Jump to content

Smena 8M


Kitai
 Share

Recommended Posts

Žaks Noriss

Ha, protams, daži ir padārgi, bet nesalīdzināmi lētāki par mūsdienu autofokusa analogiem.


Diemžēl ir jāatzīst, ka ne visi vecie stikli labi sadzīvo ar pārejām un digitālo aparātu. No dažiem nācās atvadīties, jo tie dod visādas aberācijas un citus nevēlamus efektus. Izteikti slikti kļūst, kad pārkāpj 100mm robežu un jau par savu 200mm neesmu pilnīgā sajūsmā. Kaut kā gaisma tur pa iekšpusi nepareizi ceļo un bilde zaudē kontrastu.

 

Nāks smukais laiks, izrevidēšu esošo kolekciju, plānoju no dažiem objektīviem atteikties. Atteikšos no FD 17mm, FD 85mm, FD 200mm. To vietā laikam jāpaņem ir garā gala autofokusa objektīvs, nav nemaz tik peļams Sony sanācis.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • raiviic

    9

  • ivo

    15

  • Žaks Noriss

    7

  • Long John

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Diemžēl ir jāatzīst, ka ne visi vecie stikli labi sadzīvo ar pārejām un digitālo aparātu.

Tāpēc jau netā ir pieejami veco stiklu apskati, bet pieļauju, ka arī eksemplārs no eksemplāra var spēcīgi atšķirties, īpaši, ja runājam par PSRS ražojumiem. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ar PRSR optiku nesienos, jo tiem labajiem modeļiem cena ir neatbilstoša un slinkums čakarēties ar dažādām bajonetēm (pārejām). Jau tagad ir 3 pārejas (FD to E-mount, M42 to E-mount un Leica M to E-mount). Leica objektīvus šad tad aizņemos no senčiem, tie ir traki un lieto Leica. Bet es no tās sistēmas nekādu kaifu nejūtu. M9 ir nenormāls klucis, bet filmu M6 neesmu tikpat kā rokā turējis. Kā relatīvi nabadzīgam man tā Leica ideja nepielec.

Link to comment
Share on other sites

Atcerējos vienu no savējiem AGAT. Simtiem bilžu sataisīts pašročīgi. Bildēja gan švaki, vai arī bērns būdams nemācēju.

Bija vēl kaut kādi aparāti, tagad neatceros.

Visas bildes pats taisīju. Bija arī varianti, kad filmiņas attīstīšana nesanāca, tad gan škrobe.

Siki būdami ar bračku bijām baigi aizrāvušies.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Atcerējos vienu no savējiem AGAT

Arī tāds bija kaut kad. IMHO viens no lielākajiem sūdiem, kas jebkad uzražots. Bildēja puskadra izmērā, no filmiņas sanāca 72 kadri. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

no filmiņas sanāca 72 kadri

 

Kropmatrica :D 

Link to comment
Share on other sites

raiviic

 Šķiet, Agat arī kaut kur dziļā kaktā ierakts mētājas, vismaz kādreiz bija. Dažas filmas pamēģināju un izdarīju secinājumus. Tas bija kaut kas līdzīgs vēlākajiem "vienreiz lietojamiem."  Otrs krievu pusformāta aparāts - Čaika 2post-602-0-28633700-1395939368_thumb.jpg gan bija OK, ja nelietoja Foto 250  - tad gan grauds spēcīgi līda ārā.  Cenšos lēnām digitalizēt arhīvus (būs kādi 3 kinoruļļi ar negatīviem un dipiem, arī 6 x 6) un ir datorā daži aizvēsturiski, ar Čaika 2 uz ЦО -2, (vai ЦО -32Д) bildētie kadri - nu krāsa sen kā prom, bet grauds jau palicis post-602-0-12081900-1395939448_thumb.jpg (ieskanēts, bet praktiski neapstrādāts pusformāta dips).

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Jā, bērnībā bija interesanti - bildēju ar to pašu Smena-8M, attīstīju pats filmiņu, tad bildes vannasistabā taisīju - bija projektors, taimeris, 2 bilžu žāvētāji. Tagad atskatoties, bildes, protams, "nu, tā", bet toreiz bija elementāri interesanti ņemties ar to visu... :)

Labots - Xirx
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paskatījos kāds izskatās Смена-8М, laikam tieši tas arī bija, bet vēl kaut kāds bija, nevaru atcerēties.

Kādas markas vēl krieviem bija, nezina kāds?

 

 

 

bildes vannasistabā taisīju
Jā, es arī vannasistabā, tikai taimeris gan nebija, pats skaitīju un uz čuju.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Cenšos lēnām digitalizēt arhīvus

Raiviic - ar ko skenē, ja nav noslēpums? Man arī šī problēma priekšā, lēnām domāju par pārbildēšanas uzparikti.

Nesen ebajā iegādāju šo. Pārējais plānots DIY


 

 

Paskatījos kāds izskatās Смена-8М, laikam tieši tas arī bija, bet vēl kaut kāds bija, nevaru atcerēties. Kādas markas vēl krieviem bija, nezina kāds?

80-to gadu vidū tā Smena bija viens no populārākajiem zaļknābju aparātiem, 16 rubļus maksāja. 


 

 

Jā, es arī vannasistabā, tikai taimeris gan nebija, pats skaitīju un uz čuju.

Man tajā laikā nebija vannasiztabas, darbojos tumšā koridorā. taimera arī nebija, skaitīju - 1, 2, 3, ... 


Krievi bija uztaisījuši unikālu verķi, kuram, liekas, nebija analogu - fotobise.

Link to comment
Share on other sites

Visgrūtākais bija pilnīgā tumsā uztīt filmu tajā attīstīšanas bačokā. Citreiz pa vairākām reizēm nesanāca normāli uztīt tajā post-1024-0-29420800-1395949028_thumb.jpg , nezinu kā sauc. Pēc tam jau sarkanajā gaismā bija prieka darbs bildes taisīt.

Tas bija ļoti interesanti, skatīties, kas tad tur par bildēm būs sanācis. nav jau kā tagad, nobildēji un uzreiz ekrānā paskatījies kā sanāca.

Link to comment
Share on other sites

 

 

nezinu kā sauc.

Attīstīšanas tanks. Es parasti kādu pufaiku izmantoju un darbojos uz tausti. Ja piešāvās, nebija grūti. 

Link to comment
Share on other sites

pa manam sarunvalodā to sauca par tanku.

Tajos laikos brīvi varēja nopirkt gan attīstītāju, gan fiksāžu, bet kur tagad tādas lietas atrast?

Cik atceros tad baigais deficīts bija filmiņas un fotopapīrs - ja ieveda, tad bija garās rindas.

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Ir gan filmu Yashica un Cannon ( vairs nelietoju ) , Zenitus un tamlidzigus pat nerekomendeju ekpermentiem, kaut arī pats kādreiz ar tādiem darbojos. Paliku pie digitāla Pentax, visvieglāk pieligt zenīta objektīvus. Ko foto fimu neietīt, kad 8mm kino niekojos, bija jauzmanās, tagat vajadzētu pārdzīt digitālā.

Labots - Gints_lv
Link to comment
Share on other sites

Nu viss kopā jā, es par to lentas spirālveida ietīšanas turētāju biju domājis.

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

8mm kino niekojos

Par šito var mazliet plašãk? Cik vispār mūsdienās tas ir aktuāli, paši agregāti kautvai. Kaut kāds Chinon, piemēram.

Labots - Larijssene
Link to comment
Share on other sites

raiviic

Raiviic - ar ko skenē, ja nav noslēpums?

Nu pagaidām ar šito:

http://www.epson.com/cgi-bin/Store/jsp/Product.do?sku=B11B189011

 Kad pirku (pirms kādiem 4 gadiem), bija kaut kur ap Ls 180, tagad jau novecojis modelis, bet par kvalitāti nesūdzos. "Sagremo" gan 35 mm, gan plato līdz pat 6 X 9 (man gan 90% platie ir 6 x 6). Tas Digital Ice ir baigi labais krāsu negatīviem un dipiem - skrāpējumus un putekļus smuki aizvāc, neko īpaši nesačakarējot. Mani pilnīgi apmierina. Protams, ja vajadzētu 50 x 60 izmēru, vai tipogrāfijai - būtu konkrētie kadri jāskanē ar pro tehniku, bet pagaidām nav vajadzība.

Pielieku dažus paraudziņus - pirmie divi - 6 x 6 Foto 65 negatīvi, abi otrie - 35 mm ЦОД-32 dipi, pēdējie - 35 mm Kodak Gold 100 negatīvi. Nedaudz pakoriģētas krāsas un novākti lielāki defekti.

post-602-0-84825400-1395955190_thumb.jpgpost-602-0-55132800-1395955257_thumb.jpgpost-602-0-83236600-1395955303_thumb.jpgpost-602-0-43675800-1395955643_thumb.jpgpost-602-0-69066300-1395955368_thumb.jpgpost-602-0-78759700-1395955420_thumb.jpgpost-602-0-94917600-1395955470_thumb.jpgpost-602-0-17557900-1395955587_thumb.jpg

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Long John
....ar 8mm kino niekojos...

 

 

Par šito var mazliet plašãk? Cik vispār mūsdienās tas ir aktuāli, paši agregāti kautvai. Kaut kāds Chinon, piemēram.

 

Manuprāt, mūsdienās tam nav nekādas jēgas- pat mobilā telefona video tam 8 mm  mikrokadriņam iekabina.

Nesen paskatījos filmiņu no sava arhīva- ārprāc. :sorry:

Ir vērts krāmēties tikai dēļ personīgās nostaļģijas. Nopirku Ebajā 8 mm projektoru ar domu nociparot piemiņai filmiņas no 60-to gadu beigām - toreiz diezgan aktīvi filmēju, bet pagaidām nav sanācis laika. Pirmām kārtām, jāsagādā spec līme un  jāpārmontē - visi līmējumi izkaltushi. Tikai tad ir jēga mēģināt ciparot (ir doma projicēt ķinīti uz ekrāna un ar mini-DV videokameras palīdzību caur Fire-Wire pumpēt datorā). 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Man ir montāžas galds, vienalga ķēpa baismīga.Tagat jebkuršs telefons filmē labāk.Tagat cīņa par objektīva atvērumu!

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Un Super 8? Cik saprotu gandrīz tas pats, tikai mazāki caurumi filmai sānā. Un vispār tie aperārāti ir ko vērti?

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Superam ir skaņa  varēja uzligt sānā?

Labots - Gints_lv
Link to comment
Share on other sites

Ar Smena8 es kādā ceturtajā klasē sāku darboties. Uzreiz muterītei izdīcu eksponometru Ļeņingrad un tad zipspuldzi Fil uz četrām apaļajām bačām. Man kautkā tie amatietu varianti  riebās. Nu kā bez eksponometra vispār varēja strādāt, es saprast nespēju. Kautkā negāja arī ar veikalā pirkto ķīmiju, tapēc sāku attīstītājus pats maisīt. Bija problēmas sastāvdaļas nopirkt, bet brālēns palīdzēja sagādāt. Uzteiz štelles aizgāja un nebija vairs neviena gadījuma, kad filma būtu sūdīgi attīstījusies vai brāķis. Nē, vienreiz skolā, kādā sestajā vai septītajā klasē, ieliku attīstīties filmu, aizgāju pačurāt un skolotāja noķera, ka neesmu kora mēģinājumā. Protams, filma nostāvēja visu stundu attīstītājā un bija pipec. Neatceros, ko es tai kora mēģinājumā dariju, bet "apmierināts nebiju'' un muterītei nācās ar dziedāšanas skolotāju satikties lai manu uzvedību pārrunāt. Dziedātājs no manis nesanāca, bet par piektajā klasē bildētajām bildēm man pat šodien nav jākaunās. Nezinu, laikam čujs bija pareizi kadru ielikt.  Sanāca arī mākslas bildes taisīt un izstādēs piedalīties. Nu jā, bet tad es ar Smena8 vairs nebildēju, tad bija Zenīti un Kijevi un palielinātājs Krokus, kurš bija pats krutākais tai laikā. Vajadzēja gaismas mācīties likt un retušēt bildes ar Kalmar tušu un otiņu. Mūsdienās forožopa lietotājiem to nav dots saprast. Beidzās viss ar videokameru un filmēšanu. Visam tam gan ir negatīvas sekas, es neko nefotogrāfēju un nefilmēju prieka pēc, tikai pa naudu. Kādreiz pamēģināju ceļojumā paņemt fočuku līdzi. Nu nevaru es kā parasts tūrists fičēt pa labi un pa kreisi. Man vajag atrast vietu, no kuras bilde laba, bet visa grupa pa to laiku gabalā. Vajag fotogrāfēt agri no rīta vai vēlu vakarā un tas atkal citiem rada problēmas. Man vajag statīvu, bet ar to nelaiž nekur ārzemēs iekšā un pat uz ielas prasa poļicaji, vai ir atļauja. Tagad nekur vairs fočuku līdzi neņemu. Šogad fočēju bildes vienas pašvaldības vēlēšanu kampaņā. Man pateica, ka vajag krutas bildes, tad nu es pa nopietnam pieķēros un pirmo bildi ar visām gaismām kādas divas stundas taisīju. Pasūtītājs saķēra galvu, tik daudz laika neesot. Izrādijās, ka krutas bildes, viņa saprašanā, ir tad, ja pēc ģīmja cilvēku var atpazīt un kadra kompozīcija apmēam ir. Nu ķipa plakana bilde fas pasei ar bliceni uzņemta. Nekādas gaismas nevajagot, bet kas ir asuma dziļums un izplūdis fons viņš tā i nesaprata. Degradŗjas visa tā foto padarīšana mūsdienās, degradējās.

Link to comment
Share on other sites

raiviic

 Skaņas celiņu mājas apstākļos uzlikt varēja 16 mm filmai, super 8  un 8 jau tā mala kur mēģināt uznest feromagnētisko slāni tik mikroskopiska, ka nez vai, bet varbūt kāds ir mēģinājis. Daudz populārāk amatieriem bija sinhronizēt ar magnetofonu, vai vispār palaist bez sinhronizācijas - bet jau 10 min filmai bija nobīdes.

 Tagad tiešām no filmu kamerām jēga ir tikai, ja nepārvarama nostaļģija. Savu Krasnogorsk 3 jau sen kā "aizlaidu" - bet jaukas atmiņas - kad kalnos atspere nosprūda, uz telts plēves ar universālo kabatas nazi nācās izjaukt mehānismu un salikt atpakaļ, lūdzot Dievu, lai kāda lielāka vēja brāzma neuzpūš. (Tas bija zināms process, bet - ne ekstremālos apstākļos). Izdevās un filma bija :devil:.

 Nu, par pārfilmēšanu no ekrāna - var jau, ir darīts, bet labāk tomēr būtu sameklēt kādu, kam ir pieejams attiecīgs skaneris, vai kas tāds:

 # Long John - par pārmontēšanu - vajag noteikti, man arī visi ar skoču līmētie pēc 10 gadiem bija vaļā, bet kad vajadzēja saciparot, kolēģis ieteica labu variantu - ir divu veidu Moment līmes - pilnīgi caurspīdīga un tāda duļķaina. Caurspīdīgā ir pat ļoti OK - salīp labi (protams, emulsija jāpatīra) un arī pēdas neatstāj.  Ķer PM.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

 

 

pirmie divi - 6 x 6 Foto 65 negatīvi
 

Jā, te nu ir skaidri redzama asuma atšķirība midformātam no parastā 36mm. Man arī visu laiku ir gribējies pamēģināt midformātu, viens te f-blogā tirgo Kiev-60 komplektā ar stiklu par mazām naudiņām, vot i nemiers dīda - vai tik nevajadzētu paķert un paspēlēties... Vienīgais ka dārga padarīšana mūsu laikos ir platā filma...

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Kaut gan ir arī Kiev 6S - pa kalniem to ķieģeli nestaipīju - bija  Ļubiķeļ 2, ko arī tagad var atrast par pieņemamu summu, vai labāk kādu Yashica.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Nu, manā saprašanā, Lubitel bija tāds pavisam lētais gals, Kiev tomēr nopietnāks verķis.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

ar ko skenē, ja nav noslēpums

 

Mājsaimniecībā ir Canon 9000F pirmais izdevums (tagad jau ir MKII), kas skenē gan 35, gan 120. 35nieces var griezt gabalos pa 6 (MKII laikam pa 12 laida uzreiz) un tad fiksāk iet process uz priekšu. Ar melnbalto viss ir čikiniekā, problēmas ar krāsu dipiem, tur krāsas iet šreijā. Lielākā filmu problēma, ka tās ir nedēļu jātur zem sloga, lai iztaisnotos, citādi daļa ir fokusā un daļa nav. To, protams, var labot ar mucu, slapjajiem skeneriem, bet cena ir nejauka.

 

Nepatīk man līdzi nākošais softs, bet citu pirkt neraujos. Vajadzētu jau kādreiz saņemties uz SilverFast vai VueScan iegādi, bet...

 

Kādreiz treknajos gados bija pieeja Canon V ED skenerim, tas bija lēns, bet uhh ku labs.

Link to comment
Share on other sites

Es te savulaik mēgināju krāsu dipus pārbildēt, īstenībā sanāca neslikti. Tādēļ taisīšu biku nopietnāku uzparikti, lai varētu digitalizēt arī negatīvus.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ar dipiem ir labā ziņa tāda, ka vēl pāris gadi un tie mēsli no 80. gadiem būs tik tālu pašiznīcinājušies, ka nebūs jēgas vairs digitalizēt.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
taisīšu biku nopietnāku uzparikti, lai varētu digitalizēt arī negatīvus

  Nebūs tik vienkārši. Ja ieskanēt melnbalto negatīvu un pēc tam jebkurā sakarīgā softā invertēt - būs OK, kaut gan kontrasts pieaug. Ar krāsu ir stipri sarežģītāk (ir darīts ne reizi vien, vakarā varbūt iemetīšu kādu piemēru, te darbā nav). Lieta tāda, ka krāsu negatīviem (izņemot vecos krievu DS-2, DS-4) ir maska, kuras esamību skanera softs piefiksē un attiecīgi koriģē bildi. Ieskanējot kā negatīvu un tad invertējot, pat Photoshops nepalīdzēs dabūt pareizas krāsas. Sejas krāsai parādās "ķieģeļkrāsas" pieskaņa, zilais un zaļais kanāli arī kropļojas - efekts stipri atgādina crossower procesa (attīstīt negatīvu kā dipu, vai otrādi) rezultātu. Protams, ja mērķis nav ideāla atbilstība, šie defekti var arī būt efekti, iegūstot interesantus rezultātus.

  #Žak, nebūs gluži tā. Ir man vairākas kastītes (senču) ar 60-to gadu beigu un 70-to gadu ORWO un ЦОД dipiem, kā arī 60-to gadu sākuma ДС-2 krāsu negatīvi - ja glabāti normālos apstākļos - protams, ir pabalējuši vai pamainījuši krāsu, bet ieskanējot un pakoriģējot, ir pilnīgi pieņemami. Protams, ir arī daži neglābjami, sevišķi, ja pēc apstrādes slikti skaloti.

  P.S.

Vispār interesanti šī tēma no Smena 8 izvērsusies. Būs jānomet slinkums, kaut ko uzskatei jāsagatavo un jāatver jauna tēma par  "vintage" tehniku, bildēm un procesiem, tikai nezinu kad pieķeršos.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

versatile

Ar kurvēm var piedzīt, to profilu var saglabāt. Protams, krāsas būs interpetācija.

Link to comment
Share on other sites

Vispār interesanta tēma - skeneris vs pārbildēšana. Esmu daudz racies pa netu un runājis ar cilvēkiem, kas darījuši vienu vai otru procesu, bet vienota viedokļa nav. Daži saka, ka pārbildēšana dod labāku rezultātu, citi atkal, ka skenēšana labāk. Pieļauju, ka labs (lasām - dārgs) skeneris dos labāku rezultātu, savukārt lēts skenerīts droši vien būs krietni sliktāku. Mēģināju te pagājušajā vasarā izbildēto filmiņu iedot digitalizēt Fuji kantorī pa lēto - rezultāts so so.


 

 

jāatver jauna tēma par  "vintage" tehniku, bildēm un procesiem

Atbalstu. Līdzīgi kā par maģiem. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

@@raiviic, jā, ja ir labi izskaloti. Bet krāsu ģelas jau paši gandrīz nekad netīstīja. Kantorī (tāpat kā tagad) skaloja filmu vienā spainī ar kādām 100 citām un ūdeni nemainīja nedēļu. 

Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Ar parasto A4 skaneri nekas nesanāk. Mēģināju savus Zenītlaiku negatīvus reanimēt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...