Jump to content

XP supporta beigas


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Tagad, ja kādam P4, vai ekvivalentam nākas ko likt, lieku W7 basic, vai kāviņutur.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    10

  • Pirkss

    10

  • vvv

    16

  • viesturs0711

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Cik man ir bijis sakars ar softa legalitātes parbaudēm, tad vienmēr skatījās tikai uz pirkuma dokumentiem - ir pavadzīme, viss oki, nav = sūdi. Un neskatījās ne uz uzlīmēm, ne seriāliem nr.

Ienāca firmā pārbaudītāji, uzreiz visiem lika piecelties nost no datoriem. Pārbauda pirmo datoru - tīrs, otro datoru - tīrs, trešo datoru - tīrs, pārbaudītāji tādi īgni paliek, ceturto datoru pārbauda jau tā dziļāk, kā tad, darakās. Un pēc tam darakās arī pirmajos datoros. Galā firmai lieli štrāfi. No malas algotais datorspecs, tas kas to saimniecību vāķīja, instalēja visu, pēc tam bija izmisumā, neaprakstāmi apvainojies uz tiem pārbaudītājiem. Tos papīrus no grāmatvedes pat neuzprasīja tajā pat dienā, lika atsūtīt visu dokumentāciju pēc tam kaut kad. Pats smieklīgākais, ka ar pirkuma dokumentiem viss bija kārtībā. Pirkts bija viss. Tas datorspečuks bija kaut kā, tipa biedrs McB, 10 - 15 minūtes tas, 10 - 15 minūtes šitas, darbojies, neiedziļinājos toreiz visā, bet sapratu, ka daudz ko šis bija, pagāns tāds, lai arī bija firmā nopirkti visi softi visām darba vietām, no savas fleškas salicis, iedomājies, kaut kādu krakoto Office, piemēram, jo viņam, tā likās ātrāk, jo papīri taču kārtībā. Ā, jā, bija kaut kādas dziesmiņas vienam kolēģītim datorā arī, par to bija papildus brāziens. Mana pieredze, ja nāk uz kantori tie pārbaudītāji, atrod kaut ko jebkurā gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

McB

Es arī lietoju, jo nevar izstrādāt 64bit serveriem softu uz 32bit mašīnas priekš MS tūļiem. Ja to var, tad pastāsti kā. Man līdz šim tas nav zināms. Ofisu 2010 arī vajag, lai tas normāli saprastu webdav dokumentus sharepoint vietnē. Tāpat OpenXML MailMerge taisīt nevar ne ar ko citu. Vecie ofisi to neprot. Arī normālu html5 izstrādāt nevar uz vecu OS, ja pat neesi notestējis uz jaunāko IE. Tā var bezgalīgi turpināt. 

 

P.S. Tagad biju spiests pāiet uz VS2012, jo VS2010 nesaprot ar jaunākas versijas veidotos projektus TFS. Kāpēc? Paprasiet Microsoft. 

Link to comment
Share on other sites

bet kādas reālas priekšrocības ir Office 2013 pret 17 gadu senu Office 97? (citāds interfeiss nav priekšrocība, ne trūkums)

Man kā parastam, ierindas Office lietotājam, jāatzīstas, dokumenti galā iznāk vienādi. Kā pirms desmit gadiem, tā tagad. Domāju, tādi kā es ir nomācošais vairākums. Tādiem kā biedrs Mežavecis, ir svarīgi jaunāks, jo ar vecākiem Office kaut kas ķeras. Tādi kā biedrs Mežavecis ir nomācošā mazākumā.

Toties es kā parasts, ierindas Office lietotājs, ļoti priecājos, ka programma ir attīstījusies, interfeiss kļuvis ērtāks, tāpēc labprātāk strādāju ar Office 2013 nevis Office 97. 

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Ienāca firmā pārbaudītāji

 

 

Kāds bija noklauvējis? Mūsu kantori varētu paņemt kaut vai dēļ tā, ka ...  man patīk, ja redzu kaut vai *.exe failus

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
(labots)

Par vvv stāstu, pats to pieredzēji vai kāds stāstīja?

Gan jau tie labdari kotleti gribēja, tāpēc kasījās pie visa kā var un nevar...

Pēc lv likumdošanas ir pavadzīme = lieta legāla. Pat ja ms licenzē rakstīts savādāk.

Piemēram ir vecs pc ar bezjēgā nodilušu xp uzlīmi - seriālo nr nevar salasīt. Sanāk ka logi nelegāli???

Nē nu vēl var būt variants ka bija pirkti win home, bet salikti pro.

Vai arī akadēmiskās versijas sapirktas, arī tādi varianti ir redzēti...

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Pārbauda pirmo datoru - tīrs, otro datoru - tīrs, trešo datoru - tīrs, pārbaudītāji tādi īgni paliek, ceturto datoru pārbauda jau tā dziļāk, kā tad, darakās.

 

Te jau nenotiek pārbaude, lai atrastu ļaunprātīgus zagļus, bet gan lai vienkārši pildītu kaut kādu plānu un pelnītu prēmijas darbā, jo lūk es atradu! Ar sūdainu koku tādus mest laukā! Uzņēmējdarbība tā kā būtu jāsekmē, nevis jāgrauj!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kāds bija noklauvējis? Mūsu kantori varētu paņemt kaut vai dēļ tā, ka ...  man patīk ja redzu kaut vai *.exe failus

Gan jau, ka noklauvējis. Tas laikam tas viņu standarts, ieklausīties klauvētājos.

Bija runa par šīm tēmām ar vienas lielas firmas datoriķi. Šis kā reiz bija kaut kādos kursos, kur mācītas legālas-nelagālas lietas. Iedomājies, milzīgs trīsstāvīgs administratīvais korpuss, desmitiem, daudziem desmitiem datoru. Tak šis pēc tiem kursiem visas iestādes ģevkas līdz asarām noveda tīrot šīm datorus. Pat līdz tam, ja kāda ģevka kā ekrāntapeti bērna bildi no 1. septembra uzliek - nedrīkst. Foto - mākslas darbs, kur autortiesību apliecinājums. Un tādā garā. Man pat galva griezās pēc viņa stāstiem. Neko jau nepareizu viņš nerunāja. Secinājums - ja tevi gribēs (zinat, noteikti gribēs) paņemt priekšā tie legalitātes pārbaudītāji, paņems priekšā bez variantiem.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Ms licenze jau nosaka daudzus un dažādus ierobežojumus. Tomēr likuma priekšā licenze ir civillīgums, kas nevar būt pretrunā ar lv likumdošanu, kurā ir noteikts ka pirkuma dokuments pierāda lietas legālu ieguvi.

Link to comment
Share on other sites

Pardon misjē bet Celerons 1,8GHz jau nu nav datotors uz kura vēl kas būtu jāliek ja nu vienīgi izmantot kā IT būri kāmītim.

ja vajag gadījumā tad kādu kilogramu minētos varētu uzdāvināt.

Tas bij pirms gadiem pieciem, un viesnīcas pagrabā tā kaste tīri labi noderēja lai tūristi varētu ieiet mailos un uzlikit sūtīties mājup bildes. Nevienam neinteresē tavs "viedoklis". Atdāvini bērnu namam!
Link to comment
Share on other sites

 

 

Par vvv stāstu, pats to pieredzēji vai kāds stāstīja?

Manā vecajā darba vietā tā bija. Pats biju. Ticiet man, nesāka viņi ar - vai, no jums nevarētu palūgt pavadzīmes par jūsu datoros esošo programmatūru, lūdzu. Nē, zibenīgi bija visi nost no datoriem. Kādreiz tās leģendas dzirdētas, ka kaut kāda diskete, kuru tādā brīdī palaist, lai viss nelegālais datorā nodzēšas, nebūtu kad vienkārši. Jo diezgan ātri tie varas pārstāvji formās sagāja biroja telpā. Kas ta mums, mēs darbinieki, mums jau pofig tas viss, interesanti tikai, bet firmas direktors gan tāds nosvīdis un sarkans stāvēja. Sāpīgi vēl bija tas, ka savāca vienu datoru, bija jau no viņu puses piedāvājums, izņemt tikai datu nesēju, bet tajā uztraukumā neviens nepadomāja tā izdarīt. Dators diezgan nikns, vairāk kā gadu atpakaļ nedabūja. 


 

 

Ms licenze jau nosaka daudzus un dažādus ierobežojumus. Tomēr likuma priekšā licenze ir civillīgums, kas nevar būt pretrunā ar lv likumdošanu, kurā ir noteikts ka pirkuma dokuments pierāda lietas legālu ieguvi.

To jau mēs savā starpā te varam gudri apspriest. Es saku, ar legalitātes lietām esmu iebiedēts, ar vienu reizi pietika no malas uz to paskatīties, lai saprastu, filozofēt tur nav vērts. Pēc tās reizes sāku darīt to, ko līdz tam nebiju darījis vispār. Sāku lasīt visādu softu licences. Palasiet paši, garantēju, būsiet nedaudz šokēti.

Protams, nav, iespējams, visi gadījumi vienādi, droši vien citur un citreiz tās pārbaudes formāli notiek, bet mana pieredze - pārbaudītāji skatās datorus, pirmām kārtām datorus, otrām kārtām datorus tā rūpīgāk, papīrus bauda pēc tam.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu jā, viņi visus atdzen no pc, saskaita softus un tad prasa doķus. Bet nu zarazas brauca ar bmw x5... Tad vēl x6 nebija.... Acīm redzot ka par policista algu tas auto bija pirkts...

 

Ja ir dārgi, nelegāli softi - šifrēta partīcija, reset jau nu var pagūt nospiest..

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

Dators diezgan nikns, vairāk kā gadu atpakaļ nedabūja. 

Šitā ar viens PC aizgāja , izņēma kratīšanā , kādas pāris reizei ar poličiem pakontaktējās par atgūšanu , beigās nospļāvās un norakstīja . 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja ir dārgi, nelegāli softi - šifrēta partīcija, reset jau nu var pagūt nospiest.

 Tu savā firmā (tas ir, tev piederošā firmā) riskētu turēt tādu, nu teiksim, nelegālu softu, kas maksā 6000 eiro bez PVN. Iedomājies, sods, cik es saprotu ir divkārša softa cena plus vēl ko tiesa piespriež. Kādreiz bija tas - softa cena reiz divi - automātiski. Varbūt tagad kāda cita kārtība, nezinu. Es saku, toreiz firmā visi softi bija pirkti, nebija nekā zagta no dārgajiem softiem, visas OS pirktas. Noštrāfēja tāpatās. Mēs vienkārši nezinām (pat īsti nevaram zināt) tās visas lietas par kurām var piečakarēties.

 Man piemēram jāsūta bieži manis saražotie faili, kurus izdrukā otrā galā. Ir tāda lieta, ka drukāšanas lauks katram printerim ir savs, vobšem, ko es, gudrinieks, lai tajā galā viss izdrukātos perfekti, bez aizķeršanās, labu nodomu vadīts, prasu, kas tev par printeri, ar kuru tu drukāsi, man nosauc modelis, piemēram, Canon tāds un tāds. Es taču veikls puisis, ieeju Canon mājas lapā, novelku sev tā printera draiveri uzinstalēju savā datorā, man tā Canon printera apdrukājamais lauks kā uz delnas, vai es neesmu malacis? Nu re, atveram licences noteikumus tam draivera softam, skaidri un gaiši - draivera programmu drīkst instalēt tikai printera īpašnieks, nedrīkst to, nedrīkst šito, vispār daudz ko nedrīkst. Kur man Canon printeris, nav pirkts, nav pirkuma dokumentu, tātad man nelegāla programmatūra datorā. Ne zagta, ne krakota, mājas lapā, visi var ņemt, bet... Domājiet tie pārbaudītāji to nesaprastu man iebakstīt, uz tādām lietām viņi ir ļoti veikli. Pārstāju tās savas izdarības ar tiem svešo printeru draiveriem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

muahahahahaha! betons ir satviikojis savu "kuce xp" liidz klinkjim, paarkaapjot vismaz triis eula nosaciijumus un izveidojot invaliidisku sisteemu... parakaajies netaa, es buju iecepis anotaaciju par to kropliibu...

Nu, lūk. Negribētu es būt to datoru, kurus biedrs betons tā ātri (10-15 min.) ar XP sainstalējis, īpašnieku vietā, kad pie viņiem ierodas programmu legalitātes pārbaudītāji. Beton, noteikti pastāsti forumiešiem, kā reaģēja pārbaudītāji uz taviem XP, kad tāda pārbaude notiksies.

Link to comment
Share on other sites

Ak dies ku jūs esat glupi. Nav jēgas kautko skaidrot. Un tiem kam tos kompjus atņēma - žēl ka jums neatņēma VISUS. Varbūt būtu sākuši domāt.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Jā, vvv tu esi pamatīgi iebiedēts..... 

 

 

 

Tu savā firmā (tas ir, tev piederošā firmā) riskētu turēt tādu, nu teiksim, nelegālu softu, kas maksā 6000 eiro bez PVN

Nu ja tiešām darbam vajadzētu, nebūtu $$$ par ko nopirkt, nebūtu alternatīvu - turētu, bet ievērojot šādas, tādas piesardzības.  ;) (labi ka man tādus softus nevajag)

 

 

 

Nu re, atveram licences noteikumus tam draivera softam, skaidri un gaiši - draivera programmu drīkst instalēt tikai printera īpašnieks
Ko man darīt, ja gribu drukāt caur tīklu uz kaimiņu printera? Arī nedrīkst draiverus instalēt? Tad jau visi kas tīkla printerus lieto pārkāpj likumu...Domāju ka te Tu ko jauc!

 

 

 

Pat līdz tam, ja kāda ģevka kā ekrāntapeti bērna bildi no 1. septembra uzliek - nedrīkst
Nu tas vispār ir nonsenss - vismaz visā civilizētā pasaulē paša uzņemtās bildes ar paša bērniem drīkst kā gribi lietot!

 

Ja tajā firmā tiešam viss bija pirkts, bija pareizās softu versijas sainstalētas, tad domājams ka īpašnieks nekonsultējās ar zinošu juristu un viņu vienkārši uz izbīli paņēma. Vajadzēja mentiem iesniegt pirkuma dokumentus, un ja tāpat uzliktu sodu - uz tiesu - 99% ka būtu vinnējis. Nevajag jau ļaut sev brutāli uz galvas kāpt.  (Es gan domāju ka tur bija nepareizās softu versijas saliktas, win bija home pirkts, uzlikts pro vai enterprise, tas pats par ofisu) mp3 un filmas gan uz darba pc turēt nav prāta darbs..... 

Link to comment
Share on other sites

Kasparz

snukurins - kilogramu ar procesoriem vari uzdāvināt, saki? Es piesakos ;)

Pārējiem - ja XP instalācijas ar COA liekas mētājas, labprāt tās iegūtu savā īpašumā neierobežotā daudzumā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es gan domāju ka tur bija nepareizās softu versijas saliktas, win bija home pirkts, uzlikts pro vai enterprise, tas pats par ofisu

 Ļoti iespējams, ka no tā kaut kas bija.

 Bet, stādies priekšā, kā jutās šefs, kas par tām datoru lietām varbūt nav tik zinošs. Šis godīgi visas programmas sapircis, datoristu apmaksā, kas tās lietas organizē, a sanāk šitā. Tur bija interesanti, es pavisam tajā firmā nedaudz vairāk par četriem gadiem nostrādāju. Bija firmai līgums ar vienu datoristu kantori, kad kas aizķērās un paši netikām galā, sauca tos spečukus, nāca viņi, visu sakārtoja, darbs nekavējās. Ar laiku daži no mums pamanījās paši visādas problēmas atrisināt, bija interesanti. Tak tie datoristi, kas visas lietas pie mums kārtoja, ar frukti baigie. Viens no viņiem bija tāds, kas caur vienu vietu visu darīja, visādas metodes paša lika lietā, pēc viņa ķērās daudz kas. Tā pati augstāk pieminētā OS klonēšana, nemācēja viņš tikko pirktā datorā tā cilvēcīgi pārlikt vecā datora saturu, viņam vajadzēja kaut ko muhļīt, kaut ko čakarēt, beigās sanāca dators, kas negāja kā nākas, pat tā, ka tajā datorā šārētos failus paņemot uz citu datoru, tiem failiem fonti nobrukuši un tamlīdzīgi. Nezinu, kas par vainu tur bija, bet mūsējie sāka protestēt un to kadru nelaist ofisā iekšā, lai nāk cits. Saprašana par programmu legālu instalēšanu arī tiem spečukiem bija dīvaina. Visi noteikti zin winrar leģendas. Tā programmiņa štrunta 5 vai 10 latus maksāja toreiz, bet tās bezmaksas versiju nedrīkst lietot komerciālos nolūkos, tikai mājās bez maksas, citādi jāpērk. Tur bija triāl periods, tad sāka lekt paziņojums verot vaļā, pērciet viņu vai atinstalējiet. Bieži dzirdēts, ka visādi godīgām firmām dēļ šitāda štrunta konfiscēti datori pārbaudēs, fakts. Lūk, džekiņš mācēja to brīdinājumu kaut kā novākt. Visiem vēl palielījās, re, jums tagad viss kā nākas, un tādā garā. Un kas raksturīgi, viņiem līdzi savas fleškas, kurās mistiskie tūļi vai velns zin kas, ar kuriem viņi piedrazoja visu pēc kārtas. Tā ka nebrīnos, ka tos softus datoros lika no savām fleškām, neies tak ar orģināliem diskiem krāmēties, laiku tērēt. Nezinu, cik augstā līmenī ir to pārbaudītāju poņa, bet domāju, tas ir viegli ieraugāms, ka, piemēram, tāds ofiss uz datora ir nez no kādas kreisās instalācijas faila, kaut kā tā. Tur laikam bija tā piesiešanās.

 Tā ir tukša sevis mierināšana, ka man viss nopirkts, tātad viss legāls, fig, pārbaudītāji sprieda savādāk.

 Tā pie mums, lauku apstākļos tās datoru lietas. Tas mūsu firmas algotais kantoris arī ar datoru tirdzniecību nodarbojas. Bieži esmu bijis viņu salonā, tāpatās patusēt, parunāties arī. Vajag kādu programmiņu nelegālo, pie viņiem var dabūt, ļoti atsaucīgi puiši, nav problēmu. Pērk ļaudis no viņiem datoru, liek viņi turpat veikalā uz tā datora visu ko klients prasa, sākot ar zagto OS, beidzot ar visām pēc kārtas smagajām programmām. Man kaut kā tas viss nelīmējas kopā ar kādu ierindas datorsalonu Rīgā, nezinu. Tad nu mūsu miestā tā pārbaude, kas manā darbavietā bija, par leģendām mūs padarīja. Gadiem visi runāja. Visā rajonā pirms mums vēl tikai pie vieniem citiem kaut kur bija bijusi tāda pārbaude. Runāja jau, ka mūsu šefs esot kādam ne tam cilvēkam uz varžacīm sakāpis, vo viņam arī tika.

 

 

Ko man darīt, ja gribu drukāt caur tīklu uz kaimiņu printera? Arī nedrīkst draiverus instalēt? Tad jau visi kas tīkla printerus lieto pārkāpj likumu...Domāju ka te Tu ko jauc!

Nē, nē, bija licences noteikumos, bija konkrētam printerim. Vai tā ir visiem printeriem, nemāku teikt. Firma nopērk printeri. Firmā datori tīklā, tā taču nav problēma. Firmai datori, firmai printeris, firmai dokumenti par datoriem un printeri. Viss labi, viss sapas. A es, kas es, nav man printera, nav man dokumentu.

 

 

Nu tas vispār ir nonsenss - vismaz visā civilizētā pasaulē paša uzņemtās bildes ar paša bērniem drīkst kā gribi lietot!

 Daudz kas liekas nonsenss. Tā tas džeks stāstīja, es ticu viņam, to viņam tie kursi samācīja, jo savā iestādē viņš izdarījās diezgan skarbi ar tiem datorlietotājiem.

 Es nebrīnos, ka tā ir taisnība, jo manam vienam kursabiedram, kad viņam darbavietā datorus baudīja, atrada The Cars dziesmas datorā. Bija problēmas lielas. Orģnālais CD stāvēja turpat atvilknē, ko uzrādīja, bija viss legāls. Šis tikai ērtuma labad, lai nav disks visu laiku jāgriež, salika dziesmiņas failos. Nedrīkst, nekādu mūziku nedrīkst. Kaut kādi mūzikas mākslinieki, kam ar mūziku darbs, tur ir savi noteikumi, domāju. Tev darbs ar mūziku, nē, tad pričom tev darba datorā mūzika. A vot pamēģini - saceri kaut kādu dziesmiņu, lai tavs bērns nodzied, pats vēl nospēlē instrumentālo pavadījumu, visu to ieraksti un to caurcaurēm savu mp3 failu ieliec savā darba datorā. Sagaidi pārbaudi un saki viņiem, ka visā civilizētā pasaulē paša sacerētās un paša bērnu dziedātās dziesmas kā gribu tā lietoju. Nedomāju, ka pārbaudītāji tevi sapratīs.

 Vienu laiku bija modē visādus Power Point failus - Ziemassvētku apsveikumi, Lieldienu apsveikumi - skaisti, sūtīt. Viens otram sūtīja. Saņem, saglabā datorā. Tas taču arī jājamzirdziņš pārbaudītājiem labs. Tie pilni ar bildēm, kas fig viņu zina kādu pasaules klases mākslinieku radītas, atkal autortiesību pārkāpums.

 Man pašam diezgan daudz visādas tehniskas literatūras datorā. Grāmatas djvu formātā, pdf formātā. Izmantoju bieži darbam, noder. Ja stukņīs man tāda pārbaude, programmas nelegālas neatradīs, būs iemesls piesieties par grāmatām. Vai tad neatceraties, kā vienu skolotāju Latvijā noštrāfēja. Viņš priekš saviem skolēniem bija kopējis kaut kādas lapas no bērnu darba burtnīcām, cēla rīcība taču. Tak avīzēs rakstīja, arī daudzi teica, ka nonsenss.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Izbeigsiet šito bezjēdzīgo tuftu?

Kāds dīvainis pastāstīs ka var dabūt sodu par dokumentiem bez runājošiem nosaukumiem un pēkšņi visi citi dīvaiņi sāks savus .doc failus pārsaukt.

Visi tie kas samaksā sodu par printera draiveri bez printera ir pelnijuši tikt appisti. Es par to tikai priecājos. Jo vairāk tādus čakarēs, jo mazāk būs resursu čakarēt normālas firmas.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt izbeigsi pats tēlot pārgudro? Vajadzētu Tevi satikt dzīvajā, tad arī būsi galvas tiesu pārāks par citiem :D

Link to comment
Share on other sites

nevertell

A ko jūs zinat, kas tas Betonam par 1.8Ghz celeronu http://ark.intel.com/products/71141/Intel-Celeron-Processor-B830-2M-Cache-1_80-GHz

 

Taču uzpirktas tās pārbaudes, savādāk nemēdz būt. Gribētu tie pravu kačātāji taisnību valstī, ietu uz stūra kantoriem, kas labo un pārdod lietotus datorus- tur varētu stipri vairāk iekasēt. Un man ir gluži pokuj, man uz darba datora /home tāpat ir šifrēta, turēšu es tur, ko gribēšu. Tāpat, zinot šos ekspertīzes cilvēkus, diezvai viņi sapratīs, kas vispār ir btrfs un ext4, kur nu vēl atjēgs, ka tur ir kas šifrēts.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tāpat, zinot šos ekspertīzes cilvēkus, diezvai viņi sapratīs, kas vispār ir btrfs un ext4, kur nu vēl atjēgs, ka tur ir kas šifrēts

Tāpēc jau viņi savāks tev to kompi, un aiznesīs uz pārbaudi. Izsludinās iepirkumu uz ekspertīzi, to iepirkumu apstrīdēs, iztiesās, pēc 5 gadi savu kompi dabūsi atpakaļ. Reāli jau nav tik traki, pēc kādi 2 gadi atdod.

 

Ja pa tēmu. Protams, man uz diviem veciem datoriem (viens maniem vecākiem, otrs sievas vecākiem) droši vien XP darbosies, līdz tos datorus mainīšu kā tādus. Mājās pašam ir W7. Vienam toreiz uz akciju paņēmu arī W8, bet nācās uzlikt atpakaļ W7 32bit, jo citādi skeneri nevar darbināt. Tā būtu W8. Būs laikam tas skeneris pie saviem vecākiem jāaizved, un kad vajag, jābrauc tur skenēt. Būs iemesls biežāk braukt ciemos.

Link to comment
Share on other sites

XP supporta beigas nav pasaules gals.

NT 5.1 pēc 8. aprīļa nepārstās strādāt.

Tikai jauni apdeiti vairs nebūs. 

Ja kāds grib turpināt lietot - lai lieto uz veselību.

Bezjēdzīgs cepiens.

Labots - Pirkss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

bet kādas reālas priekšrocības ir Office 2013 pret 17 gadu senu Office 97?

Pagrozi k'du lielāku pivot tabulu, pafiltrē - ātri sapratīsi. Man pat 2007 vs 2013 liekas briesmīgi atpalicis.

Link to comment
Share on other sites

adios.. amigos brāli WindowsXP.. darbā retais PC palicis ar šo OS.. Windows 8 kā sugu neciešu.. mājās un darbā Windows 7.. datora mūžam pietiks.

Link to comment
Share on other sites

Lieta jau tāda, ka lielākā daļa nemaz nezin, kas ir pivot tabula, tāpēc viņiem tikai redzamas vizuālas atšķirības starp versijām.

Tāpat līdzīgi ar citām programmām un ne tikai.

Kaut vai paņemam it kā parastu cirvi, kuru galdnieks varēs pielietot n veidos, cilvēks parastais, labi ja 2.

Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Esmu novērojis, ka MSO čakarē LibreOffice veidotos .docx un .xlsx failus. Otrādi gan nē. Jā, rāda savādāk, ar neadekvātiem speisingiem, e.t.c, bet nečakarē.

 

Man kā reiz viens vecs acer laptops vēl rūkdams skrien uz XP, un skries, kamēr nenomirs dabīgā nāvē :)

Link to comment
Share on other sites

Šeit vairāki slavināja Office 2013. Par to man ir ko pateikt... Smalki neiedziļinoties Office 2013 niansēs attiecībā pret vecākām versijām, viena lieta tam ir neciešama. Interfeiss ir reti pretīgs, acīm smeldzīgs un galvas reiboņus uzdzenošs. Praktiski interfeiss to padara nelietojamu, ja ikdienā pie tāda jāsēž. MS social technetā ir pilns ar cilvēkiem, kuri tam piekrīt. Stulbākais, ka MS neklapē ne ar ausi jau kādu 2! gadu garumā un nav nekas darīts lietas labā. Reāli šim psihodēliskajam interfeisam ir kāds trešās puses risinājums?

 

http://social.technet.microsoft.com/Forums/office/en-US/ed1de1dc-1389-4980-acf2-aefc95947ac1/changing-to-a-theme-with-color-in-office-2013?forum=officeitpro

 

Smieklīgi ir, kad iestartējies Win 8 Metro UI un visapkārt viss ir tik krāsains kā varavīksne, pilnīgi šķiet, ka līst Skittles konfekšu lietus, pēc tam iebaksti Word 2013 ikonai un pēkšņi parādās depresīvi vienmuļš un nelabumu izraisošs UI. :D

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Rezumē ir viens - Windows XP nebūs miris dabīgā nāvē, kā daudziem to gribējās, bet gan piespiedu kārtā!

 

Lai gan man uz Klientu kastēm XP rūca un rūks vēl ilgi. Kam kaut ko čakarēt un mainīt, ja vecas labi strādā un viss apmierina! Protams par kritisko atjauninājumu pārtraukšanu, Microsoft, maigi izsakoties būtu pelnijis, lai to uzvelk uz desas, pie kam ne reizi vien.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Rezumē ir viens - Windows XP nebūs miris dabīgā nāvē, kā daudziem to gribējās, bet gan piespiedu kārtā!

+1 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Protams par kritisko atjauninājumu pārtraukšanu, Microsoft, maigi izsakoties būtu pelnijis, lai to uzvelk uz desas.

Man darbā ir viens dators ar Windows 2000, un tikmēr kamēr tas fiziski darbosies, neviens to nemainīs dēļ tā, nav nekādas vajadzības manīt (update neesamībai nav nozīmes, to dators nav pieslēgts pie interneta) un mainīšana būtu dārgs prieks dēļ vienas programmas, kura ir piesaistīta konkrētajam dzelzim.
Jā, protams Microsoft ir sukas, ka pārtrauc atbalstu 13 gadus vecai OS. Apple gan malači: OS X 10.6 Snow Leopard – 5 gadi un viss.
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Firza pateica to, ko es gribēju jau uzrakstīt. :)

Arī Linux kerneļa atbalsts nav mūžīgs. Eku versijas 1.x vairs neatbalsta  :sorry:   2.6 ir minimums. 

XP jau tā bija rekordists ne tikai starp MS OSiem bet pat starp OS vispār.

Uz sitiena pat pagrūti nosaukt kādu vēl citu OS, kuras versiju uzturēja ilgāk.

 

Speciāli viesturam - mana pirmā Windows versija, kuru palietoju, bija 2.0, vismīļākā - joprojām Windows 98SE, sentimentālas jaunības atmiņas un tā.

Taču lai es viņu šodien lietotu...

Bet ir kuri lieto - ja kaut kam specifiskam vajag - lai tak griežas. 

 

XP kalpoja ilgi un ar godu. Izrādam cieņu un ļaujam mierīgi aiziet, bez brēkāšanas "es Tevi mīlēšu mūžīgi! ne uz vienu citu sievieti OS mūžam neskatīšos!!!" un puņķošanās uz zārka.

Tas ir tikai koda gabals, kurš griežas uz dzelža. Der - lietojam, vairs neder/nevar lietot - miskastē. Pragmatiska pieeja bez liekām emocijām.

 

Ja ārprātīgi gribas lietot atbalstītu XP versiju - ir jau hardcore variants - Windows Server 2003R2, kuru atbalstīs vēl līdz 2015. gada jūlijam.

Ieslēdzam audio servisu, tēmu servisu (citādi pēc win 2k izskatīsies), atslēdzam serverim specifiskos servisus un aidā!

Daži hardkoristi visu laiku tā dara - sak, serveru versijās esot labāks kods. Paskaidrot gan paši nespēj. Laikam pēc fenšuja sanāk ka labāks.

 

Tikmēr tweakojam Windows 8.1 (alternatīva - lietot windows 7sp1) - classic shell+8 gadget pack+aero glass mod un ar cerībām gaidam Windows 9.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

@@snukurins, davai.. beidz murgot.. XP ir veca gan morāli, gan fiziski.. un darbojas tā vienīgi uz vecajiem dzelžiem.. pēc 2009./10. gada pārsvarā visiem datoriem ir W7.. kas ir lieliska OS. Turklāt XP daļa sarūk.. un pašlaik sastāda aptuveni 30%, kas domājams pēc 8.04 krasi kritīs.. Kāpēc, lai MS lieki tērētu naudu un atbalstītu 13 gadus vecu OS.

 

Runājot par monopolu.. vai tad MS pie tā vainīgs, ka konkurenti nespēj izveidot līdzvērtīgi konkurētspējīgu OS? Tas pats Apple ar savu MacOS.. ok.. OS faktiski pa lēto, toties dzelži.. miljonu maksā, tāpēc arī cilvēki bez specifiskām vajadzībām izvēlas viegli maināmus/uzlabojamus dzelžus un windows, kas savu darbu dara lieliski.

 

Kas attiecas par MS Office, tad pēdējā lietojamā versija šobrīd ir office 2010, kuru arī lietoju gan darbā, gan mājās.. 2013. ir totāls murgs... gan instalēšanas ziņā, gan aktivizēšanas, gan arī lietojamības.

Link to comment
Share on other sites

@@snukurins, ja jau tavs aizvēsturiskais specifiskais softs darbojas, ko tad satraucies? :) Protams, kamēr dzelzis strādā ar XP, lai strādā.. un kāds MS sakars ar Adobe Flash?

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Kāpēc, lai MS lieki tērētu naudu un atbalstītu 13 gadus vecu OS

 

Tevis pieminētā 30% daļa, jau ir pietiekoši pamatots iemesls, lai Microsoft tērētu naudu un atbalstītu arī 13 gadus vecu OS. Punkts.


Ja no nākamā gada tiktu pārtraukts atbalsts W7, tad tā daļa ar tikpat krasi nokristos!

Link to comment
Share on other sites

@@viesturs0711, kāds labums MS no tā? MS labāk ievāks naudiņu no jaunām licencēm :D Un pakustinās arī stagnējošos uzņēmumus, kuri ierakušies ar XP.. Turklāt.. atbalsta beigas nenozīmē, ka XP pārstās darboties, tas tikai nozīmēs to, ka uzņēmumiem ar vien dārgāk izmaksās novecojušu sistēmu uzturēšana.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tevis pieminētā 30% daļa, jau ir pietiekoši pamatots iemesls, lai Microsoft tērētu naudu un atbalstītu arī 13 gadus vecu OS. Punkts.

Punktu pielikšu es.

Pieminētie 30% vairumā ir privātpersonas. Biznesa vide praktiski pilnīgi ir pārgājusi uz Win7 vai win alternatīvām.

Uz privātajiem MS ir nošķaudīties, lai lieto nepatčotu XP kaut vai līdz kapa malai. Savai vai datora.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...