš uzdod tādus jautājumus, uzlikt un nokonfigurēt HTPC OS būs nepaceļams pasākums.

Link to comment
Share on other sites

 

 

NASiem tomēr ir specializēts OS

... ar kuru jāapietas kā ar jēlu olu. Vošem riktīgs gļukodroms, bet failus glabāt kaut kā var un lūrēt arī kaut kā var. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Ja pats taisītu NAS'u, tad tam tāpat būtu freeNAS vai kāda bezde priekš ZFS. Protams, atmiņa ar būtu pie kādiem 24 vai 32 gb. Taisīt failserveri uz Windowsa ir, khem, interesanti.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Ir arī NAS'i ar Windows Home Server vai kas tāds, bet es te iepļerkstēju tik tāpēc, lai cilvēki nedomā, ka dajebkāds dators būs labs NAS.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Taisīt failserveri uz Windowsa ir, khem, interesanti

Nu a starpība ta kāda? Kaut kas nestrādā, vai kā? 


 

 

NASiem tomēr ir specializēts OS.

Nu tas OS (piemēram, FreeNAS) ir traģiski lietojams un lietotājam vienkāršajam (kā man) grūti paceļams.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man ar to ZFS kaut kas nesagājās... Laikam dzelži nebija pareizi... Neko lielāku par 4 vai 5 GB neļāva saglabāt...

Link to comment
Share on other sites

.. ar kuru jāapietas kā ar jēlu olu. Vošem riktīgs gļukodroms, bet failus glabāt kaut kā var un lūrēt arī kaut kā var.

 

Kas tieši nestrādā vai gļuko? nojūk konfigurācija, pazūd dati ?

kāds serviss nestrādā labi ?

Nu tā - vienkārša interese.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Oi - gari rakstīt sanāks. Bet svarīgās lietas.

1. Nekorekti strādā twonky media serveris - ja es iekopēju jaunu filmu un vēlos noskatīties uz smart TV, tad viņš to jauno failu atrod tikai pēc restarta un arī tad ne uzreiz. Bez restarta neatrod pat paejot vairām dienām. Lai atrastu lūramo gabalu jāmeklē kā caur pakaļu - viss paslēpts zem 5 apakšfolderiem. Es protams varu sameklēt, bet 6-gadīgam sīcim nav variantu.

2. Nekorekti strādā ar WD TV atskaņotāju - es te jau forumā žēlojos bet risinājumu neatradu.

3. Man ir fobija viņam slēgt kaut ko pie USB dēļ tā, ka man ir viens ārējais cietnis, kuru pieslēdzot viss kapitāli nokarās un palīdz tikai cietņa atvienošana un restarts. Tas pats cietnis pie datora strādā normāli, Un sākumā strādāja normāli arī pie NAS.

4. Iedodot restarta/izslēgšanas komandu no kompja, parasti viņš nevella nerestartējas un neizslēdzas. Jāiet un jāizrauj barošanas vads. Reizēm gan tomēr paklausa bet ļoti reti.

5. Mūžīgi ziņo par kaut kādu problēmu ar cietni (file system is no clean), bet diagnostika neko neuzrāda. Pastāvīgi lamājas, ka esot nekorekti izslēgts. A korekti izslēgt nemaz nav iespējams.

6. Mēdz arī uzkārties, bet ne pārāk bieži.

7. Mūžīgi prasa atļauju palaist Java, kaut gan vienmēr ieķeksēju, lai neprasa.

Vienīgais, ko dara labi - velk torentus, bet atkal - ir lapas (fano.in), no kurām daļu velk bet daļu ne pa kam.

Vēl šis tas, ko ātrumā neatminos. Ak jā - skaļš ventilators.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

ivo, ar šādām vajadzībām tev jābūvē savs nas4free :D bet tikai tad būs 5x vairāk problēmu kā ar qnap, kuras neatrisināsi kamēr neizurbsies cauri dokumentācijiai un forumiem :D :D

lai gan qnap gadījumā īpašo vajadzību risināšanai arī palīdz rtfm un forumi

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Nu mājas tīklā ir arī citi risinājumi bez NAS jau pieejami, pat ar torrent klientu, kam vajag.

Link to comment
Share on other sites

Mans variants par tēmu šitas tīkla disks http://www.lacie.com/US/products/product.htm?id=10597 .Kluss cik nu cietā skaņa,jo nav nekādu ventilatoru un torentiem tiek izmantots vecais portatīvai ar izravētu hdd un ieliktu sdd. Skaņas vispār nav(disks bēniņos).Viss salēkts caur asus RT-AC66U rūteru . Sistēma bez kāršanā un restarta pagaidām strādājusi 114 dienas(kopš uzstādīta) Faili tiek atskaņoti uz planšetēm ,Amiko un Extrent sat tjuneriem.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Nu mājas tīklā ir arī citi risinājumi bez NAS jau pieejami, pat ar torrent klientu

 

Bija Airlive viens modelis - bezvadu rūteris ar HDD un iebūvētu torrent. Modeli uz sitiena gan nevaru atcerēties, bet variants bija tīri sakarīgs! NAS jau vairāk priekš pārāk taisnām rokām.


Laikam šāds!

 

http://www.techpowerup.com/reviews/AirLive/WMU_6500FS/

Link to comment
Share on other sites

Ienāca prātā tāda ķecerīga doma.

Vai eksistē tāds NAS, kurš ir kā parasts serveris/torrentu vilcējs, bet ar iespēju, ka viņu var pieslēgt arī kā ārējo cieto disku?

Kam man tas? Ir dekoderis, kurš māk lasīt failus no USB, bet nemāk to darīt no tīkla šāres.

Tas ko es vēlos ir:

 

Dekoderis  <---usb--> NAS <---- ethernets ---> Internets

 

Abi savienojumi pat varētu nebūt aktīvi vienlaicīgi, jo cik palasījos, tā varētu būt lielākā problēma, ja abas iekārtas vienlaicīgi sāktu ņemties pa failsistēmu...

 

Otra lieta - Vai ir kāds NAS, kas māk pats atarhivēt failus?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai ir kāds NAS, kas māk pats atarhivēt failus?

Ir, pats neesmu redzējis natīvi tādu, tojestj, ir instalējami softi, kuri pilda šo funkciju. Bet tad tas jāskatās konkrētam modelim, jo parasti visi šie "plugini" ir neoficiāli.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai eksistē tāds NAS, kurš ir kā parasts serveris/torrentu vilcējs, bet ar iespēju, ka viņu var pieslēgt arī kā ārējo cieto disku?

 

Praktiski visiem nas usb ports/i ir hosts, tā ka nē, nevar viņus lietot kā usb diskus

Link to comment
Share on other sites

Vai kāds ir lietojis šo... zyxel NSA310S. It kā šis torentiem der... nav gan USB3, bet demokrātiska cena.

Labots - staggars
Link to comment
Share on other sites

Lietoju diezgan ilgu laiku QNAP TS-212.

Viss IVO aprakstītais piemīt šim Nas! Neiesaku, viennozīmīgi! Tas der kā failu glabātuve,sharings uz ārpasauli un viss.Torrenti ir garām, tas download Station klients ir pilnīgs sviests.''Seedo'' failus līdz noteiktam apjomam un pēc tam finish.Transmission klients vēl nu tā - so,so...kačā labi, bet kaut kā ļoti lēni sinhronizējas. Īsāk sakot - nerullē!

Vienozīmīgi Synology.

Link to comment
Share on other sites

Takš paņem miniITX kompi un uzliec Nas4Free!

Nekā sarežģīta tur nav. Ja neprot tad samaksā kādam kas prot.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Vot, ienāca prātā doma, bet nepamanīju īsti atbildes vai ir tāda realizācija iespējama, vai nav. Proti, paņemt kādu 2-bay NAS enclosure, vienā no vietām iestādīt SSD, bet otrā paprāvu WD Red. Visur, kur esmu lasījis, liek 2 vienādus diskus. Kam man to vajag? Kompim, kas manā rīcībā, dēļ garantijas negribās disku mainīt uz SSD, bet šāds variants, ja tehniski iespējams, varētu dzīvi drusku atvieglot. Ir bijusi kādam pieredze?

Link to comment
Share on other sites

 

 

dēļ garantijas negribās disku mainīt uz SSD
Pirmo reizi dzirdu,ka iespaido garantiju.Ja nu,kas un šaubies tad pirms došanas uz garantiju ieliec atpakaļ veco.
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...