Jump to content

Antena USB DVB-T puļķim


it.kroplis
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Izmuļāta tēma, bet nerisinās. Noriebušies man tie tizlie cietie antenu kabeļi pa māju. Un vēlētos tos novākt un salikt mazās antenas pie HTPC. Labākais ko atradu pa lētām naudām no ķīņiem ir šis:

http://www.ebay.com/itm/181320724181?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Brīžiem strādā ok, bet pa laikam nevar sataustīt kādu kanālu. vakar piem pakāsa nekodētos kanālus (LTV1 LTV7 utt) Pārējie strādāja labi. Bet ar gadās citreiz ka lago. Līdz tornis ~ 5KM. Ir kāds veids kā uzlabot signālu tiem USB puļķiem? Vai ir moš zināma kāda mazā antena kurai ir laba uztveršana. Varbūt ietekmi uz signālu atstāj pats USB puļķis, un brīžiem kad lago, problēmas ir to. Ar jumta antenu protams strādā labi, atskaitot to ka man riebjās tie tizlie resnie cietie kabeļi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Brīnumi nenotiek un antenas gabarītu minimizēšana ir tikai uz kvalitātes rēķina. Arī svarīgi, kur to to antenu novieto, kādi šķēršļi priekšā, kādi ārpusē laika apstākļi utt. Ja tiešā redzamība, ar USB puļķi varēs redzēt, bet ja priekšā mājas siena, daudz lieli koki vai istaba pagrabā, tad pat ar āra antenu šajā telpā būs par maz. To protams neviens no mums nespēs uzminēt. 

 

Es saprotu, ka mūsdienu facebook un twitter paaudzei grūti pieņemt, ka televīziju nevar uztvert jebkurā vietā ar mikroskopisku antenu. 

 

Uzlabot USB puļķu signālu var, bet lētāk un labāk (arī no estētiskā viedokļa) ir nopirkt labāku antenu, kas atkal nebūs mazos gabarītos un būs lielāks labums izmantot veco labo jumta antenu, lai neizņemtu istabā vietu.

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Ehh tas mani nemaz nepriecē. Testa HTPC ir koka mājā 2ST istaba uz torņa pusi. Pa ceļam ir kļavas ~30 m garumā.

Moš tomēr var optimizēt antenu, USB puļķim nez ir vienalga cik lielu pasīvo antenu pieliek, vai ir kādi ierobežojumi jo nekāda lielā strāvas jauda jau tajos USB puļķos nav. Modernāki lokanāki mīkstāki tievāki TV antenu kabeļi nav izdomāti? Moš varētu kabeļus samainīt un tad mazāk besītu mani ārā tie.

Link to comment
Share on other sites

USB kabeļi mēdz būt mīkstāki un tievāki par TV antenu kabeļiem

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Skaidra lieta ka USB kabeļi ir tievāki, bet tos nevar taisīt garākus par 5 m

Link to comment
Share on other sites

raiviic

 

 

USB puļķim nez ir vienalga cik lielu pasīvo antenu pieliek
  Sāksim ar to, ka antenas izmēri atkarīgi no diapazona, kuram tā domāta.  Nu ja līdz tornim 5km, vajadzētu pietikt ar labu istabas antenu, ne tiem mini brīnumiem, ko vismaz kādreiz Lattelekom deva līdzi saviem Stāriem, bet atkarīgs ne tikai no kļavām signāla ceļā, bet arī vadiem, dzelzs kontrukcijām, trubām un, pasarg Dievs, bleķa jumta - ne pārāk nikna ārējā antena protams būs labāks risinājums.
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Pirmkārt, Tev vajag tikai decimetru viļņuu antenu 470-862MHz diapazonam. Tās ūsas, kas Tavai antenai sānos, nafig nav vajadzīgas. Tievu, lokanu 75 omu koaksiāko kabeli jau nav problēma dabut, kaut ar sudrabotām dzīslām, tikai tad tāda antena vairs nemaksās tik lēti. Tu gribi nopirkt mīkstu kabeli un vēl labu antenu pa dažiem dolāriem, bet tā tas nenotiekas. Labs kabelis Tev maksās vairāk kā visa antena ar ķīniešu sūda kabeli kopā. Uzloki pats zig-zag antenu. Vēl to sauc par dubultrombu un pielodē kādu vien vēlies kabeli. Būs Tev laime pilnībā. Noteikti darbosies labāk par tagadējo.

Link to comment
Share on other sites

mickys

Man ir līdzīga situācija. Līdz tornim ~2km - redzu pa logu. Bet ar to puļķa antenu tāp at ik pa laikam pazuda signāls. No parastiem vadiem uzlocīju pusviļņa dipolu un problēmas atrisinājās

Link to comment
Share on other sites

raiviic
(labots)

 Ja saproti ru

. Kaut gan - ja ir tehniska domāšana, nav pat valoda jāsaprot. Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Video dotā konstrukcija ir pareiza, tikai antenu nevajag novietot horizontāli, tai jāstāv vertikāli.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man ir līdzīga situācija. Līdz tornim ~2km - redzu pa logu. Bet ar to puļķa antenu tāp at ik pa laikam pazuda signāls

 

Man arī darbā ~2km no torņa. Darbā uz olimpiādes laiku USB TV līdznākošo antenpuļķi ar magnetu liku pie kompja korpusa horizontāli, par cik, ja nemaldos, LTV VTV signāla polarizācija ir horizontālā. Man nevien kluča nebija, kaut arī ~15 cm attālumā uz tā paša kompja un antenpuļķa stāv WiFi Ruters, kurš uz "smalkajām" datortumbām mēdza dot kropli.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Par to zig-zag antenu kaut kur lasīju ka labāk esot nevis kvadrāti bet gan apļi. Antena saucas bi-circle. 

P9080047.jpg

Ko viedie radioamatieri saka? Ir labāk apļi par kvadrātiem vai nē?

Link to comment
Share on other sites

Par apļiem nezinu, varbūt labāks, bet... Kvadrātu vienkāršāk izlocīt. Copyright by Didzis ©

 

000037232776_%23_3_%23_Mimivat.jpg

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Ok paldies par info. Būs jāsagādā materiāli un jāizveido testa antena. Radīsies jautājumi, prasīšu.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Pavisam biju aizmirsis par savu bildi. Tādu antenu uzlocīt var pa piecām minūtēm. Tikai šajā bildē antena horizontāli stāv lai vertikālo polarizāciju kosmiskajai zondei ķertu. Priekš televīzijas tā antena jāliek vertikāli. Rinķi varbūt arī dizainiski smukāk izskatās, bet antenas parametrus tas nu nekādīgi neietekmē. ir pilnīgi vienalga kā pusviļņa dipolu saloka, ka tik garums antenas elementam atbilst viļņa garumam. Rombus noteikti vieglāk uzlocīt.

ggg97, radioviļņu izplatīšanos telpā nav iespējams prognozēt. Vienam rāda, otram, ar tādu pašu antenu, nē, bet ar kārtīgu antenu, uz mājas jumta, TV rāda vienmēr!

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Didzi, es piekrītu par viedokli, ka radioviļņu uztveršanu iepriekš nav iespējams par visiem 100 noprognozēt. Līdzīgi, kā ar zibeni. Daudz ko nosaka apkārtējā vide. Man privātmājai tāpat stāv normāla āra antena.

 

p.s, tā antena gan tagad pasivē, jo gan privātmājā (DSL) gan dzīvoklī (optika) ir LTC interaktīvā.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

 

 

Ja saproti ru te ir noderīga info. Kaut gan - ja ir tehniska domāšana, nav pat valoda jāsaprot.
 

 

Nekur nemanīju kāds metāls jāizmanto. Stieple 2mm pieminēta, bet materiāls nē.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Priekš tādas antenas ir pilnīgi pofig kāds metāls un drāts resnumam arī nav nozīmes. Cita lieta, ja būvētu televīzijas tāluztveres antenu. Derēs kaut tievs vadiņš, bet tas būs mehāniski neizturīgs un derēs  25 kvadrātu elektrības vads. Antenu var taisīt no vara, alumīnija un pat dzelzs vada, tikai pēdejo diez vai kur vairs dabūsi. Var locīt no trubiņām, var saskrūvēt metāla plāksnītes kopā. Taisi no kā gribi, ka tik malas garums kvadrātiem ir ceturtā daļa no viļņa garuma.

Link to comment
Share on other sites

raiviic

 Nē, nu no apzeltītas sudraba stieples, protams būtu vislabāk :diablo:.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Nē, nu no apzeltītas sudraba stieples, protams būtu vislabā

 

Lieka sudraba tērēšana. Kā zināms, augstfrekvences elektriskajam signālam vadītājā piemīt skin  efekts. Smalkām lietām izmantoja apsudrabotas koaksiālas bleķa trubas.

 

p.s. zeltam, starp citu, īpatnējā pretestība vēl augstāka, kā varam. Sudrabam tā ir viszemākā. Zeltu izmanto kontaktos.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Drāts resnumam vispār ir gan nozīme - jo resnāka drāts, jo platjoslīgāka antena. Rezonanse gan nav vairs tik izteikta, bet praksē toč ir vērts uztaisīt, piemēram no santehnikas vara caurulītēm - ir pārbaudīts 2 identiski veidotām antenām ar stiepli un caurulītēm. :)

Link to comment
Share on other sites

Racer, Tev pilnīga taisnība un pareizi būtu antenu taisīt no 6-10mm alumīnija vai vara caurulītēm. Bet tas jau, kā es saku,ir lielais sports. Antenu būvēšanā ir daudz dažādas nianse, bet te jau runa par istabas surogātantenu pie lieliem signāla līmeņiem. Loki to kaut no dzeloņdrāts, ka tik izmēri pareizi un bilde būs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...