Jump to content

No pērtiķa par cilvēku


čaks
 Share

Recommended Posts

Runā, ka tas, kas cilvēku atšķir no pērtiķa, ir darbs. Tad nu es vēlētos lūgt jūs dalīties pieredzē - kā profesionālam pērtiķim, kuram it kā ir galva, ir izglītība, taču nav pieredzes attiecīgajā jomā, atbrīvoties no simtprocentīgā ķermeņa apmatojuma, primāta sejas un kļūt par cilvēku?

Esmu beidzis RTU telekomunikāciju bakalaura programmu, turpinu studēt maģistrantūrā. Interesē ne tikai telekomunikācijas, bet gan visa plašā IT&T joma. No kodēšanas, programmēšanas kaut kas ir darīts html, css, minimāli php, python, C, Java, Android. Taču neko neesmu apguvis pilnībā, jo neredzu tam reālu pielietojumu, nav nosprausta mērķa, nespēju sevi atrast. Java un android nākuši klāt pēdējā laikā un šīs šķiet tiešām interesantas lietas. Pats galvenais - iespēja taustāma veidā ieraudzīt sava darba augļus un infantīli papriecāties. Lai nu kā, bet es tomēr vēlos strādāt, taču nezinu, kas man no visa būs vajadzīgs, pie kā vajadzētu pielikt. Vispār nesaprotu, kāpēc novirzījos no tēmas. Jā, primārā sfēra, kur vēlētos darboties, ir telekomunikācijas, taču arī šādas pieredzes man nav, jo kur gan man to gūt? Man nav ne maršrutētāju kalni, kurus konfigurēt, ne man ir raidītāji, antenas. Uz darba intervijām lielākoties iespējams tikt uz helpdesk tipa vakancēm, kas mani īpaši nesaista, jo runāšana pa telefonu nav tas, kas mani interesē.

Šausmas! Es esmu kā maza, izmisusi meitene. Kā atrast darba vietu, kur dod iespēju mācīties, lai vēlāk nestu iespējami lielāku pienesumu, nevis prasītu rezultātu uzreiz?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Taču neko neesmu apguvis pilnībā, jo neredzu tam reālu pielietojumu, nav nosprausta mērķa, nespēju sevi atrast.

varbūt vajag pamēģināt citā jomā,

jāstrādā ir tāds darbs, kas aizrauj, kļūst par hobiju, un ja par to vēl kāds samaksā, tad ir pa visam jauki... 

Link to comment
Share on other sites

Piesakies kādā internetprovaideru firmā. Paložņāsi pa pagrabiem, jumtiem staipot kabeļus. Būs praktiska pieredze.

Link to comment
Share on other sites

Avtor, ši nav īstā vieta, kur meklēt dabu. Tu savā rakstā esi tik daudz salaidis piekasīšanās vietas, ka  vietējie papagaiļi Tevi šeit notirsīs  nomazgās brūnu, noslīcinās ar vispārpareizām frāzēm. Darbs jāmeklē ar draugu, paziņu palīdzību.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Vai tad labākajiem no telekomiem ir problēmas ar darba atrašanu? Tur tak paši uzņēmēji piestaigā uz universitāti pēc kāda kadra... Bet ggg97 ir taisnība, vislabāk izdodas ar pazīstamiem, ja nav variantu, tad tiešām jāsāk ar kabeļiem un ložņāšanu.

Link to comment
Share on other sites

tukšmuldēšana ir ierasta prakse un no tās nebaidos.

Esmu rakstījis, taujājis pēc iespējām, taču lielākoties atbildes saņēmis neesmu. Tā kā tikt pavilkt kabeļus arī nav viegli.  Draugu, paziņu attiecīgajā jomā nav.

Uzņēmēji uz universitāti meklējumos nedodas.

Pēc tā, kas ir manā rīcībā, un jūsu ieteikumiem liekas, ka tik tiešām jāiet cehā strādāt - pamēģināt citā jomā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

pamēģināt citā jomā.

Pamēģini gan. Un, ja nesanāk, tad pudeli rokā un prom uz pieGdienas tofiku...

Link to comment
Share on other sites

Nu, un kā Tava rožainā nākotne rādījās studijas uzsākot? Dabūsi maģistru un žizņ udalasj? Nekā nebija, realitātē tavi grādi nevienam nav vajadzīgi, bet labi apmaksātu darbu iespējams dabūt vien caur pazinām un Īrijā.

Velkam tu realitī, Neo.

Nu jā, arī Britu salās nekas nespīd, jo priekšā ir kaudzēm pašmāju bāleliņu un poļu.

 

Lai viss neizklausītos tik pesimistiski, teikšu, lūk, ko: viss atkarīgs no Tavām vēlmēm. Ja vēlies atrast darbu Rīgā, izsaku līdzjūtību, jo tur tādu maģistrantu pietiek atliektiem galiem. Ārpus Rīgas, mazpilsētās, cilvēki ar smadzenēm un taisnām rokām gan ir vajadzīgi, vismaz pagaidām.

Labots - Nain
Link to comment
Share on other sites

Nu, tad sāc helpdeskā. Tomēr jau būsi tuvāk, un pēc kāda laika būs vieglāk nomainīties uz citu nodaļu.

 

Programmēšana ir ļoti specifiska lieta. Ja tas patīk - super, bet tad arī aktīvi jākodē, lai rodas padziļināta izpratne par lietām. Programmētāju, kas rubī fišku, gan tirgū trūkst, to varu droši apgalvot.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pats laiks meklēt sievu.

 

Nez, kā tas iespējams bez patstāvīgiem ienākumiem un/vai no vecākiem pārmatotām bagātībām? :D

Link to comment
Share on other sites

Šeit gan darbu vari nemeklēt.. Tik skaudīga un lecīga publika kā boot forumā ir jāpameklē.

 

Ja par tēmu, tad varētu būt grūti - mums zavodā pāris bakalauri un tikpat studentu pa mello raujas.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ja interesē Telekomunikācijas un kaut ko no tā visa saproti, tad uzsit CV Telekomam vai kādam citam provaiderim. Pastaigāsi DSL kabeļus vilkdams pa dzīvokļiem un  modemus uzstādīdams, tad sapratīsi vai interesē vai nē! Vēl viena būtiska lieta, kas tika pieminēta ir, lai darbs ko tu dari tev patīk, savādāk būs skābi. Nonāksi vēl gados 50 pie atziņas, ka dari darbu kas tev nepatīk, ka esi apprecējis sievieti, kuru nekad neesi mīlējis, utt.

 

Tu raksti, ka no visā kā kaut ko esi apguvis, bet viss ir tāds iesācies-nepabeidzies. tad varbūt vajag vienu lietu tā pa ritīgo līdz galam?

Link to comment
Share on other sites

 

 

tad varbūt vajag vienu lietu tā pa ritīgo līdz galam?

 

To vienu lietu līdz galam tieši darba vietā jau arī noslīpē. Ne jau augstskolā. 

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Programmētāju, kas rubī fišku, gan tirgū trūkst, to varu droši apgalvot.

 

Darba normālās nozarēs LV vienkārši nav.

Un ar "normāla nozare" es saprotu kko tādu:

[media]

[/media] Labots - serioussam909
Link to comment
Share on other sites

Esmu beidzis RTU telekomunikāciju bakalaura programmu, turpinu studēt maģistrantūrā.

Maģistros un vēl-jo-projām nezināt, ko darīt?! o_O Tur norm. praksei/darbam jau mid-bakalaura laikā vajadzēja būt. Tik tiešām maini sfēru un ar steigu...

Link to comment
Share on other sites

Vai nu sāc tajā helpdeskā, vai arī mēģini kaut kur uz praksi pieteikties. Piem. Latvenergo. Tur arī telekomunikāciju daudz.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Darba normālās nozarēs LV vienkārši nav.

Tālās zemēs zāle vienmēr zaļāka. Ja gribas uz turieni braukt - uz priekšu. Tas ir cits stāsts citai reizei. Šis topiks ir tiem, kas tomēr kaut kādu iemeslu dēļ grib palikt šeit. Labots - Vilx-
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Draugu, paziņu attiecīgajā jomā nav.

 

Nu kā tas var būt? Man pašam, kurš neprot ne grama programēt ir paziņas konkrētajā jomā! Ja tu studē tur, kur studē, tad ir jābūt paziņām! Ar ko tu kod pēc lekcijām? 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
nav nosprausta mērķa, nespēju sevi atrast.

mērķi mainās ar gadiem, citiem tie uzrodas agrāk, citiem vēlāk, bet dažiem apskaidrība vispār nepienāk

 

cerams, ka neesi no pēdējiem, bet pārāk nevajag noskumt 

 

piemēram, varu teikt par sevi, esmu nostrādājis dažādus darbus (daži labi atalgoti, un kaulus nelauza), bet 35. gados nācās pārņemt tēva zemnieku saimniecību, un tagad tikai saprotu, ka tas ir īsti priekš manis, varu teikt- BRĪVS CILVĒKS, un nopelnīt arī var...

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

 

 

kādā jēgā bija tērēt laiku un vecāku naudu?

Nu jau, nu. Izrauj pāris vārdus no konteksta un izdari spriedumus. Vecāku naudu netērēju, jo studēju budžetā un pat stipendija ir.

Savukārt, par mērķi bija domāts tā, ka ir daudz vieglāk sevi motivēt kaut ko pētīt, izzināt, ja ir skaidrs uzdevums. Tā, kā tas būtu reālos darba apstākļos. Mājās traucē tas, ka nezini, kas varētu būt tas, ar ko varēsi pelnīt. Svārstās domas.

Es, protams, turpinu sūtīt CV, atbildot uz darba piedāvājumiem, zinu, ka kaut kas noplauks, bet... Jauns gads, lielas vēlmes...Mana sievišķā puse pamodās.

 

 

Tur norm. praksei/darbam jau mid-bakalaura laikā vajadzēja būt.

Esi saistīts ar šo sfēru, ka tā proti spriest? Nākotnes darba devēji nav diez ko ieinteresēti ņemt praktikantus, kur nu vēl bakalaura studentus. Viens kursa biedrs tika Citrusā uz praksi - ofisā printēja papīrus, kad viņam pasvilpa. Ieguvums?

Link to comment
Share on other sites

Nu re, vecais, Tu savu vietu esi atradis. Un nebija tas ātri, nebija tas uzreiz. Vienīgi, ka cauri visiem šim gadiem Tu prati sevī saglabāt un izkopt to, kas tagad Tev dzīvē nepieciešams un noder.

 

šis bija Alusbundžai.


 

 

Nu jau, nu. Izrauj pāris vārdus no konteksta un izdari spriedumus.

 

Es Tev jau pašā sākumā brīdināju, ar to šeit vien nodarbojas, kā izknābj kontekstu un knābā. 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Es Tev jau pašā sākumā brīdināju, ar to šeit vien nodarbojas, kā izknābj kontekstu un knābā.

nesatraucies, tas tik tā lai visi moži,

 

 

Jauns gads, lielas vēlmes...Mana sievišķā puse pamodās.

bet šo gan nesaprotu 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

 

 

Viens kursa biedrs tika Citrusā uz praksi - ofisā printēja papīrus, kad viņam pasvilpa. Ieguvums?

 

Ieguvums ir!

1. Pieredze. Jebkāda pieredze ir svarīga.

2.Pierādīt sev un citiem, ka esi spējīgs STRĀDĀT. Jo iemācīties var visu ko, bet, ja cilvēks negrib strādāt, nav nekādas atbildības sajūtas, tad tādu darbinieku nevienam nevajag, neatkarīgi no viņa iegūtajiem papīriem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ar ko tu kod pēc lekcijām?

 

Ja reiz autors ir budžetā, tad noteikti ir no teicamnieku sugas. Tie īpaši ne ar vienu nekomunicē, sēž savā istabiņā un ... mācās. Lūk, tāpēc arī paziņu konkrētajā jomā nav.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja reiz autors ir budžetā, tad noteikti ir no teicamnieku sugas

Kad uzsāku studijas, bija 140 budžeta vietas. Šogad, šķiet, pat 160. Lai netiktu budžetā, jābūt ļoti apdāvinātam.

Nē, teicamnieks diemžēl neesmu. Tas, ka nelietoju alkoholu, gan varētu būt  pie vainas paziņu trūkumā.

Link to comment
Share on other sites

Pastaigāsi DSL kabeļus vilkdams pa dzīvokļiem un modemus uzstādīdams, tad sapratīsi vai interesē vai nē

Ja gribi strādāt telekomunikācijās, tad būs noderīgi sāk no apakšas. Tad kad vēlāk staigāsi ar šlipsi, labāk zināsi kā šādus darbus organizēt. Arī paziņu būs vairāk šajā jomā. Ja mācies, tad jau bija jābūt paziņam, jo viena daļa noteikti kaut kur strādā.

Man gan ir pieredze, ka darbadevēji diezgan labprāt ņem studentus, jo studentiem mazāk jāmaksā un var atlasīt labākus kadrus. Es pats neesmu saistīts ar telekomunikācijām.

Pavasarī bija viens praktikants, ja būtu bijis sakarīgs, tad paņemtu patstāvīgā darbā.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Esi saistīts ar šo sfēru, ka tā proti spriest?

 

Ja esi maģistros un pat lāga praksē neesi bijis... Žirafes kakls, ka jau ātrak ko nepamainīji? Vai arī vecāku/citu apstākļu spiests visu laiku tajā vietā vien studēji/stagnēji?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tēmas autoram ieteiktu nolaisties no mākoņiem. Studenta statuss nenozīmē, ka tagad var pretendēt uz nez kādu amatu vai krutu darbu, ja darba pieredze ir 0. 

 

Mans pirmais nopietnais darbs (pirms tam bija daudzi citi fiziski darbi) bija Word dokumentu rakstīšana, kas arī tālāk deva iespēju strādāt intelektuālu darbu. Ja gribi strādā telekomunikācijās, tad dodies uz to pašu Citrus un piesakies jebkādā amatā, kas varētu tuvināt savam mērķim.  Protams, apkopēja darbā būs grūti sevi pierādīt, bet darbs ar dokumentiem vai par tehniķi un iegūtās bakalaura zināšanas, ja vien nav aiz matiem izvilktas, lieti noderēs.

 

Normāli darba devēji ir atvērti jauniem censoņiem, bet lielākā problēma, ka visi uzreiz grib lielu algu un labu darbu. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tēmas autoram ieteiktu nolaisties no mākoņiem. Studenta statuss nenozīmē, ka tagad var pretendēt uz nez kādu amatu vai krutu darbu, ja darba pieredze ir 0.

Es nelidinos mākoņos. Ļoti labi saprotu, ka nevaru pretendēt ne uz kādu projektu vadītāja amatu vai ko līdzīgu prestiža un atalgojuma ziņā. Ļoti labi apzinos, ka praktiski es teju neko neprotu. Jā, pat vadus neesmu kniebis, konektorus licis. Visu šo iemeslu dēļ man pat ir kauns iet uz darba interviju un teikt, ka būšu labākais darbinieks, kāds var būt. Tas, ko vēlos - gūt praktiskas iemaņas, kas nākotnē noderētu. Jā, taču par pliku velti arī nevēlos neko darīt, jo arī es vēlos ēst. :)

Studēšana man pašam liek apzināties, ka vakuums gluži galvā man nav - esmu spējīgs domāt, mācīties, darīt. Vajadzīgs vien atspēriena punkts, bet kura no šīm vakancēm par to varētu kalpot?

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Vismaz 2 gadu pieredze IT&T nozarē, vēlams telekomunikāciju iekārtu, IT infrastruktūras uzturēšanā;

Lattelecomā ir vēl šī vakance. Prasības it kā zemākas. Cik nopietni būtu, ja pieteiktos abām? Personāla atlases speciālists to uztvertu kā ļoti lielu vēlmi strādāt vai skumju izmisumu?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Studēšana man pašam liek apzināties, ka vakuums gluži galvā man nav - esmu spējīgs domāt, mācīties, darīt. Vajadzīgs vien atspēriena punkts, bet kura no šīm vakancēm par to varētu kalpot?

 

Nu nomudījies tu esi prakses brīdī - praksi tomēr vajadzētu iet nevis ķeksīša pēc, bet tomēr pacensties tikt kādā lielākā uzņēmumā. No tava saraksta - patiesībā derēs jebkura vakance, izņemot zvanu centru ( kautgan - tajā pašā Lattelecomā arī zvanu centrā ir pietiekami lielas izaugsmes iespējas/atalgojums - vienīgias - ar profesiju amats saistīts nebūs. Darba tirgū šobrīd jau vismaz pusgadu ir tendence, ka darba devēji nevar atrast darbiniekus - es tev ieteiktu tēmēt uz kādu no lielajiem uzņēmumiem tīri dēļ izaugsmes iespējām. Mazākos uzņēmumos atalgojums startā būs lielāks, bet izaugsme - problemātiska

 

Galvenais atceries šo frāzi, kas izskanēja tepat topikā iepriekš:

 

 

Nekā nebija, realitātē tavi grādi nevienam nav vajadzīgi, bet labi apmaksātu darbu iespējams dabūt vien caur pazinām un Īrijā. Velkam tu realitī, Neo.

 

Šādi domā 90% 16 - 22 gadus vecie jaunieši. Lielākā daļa ap 25-28 gadu vecumu jau ir ieguvuši daudzmaz pietiekamu dzīves un darba pieredzi, nomainījuši vairākas darba vietas un +/- nonākuši jau apmēram tur, kur vēlētos ( vai vismaz sapratuši - par ko īsti maksā algu un kā uz šādām vakancē tēmēt), atlikusī daļa turpina gauzties forumos par mistiskajām neticami labi apmaksātajām darba vietām, kurās kārtojot tikai paziņas un radi.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu tam mobilo telefonu servisa tehniķim nebija prasība par praktisko pieredzi.

 

Mobilo telefonu serviss un Lattelekom - tās ir diezgan atšķirīgas sfēras, kur nepieciešama atšķirīga pieredze. 

Man piemēram darbā ir jauns kolēģis, kuram ir labāka izglītība un garāka darba pieredze, bet konkrētajā darbā man regulāri jāstāv blakus un jāskaidro it kā elementāras lietas. Pirms dažiem gadiem man bija vieglāk, jo mana iepriekšējā pieredze vairāk atbilda šim darbam.

 

Manā uzņēmumā arī ir vērojams blats, taču ar tehniku nevar strādāt kurš katrs, Tur vajag zināšanas un pieredzi, "Savējo" drīzāk ieliks par kādu priekšnieku.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Starp citu - ja ir uzņēmība un gandrīz pabeigts maģistrs:

 

http://www.europarl.europa.eu/aboutparliament/en/0079d60a3f/Recruitment.html

 

http://europa.eu/epso/discover/types_employment/index_en.htm#chapter3

 

Vakancēm EU struktūrās atlases notiek regulāri darba vietām visās ES valstīs, arī Latvijā. Temporary assistant netiek prasīta pieredze, tikai izglītība - un tālāk jau principā viss ir atkarīgs kā izpildīsi atlases testus salīdzinot ar pārējiem pretendentiem.

Labots - LPC
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu nomudījies tu esi prakses brīdī

Studijas ir akadēmiskas - prakse nav bijusi un nebūs. Ja būtu bijusi, es būtu bijis ļoti pateicīgs un noteikti izmantotu to iespēju, lai parādītu, ka no manis kaut kas var sanākt. Es vainojams esmu pie tā, ka jau pirmajā gadā nesāku ko meklēt, jo nevēlējos kavēt lekcijas, domādams, ka tas nākotnē būs izšķiroši, bet nav un nebūs. Jā, sanāk, ka studijas ir traucēklis.

Link to comment
Share on other sites

Skaties abus linkus augstāk... Tās nav darbavietas kur tu aizsūti CV un pēc tam sūdzies, ka noteikti kāds paziņa pieņemts. Tās ir reālas karjerss iespējas, kurām ir mērķtiecīgi jāgatavojas, urbjoties cauri formalitātēm :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...