Jump to content

Vecs Rādiotehnikas viniluplašu atskaņotājs


Recommended Posts

...veclaicīga stila viesu mājā...

 

Manuprāt, tieši šī Melodija-106 uz "veclaicīgo" stilu vairs īsti nevelk...  :mda:

 

Bet kā skaņas avotam, kuru nav žēl laukos "padrillēt", nav ne vainas. 

 

Varbūt uzraksti PM biedram Melvinam- viņam patīk padomjlaiku tehniku krāt (ja vien vizuālais pieklājīgs- bildēs diezgan skumīgs paskats).

 

  http://www.boot.lv/forums/index.php?/user/94023-melvins/

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Didzis

    8

  • Long John

    10

  • Melvins

    9

  • jema

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Man arī mājās ir laba izskata Rādžiņš >> Festivāls ar pulti. Tikai manējais ir ejošs :) un ar mani nevar ne kādu ģēlu sabīdīt.

:beee: ... lasi uzmanīgāk starp rindiņām un izpratīsi manu domu!!!

Link to comment
Share on other sites

Atvainojos, ja pilnībā neorientējos šajā tēmā, bet man ir radušās stipras aizdomas, ka nu pat kā lietotājam Sviesc ir radusies vienreizēja iespēja dubultot sava unikālā plašu atskaņotāja "Karavella" vērtību, pa smiekla naudu 40 eur, iegādājoties leģendārās Karavella "kolonkas" http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/loudspeakers/londc.html ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
interesents

Kungi! Vai kādam krājumos nav aizķērusies kāda ГЗКУ-631 vai līdzīga atskaņotāja galva, kā reizi priekš veca Radiotehnikas plašu atskaņotāja?

Link to comment
Share on other sites

pajautā elfa forumā , tur vairāki veco lietu spečuki apgrozās.

Link to comment
Share on other sites

 

 

kāda ГЗКУ-631 vai līdzīga atskaņotāja galva

Normālu standarta galvu tam aparatam nav iespējams uzlikt?

Link to comment
Share on other sites

Kur nu vēl normālāku un standartizētu galvu par šo.  Krievu laikos ar šito sūdu tūkstošiem klausītāju skrāpēja Melodijas plates un priecājās. Mūsdienās varbūt 78 apgriezienu plati var uz tā vinila bendes likt, bet labu plati gan nē.

Link to comment
Share on other sites

Tās pjezo acīmredzami "frēzēja"  plates. :( Vajag visu galvu vai tikai jaunu adatu?

Nezinu, vai tā vienkārši var tiem aparātiem nomainīt galvu uz uz normālu magnētisko. Piespiediena spēks tiem tonarmiem neregulejās, nemaz nerunājot par neesošiem  anti skeitingiem. Laigan Melodijas  arī iztika bez tā visa :)

Labots - Reader
Link to comment
Share on other sites

interesents

Ta zinu jau zinu to visu teoriju, vienkārši doma ir savest puslīdz kārtībā vienu vecu aparātu, lai reizēm labākajā gadījumā uzliktu kādu Belakordu, vai ko tamlīdzīgu. Vajag gan pašu galvu, gan adatu.

Priekš plašu klausīšanās mani ir cits atskaņotājs.

 

Varbūt kādam interesē.

Tātad ГЗКУ-631 importa variants, izrādās šamējie savā laikā piegāzuši Eiropu ar Simfonijām un Rigondām, ka jaunas galvas pieejamas līdz pat šai dienai, jāatzīmē liels pluss - ar neiztecējušiem dempferiem.

post-95794-0-15136600-1415384138_thumb.jpg

post-95794-0-02210200-1415384155_thumb.jpg

Labots - interesents
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

 

 

Ta zinu jau zinu to visu teoriju, vienkārši doma ir savest puslīdz kārtībā vienu vecu aparātu, lai reizēm labākajā gadījumā uzliktu kādu Belakordu, vai ko tamlīdzīgu. Vajag gan pašu galvu, gan adatu. Priekš plašu klausīšanās mani ir cits atskaņotājs.   Varbūt kādam interesē. Tātad ГЗКУ-631 importa variants, izrādās šamējie savā laikā piegāzuši Eiropu ar Simfonijām un Rigondām, ka jaunas galvas pieejamas līdz pat šai dienai, jāatzīmē liels pluss - ar neiztecējušiem dempferiem.

Kā beidzās meklējumi?? Man arī tāda galva būtu vajadzīga Akordam Stereo, ko vecās plates dreijāt. Ja cienījamajiem foruma senioriem ir kas krājumā vai ieteicams, padalieties. Esmu tepat Rīgā.

Link to comment
Share on other sites

Atdeva man draugs savas vecmāmiņas plates,ļoti daudz tur visādu bellacord un vēl vecāku plašu uz 78 ātruma,nez ir kāda vērtība tiem ierakstiem?

Link to comment
Share on other sites

Pašam ierakstam vērtības nekādas. Sen jau viss ir pārrakstīts un digitalizēts. Vērtība varētu būt tieši skaņuplatēm, bet nu tas tikai kādam vinila fanam. Vārdu sakot, miljonārs Tu nekļūsi, bet ārā gan nemet tās plates. Gan jau te vai Elfas forumā kāds fans atradīsies, kuram būs interese.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kā beidzās meklējumi?? Man arī tāda galva būtu vajadzīga Akordam Stereo, ko vecās plates dreijāt. Ja cienījamajiem foruma senioriem ir kas krājumā vai ieteicams, padalieties. Esmu tepat Rīgā.
 

Tak uzliec uz normāla atskaņotāja,kautkādu lēto,at-91 vai 95 un dzenā,vecas plates.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Ja ir runa par riktīgi vecajām- šellaka platēm, vairumam "normālo" atskaņotāju ar magnētisko galvu nebūs 78 apgr./min.

Un, ja arī būs, parastā adata nederēs- jāmeklē  speciālā, šellakam un 78 apgr., paredzētā.

 

    http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=&Produktart=Nadel&_dcat=64619&_osacat=64619&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR12.TRC2.A0.H0&_nkw=Schellack&_sacat=64619

 

Bet, ja tā godīgi, neesmu provējis, kas būs, ja mēģinās spēlēt tās vecās plates ar "jaunajām" adatām.  :shok:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

interesents

Nū beidz Jāni,

šī maņis iegādāta galva velk 78 šellaku uz 2 Simfonijas galdiņa tikai tā:-)

...un kādi tur šellakam un pirmatnējam vinilam 20-20000 Khz, :)

Link to comment
Share on other sites

Long John
Nū beidz Jāni, šī maņis iegādāta galva velk 78 šellaku uz 2 Simfonijas galdiņa tikai tā:-)

 

 

Interesent, mans texts bija atbilde uz konusa textu (18:37) par "normālu" atskaņotāju.

Zimfonijas pjezo aperātu par tādu negribētos dēvēt. :shok:

Mana doma bija- mūsdienās šādai vajadzībai var nopirkt, piemēram, kādu oriģinālo Dual ar 3 ātrumiem, magnētisko galvu un vajadzības gadījienā mainīt adatas 33- niecēm un šellaka 78-niecēm....

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

interesents

Nu nevar principā nepiekrist, bet kas ir "normāls" atskaņotājs- priekš tā laika ( 1967 ) ГЗКУ-631 bija gandrīz vai tehniskās domas virsotne un, kas ir viss skumjākais, restaurējot visādus vecus aparātus nu tā vecā GZKU vietā jau nav ko iebāzt( unikālais tehniskais risinājums ar trim izvadiem ) nū jā es atradu vienu variantu Holandē, jā viss ir ok vecā, dempfera vietā izmantots cits risinājums, skan atbilstoši laikmetam, bet nu.......

Link to comment
Share on other sites

Long John

Mūsdienās ar vieglo  firmas tehnikas pieejamību iekš Ebay & Co  esam izlepuši... :yahoo:

Kādreiz, študenta laikos biju gana laimīgs  ar padomijas elektrofonu "Vega-101" (kopā ar ar 10-MAS tumbelēm), kur akurāt tāds pats mehānisms, kā Zimfonijai stāvēja.

Bet tagad to "nolieku".... :shok:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

interesents

Patiesībā sakot Jāni, zini, kas vija vissūdīgākais atjaunojot Simfoniju ( nu cik atjaunojot-kā saprati galva ta "zabugornaja" un FM  ar jau , kā saproti, bez dekodera un primitivizēts )....visšvakākais bij pieregulēt autostopu, lai blakus istabā pulkstenis neapstājas.

Link to comment
Share on other sites

Paldies, John, to galvu izštepselēt un piespraust citu es varu, bet kā to adatu tur iemānīt, ja tā vēl tur kaut kā ar vadiņiem piesieta - to diezvai... :)

Link to comment
Share on other sites

Long John
bet kā to adatu tur iemānīt, ja tā vēl tur kaut kā ar vadiņiem piesieta - to diezvai

 

 

Pa 30 gadiem jau piemirsies, bet, ja nemados, tur nekādi vadiņi ne pie adatas, ne galvas nenāca- tikai izlocīta plāksnīte, pieskrūvēta ar uzgriezni (protams, ja runa ir par pjezo galvu GZKU-631)i:

 

    137882545371262200.jpg

 

    155413402.jpg

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Jā, tiešām taisnība - nebiju ieskatījies sīkāk, tas ko domāju par vadiņiem esam patiesībā ir V-veida atbalsts, uz kā tā adata guļ. Vai tas dempfera šķidrums ir tajā adatas korpusā vai tajos cilindriņos zem adatas?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...