Jump to content

Kā uztaisīt majaudīgu elektrisko gaisa sildītāju


homers123
 Share

Recommended Posts

Sveiki visiem!

Jautājums pavisam vienkāršs, kā uztaisīt mazjaudīgu gaisa sildītāju ~50w .

Doma ir izķidāt parastu gaisa sildītāju(pūtēju), izņemt tos drāšu tinumus(sildelementu) un saīsināt tā garumu un pievadīt maiņstrāvu, tā lai tas darbotos ar patuveni 50w jaudu.

Lūdzu palīdziet. :)

Varbūt kāds varētu atsūtīt shēmu, tas būtu ideāli.

Link to comment
Share on other sites

homers123

Tas, manšķiet būtu ļoti neizdevīgi un neefektīvi

Vajadzīgs ir uzsildīt nelielu telpu vismaz pa 10- 15 grādiem

Link to comment
Share on other sites

 

 

Doma ir izķidāt parastu gaisa sildītāju(pūtēju), izņemt tos drāšu tinumus(sildelementu) un saīsināt tā garumu un pievadīt maiņstrāvu, tā lai tas darbotos ar patuveni 50w jaudu.
nu tieši tā,pats jau atbildēji.

 

Tas, manšķiet būtu ļoti neizdevīgi un neefektīvi

 

 

uzsildīt nelielu telpu vismaz pa 10- 15 grādiem
Kapēc nevar vienkārši noregulēt uz minimumu un viss.
Link to comment
Share on other sites

homers123, ja taisies "tos drāšu tinumus" īsināt un sildītāju spraust pēc tam tīklā, tad labāk neko nedari, jo citādāk būs baigie sūdi. Tev tak nav ne mazākās jēgas, kā darbojas sildītājs. Tu tak vari to pašu sildītāju ieslēgt uz īsu brīdi. ja Tev vajag 50W sildītāju, tad tas stundā izdalīs 50Wh siltuma. 100w sildītājs tādu pašu siltuma daudzumu izdalīs pusstundā, bet 1kW sildītājs vēl mazākā laikā(rēķini pats)

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

homers123

tās būtu liekas pemperatūras svārstības, kuras nav vēlamas Vajag, lai sildītājs darbotos visu laiku ar ~50w jaudu, kas varētu sasildīt nelielu gaisa daudzumu, kas nepārtraukti plūst cauri ventilācijas trubai, lai, pieņemsim telpā, kurā ir 5 grādi, tas spētu uzsildīt apmēram 18 grādus

Link to comment
Share on other sites

Vai autors ir aprēķinājis, cik jaudīgu sildītāju vajag nelielās telpas uzsildīšanai vismaz par 10-15 grādiem? Domāju, ka ne. Un kvēlspuldze- neefektōva? Kā gaismas avots- jā, kādi 5% lietderības koeficients, viss pārējais aiziet siltumā, kurš nonāk apgaismotajā telpā.

Link to comment
Share on other sites

Autors vispār fišku nerubī un cer ar 50W sasildīt telpu. Ja tā varētu, tad nafig man darbnīcā vajag krāsni, man tak visu laiku 40W lodāmurs strādā. Kautkā gan silti nepaliek :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

homers123

Totis autors ir aprēķinājis telpas tilpumu, kas ir kkur 2m3 :) , es domāju, ka kar 50w pietiktu, lai uzsildītu to par 10grādiem

Link to comment
Share on other sites

homers123

Kkas uz to pusi man izdevās ar nelielu transformātoru ( 13v/1,2A), ko dabūju no veciem pc skaļruņiem

parēķinot tie ir kkur 30W un sildīja tā neko, tikai trafs nodega pēc ~20min

Link to comment
Share on other sites

Nu tad ieliec kvēlspuldzi, uz 50-100W un pārbaudi, kā ir. Ja sanāk, bet gaisma Tev nav vajadzīga, tad nu gan kaut ko jātaisa. Par Oma likumu esi dzirdējis? Un par citām formulām, kuras elktrisko ķēžu gadījumā būtu izmantojamas?

Link to comment
Share on other sites

homers123

Kas teica, ka esmu jauns?!:D

tātad pamatskolā nemācījos gramatiku un tāpēc šādi ķēmojos kā tad tur īsti ir ar to padarīšanu, varbūt vajadzīgs jaudīgāks trafs, vai jālodē kada pretestība, man nav nejausmas :(

Link to comment
Share on other sites

Homer, piedod par sarkasmu, vienkārši viens šitāds blakus dzīvoja anglijā. Dzīvoju rindu mājā, un pašam sava māja tā oda pēc zāles, ka maz nelikās!

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

kas ir kkur 2m3
 

šādā telpā savām vajadzībām ''zāli'' var izaudzēt, bet tā kā augiem vajadzēs arī gaismu, tad jau no tām lampām arī siltums būs.... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...