Jump to content

skaņas testēšana


andreart
 Share

Recommended Posts

padalateis ar savu peiredzi, kā Jūs testējam dažādas skaņas iekārtas (sorces), ja gribat salīdzināt kvalitāti. 

Kā testējam dažādus vadus, lai saprastu kurš labāk skan ?

Kā testējat dažādas tumbas ?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pirms sākas liels spams, pastāsti:

1. Ko tu gribi testēt?

2. Kādam nolūkam testēt?

3. Kāds būs testēšanas galarezultāts?

Link to comment
Share on other sites

 


 .... ja gribat salīdzināt kvalitāti.

  -  Kā testējam dažādus vadus, lai saprastu kurš labāk skan 

  -  Kā testējat dažādas tumbas ?

:sorry: pirmkārt -  pēc būtības jautājums uzdots virspusēji...kā Jūs testējat ( ko testē: analogs vai digitāls skaņas pirmavots, Vintage vai novodels....un vislabāk skan - mūžigā ciņa ar vejdzirnavām )

       otrkārt - labāka infa meklējama mamma google, lv_forums tāds panīcis no malas izskatās >> tikai un vienīgi mans viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

Vadus nav jēga testēt - pilns nets ar visādiem revjū, viss jau notestēts - ir jāņem vadi par vismaz pārsimts eirām metrā un jāpriecājas par rezultātu.

Tumbas testē sekojoši: paņemam tumbu, pieslēdzam, klausamies... Vai tomēr Tu esi ciparu vergs un Tevi neinteresē tas, kā Tavas ausis uztvers skaņu?

Link to comment
Share on other sites

Manas ausis šo lietu uztver vienkārši - skaļāk vai klusāk. Reizēm arī niansētāk - bass ir vai basa nav. Vai arī - vai basu dzird ar ausīm vai sajūt ar iekšām. Vecos laikos, kad maģi bija cieņā vēl spēju uztvert - velk lentu vai nevelk lentu, kā arī augšas ir vai augšu nav.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neatceros kādā secībā bija pareizi, bet vajag vispirms atlasīt labi zināmu gabalu kuram zini visas skanējuma nianseses un kurš ir tavs etalons skanējumā - pēc tam var mainīt komponentus. Vienīgi jāskatās lai signāla līmenis ir tas pats + netaceros ar ko bija jāsāk ara etalonu un tad alternatīvu , jeb otrādi :D  es parasti klausos pāris CD ripuļus + man ir testa gabalu CD uzcepts.


nu jā un fiziski jāsēž tur pat un tajā pašā telpā :D

Link to comment
Share on other sites

...ausis šo lietu uztver vienkārši - skaļāk vai klusāk. Reizēm arī niansētāk - bass ir vai basa nav.

- a ko iesākt ar nedzirdīgām ausīmm....pat ja sēra korķis priekšā naf.

 

Vecos laikos, kad maģi bija cieņā vēl spēju uztvert - velk lentu vai nevelk lentu, kā arī augšas ir vai augšu nav.

...publiskā telpā es atturētos no šāda komentāra - ja, avoss sajdjot'', tad jā.

 

- Ir šādam processam speciālas testlentas, arī Vinillripuļi priekš : apgriezieni minūtē_testēšanai.

piekalibrē līdz pieļaujamajām robežām ko noteica USSR_ГОСТ'''s.

- šāda izvirtība svarīga ja, vēlas kvalitatīvi veikt kādu Audio_kopiju ierakstīt lentā vai no Vinillripuļa dzīt lentā...digitalizēt.

 

nju apmēram tā tās lietas darās.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

 

 

...publiskā telpā es atturētos no šāda komentāra - ja, avoss sajdjot'', tad jā.

Vitālij, Tev gan pašvaki ar humora izjūtu... bet dzirde - kāda nu kuram ir, tāda ir. 

Link to comment
Share on other sites

Tev gan pašvaki ar humora izjūtu...

Ir jau labi ->> neņem pie sirds, tas ir primārais process (velk vai nevek)

man patīk pie augšējās nots pieturēties...!

Link to comment
Share on other sites

ir kādi favorite gabali, ar bagātu skanējumu ko labāk ieteiktu likt testam ?

 

vai tomēr priekšroka mīļajam skaņdarbam, kas likts jau 1000x reižu ? 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vajadzētu atbildi uz #2 postu, jo pašlaik man šis topiks šķiet bezjēdzīgs, jo nav skaidrs, kāpēc vispār to vajag darīt.

Link to comment
Share on other sites

vai tomēr priekšroka mīļajam skaņdarbam, kas likts jau 1000x reižu ?

Un kā tu domā?

 

Labāk būtu izvēlēties tehniku pēc tā, kas skan labāk uz taviem mīļajiem gabaliem, kurus klausies dienu dienā, vai arī pēc tā, kas skan labāk uz kaut kādiem skaņbagātiem gabaliem, kurus neklausies?

 

Labums, protams, subjektīvs.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nu, vairāki audio ražotāji izlaiž arī savus audio testa jeb Demo diskus, kuros ir labi ierakstīta mūzika. Tas pats Burmester, Focal. Gan jau citi arī.. Vēl laiku pa laikam pagadās labi demo diski audio žurnālos, arī te pat Latvijā pieejamajiem, piemēram, Audio&Video, Stereo- krievu valodā. Man pašam ir gadījies trāpīt uz tādiem žurnāliem ar kvalitatīvi ierakstītiem CD pielikumā. Pēdējam manis pirktajam anotācijā bija sīki aprakstīts kā, ar kādu aparatūru, ar kādiem miķiem, vadiem utt ir veikts ieraksts, nofotografēta ieraksta telpa, pat uzzīmēta skatuve, kur katrs mūziķis sēdējis ar tādu domu, ka klausītājam uz labas audio sistēmas būtu jāsaprot vai otrā vijole ir uz iedomātās skatuves tur kur tai būtu jābūt, vai nē. Vēl, protams, pat sīki aprakstīts, kam būtu jāpiegriež vērība, klausoties disku, kā skaņu režisors galu galā ir iedomājies kā un kur kam būtu jāskan.

Arī, protams, mīļākie diski.. Man pašam personīgi iecienītākais labelis ir ECM (tas gan vairāk dēļ tā, ka simpatizē mūziķi, kas tur ierakstās, kaut ar ierakstu kvalitāti parasti esmu ļoti apmierināts). Šo to no kāda nospiežu, piemēram, esmu šo to pa kluso nospiedis no JJP (no forumiešiem zinu, ka šamam ir padaudz labi audiofīliskie diski). Vēl pāris diskus gribētu no šā nospiest kaut kad.. :D Nu tā kaut kā..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Ja testēts tiek priekš iegādes, tad viennozīmīgi to kas patīkamāk izklausīsies. Ja kau tkādu testu veikšanai - tad tāds jautājums nerastos. Ja krā.... mērīšanai, tad jāizstrādā savi kritēriji ( stiprāks bass u.t.t.). Manā saprašanā aparatūras uzdevums ir pēc iespējas dabiskāk un precīzāk attēlot to ko autors ir paredzējis un saveidojis. Ideāls variants būtu ja nejustu atšķirību, vai atrodies reālā koncertā vai savā mājas kinozālē. ES izvēloties aparatūru iespējams salīdzinātu izejot no pretējā - kur vismazāk dzird to kas nepatīk. Piemēram tā saucamo "vilkšanu" vislabāk dzird klausoties  -hi hi  - klaviermūziku.

Labots - Dzonijs
Link to comment
Share on other sites

Lai arī topika autora jautājums ir no kategorijas: "Es esmu JJP sildīto vadu cienītājs". Nu sapratāt sarkasmu... 

 

Man pietika ar audio test cd. Vēlāk ielikšu coveri, uz sitienu nevaru saprast. Kopumā runājot: autora jautājums ir no sērijas: "gada citāts". Diemžēl...

Link to comment
Share on other sites

Viss labi - neņemsim galvā topiku autoru kategorijas. Forumu jau lasa visi.

Labots - Dzonijs
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tēmu slēdzu, jo nav atbildēts uz galveno - ko un kāpēc testēt.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...