Jump to content

2,5mm2 kabeļa savienojums.


Aspire
 Share

Recommended Posts

  • 6 months later...
_dunduks_
Drošākais būs skrutka un pa virsu skrūvējamais savienojums!

Sakiet, vai elektrības nozarkārbās šādi drīkst savienot cietos vara vadus?

Kas var notikt, ja nav pielietots skrīvējamais uzgalis?

Paredzamā max strāva - to ko var turēt 16A B klases drošinātājs

DSC00380.jpg

 

DSC00382.jpg

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Domāju ja kārtīgi satīts, tad nekas, jo agrāk bija tikai šādi savienojumi (retos gadījumos apalvoti)

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Paldies par 'akceptu'. Tā ir laba ziņa, vajadzēs turpināt tādā pašā garā un visi Wago savienojumi iet atpūsties.

 

 

 

Kas tur tam zemējumam, gals silis?!

 

Fēna vietā šķiltavas izmantotas.

Īstenībā ar šķiltavām sanāk ļoti labi piededzināt, bez nekādiem degšanas nosēdumiem. Šajā gadījumā izmantoju parastos sērkociņus, cits nekas nebija pa rokai :(

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

 

 

Paldies par 'akceptu'. ...
 

Akcepts no manas puses būtu ar piebildi - tinumu vajag garāku (ap 4cm). Ja vairs nav iespējams, es vēl papildus salodētu.

Link to comment
Share on other sites

Ir tak speciāli uzgaļi ar iekšējo vītni, uzskrūvē tādus virsū tām skrutkām un būs ideāli, bet arī tāpat ir ok.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Man jau dikti iet pie sirds to skrutku salodeet (var jau skruuveejamos savienojumus pa virsu, bet tie ne vienmeer ir pa rokai). Tobish vai nu lodeeta skrutka vai nu wago tabletes uz aatro.

Link to comment
Share on other sites

 

 

tinumu vajag garāku (ap 4cm)
Nu tā jau izvirtība.

 

_dunduks_, viss tur normaļok. Man arī wago tīk, bet citreiz vietu par daudz aizņem.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
tinumu vajag garāku (ap 4cm)

 

ja vēl tos 4cm aplodē, vot tad

 

 

 

tā jau izvirtība.
Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Izvirtība , ne izvirtība , bet , ja nāksies to lodēto skrutku ārā jaukt , bez tādas un tādas mātes pieminēšanas būs pagrūti .

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man hātē visās nozarkārbās ir lodēts - lēti, toties drošāk nekā visi skrūvējumi. Parasti jau vajag pielikt vadu, nevis ņemt nost, līdz ar to nekādu māti nevajag piesaukt :)

 Nesen vajadzēja boileri un papildus vadu lampiņai vannas istabā - lodāmurs rokā un pusstundas  laikā viss gatavs. 

Link to comment
Share on other sites

Es parasti taisu garāku skrutku un nedaudz saviju jau vadu izolēto daļu. Citādāk, spiežot savienojumus kārbā, švakāk satīta, skrutka var atnākt vaļā. Vārdu sakot, jo garāks posms vadu satīts kopā, jo labāk, ka tik kārbā lien iekšā. Tas gan vēl no krievulaiku pieredzes. Tagad uzbāž uz skrutkas kļeniku, pievelk abas skrūves un lieko galu nokniebj. Nav jāčakarējas ar izolentas tīšanu, jo vadu gali nekādīgi saskarties nevar. Cik savienojumu, ar tik sekcijām kļemņiku paņem.

Ja, varbūt kādamir idejas. Man dēla jaunajā mājā, no uzskaites sadales ienak 16 kvadrātu alumīnijs, kuru vajag pagarināt ar 6 kvadrātu vara vadu. Itkā jau nav problēmu, var nopirkt speciālas savienošanas trubiņas, vai uz sliedes montējamus kļemņikus, bet to cena neadekvāta. Maksāt par vienu savienojumu 3,5-4,5 jevriki, nu tas ir perebors. Man piecas dzīslas vajag pagarināt un tā jau ir nauda. Nē, es saprotu, ka tai trubiņai, ar četrām skrūvēm, virsū rakstīts ABB, bet tur tak nekā nav. Pa to naudu depiņā  bezmaz var nopirkt nezināmas izcelsmes automātus un arī vadus savienot. Automātā ta kas sabāzts iekšā, bet te bleķītis ar pāris skrūvēm un brendīgu nosaukumu. Vārdu sakot, stājos dzinunattiecībās  ar santīmu un nepirku ABB savienojumu, bet lētāku risinājumu neesmu atradis.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Man jau dikti iet pie sirds to skrutku salodeet

Es jau varu mēģināt salodēt, bet man parasti nekas normāli nesanāk. Kamēr ar veco padomju laika lodāmuru uzkarsēju vadu galus, tikmēr visa izloācija jau ir izkususi. Tāpec jautājums ir: kā pareizi lodēt - ar elektrisko, vai ar gāzes degli? Un kādu alvu izmantot? Cik iepriekš ir nācis 'lodēt', tad vismaz santehnikas cauruļu lodalva (Sn97Cu3) bez papildus skābes negrib turēties. Varbūt šiem gadījumiem ir kāda speciāla alva, kas var salodēt arī neuzsildītus vadus?

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Parasti jau vara vadiem alva pati pielīp klāt bez visiem palīglīdzekļiem. Dažkārt pietiek tikai nokasīt včibriko aizsargslāni. 

 

Alumīnija vadus var pat nemēģināt lodēt. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja lodēt 2cm ir izvirtība, tad kas ir šis?
Es visu saprotu, pamācība, kā sataisīt pa kapitālo, ja ir pietiekoši gari vadi un pietiekoši vietas kur ņemties.

Bet domāju, ka tā pamācība ir kā radīta āra kārbām.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

a ir pietiekoši gari vadi un pietiekoši vietas

Tur jau tā lieta , ka šie nosacījumi bieži neizpildās . 

Link to comment
Share on other sites

Lodēt varēja vecos laikos kad nebija citu sakarīgu risinājumu, mūsdienās tas ir nevajadzīgs čakars, nekas vairāk. Ir pieejami daudz dažādi pārbaudīti risinājumi vadu savienošanai, kas pie pareizas montāžas nodrošina labu un ilgmūžīgu savienojumu, nafig jāizgudro velosipēds?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Ja, varbūt kādamir idejas. Man dēla jaunajā mājā, no uzskaites sadales ienak 16 kvadrātu alumīnijs, kuru vajag pagarināt ar 6 kvadrātu vara vadu.

 

Didzi, es Jaudā uz Krustpils ielas, pirku speciālas klemmes tieši šādam gadijumam. Vajadzēja man kaparu ar alumīniju savienot. Maksāja aptuveni 50 santīmus par gabalu ja nemaldos. Uzzvani viņiem uzjautā.

Link to comment
Share on other sites

Viesturs0711, paldies par informāciju. Jaudā nebiju, bet citās bodēs tā manta laikam nāk no viena izplatītāja un baigi dārga.

Ja runa par parastu vadu saviebošanu, tad protams ir dažādi moderni savienošanas veidi. Profesionālam elektriķim pilna soma ar dažādiem savienotājiem, bet ko darīt,kad aiznrauc ciemos pie sievasmātes uz dziļiem laukiem un viņa lūdz znotam kontaktu naktslampiņai uzstādīt. Neskries tak  uz pilsētu pēc pāris WAGO spailēm. Paņem mierīgi vadus satin. Ja vēl salodē, tad točna māja nenodegs un kādreiz paliks sievai mantojumā :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...