Jump to content

usbasp kontroliera saprogramēšanas problēma


analgins
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Īsti nešķiet pareizā sadaļa, bet laikam tuvākā ko varēju atrast manis interesējošam jautājumam..

 

Tātad, ir tāda lieta kā usbasp programmātors avr atmel čipiem http://www.fischl.de/usbasp/

 

Un mana sāpe ir par seno stāstu, kas bija pirmais, ola vai vista ? Respektīvi par atmega8 saprogramēšanu ar firmwari, netopu gudrs jautājumā par ārējo kristālu un fuse bits kas esot jāiestāda programēšanas laikā (?)

 

Man ir padomā izmantot elementāru lpt programmātoru

12_1188241573.gif

Visticamāk izmantošu ponyprog lai to saprogramētu un *.hex fails jau ir iedots no izstrādātaja - vai man ir jānorāda ponyprogā kāds fusebits ir jāiecep mikrokontrolierim vai tas viss jau ir ierakstīts hex failā un man to vajag tikai ierakstīt kontrolierī ?

 

Šāds aplams jautājums ir tāpēc ka vienu čipu jau esmu brikojis, veiksmīgi iecepu dārzeni.. otru reizi negribas atkārtoties, cerams ka manu problēmu kāds arī sapratīs un mācēs atbildēt :)

Link to comment
Share on other sites

· Hidden by Mezavecis, Janvāris 23, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 23, 2014 - Herņa

Brikojis vai nodedzinājis...

Link to comment

.hex fails tiek rakstīts flash atmiņā. Fuse biti neatrodas flash atmiņā, tātad tie ir jāuzstāda atsevišķi. Usbasp makefailā bija jābūt rekomendētajiem fuse uzstādījumiem (tikai skaties, lai ārējais kristāls atbilst tam kas uzstādīts ar fuse bitiem). Tikai noteikti saglabā/pieraksti, kādus bitus uzstādi. Ja kas misēsies, vismaz zināsi, kādu ārējo kristālu likt klāt lai atdzīvinātu.

 

Ja nu kas, tad gatavi usbasp programmatori no ebay nāk par mazāku cenu, kā pa vienam pērkot maksā kontrolieris, maketplate, konektori u.c.

Link to comment
Share on other sites

SkeletonFE

PonyProg atver sadaļu Configuration and Security bits. Tur ar roku saliec vajadzīgos ķeksīšus.

Link to comment
Share on other sites

es jau papētiju ponyprogam security bits sadaļu, bet nesaprotu kurš ir kurš un kas man tur jāatķeksē, mēģinu uzrakt kaut kādu dokumentāciju, bet šķiet ka man rokas ir pārāk līkas :(

 

pec usbasp manuāļa vajag iecept sekojošos fuse bits

 

high = 0xc9

low = 0xef

 

pētot ponyprog dokumentaciju nevaru saprast kas ir kas ..

http://www.lancos.com/e2p/ponyprog2000.html

 

edit2:

 

vai šī informacija varetu būt patiesa ?

http://futuredreamersrobotics.blogspot.com/2013/01/making-usb-programe-loader-for-avr.html

Labots - analgins
Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Soļot šeit uz ladyada saitu: http://www.ladyada.net/learn/avr/fuses.html

Kad izlasīts apraksts, soļot uz kalkulatoru šeit: http://www.engbedded.com/fusecalc

 

Sen neesmu krāmējies ar Atmeļiem, bet uz ātro piemetot, pie AtMega88, man sanāk sekojoši biti:

High:0xbf

Low:0xcc

eX:f9

 

Protams, tas ir uz ātru roku piemests, bez jebkādas papildu rēķināšanas. Savam gadījumam pašam vien būs jārēķina bitus.

Link to comment
Share on other sites

SkeletonFE

Atveram Atmega8 datu lapu 216. lpp.

 

Ķeksīšie pie (programmed = 0):

 

high = 0xc9

-SPIEN

-CKOPT

-BOOTSZ1

-BOOTSZ0

 

low = 0xef

-SUT0

 

 

Pēc tam pamanīju to bildi, kur jau parādīts tas ir. Principā jā, nepareizi nav, jāstrādā.

 

Es gan liktu vēl BODEN un BODLEVEL (Brown-out Detection pie 4.0V), līdz ar to SUT0 neprogrammēts, SUT1 programmēts (Crystal Oscillator, BOD enabled). Bet pie USB barošanas un ja netiek nekas rakstīts EEPROM, tad tas nav svarīgi.

Labots - SkeletonFE
Link to comment
Share on other sites

un tad vēl tāds jautājums, kādi uzstādijumi jāliek (ja ir) interface setup ? 

lpt1 un vai ir jāieķeksē 

invert reset

invert d-in 

invert sckl 

invert d-out ?

 

 

ps tiko parbaudiju fuse bits - spien ir neaktīvs iekš ponija, tas ir slikti vai ļoti slikti /?

 

edit:

 

iecepu čipu, spien palika ieķeksēts pectam kad iecepu fuses, veiksmigi iecepu hexu, piespraužu usb galu kompī un rāda unknown device

 

parbaudiju vai viss korekti, jā, atverot no jauna ponypron hexu nolasa, fuses nolasa pareizi, nesaprotu kur problema, draiveri iebaroju manuāli /system32/*.* bet nekas nenotiek >_<

Labots - analgins
Link to comment
Share on other sites

Varbūt tāpēc, ka draiveris nav parakstīts? Ja jā, vajag restartēt datoru un F8 menu izvēlēties "Disable Driver Signature Enforcement".

Link to comment
Share on other sites

draiveri jau nevar iebarot ja devaisu neatpazīst..

 

esmu shēmu parbaudiji, šķiet ka salodejis visu esmu pareizi, vienigi man nebija 3v6 diodes, to vietā ieliku 3v9, tas varētu ko iespaidot ?

Link to comment
Share on other sites

SkeletonFE

Zennera diožu vērtība šeit ir svarīga! Tās ir vajadzīgas, lai iekļautos USB specifikācijā, jo nav iebūvēta hardwire USB interfeisa.

 

SPIEN PonyProg neļauj pārslēgt, jo tas atslēgtu ISP programmēšanas metodi, ko viņš pats izmanto.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...