Jump to content

foto kameras iegāde 400 euro vērtība


playback

Recommended Posts

Vēlos iegādāties fotokameru. Ikdienas lietošanai tātad svarīgi ka ir kompakta.

Netaisos pirkt ari nekādu objektīvu vai kko tamlīdzīgu, tikai pašu kamera.

 

Noskatījis esmu sony rx 100 ( pirmo modeli)

 

Ja ir kas labāks šinī kategorija tad lūgums padalīties ar informāciju

Link to post
Share on other sites

Kompaktuma, attēla kvalitātes un cenas kombinācijas ziņā Sony RX100 joprojām ir labākā izvēle. 

 

Savukārt, ja kompaktums ir svarīgāks par attēla kvalitāti, tad priekšroku var dot Canon S110 vai S120 - mazāks un, manuprāt, arī ērtāks aparāts nekā Sony, vieglāk ieslīdēs kabatā un biežāk paņemsies līdzi. 

 

Pie patiešām kompaktām kamerām, kuru attēla kvalitāte ir pielīdzināma vai labāka par Sony RX100, šobrīd laikam vēl var pieskaitīt tikai Sony RX100M2 un Panasonic Lumix DMC-GM1, bet abos gadījumos jaunas kameras cena pārsniedz 400 eiro.

 

Izvēles loks paplašinās tad, ja atmet vajadzību pēc vienlaikus maksimāla kompaktuma un maksimālas kvalitātes.

Edited by goto
Link to post
Share on other sites

Kas attiecas par Fuji X10 / X20 - par kompaktu es to gluži nenosauktu (skat. http://camerasize.com/compact/#332,475,129,ha,t), un arī sensors ir mazāks nekā RX100, bet kā lielu plusu Fuji labā jāmin izcilās krāsas fotogrāfijām bez jebkādas pēcapstrādes, turklāt arī līdzi nākošā programmatūra man tīri labi patika (daudz plašākas iespējas nekā Sony piedāvājumam). Fuji arī jāuzslavē par korpusa kvalitāti - metāla vāciņš objektīvam un paša korpusa izturība rada pamatotu drošības sajūtu.

 

Aizmirsu pieminēt par Sony RX100 - jaunas kameras pirkšanas gadījumā iesaku jau laikus pirms tam iegādāt arī LCD ekrānaizsargu (Sony PCK-LM15), lai varētu to uzlikt uzreiz pēc oriģinālās līmplēves noņemšanas, kamēr ekrāns nav saskrāpēts un nav paspējuši sakrāties nekādi putekļi. Kā nekā LCD ir tikai viens, un labāk mainīt aizsargstikliņus, nevis kost pirkstos tad, kad gribēsies jaunu ekrānu :-)

Edited by goto
Link to post
Share on other sites
Žaks Noriss

Mazās Leica nav Leica bet Panasonic. Nav jēgas. Bija sen, sen D-Lux 3, pilnīgs hlams.

 

RX100 way to go.

  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

Un kā ar Sony HX60?

mazāks sensors(kas ir slikti) un vēl pāris atškirības, bet vai uz tā reķina nezaudēšu labo kvalitāti??

Bet toties Lētāka un Krietni lielaks zooms,

Edited by playback
Link to post
Share on other sites

Par Sony HX60 - tā ir kamera ar parasto mazo sensoru (1/2,3") - te salīdzinājumam, kāda ir attiecība pret 1" sensoru, kas izmantots Sony RX100:

http://cdn.cameradebate.com/wp-content/uploads/2014/01/1-inch-sensor-size-comparison.png

RX100 sensors ir vairāk nekā četras reizes lielāks (116,16 mm2 pret 28,07 mm2)

 

Ņemot vērā, ka HX60 mazajam sensoram priekšā piebāzts pamatīgs zooms (30x) ar gaismspēju no F3,5 līdz F6,3 (salīdzinājumam RX100 objektīva gaismspēja ir no F1,8 līdz F4,9), tas arī nespēlē par labu HX60.

 

Cik var noprast, attēla kvalitātes ziņā Sony nav veikuši milzīgus uzlabojumus, salīdzinot ar priekšgājēju HX50 / HX50v, tā kā uz to var ieekonomēt vēl vairāk - šis modelis itin bieži redzams dažādos akciju piedāvājumos. 

 

Ja attēla kvalitāte ir noteicošā, tad superzūmi vispār parasti nav tā labākā izvēle.


 

 

Leica, dārgas, bet labas? Maksā laikam kosmosu?

Puspajokam var ieteikt uzmest aci Panasonic Lumix LF1 un Panasonic Lumix LX7, kas ir attiecīgi Leica C un Leica D-Lux 6 modeļu pamatā. Par cenu, kas nepārsniedz 400 eiro, var sildīt sevi ar domu, ka kabatā ir gandrīz vai Leica aparāts  :)

(Labu laiku pats metu acis uz LX7 - ir tur dažas labas, noderīgas iespējas, bet nu izmērs galu galā nospēlēja savu lomu - tomēr salīdzinoši šķita pārāk liela. LF1 savukārt izmērs labs, bet funkcionalitāte pārāk apgraizīta. Tāda kompromisu māksla tā kameru izvēle pie pašreizējā piedāvājuma.)

Edited by goto
Link to post
Share on other sites

 

 

Mazās Leica nav Leica bet Panasonic. Nav jēgas. Bija sen, sen D-Lux 3, pilnīgs hlams.

Nez, Panasonic Lumix LX-7 nav ne vainas. 

Link to post
Share on other sites
Žaks Noriss

Pirmkārt laiks kā ceļš ir aizvijies un otrkārt salīdzini D-Lux 3 ar savu monsteru tīri pēc tehn.spec. iekš tā paša DPreview.

 

P.S. kā sadzīvo 1.4 atvērums ar 1/4000? Pēc ND filtra neprasās?

Link to post
Share on other sites
kā sadzīvo 1.4 atvērums ar 1/4000? Pēc ND filtra neprasās?

Nuu, pirmkārt jau tas 1.4 ir maināms. Tiesa gan - liels bija mans izbrīns, ka ieraudzīju, ka aizverams tikai līdz 8, bet var jau būt, ka ziepjiem tā skaitās norma.

2-kārt viņam tipa kaut kāds kaut kādi iebūvētais ND filtrs ir.

Bet vispār - ir tāda jocīga sajūta tādu lietot, kad pie spogulenes pierasts. Galvenais, ko neizprotu - nafig jātaisa tizls un stulbs, pie tam lēns, motorizētais zūms, kad var uztaisīt ērtu manuāli grozāmu uz objektīva.

Jā, un vēl viņam tāds brīnums, kā digitālais zoom - arī nesaprotu, nafig viņš kādam vajadzīgs. Nē, nu ja bildes dod drukāt pa taisno no atmiņas kartes, tad varbūt sava fiška ir.

Edited by ivo
Link to post
Share on other sites
versatile

ivo, tā kā pirmo reizi kameru rokās turētu.

Ziepim viss ir maziņš. Arī f/8 atvērums ir ļoti, ļoti maziņš fiziski. Rēķini pats, ja stiklam ir kādi 5mm reālais fokusa attālums, tad f/8 būs ciiiik? Pareizi, 0.5mm ar kaut ko. Uztaisīt mazāku precīzi ir dārgi. Neprecizitātes visas būs uzreiz redzamas.

Motorizētais zūms - var bez tāda iztikt, bet tad objektīvs akmerā jāiebīda būtu pašam. Sakombinēt motorizētu tālummaiņu ar manuālu ilgmūžīgā kombinācijā - neesmu vēl redzējis nevienu izdevušos mēģinājumu + tas būtu dārgs un cimperlīgs mezgls jebkurā gadījumā.

Digitālais zūms ir tiem, kas neprot apstrādāt bildes, bet grib pievilkt tuvāk.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Lai gan vēlmes nedaudz atšķirās, pakustināšu šo pašu topiku, tā vietā lai veidotu jaunu.

 

Tātad, vēlos iegādāties savu pirmo fotoaparātu. Līdz gandrīz 30 esmu tīri labi bez tāda izticis, bet visam pienāk savs laiks.

 

Vēlmes:

- cena līdz 500 €, maksimums 600 €;

- ikdienas lietošanai. Šī piebilde ir ar domu, ka nekādus dabasskatus, sporta aktivitātes vai sīklietas neplānoju bildēt un aparātam nebūs viena konkrēta mērķa;

- svarīgi lai bilde izkatītos daudz maz labi bez visādām pēcapstrādēm, jo to neprotu un laiku apmācībai un pašam pēcapstrādes procesam veltīt neplānoju;

- vēlams lai var arī kaut ko nofilmēt, cik nu labi tas var būt iespējams ar fotoaparātu, kuram pēc definīcijas galvenā funkcija laikam jau ir nekustīgo bildīšu radīšana;

- kompaktums, kā šī topika aizsācējam, nav būtisks;

- vienkāršs lietošanā, t. i. lai daudz maz normālās bildes iegūšanai pirms tam nebūtu pareizi jāiestata 100 parametri. Esmu gatavs iepazīties ar aparāta piedāvātajām pamatfunkcijām, pastudējot interneta plašumos kas ir kas, bet ne ar visādām detalizētām izvirtībām.

 

Ceru uz atsaucību un argumentētiem viedokļiem.

Link to post
Share on other sites
versatile

Nikon vai Fuji.

 

kāpēc? ļementāri.

Sony - ja gribi bildēt neapstrādājot, raw atkrīt, bet jpeg ir šausmīgs. Nu un paarāti šiem ir gadžeti ar n-tajām izvēlnēm un settingiem un to kombinācijām - it kā kameras pārvaldu, arī pašam sony ir bijuši, bet nevaru likt roku uz sirds, ka AF iestatījumus pārvaldu perfekti.

Pentax - reta, reta sistēma, lai gan, iesaku aptaustīt - man jau baigi patīkas viņu spogulenes, bet retā sistēma, kuru nekad neesmu nopietni mēģinājis. Nevaru komentēt par jpeg vs raw.

Canon - jpegi ir pajēli, bildi paredzēts apstrādāt un asināt, kā minimums. Toties plašākais aksesuāru klāsts.

Nikon - samērā forši jpegi, vismaz no pāris paaudzes vecām kamerām. Pieejams lērums stiklu, labs af.

Fuji - izvēlies "filmas simulāciju" un dragā, būs jpegi smuki no kameras, nezaudējot kvalitāti. Bildes patīkami asas - nav aa filtra. Jā, var kādā brīdī moire noķert, bet, ja no tā nav bail, tad citas kameras bez šī filtra, ir tikai ļoti-pro galā. Iesaku gan, pirms ņemt, patestēt, vai apmierina AF darbība. Neņemt X-A1, tam ir prasta cmos matrica, nevis x-trans.

 

Kādu brendu aizmirsu?

Link to post
Share on other sites

 

 

- svarīgi lai bilde izkatītos daudz maz labi bez visādām pēcapstrādēm, jo to neprotu un laiku apmācībai un pašam pēcapstrādes procesam veltīt neplānoju;

Tādā gadījumā neredzu vispār jēgu tērēt naudu +/- sakarīgai kamerai. Pēapstrādes minimums - līmeņu, krāsu korekcija, nevajadzīgo malu apgriešana nekādu dižo mācīšanos neprasa. Un apgūt Adobe Lightroom pamatus, lai to izdarītu, var stundas laikā.


Reku normāls darba zirgs ar "augšanas" iespējām.

http://lv.profotex.com/catalog/157/958/


 

 

Pentax - reta, reta sistēma, lai gan, iesaku aptaustīt - man jau baigi patīkas viņu spogulenes, bet retā sistēma, kuru nekad neesmu nopietni mēģinājis. Nevaru komentēt par jpeg vs raw.

Nav jau nemaz tik reta. Lietoju, ir OK, labākie bodiji par savu cenu (subjektīvi protams). Jpegs lietojams, bet es parasti tomēr bildēju RAW. 

Link to post
Share on other sites

Versatile, paldies par viedokli!

 

Cik saprotu tas ir vairāk tendēts uz spoguļkamerām, vai tā? Tā kā izpratnes praktiski nekādas par foto lietām vai nebūs tā ka praktiski jebkuram mērķim ir vajadzīgs savs objektīvs? Bet tajā pašā laikā drošvien ir pieejams kaut kas daudz maz universāls, kas iekrīt kategorijā "ikdienas lietošanai".

 

Varbūt ir iespējams nosaukt jau konkretus modeļus, lai ir ko izmantot par atspēriena punktu salīdzināšanai?

 

Ivo, Tavā vienā teikumā par bilžu apstrādi jau ir lietas kas man ir pilnīgi nesaprotams, piemēram, līmeņu, krāsu korekcija. Nav saprašanas kas tas ir, kā to izdarīt, kā arī kā jau iepriekš minēju vēlmes veltīt tam laiku.

 

Varbūt kļūdos, bet manā izpratnē jo labāks (arī attiecīgi dārgāks) aparāts, jo mazāk vajag ņemties ar bilžu pēcapstrādi.

Link to post
Share on other sites
Raimonds1

Var paskatīt Canon no G7 līdz G16

http://www.discover.lv/foto_tehnika/digitalas_fotokameras/37854

http://www.discover.lv/lat/foto_tehnika/digitalas_fotokameras/39797

http://www.discover.lv/lat/foto_tehnika/digitalas_fotokameras/44399

 

G sērija nav bijusi, ir bijis PowerShot IS 650 ar 6x zūmu un 12 Mpix.

Bildes kvalitāte patika, patika lietošanas ērtums, līdznākošā programma, kas ir ļoti ērta un 6x zums, kas tomēr gadījumos, kad kāds putns vai lopiņs bija par tālu, bija par maz.


Un ir gana mazs, lai vienmēr būtu līdzi. Nav gluži bikšu kabatas formāta, bet jakas kabatai būs labs diezgan.

Link to post
Share on other sites

 

 

Cik saprotu tas ir vairāk tendēts uz spoguļkamerām, vai tā?

Jā, par to cenu un ja nevajag ļoti kompaktu, tad labāk ir ņemt spoguļkameru - daudz universālāks pielietojums. Vienu konkrētu modeli no savas puses ieteicu, arī no Canon, Nikon, Sony var atrast līdzvētīgu līdzīgā cenā.


 

 

vai nebūs tā ka praktiski jebkuram mērķim ir vajadzīgs savs objektīvs?

Daļēji jā. Piemēram putniņu bildēšanai vajadzēs lielu smagu un dārgu tele objektīvu ar fokusa attālumu ~ 300 - 500mm. Bet tur citu alternatīvu nav. Ziepis ar mega zūmu šajā gadījumā dos ļoti bēdīgas kvalitātes rezultātu.


 

 

Bet tajā pašā laikā drošvien ir pieejams kaut kas daudz maz universāls, kas iekrīt kategorijā "ikdienas lietošanai".

Protams, ar standarta kitenieku, varēsi mierīgi nosegt 90% ikdienas vajadzību. 


 

 

kā jau iepriekš minēju vēlmes veltīt tam laiku.

Es to lasu kā "nav vēlmes fotografēt. Fotogrāfija diemžēl nesastāv tikai no pogas nospiešanas. VISI kaut cik nopietni fotogrāfi apstrādā VISAS bildes, ko kādam pēc tam rāda. Vai arī dod kādam citam to izdarīt. 


 

 

jo labāks (arī attiecīgi dārgāks) aparāts, jo mazāk vajag ņemties ar bilžu pēcapstrādi.

Jā un nē. Protams, var aparātā ideāli saregulēt visus parametrus un ideāli iekadrēt utt. Bet bieži vien daudz ērtāk to ir izdarīt pēc tam. Īpaši, ja bildē reportāžu, tad vienkārši NAV LAIKA visu ideāli saregulēt. 


 

 

6x zums, kas tomēr gadījumos, kad kāds putns vai lopiņs bija par tālu, bija par maz.

Kā jau iepriekš minēju, liels zūms šo problēmu risina tikai teorētiski. Praktiski tādiem mērķiem prasās atbilsoša optika. 

  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites
versatile

ivo pareizi saka.

Mans komentārs attiecas tikai uz kamerām ar maināmiem objektīviem - kā ar spoguli, tā bez.

Ā, vēl ir tādi olympus un panapana - ja reiz vēlme "pievilkt tuvāk", tad tie būs īstie. Bonuss, ka šiem ir (vismaz lielākoties) iebūvēta stabilizācija bodijā, attiecīgi, ar pāreju kabini virsū kaut kādu 200/3.5 veco stiklu un dabū stabilizētus 400mm FF ekvivalentā. JPEGus arī smukus dod laukā.

Edited by versatile
Link to post
Share on other sites
Bonuss, ka šiem ir (vismaz lielākoties) iebūvēta stabilizācija bodijā

Pentakšiem arī ir. 

 

 

kabini virsū kaut kādu 200/3.5 veco stiklu un dabū stabilizētus 400mm FF ekvivalentā.

Ar pribambasiem, tādu hromatisko aberāciju izskatā, ka maz neliekas. Asumu arī tā īsti noregulēt ne katram varēs. Vienu reizi pamēģināju un sapratu, ka ni ni

Edited by ivo
Link to post
Share on other sites
versatile

Man gan ar vecajiem stikliem ļooti dažāda pieredze. Ir, ar ko gemors, ir, ar ko forši un labi rezultāti sanāk.

Pentaksim arī ne obligāti VISUS vecos stiklus pieliksi - uz bezspoguļa iespējas krietni plašākas.

Edited by versatile
Link to post
Share on other sites

 

 

Pentaksim arī ne obligāti VISUS vecos stiklus pieliksi

Teorētiski var jebkuru pielikt- gan vītnes gan visus vecos Pentakša stiklus. BET, topika autoram tas visticamāk nebūs aktuāli. Man arī nav, nah to gemoroju. 

Link to post
Share on other sites
versatile

pagapaga, ko nozīmē visus - ir kudiš vairāk stiklu par m42 un K bajoneti :)) Leica mount (m39, bet ar mazu darba attālumu), visādi nikona stikli, olympus OM mount, un tā tālāk. VISUS noteikti nevar uz pentakša :) Nu, var, bet zaudējot bezgalību.

Link to post
Share on other sites

Kā tas nākas, ka boot.lv forumā regulāri ir tā, ka pirmajā rakstā skaidri un gaiši ir pateikts:

 

Netaisos pirkt ari nekādu objektīvu vai kko tamlīdzīgu, tikai pašu kamera.

 

Bet knapi 20 rakstus zemāk jau ir izvērtusies gara diskusija par dažādām bajonetēm, objektīvu skaitu dažādiem ražotājiem, un pentax vs nikon vītnēm?! Veči, jums darīt nav ko, tā vietā, lai autoram ieteteiktu kaut ko no savas pieredzes ar kompaktajiem mirrorless ziepjiem, vai vismaz kādu gūgles review linku iedotu? Psc vienkārši.

Edited by J.Reinis
Link to post
Share on other sites

Paga, pirmais posts sen jau nav vairs aktuāls, mēs "izglītojam" #15 posta autoru ;)

Link to post
Share on other sites

Šitā "izglītošana" jau ir aizgājusi par tālu. Sīkumos, lūdzu, neieslīgt.

 

Tāpat kā topika aizsācējs, meklēju aparātu ikdienas lietošanai, taču atšķirībā no viņa nesaku nē maināmiem objektīviem, nav fizisko izmēru ierobežojumu un ir nedaudz lielāks budžets.

Edited by badzo
Link to post
Share on other sites

Kā saka viens zināms cilvēks - tas velns jau slēpjas detaļās...

Link to post
Share on other sites
Long John
Tāpat kā topika aizsācējs, meklēju aparātu ikdienas lietošanai, taču atšķirībā no viņa nesaku nē maināmiem objektīviem, nav fizisko izmēru ierobežojumu un ir nedaudz lielāks budžets.

 

 

"Aparāts ikdienas lietošanai" ir tik nenormāli plašs jēdziens, ka nezinītim nav dižas jēgas to aparātu meklēt ar foruma palīdzību. Tik pat labi var ar forumiešu palīdzību meklēt labu, uzticamu, skaistu un saimniecisku sievu. Katram būs savs funktiers un beigās galva plīsīs pušu... :yahoo:

Diez vai spoguļkamera bez pamatzināšanām būs tas pareizākais ieteikums, jo tur "velkās astē" lērums ar objektīviem ar attiecīgām naudas un izvēles problēmām, jo sevišķi- ja perspektīvā nav profesionālu ambīciju.  Un spoguļkamera bez labām zināšanām diemžēl nedos labāku kvalitāti- drīzāk otrādi... :sorry:

 

Tad jau tiešām labāk skatīties uz labu kompaktkameru ar iespējami lielu sensoru (no vismaz 1/1,7" līdz 1") , iebūvētu, pietiekami gaišu (no f1,8)  un mēreni plaša diapazona zūmu (24-120, 24-200 mm ekv. utml), ļoti vēlams ar iebūvētu skatu meklētāju un "lielās" zibspuldzes ligzdu (hot shoe).  

Ieteikumu gana daudz bija jau gan šeit, gan iepriekšējos topikos. Pēc kāda laika nāks saprašana un sajēga, vai tiešām vajag to lielo spoguļkluci ar lielo un dārgo objektīvu  somu. Bet universālais verķis tāpat saimniecībā noderēs..  .

 

Pašam ar tādiem pieredzes maz (lietoju spoguli un bezspoguli), bet viens (pareizāk 2) no labiem variantiem (diemžēl- lēti gan nav   :beee: )..:

 

  http://www.gizmag.com/sony-rx10-vs-panasonic-lumix-fz1000/32548/ 

 

Var skatīties arī kaučko no Canon G sērijas ar līdzīgām iespējām:

 

  https://en.wikipedia.org/wiki/Canon_PowerShot_G

 

  http://shop.usa.canon.com/shop/en/catalog/cameras/powershot-g-s-series-digital-cameras

 

Vēl gana daudz pieklājīgu variantu, piemēram:

 

 http://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-lx100

 

 http://www.dpreview.com/reviews/olympus-stylus-1

 

 

Ja negribas lielos superzūmus, gana labs būs jau apspriestais  Sony RX-100, vienīgi nav iebūvētais skatu meklētājs, pirmā versija pa "nieka" 350 Eur dabonama:

 

   https://www.salidzini.lv/search.php?q=sony+rx100: 

 

    

Tādēļ iesaku pašam papētīt šos variantus, palasīt forumu spečuku atsauksmes un, ja kas sāk "izkristalizēties", jautāt šeit konkrētāk. 

Edited by Long John
Link to post
Share on other sites
Raimonds1

Lai vai kā, katram savas vajadzibas, prasības un kritēriji. Tik un tā zināšanas, kas ir kas rodas tad, kad kaut kāda kamera ir palietota un rodas atziņas, kas ir labi un kas varētu būt labāk.

man bija svarīgs tāds sīkums, kā pirkstiņveida akumulatori, kas tai G sērijai nav.


http://www.1a.lv/foto_tehnika_optika/akumulatori_ladetaji_piederumi/akumulatori_un_ladetaji/canon_battery_nb13l_1250_mah

Link to post
Share on other sites
versatile

Nupat ar savu fujiku bliezu taimlaapsi. Vairāk kā 1000 kadru no baterijas. Reāli, protams, ap 400. Ir 2 baterijas, parasti abas līdzi, bet līdz otrajai nonāku reti.

Cik kadri sanāk ar pirkstiņbačām? 100? 200? Vajag gudro lādētāju, utt.

Plus tagad ir kameras, kuras var ar mucro usb uzlādēt, ja vajag. Kaut no powerbankas.

Nu kādi AA 21.gadsimtā? Būtu fočuku uz kronām pameklējis vēl.

Link to post
Share on other sites

 

 

Cik kadri sanāk ar pirkstiņbačām? 100? 200? Vajag gudro lādētāju, utt.

Vo,vo, pie tam ar to gudro lādētāju viņas veselu mūžību lādējas 

Link to post
Share on other sites

Starpcitu, to Garā Jāņa pieminēto Olympus Style 1 varu piedāvāt nedaudz lietotu. Ir saglabāta visa komplektācija (kaste, papīri, lādētājs), garantija vēl līdz 2016.gada oktobrim, plus, ir papildus 6 mēnešu garantija (ja uz e-pastu nāk spams no olympus). Ap 4000 bildes uzņemtas. Cena 450 EUR.

 

Pārdošanas iemesls, ja kādam interesēs (un kādam noteikti interesēs  :) ), - vietā ir dabūts Fujifilm X-T10.

Link to post
Share on other sites

Esmu papētījis šādus tādus fotoaparātu parametrus un ir radušies pirmie jautājumi.

 

1. Diafragmas maksimālais atvērums (maximum aperture)

 

pietiekami gaišu (no f1,8)

 

 

Diafragmas atvērums f1,8 vai lielāks nav nemaz tik izplatīts kompaktkamerām un ar šādu atvērumu, ja pareizi saprotu, tiek iegūtas diezgan specifiskas bildes (ass objekts priekšplānā uz izplūduša fona), tātad, protams ir forši, ka tāda iespēja ir, bet vai noteikti vajag? Skatos, ka pārsvarā tas ir sākot no f2,8.

Cik labi/slikti ir ja aparātam ir fiksētas vērtības diafragmas maksimālais atvērums, piemēram, tas pats f2,8?

Un otrādi, cik lab/slikti ir ka f ir salīdzinoša lielā amplitūdā, piemēram, RX100 II tas ir no f1,8 līdz f4,9?

 

2. Gaismjūtība (ISO)

Pārsvarā šī parametra apakšējā robeža ir 100/125, bet augšējā stipri atšķirīga, t. i. 12800 - 25600. Ja pareizi saprotu, tad zema gaismjūtība domāta fotogrāfēšanai labi izgaismotos apstākļos, bet liela - tumšos.

Cik būtiski ir lai būtu ļoti liela gaismjūtība, t. i. lielāka par bieži sastopamo 12800?

 

3. Slēdža ātrums (shutter speed)

Šī parametra abas robežas, gan apakšējā, gan augšējā ir stipri atšķirīgas dažādiem aparātiem. Attiecīgi minimums no 30 s līdz 60 s, bet maksimums no 1/2000 s līdz 1/16000 s. Cik saprotu šis parametrs ir cieši saistīts ar gaismas apstākļiem (gaišs/tumšs), tātad arī ar ISO, un bildējamo objektu (?) (kustīgs/nekustīgs).

Kam var būt neieciešams tik mazs ātrums kā 30 vai pat 60 sekundes? Zvaigžņu bildēšanai pilnīgā tumsā pie ļoti liela ISO?

Tāpat, kam domātas ļoti lielais ātrums, piemēram, 1/16000 s? Ātri kustīgu objektu ķeršanai?

Kādas tad būtu tās universālās vērtības?

 

Long John, ieteiktie aparāti protams izskatās pievilcīgi pēc parametriem, cik nu es tos spēju izprast, bet cena pārsniedz manu budžetu. Izņemot RX100 un Stylus 1, kuri arī pēc parametriem šķiet švakāki. No Canon Powershot G modeļiem ar skatu meklētāju un iespēju pieslēgt ārējo zibspuldzi manā budžetā iekrīt tikai G16, bet tam uzreiz ir mazāks sensors par dārgākajiem brāļiem. Atmetot sensora aspektu, pārējās lietas, kuras šobrīd esmu izstudējis, izskatās līdzvērtīgas dārgākiem aparātiem.

http://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_g16/specifications

 

Kvass, paldies par piedāvājumu.

 

 

Un tomēr, varbūt prātīgāk ir ņemt aparātu kam paredzēti maināmie objektīvi un pagaidām nopirkt daudz maz universālu objektīvu!? Šādā gadījumā nākotnē, ja nu plašā definīcija "ikdienas lietošanai" sašaurināsies uz ko konkrētāku, būs jāpiepērk objektīvs/-i nevis aparāts + objektīvs/-i.

Kuriem maināmo objektīvu aparātiem ir pieejams daudz maz plašs klāsts ar objektīviem par saprātīgām cenām? No Versatile rakstītā saprotu, ka tie būtu Canon un Nikon, vai tā?

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Un tomēr, varbūt prātīgāk ir ņemt aparātu kam paredzēti maināmie objektīvi un pagaidām nopirkt daudz maz universālu objektīvu!?

Protams! Parasti pirmo kameru pērk komplektā ar t.s. KIT objektīvu, kas parasti ir kaut kāds 18-50mm, reizēm arī ar garākiem mm. Pamatvajadzības šis objektīvs nodrošina un ir pietiekami universāls.

 

 

Kuriem maināmo objektīvu aparātiem ir pieejams daudz maz plašs klāsts ar objektīviem par saprātīgām cenām?

Objektīvu klāsts ir pietiekams visām sistēmām, tā nav problēma. Cenas jāsalīdzina pašam, bet nu mans ieteiktais Pentax objektīvu cenas ziņā ir viens no pieejamākajiem. Kaut vai tāpēc, ka nav jāliek iekšā stabilizācija objektīvā, jo tā jau ir bodijā, atšķirībā no Canon un Nikon.

Vienīgais, ko nevar noliegt - Canon ir visplāšākais lietoto aksesuāru tirgus Latvijā, saistībā ar popularitāti

Edited by ivo
Link to post
Share on other sites
versatile

par fragmu un ISO - būtiski, kāda ir bildes kvalitāte pie augstiem iso un vaļējas fragmas.

Par slēdža laikiem - neskaties, visi viņi bildē un šķirbu nejutīsi. Ja nu vienīgi ar kādu plaši atvērtu f/1.4 stiklu saulainas vasaras dienas pusdie4nlaikā pludmalē.

Svarīgākie parametri - kvalitāte un ātrdarbība, pārējais daudzmaz līdzīgs visiem. Nu un pieejamais objektīvu/aksesuāru klāsts.

Man tie kompaktie ziepji ar lielajām matricām dikti patīk, bet lēni viņi ir :(


Vispār, laba kombinācija būtu canon kamera ar 18-135 STM objektīvu. labs, nedārgs un visādi citādi patīkams stikls.

Link to post
Share on other sites
canon kamera ar 18-135 STM objektīvu.

Rekur tieši tāda pati alternatīva no pentakša, ar to atšķirību, ka viss komplekts būs "weather resistant", kā arī lētāks par Canon

http://lv.profotex.com/catalog/157/958/ 

Edited by ivo
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...