Jump to content

PayPal un Euro Latvijā


daived
 Share

Recommended Posts

Labdien BOOT.LV lietotāji,

 

Es domāju daudzi no jums lieto PayPal, un parādījās šāda veida diskusija:

 

PayPal joprojām sūta naudu latos, un 1 euro ir = 0,67xxx Ls, ka arī dolārs ir 0,49xxx Ls

 

Vienīgi diemžēl mēģināju noņemt naudiņu, un VISA atteica latu valūtu sūtīt talāk līdz Latvijas bankām.

 

Tomēr PayPals tieši uz manam vēstulēm neatbild, iespējams kādam citam ir kāda info vai viedoklis par šo?

Labots - daived
Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

gan jau ar laiku paypal džeki visu sakārtos. pirkos aizvakar ebayā, ar mastercard problēmu nebija paypalam.

Labots - erikonkulis
Link to comment
Share on other sites

Ņema eiro? Jeb konvertēja latos un tad atkal uz eiro? :D Jo šobrīd pēc loģikas ta sanāk, kad ņem naudu nost EUR = 0,67xxx Ls, un tad kad nonāk līdz bankam, tad atpakaļ uz EUR, kautkāds čakars viss šīs ir. Vienīgi biju zvanijis uz banku, un teica ka pati VISA nelaiž cauri latus vairs līdz bankām, sūta atpakaļ uz PayPal. Un starpcitu, ar katru nedēļu Ls kurss ir zemāks, jo kad ņēmu nost dolārus, skatijos ka Eiro bija 0,69xxx, bet šobrīd jau 0,67xxx Ls :)

Labots - daived
Link to comment
Share on other sites

Kāds vispār paypal sakars ar latiem? Nekad latus tur neesmu manījis.

 

Parasti ir tā.. tu iepērcies $ vai €, maksājot ar Paypal, kurš attiecīgi izmanto tavas piesaistītās kartes datus un attiecīgi pieprasa bankai vajadzīgo summu, kuru pēc tam pārsūta tirgotājam, kas saņemot naudu tev pārdod preci.

 

Vienīgā konvertācija notiek tikai tavā bankā, ja esi maksājis citā valūtā kā tavam kontam. Man paypal nekad neko konvertējis pats nav.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

 

 

PayPal joprojām sūta naudu latos, un 1 euro ir = 0,67xxx Ls, ka arī dolārs ir 0,49xxx Ls
 

 

Kapēc gan nenomainīt lai velk nost EU ?

Pats jau pirms kādiem gadiem 3 uzliku un viss bez problēmām + izdevīgāk nekā maksāt paypal maiņas kursu.

 

My Account => Overview => Labajā pusē pretī "xxxx naudas xx valūtā" ierakstam uzkliko uz "Currency Converter", kur tad arī var nomainīt.

Link to comment
Share on other sites

@@hel, bet lati taču paypal nekad nav bijuši :D es nesaprotu īsti autora problēmu. Labāk, lai iemet kādu ekrānuzņēmumu.. tad varbūt varētu kko saprast. :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vienīgā konvertācija notiek tikai tavā bankā, ja esi maksājis citā valūtā kā tavam kontam. Man paypal nekad neko konvertējis pats nav.

 

Nav gluži pareizi, pirmsākumos vilka nost Ls konvertēja uz EU vai $ vai da jebko citu pats paypal un maksāji tu viņiem par konvertāciju. 

Link to comment
Share on other sites

Kāds vispār paypal sakars ar latiem? Nekad latus tur neesmu manījis.   Parasti ir tā.. tu iepērcies $ vai €, maksājot ar Paypal, kurš attiecīgi izmanto tavas piesaistītās kartes datus un attiecīgi pieprasa bankai vajadzīgo summu, kuru pēc tam pārsūta tirgotājam, kas saņemot naudu tev pārdod preci.   Vienīgā konvertācija notiek tikai tavā bankā, ja esi maksājis citā valūtā kā tavam kontam. Man paypal nekad neko konvertējis pats nav.

 

Alkaholisms, vecuma plānprātība, psihiskas problēmas, informācijas trūkums, nespēja lietot šī gadsimta tehnoloģijas...?

 

Sakars tāds ka tur varēja turēt arī Ls valūtā līdzekļus kad vēl bija LVL.

Parasti tā nedara, parasti dara tā ka Paypal no kartes ieskaita naudu un tur tā glabājas un kad vajag kaut ko nopirkt tad pērk...

PayPal var turēt dažādas valūtas vienlaicīgi un arī konvertēt kā grib.

 

Maiņas kurss gan PayPal ir neidevīgāks kā bankām parasti.

 

Tik daudz glupības no "Lietpratēja" laikā kad foruma elite bļauj ka visi jaunie glupības rakstot un viss slikti, būtu labāk paši uz sevi paskatījušies...

Labots - hyk
Link to comment
Share on other sites

@@hel, cik esmu maksājis, izmantojot, paypal.. nekad nekādas papildus konvertācijas nav bijušas.. pērku preci $, maksāju $, pērku €, maksāju €.. pēc tam konta izdrukā banka parāda cik tad Ls izmaksāja man attiecīgie $ vai €. Pašā paypal NEKAD nav bijusi latu valūta.. tur ir visādas valūtas, bet nekad Latvijas lata nav bijis.

@@hyk, nu nu nu.. beidz te braukt virsū.. lietoju paypal jau gadus 10it.. un nekad latu tur neesmu redzējis. Nē, nu.. es varbūt esmu tāds īpaši izredzētais :D Ir man tur euro balanss, ir dolārs.. mārciņu var uzlikt.. pat Krievijas rubli, bet, ka paypal transakcija var notikt latos.. tas man ir jaunums :D

 

p.s. starpcitu arī google atrodamie resursi sniedz info par to, ka paypal nekad nav atbalstījis Latvijas latu.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1. janvāra man bija tā, summa eiro vai dolāros parādījās, tad parādījās konvertācijas kurss, no kredītkartes latu konta novilka bezkaunīgi lielāku summu, jo konvertācijas kurss paypalam bija negodīgs. Nezinu, kā ir vispār, bet pēc Jaungada pirku caur paypalu (neko netiku mainījis iestatījumos) par britu mārciņām, nobrīnījos, ka bija vairs tikai korekta summa eiro, nekādu konvertācijas nodevu nebija, pat nopriecājos, cik labi, ka eiro.

Link to comment
Share on other sites

starpcitu arī google atrodamie resursi sniedz info par to, ka paypal nekad nav atbalstījis Latvijas latu.

Baidos, ka diskusijas slēptā sāpe ir tā, ka PayPal zin, kādā valūte tev ir kartes konts. Un latu kartēm, piemēram, nebija iespējams no Paypal _izņemt_ naudu eiro, tas tika konvertēts uz LVL un skaitīts uz karti. Attiecīgi arī otrādās transakcijas notika pēc principa - paypalā maksājam 100 USD, PayPal pārrēķina šo summu latos pēc _neizdevīga_ Paypal kursa un noņem no latu kartes. Man vismaz tā bija vismaz vienai Swedbank kartei. Sīkāk komentēt nevarēšu, jāpēta konta izdrukas.

 

Izskatījās tas šadi:

********** Order Number: 1491599

Unit price Qty Amount

$28.38 USD 1 $28.38 USD

Subtotal $28.38 USD

Total $28.38 USD

Payment $28.38 USD

Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *8*******"

Payment sent to *****@******.com

From amount 15.84 LVL

To amount $28.38 USD

Exchange rate: 1 LVL = 1.79166 USD

Link to comment
Share on other sites

 

 

pēc tam konta izdrukā banka parāda cik tad Ls izmaksāja man attiecīgie $ vai €
 

 

aha.. nu karočem

 

1. PIRKUMS xxxxxxxxxxxxx  27.12.2012 24.95 EUR VALŪTAS KURSS 0.711423 (080763) PAYPAL *xxxxxxxxxxxxx

2.  PIRKUMS xxxxxxxxxxxxxx 31.07.2011 4.2 LVL (171043) PAYPAL *xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

1. pirkumā banka konvertē un nosūta nepieciešamo naudas summu attiecīgajā valūtā paypalam

2. pirkumā paypal paķer cik pēc viņu domām vajag LVL un konvertē uz nepieciešamo valūtu paši.


 

 

Baidos
 

 

Nebaidies :grin:

kā jau es rakstīju to varēja un var vēl jorpojām nomainīt un no konta vienmēr novilks to ko vajag, man ir LVL mastercard un vilka nost $, EU, RUB un visus pārējos, 

Link to comment
Share on other sites

@@hel, baidos, ka tev vairs nav LVL mastercard, jo no 01.01.2014 00.00 visi bankas konti un kartes, kuras bija LVL valūtas, tagad ir EUR :D

 

Man ir AmEx blue karte (kartes valūta bija LVL), varbūt ar tāpēc neesmu ar dubulto konvertāciju saskaries. pirms dažiem mēnešiem iepirkos UK ebay.. maksāju GBP.. iekš kartes/konta pirkuma valūta ir GBP (protams, banka ir norādījusi arī konvertēto summu LVL), bet pats paypal no kartes ir pieprasījis GBP un tirgotājam tālāk arī tajā valūtā nosūtījis.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Piem. vēlos noņem EURO sev uz karti nopirku preci ebaya, bet pardēvējs atvainojas ka visu izpardeva, un atgrieza atpakaļ naudu uz PAYPAL. Atgrieza viņš pat krietni vairāk, lai tik iedodu labu FEEDBACKU. atgrieza pa 28 eiro vairāk.

 

Okay, paskaitiju caur musu kursu ir OK, domāju nu noņemšu eiro, i vot te tas aķis:

 

wt3hx6f35su7ie24z2ex.png

Tāpēc eiro pagaidam neizņēmu, draugs atsūtija man 200$ dolārus, es viņus noņēmu pirmdien (06.01), arī rādija ka 1 USD = 0,49xxx Ls nu un šodien zvaniju bankai jo paypala ir Status: COMPLETED nu tad banka teica, ka pati VISA, nesūta talāk šo uz banku, jo VISA vairs neņem naudu latos (LS) un bankas darbiniece teica ka ta nauda atgriezisies man atpakaļ uz PAYPAL'u.

Bet ko tad tagad darīt? vel joprojam PAYPAL nav nomainijis šo te visu uz EUR. Vajadzetu but USD = EUR, un EUR=EUR.

Labots - daived
Link to comment
Share on other sites

@@daived, raksti pašam paypal jo Latvijā tagad ir Euro, lai gan, iespējams, ka te vainīga ir tieši VISA..

Link to comment
Share on other sites

2. janvārī arī izņēmu $300 uz bankas karti (visa swedbank), vēl joprojām nekas nav atnācis. Sanāk, ka tā naudiņa tagad kaut kur karājas gaisā.. Paypals uz vēstulēm kā parasti neatbild. Šāda problēma laikam tagad ir visiem (kas no LV), jāgaida Paypal fix, jo taisot withdraw pp automātiski konvertē to naudiņu uz latiem, jo vēl nav apdeitots. 

 

 

Daived, pēc withdrawa tev tā naudiņa atnāca atpakaļ uz paypal kontu (pēc konkrēta laika)?

Link to comment
Share on other sites

apinis, ne neatnaca vel viņa tapat ka tev karajas gaisa, bet bankas darbiniece teica ka VISA atteica viniem uz sho naudu, jo VISA vairs nepienemot latus. Es gan ņēmu 6 janvari.

 

CAP: PayPalam jau aizsutiju 3 vestules, full ignore & no answer.

 

Laikam bus rīt jamēģina zvanīt viņiem :(

Link to comment
Share on other sites

@@daived, kas notiek, kad pamēģina atsiet karti un no jauna piesaistīt?

 

6.4 Withdrawing Money in Multiple Currencies. If you have multiple currencies in your Balance, you will be able to choose from those when you withdraw funds, but, unless otherwise agreed, the withdrawal will take place in your home currency.

 

p.s. starpcitu, ieteiktu pagaidīt līdz februārim..

 

“For users with registered addresses in Cyprus, Estonia, Greece, Ireland, Latvia, Malta, Slovakia and Slovenia: PayPal will start to use Single Euro Payments Area (SEPA) direct debit mandates by February 2014.
Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

vienkārši sūtam request uz paypal support, lai withdraw valūtu nomaina uz vajadzīgo un neko nekonvertē pirmw withdrawal. Pāris dienu laikā pamainīs. Interesanti, ka šitais prikols ir manuāls - caur support :rus_roulette:

Link to comment
Share on other sites

marrtins es jau rakstiju ka 3 vestules par sho aizstiju, nav atbildes. 6 janvari pirma, 8 janvari otra un 10 janvari tresha.

Link to comment
Share on other sites

Jāpaciešas, domāju, ka viņus tur normāli bombardē. Miera laikos tas bija vienas dienas jautājums :)

Link to comment
Share on other sites

@@marrtins, es gan nesaprotu, kur ir problēma automātiski sistēmā lietotājiem no Latvijas valūtu izmaksai uzstādīt EUR? Vai tas ir tik sarežģīti, ka katram atsevišķi tas jāpieprasa? 

Link to comment
Share on other sites

Es arī to nesaprotu :) Manuprāt, izvēli, kādā valūtā izņemt piķi, vajadzēja padarīt lietotājam konfigurējamu sistēmā. Bet, acīmredzot, kaut kāds iemesls tajā visā ir.

Piemēram, 1000GBP noņemot (pārksaitot uz karti), vispirms konvertējot uz LVL pēc paypal kursa, sanāca zaudēt ~30Ls :grin: Pēc pieprasījuma nosūtīšanas supportam, šāda konvertācija tika atcelta un GBP tagad tiek sūtīts pa taisno, iebirstot Swedbank tie pārkonvertējās pēc tās dienas bankas kursa (daudz izdevīgāk).

Link to comment
Share on other sites

Vai tad Latvijā vispār ir iespējams no Paypal noņemt naudu uz bankas kontu?

Labots - Johny_JK
Link to comment
Share on other sites

apnis un citi kam ir lidzīga problēma, es šo problēmu atrisināju, un vēlos padalīties ar jums. Tātād automatiski visiem lietotājiem nomainisies valūta uz EUR februārī. Jūs varat paatrināt šo processu, ierakstot Facebooka Paypalam šeit: https://www.facebook.com/PayPal privato ziņu atbild zibenīgi ātri pat naktī. Respektīvi pēc 5 stundām saņemu ziņu, ka ir izlabots, un ieejot redzu ka tiešam ir nomainīts.

 

From This Balance: Euro Balance

Amount €xxx.xx EUR

Gross Amount €xxx.xx EUR

Withdrawal Fee -€2.00 EUR

Amount to Card €xxx.xx EUR

Labots - daived
Link to comment
Share on other sites

@@daived, nu re.. prieks, ka varēju palīdzēt :D

 

@@Johny_JK, šķiet no februāra varēs arī Latvijas iedzīvotāji dabūt naudu uz konta, pašlaik gan var tikai tie, kam ir VISA kartes.

Link to comment
Share on other sites

Izdevās sazināties ar Paypal, tiem kuriem nauda karājas gaisā - nauda tuvākajās dienās tiks atgriesta paypal kontos. Šobrīd viņi pie šo problēmu strādā. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Uz VISA tak var... :dornis:

Jautājums bija par "uz kontu", nevis "uz visa" :fool: , dornis

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nevar. Var ar CC kā atgriezts darījums.
  Tu gadījumā nedzīvo pagājušajā gadsimtā ??? Sen jau var, protams, tikai tad, ja kontam piesaistīta VISA karte.

 Netaisos te gari stāstīt, jo viss process ir aprakstīts pat blondīnei saprotamā veidā.

Link to comment
Share on other sites

Vēl viens, kas nesaprot atšķirību starp pārsūtīt naudu uz kontu vai karti.

Link to comment
Share on other sites

Labas ziņas, paypal nesen kā atgrieza atpakaļ divus naudas pārskaitījumus kuri karājās gaisā no 09.01 un 10.01 

Link to comment
Share on other sites

Hmm, manas $300 naudiņas vēl joprojām kaut kur karājas gaisā, no 02.01.

 

Edit: Unnn naudiņa ir atpakaļ paypal kontā, kā iepostoju tā parādījās..

 

Edit: Laikam man viss ir nokārtojies saistībā ar paypalu. Paldies tam, kurš pasvieda ideju kontaktēties ar viņiem caur facebooku, savādāk būtu vēl šobaltdien gaidījis atbildi no supporta.

Labots - apinis
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...