Jump to content

HIBRĪDA HDD jeb SSHD 1TB pirkšana


Cunami
 Share

Recommended Posts

Sveiki BOOTieši, bija vēlme iegādāties SSD disku lielajam kompim (PC). Veikalā man parādīja tādu brīnumu http://www.1a.lv/datoru_komponentes/cietie_diski_hdd/seagate_desktop_sshd_1tb_7200rpm_sata3_64mb_st1000dx001

 

Pārdevējs teica ka uzinstalējot svaigu W7 uz šāda tipa diska, bootošanās tobiš ieslēgšanās un izslēgšanās norit tik pat ātri kā uz SSD diskiem.

 

Pirms pirkšanas gribēju uzzināt cik reāla ir tā fīča, jo cik noprotu programmām nav atšķirības no kāda diska tās darbojās, ātrdarbību tas nepalielina.

 

Bet varbūt tomēr pirks tīru SSD disku un miers. 

 

Šis cietnis paredzēts būs kā darba zirgs, būs virsū OS, dažādi dati, progas un kāda spēlīte!

 

Gribētu dzirdēt jūsu viedokli par šādu dzelzi!

Labots - Cunami
Link to comment
Share on other sites

Tufjord

 

 

jo cik noprotu programmām nav atšķirības no kāda diska tās darbojās, ātrdarbību tas nepalielina.
Vis tiešākais sakars.Jo lielākas lasīšanas/rakstīšanas,jo fiksāks kompis.
Link to comment
Share on other sites

tumsasgars

Pats kādreiz šito pētiju un atteicos. Jo SSHD nav spēks. Das ist kinderspiele.

proof -> http://www.pcworld.com/article/138102/article.html

Tikai un vienīgi SSD var "pamatīgi" uzlabot visus veiktspējas rādītājus.

Principā pērkot SSHD tu maksā par to pašu HDD+fleshka tikai ar kādu 5-10% boostu.

Tavā gadijumā 8GB.
/HDD blend HDD capacity with SSD speeds by placing traditional rotating platters and a small amount of high-speed flash memory on a single drive./

 

Protams,ja nav $$ SSD diskam,tad atliek tik tāds variants,bet SSD nevar aizvietot ar SSHD.

Labots - tumsasgars
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Apskatījos video, ko saka pats ražotājs -  VIDEO: 

 

Jamie saka ka darbosies ātri, tikai drusku lēnāk kā SSD. 

 

Radās jautājums, vai tam diskam ir nepieciešami speciāli konfigi vai vēl kāda iejukšanās sistēmā, lai kompis boototos 10 sekundēs!? Vai pietiks ar vienkāršu instal un viss?

 

P.S. cena arī, proams, ir svarīga!

Labots - Cunami
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tik tam cenniks arii ir ieveerojams.

 

tieši tā  - 3x dārgāk, ka Seagate.. huļi bļoda 3x.. 68 vs 193 EUR!!!

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nevaru īsti iedomāties kādu nopietnu argumentu lai neņemtu 1 SSD + x HDD atsevišķi

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tumsasgars
tieši tā  - 3x dārgāk, ka Seagate..

88% lētāks kā seagate. Tu gribi ņemt "joku" ar 8GB SSD diska atmiņas (NAND FLASH).  

Borjas norādītajā diskā vismaz ir SSD. 120GB NAND+1TB HDD :)

Labots - tumsasgars
Link to comment
Share on other sites

Tie review ir seni! Pa šiem gadiem tehnoloģijas ir gājušas uz priekšu, kāpēc lai nebūtu derīga manz izvēle? 

 

Gala beigās viss atsitās pret $$$!

 

Kādam no Jums ir kompī šāda iekārta?

Link to comment
Share on other sites

SSHD disks ir ātrāks par 7200 rpm HDD, bet lēnāks par SSD. Uz 10 sec win7 boot taimu vari necerēt, drīzāk 25 - 30 sec. Izslēgšanās laiks apmēram 4 - 5 sec. Biosā ir jāmaina settingi, lai ļautu diskam pašam izlemt kuri faili tiek bieži lietoti un tādēļ rakstāmi nandā. Uzreiz gan tagad neatceros, kā to settingu sauca, bet tavā MB manuālī jābūt rakstītam. Programmas arī palaižās neeeeedaudz ātrāk. Principā varētu gan vēlēties 8gb vietā kādus 40gb, tad jau būtu daudz labāk.

 

Man tieši ir tāds Seagate SSHD brīnums, kā domā pirkt. Nopirku es šamējo jau pirms laika, atšķirību sākumā izjūt, vēlāk pierod. Ja būtu pieticis naudas, būtu pircis SSD. Objektīvi salīdzināt SSHD lietotāja iespaidus par pc ātrdarbību pret pēc būtības tādiem pašiem bet pēc vērtības atšķirīgiem SSD lietotāja iespaidiem nevaru, jo paveicies tik daudz man nav, lai būtu manā īpašumā pc ar SSD.

 

PS: ātruma atšķirība protams ir izjūtama TIKAI 8gb sistēmas/usera visbiežāk lietoto failu.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

pietiekams SSD maksā 60 euro.... vēlies uzspēlēt kazino dēļ šīs summas?

Link to comment
Share on other sites

Īsumā: ja nopirksi, strādās, un ātrāk būs (mazliet). Vai par to pašu naudu vari nopirkt lielāku/ātrāku datu turētāju - grūti spriest.

Link to comment
Share on other sites

intervall
Uz 10 sec win7 boot taimu vari necerēt, drīzāk 25 - 30 sec

šāds laiks man ir ar parastu HDD :D

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

nu es neteiktu ka ar SSD būtu x reizes ātrāka tā ielāde, ir ātrāk un patīkamāk bet nu ne jau nu x reizes

Link to comment
Share on other sites

pietiekams SSD maksā 60 euro.... vēlies uzspēlēt kazino dēļ šīs summas?

Nu konkrēti man ar 60 gb atmiņu nepietiek. Vienīgais disks datorā, kā nekā.

 

 

šāds laiks man ir ar parastu HDD :D

Ļoti iespējams, bet vienalga SSHD "jābūt" vismaz par ~ 5 sec ātrākam. Grūti spriest par precīziem laikiem, tas viss ir relatīvi. Piemēram es nestāvu ar hronometru pie pc klāt, lai mērītu ieslēgšanās laiku, un šaubos, vai Tu tā dari.

Labots - Morzek
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

es cenu teicu par 128GB...

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

man uz tada aizņemti vien ~40Gb


nu jā es pats paņēmu lietotu tepat forumā 128Gb pa 45 eur, ir OK pat uz sata II, programmas in internets taisni acī lec, tas ir vairāk jūtams nekā ātrāka ielāde

Link to comment
Share on other sites

 

 

es cenu teicu par 128GB...

128 gb jauprojām ir 7.8 reizes mazāk par 1000gb

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Protams, bet reala jega no tā ātruma jau ir tikkai programmu ielādē, tāpēc visādi torrenti, filmas, foto un videokolekcijas var glabaties pat uz visai lēna HDD un tāpat būs ātri jo kaut vai to pasu HDD nenodarbina programmas un palaišanas un attiecīgi no "dīkstāvē" stāvoša HDD arī vis tiek ielādēts jūtami atrāk nekā no HDD kurā ir arī sistēma vēl instalēta


Es jau piemineju ka win 7 64b + libre offiss + Pinnacle studio+ apstrādē esoši videofaili aizņem vien 40GB uz 128Gb SSD diska, tā kaa rūmes pietiek atliektiem galiem, a visu parējo kaut 50TB var mierīgi glabāt uz čupas HDD, tur tāpat praktiskas jēgas no SSD īsti nav,  ja nu vienīgi elektrības pateriņš mazāks

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

attiecīgi no "dīkstāvē" stāvoša HDD arī vis tiek ielādēts jūtami atrāk nekā no HDD kurā ir arī sistēma vēl instalēta

Nav vienmēr taisnība. Ja pietiekoši ilgi neaztiek nevienu failu uz sekundārā hdd, viņš būtībā izslēdzās, lai taupītu strāvu, man liekas par to atbild Win performances settingi. Ja hdd disks ir izslēdzies, ir jāgaida, kamēr ieslēgsies un tikai tad var piekļūt failiem, un tas būs ilgāk, kā paņemt failu no sistēmas HDD.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu jā tā var gan būt, taču nedomāju ka ir problēma kaut vai 1 sekundi sākot operāciju pagaidīt kamēr tas HDD iekustas ja vien tālak viņš dod ārā cik nu vien spēj, nu teiksim tā man ir pagrūti iedomāties situāciju kad tas traucētu. Nu parsonīgi man viss ko vien var iznest prom no SSD ir iznests uz HDD, nu tur temp, dropbox, torrent, visi doc xls, email, foto video arhivs viss iznests uz HDD un tā kā dropbox un torrenti griežas faktiski nonstopā tad tādas HDD apstāšanās nemaz nav


Te vēl ir apsverums par datu drošību - neglabāju uz SSD neko ko būtu neiespējami žigli atjaunot vai kam nebūtu rezerves kopijas - tipo esmu iebaidīts ar to SSD pēkšņo miršanu. Nu kaut vai šī iemesla dēļ vien šķībi skatītos uz tiem kombodiskiem, fig viņu zina vai HDD daļu ir viegli un lēti izglābt gadījumā ja kas, un vai tādu disku vēlak palietotu vispār ir kādam iespējams pārdot.


Nu es te nedaudz plātos protams, bet tas tak tāpēc ka pats SSD lietoju vien kādu mēnesi vai 2 un man pasam tas ir jaunums un interese vēl nav pazudusi par šo jautājumu. Karoče turpmak man visos kompjos būs SSD 128+Gb un tas pat vairs nav apspriežams

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Viktorslat

Lasot šo visu, man radās jautājums - vai šī vēlme pēc ātrdarbības nav mazliet pārspīlēta? Ar visu cieņu, bez lekšanās - vai tas ir tik svarīgi, ka paiet 1 sekunde, vai pat 3 sekumdes, kamēr HDD pamostas un atver failu? Man PC ir ieslēgts kopš pirmās ieslēgšanas. Ja 15 min procim slodze ir zem 15%, tas aizmieg. Tas nozīmē, ka sistēmas "ieslēgšanās" notiek ...cik? pāris sekundēs laikam. Kā nospiežu pogu, tā ir! Man video un bildes glabājas uz veca HDD, kurš laikam pat ir 5400, un ja es gribu atvērt filmu - nu es taisos pavadīt 2h skatoties, ko man dot tās pāris sekundes ātrākas atvēršanās? Tur vēl tas 20th Century Fox kamēr, la la la la lāaaaa, pam pa ram pam...Kas tur vēl... spēles, nu nez, taisos es paspēlēt kādu stundiņu, ķipa spēle 5 sekundes ātāk būs palaidusies? Es tiešām nelecos, nemeklēju kreņķi, bet kur tā sāls? Kurā brīdī tas ķļūst mega svarīgi? Tas ātrais disks? Es lietoju legālu fotošopu (gan Elements, bet lagālu), kādriez kādu brīvdienu video salīmēju kopā - nu ja jājājās ar to bildes pulēšanu, vai video graizīšanu, man ir sajūta, ka manas prasmes lietot programmu bremzē 10x vairāk kā HDD ātrums, un esmu pārliecināts, ka prasmīgas rokas uz klavieres un peles apdzītu mani uz 3x lēnaka HDD...

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

SSD + liels HDD tev arī izmaksās lētāk. Seagate tev nedos ne pusi no ātruma ko dod SSD, bet WD SSD+HDD gan dotu ko līdzīgu, bet maksā dārgāk.

 

Ja tev nav ļoti mazs datora korpuss un tu mierīgi vari ielikt SSD un HDD tad tā arī dari - pašam šāda konfigurācija gan galda datorā, gan laptopā.

 

 

 

Es lietoju legālu fotošopu (gan Elements, bet lagālu), kādriez kādu brīvdienu video salīmēju kopā - nu ja jājājās ar to bildes pulēšanu, vai video graizīšanu, man ir sajūta, ka manas prasmes lietot programmu bremzē 10x vairāk kā HDD ātrums, un esmu pārliecināts, ka prasmīgas rokas uz klavieres un peles apdzītu mani uz 3x lēnaka HDD...

 

Saki vai esi piemēram Lightroom 4 vsi 5 ap 500 bildes mēģinājis apstrādāt, kamēr cataloga fails ir uz lēna HDD??

 

Esi lietojis SSD kādu laiku kā ikdienas datora disku - priekš Word, internetam un tādām ikdienas lietām??

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

Viktorslat

 

 

Saki vai esi piemēram Lightroom 4 vsi 5 ap 500 bildes mēģinājis apstrādāt, kamēr cataloga fails ir uz lēna HDD??   Esi lietojis SSD kādu laiku kā ikdienas datora disku - priekš Word, internetam un tādām ikdienas lietām??

Neesmu gan lietojis Lightroom, nedomāju, ka manas prasmes no RAW dabūt jepegus ir labākas par Canon inženieru algoritmiem kas iebūvēti Markā, tāpēc RAW formātu nelietoju (esmu mēģinājis, bet ieguvumus nejutu), es neesmu PRO fotogrāfs, kurš ar bildēm var pelnīt, līdz ar to - nav intereses. Saprotu, ka te tas ātrums varētu noderēt, piemērs skaidrs.
Word, nevaru iedomēties, kā Word varētu bremzēt. Man ir 200lpp paša rakstīts darbs, virinu, papildinu, laboju - vai nu esmu lēns un man liekas, bet viss izskatās ka strādā zibenīgi.
Excelis arī. Internets - arī nav bijusi iespēja salīdzināt. Bet es sāku saprast domu - man dators nav naudas pelnīšanai, tas nav mans darba instruments. Ja es ar šo datoru pelnītu, laikam arī gribētu visu to ātrāko..

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

Word, nevaru iedomēties, kā Word varētu bremzēt. Man ir 200lpp paša rakstīts darbs, virinu, papildinu, laboju - vai nu esmu lēns un man liekas, bet viss izskatās ka strādā zibenīgi. Excelis arī. Internets - arī nav bijusi iespēja salīdzināt. Bet es sāku saprast domu - man dators nav naudas pelnīšanai, tas nav mans darba instruments. Ja es ar šo datoru pelnītu, laikam arī gribētu visu to ātrāko..

 

Redzi, SSD ir ērtība. Ja tu to vari atļauties un vēlies, tu to lieto. Es to lietoju, jo redzu tam jēgu un jūtu reālu ieguvumu.

 

 

 

Varbūt lai sakatās uz šādu ja grib ļoti palienāt lasīšanas un rakstīšanas ātrumu? http://www.aliexpres...1602945893.html

 

Ir arī lētākas alternatīvas uz PCI Express SSD.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Ir apskatīti laptopi ar mazu ssd priekš cache un hdd. Labums no tā ssd ir minimāls, nē nu dažas operacijas notiek ātrāk, bet līdz tīrai ssd ātrdarbībai kā līdz mēnesim.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Ja vajag ātru būtu, tad w8.1 palīdzēs, nesen te vienam 3gadīgam acerim uzkrāmēju un ar visu 5400 hdd startējas apm 20 sekundes.

Link to comment
Share on other sites

 

 

nedomāju, ka manas prasmes no RAW dabūt jepegus ir labākas par Canon inženieru algoritmiem kas iebūvēti Markā

Maldīgs priekšstats - visiem gadījumiem neder standarta algoritms. Es lietoju tikai RAW un visas bildes apstrādāju iekš Lightroom. Gribi piemēru - lūdzu. Tu esi bildējis telpās spuldžu gaismā un uzlicis baltā balansu uz Tungsteen light. Nākamo reizi ķer aparātu, bildē brīvā dabā, bet minēto iestatījumu esi aizmirsis nomainīt. (man pašam tā ir gadījies). Rezultāts - visas bildes izmetamas bez variantiem. Ja ir RAW - 0 problēmas.

Vēl protams pastāv variants lietot RAW+JPG. 

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

Neesmu gan lietojis Lightroom, nedomāju, ka manas prasmes no RAW dabūt jepegus ir labākas par Canon inženieru algoritmiem kas iebūvēti Markā

 

 

Maldīgs priekšstats - visiem gadījumiem neder standarta algoritms. Es lietoju tikai RAW un visas bildes apstrādāju iekš Lightroom. Gribi piemēru - lūdzu. Tu esi bildējis telpās spuldžu gaismā un uzlicis baltā balansu uz Tungsteen light. Nākamo reizi ķer aparātu, bildē brīvā dabā, bet minēto iestatījumu esi aizmirsis nomainīt. (man pašam tā ir gadījies). Rezultāts - visas bildes izmetamas bez variantiem. Ja ir RAW - 0 problēmas. Vēl protams pastāv variants lietot RAW+JPG.

 

Nesen skatījos Jared Polin RAW vs JPEG un tur bija runa par to "es visu dabūju gatavu jau kamerā" variantu. Diezgan interesanti un noderīgi + pievienojso viedoklim par RAW - man netraucē pat RAW izmērs (manā gadījumā 30-45 Mb).

 

Tēmas aturoam - paliec pie labas firmas SSD un HDD.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Kompī vietas paliek arvien mazāk jo jau ir 2 3.5" cietņi. Bet cik manīju, tad tikai vienam jūzerim ir tikai šāda veida hibrīds. Pārējiem ir SSD. Šādu hibrīdu gribu dēļ drošuma jo SSD nevienam nav gadus pat 10! Fizisks disks ir fizisks disks, pie SSD miršanas, tur viss ir ar galiem, kamēr HDD vēl var glābt!

 

Man kompī OS ir W7 un pie tā palikšu, no W8 mūku kā no mēra, jo Microsoftam tikai katra otrā ir normāla OS un šī nav tā!

 

Price/Performance SSD vēl tik labi nerullē kā parastie HDD! Ja hibrīds pilda tos uzdevumus un uzvedās kā reklāmā, tad huļi viņu neņemt?

 

100 EUR pan normālu 128GB SSD vai var vidēju 240gb disku negribās maksāt! Ja 1TB var tabūt par 70!

Labots - Cunami
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Tač ņem, ja esi izlēmis, priekš kam vispār diskusija?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kompī vietas paliek arvien mazāk jo jau ir 2 3.5" cietņi. Bet cik manīju, tad tikai vienam jūzerim ir tikai šāda veida hibrīds. Pārējiem ir SSD. Šādu hibrīdu gribu dēļ drošuma jo SSD nevienam nav gadus pat 10! Fizisks disks ir fizisks disks, pie SSD miršanas, tur viss ir ar galiem, kamēr HDD vēl var glābt!

Nu tu vecīt lērumu muļķību esi sarakstījis.

1. kārt ja kompī vietas maz, tad izmet nafig esošos n-tos HDD un vietā iebāz 1 gab. SSD + 1gab. HDD;

2. Priekš kam Tev vajadzīgs drošums diskam uz kura glabājas tikai sistēma, jo visi dati normāli tiek glabāti uz HDD. Nojuks, nu i her s ņim, pārinstalēsi un viss.


 

 

100 EUR pan normālu 128GB SSD vai var vidēju 240gb disku negribās maksāt! Ja 1TB var tabūt par 70!

Šis teikums vispār pērle! Nevar salīdzināt 2 pilnīgi dažādas tehnoloģijas ar dažādu pielietojumu. 


 

 

Man kompī OS ir W7 un pie tā palikšu, no W8 mūku kā no mēra, jo Microsoftam tikai katra otrā ir normāla OS un šī nav tā!

Arī vienkārši ofigennijs pamatojums :D 

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

Fizisks disks ir fizisks disks, pie SSD miršanas, tur viss ir ar galiem, kamēr HDD vēl var glābt! Man kompī OS ir W7 un pie tā palikšu, no W8 mūku kā no mēra, jo Microsoftam tikai katra otrā ir normāla OS un šī nav tā! Price/Performance SSD vēl tik labi nerullē kā parastie HDD! Ja hibrīds pilda tos uzdevumus un uzvedās kā reklāmā, tad huļi viņu neņemt?

 

Tikpat labi fiziskais atdos galus ka pat nemanīsi. Un ja uz SSD glabā OS un programmas, tad kur problēma - dati ta drošībā.

 

Es šito teoriju metu miskastē, par Microsoft tikai katra otrā ir laba. Man Windows 8.1 ir daudz labāks par 7to, iet ātrāk, manuprāt vieglāka OS un iet labi pat uz veciem dzelžiem,

 

Principā tu SSD vari iebāzt gandrīz jebkurā spraugā pc, jo ne tur būs vibrācija, ne liels karstums, taka vietas jautājums gan jau nav tik sāpīgs.

 

Hibrīds nebūs SSD+HDD un tas WD arī tāds nav, jo tas apvieno 120Gb un 1Tb vai 2Tb disku vienā korpusā, tad nav tev hibrīds. Reklāmām jau tici vismazāk.

Link to comment
Share on other sites

  • Intereses:iPod, Paintball, BF2!

Vispār šis jau daudz ko par Tevi pasaka... :D

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Nu nez, nevieš tie hibrīdi uzticību. Ja tiešām gribas SSD ātrumu, tad tikai SSD+HDD. Pie tam - SSD izmantot tikai un vienīgi sistēmai (OS+softi). Lietotāja profilu, swap, temp, visādus katalogus u.c. drazu, kas prasa intensīvi rakstīšanu - tikai uz HDD.

  Paratam lietotājam vienalga, bet ja darbojies ar foto/video apstrādi  - 3 diski ir iztikas minimums:

1. SSD - tikai sistēma

2. HDD (ap 1TB) - melnajam materiālam

3. HDD (pietiks ar 500GB) - gatavai produkcijai.

  Vispār vēlams būtu ceturtais - ātrs mazs HDD tikai visādiem palīgfailiem (swap, temp, katalogiem u.t.t.), kurus atstāt uz sistēmas diska nu nav prāta darbs.

Un jā - swap (pagefile) atslēgšana, neatkarīgi no RAM daudzuma, darbā ar foto/video apstrādi nav pieļaujama, lai ko arī daži "speciālisti" apgalvotu.

Link to comment
Share on other sites

Pagefaile man uz ssd, bet visādi temp`i gan man uz RAM diska. Man atliektiem galiem pietiek ar 1GB RAMdisku. Es nezinu, iespējams foto un videoapstrādei ar tādu apjomu ir krietni par maz.

Link to comment
Share on other sites

Es nesaprotu, par ko te turpinat cepties. Viss jau ir pateikts, manuprāt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...