Jump to content

Sildierīce + kaut kas, kas regulē temp.


Propaans
 Share

Recommended Posts

Sveicināti. Lieta tāda, es vēlos telpā uzturēt konkrētu temperatūru. Es, piemēram to gribu uzturēt ar elektrisko sidlītāju. Vai ir iespēja pieslēgt kādu ierīci (man tā šķiet, to sauc par termostatu), kas kontrolē šo temperatūru. Piem, ja ierīce konstatē, ka temperatūra ir par augstu, tā atslēdz sildierīci, kas pievienota, ja temperatūra par zemu, ieslēdz atpakaļ.

 

Ja var, konkrētus linkus, vai vismaz tā nosaukumu, cenas?

 

Paldies jums liels :)

Link to comment
Share on other sites

Neesmu eksperts, bet sildītājiem jau ir iebūvēts termostats. Savukārt Depo par latu var nopirkt istabas termometru, kurā redzamo informāciju izmantot par atskaites punktu termostata uzstādīšanai. ;)

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Iekš ebay vari paskatīties, ko izmet "Temperature control Switch", vai tamlīdzīgi...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es, piemēram to gribu uzturēt ar elektrisko sidlītāju. Vai ir iespēja pieslēgt kādu ierīci (man tā šķiet, to sauc par termostatu), kas kontrolē šo temperatūru.

 

Jebkuram elektriskajam sildītājam jau IR termostats.

Link to comment
Share on other sites

Sky high, bet kā termometrs spēs to kontrolēt? Lai man tas nav jādara manuāli. Tā shēma varētu izskatīties šādi ierīcei.

vajadzētu arī tādu, kas spēj uzturēt vienā konkrētā diapazonā, piemēram 20-22 grādi.

Esmu redzējis tādus, kas uztur virs vienas noteiktas robežas, piem, zemakais 20 grādi, tad tas sildītājs sildīs līdz pat 40 grādiem un termostats nemaz nereaģēs!

 

faidp04wsfv2mhpot9hf.gif

 

Nesmejaties par manu mākslu :D

Labots - Propaans
Link to comment
Share on other sites

Neticu, ka ar kaut kādu dažādu komponenšu salasīšanu tjipa vienā kēdē, kaut kas strādās kā vajag.

Tur drīzāk jāmeklē gatavs verķis, kuram jau no rūpnīcas ir tāda fīča...

Link to comment
Share on other sites

Nu kapēc ne? Sildierīce silda, termoregulators uztver, ka temperatūra ir uzkāpusi līdz robežai, atslēdz to sildierīci. Līdz brīdim, kad temperatūra nokrītas zem robežas.

Link to comment
Share on other sites

tu tik nenopeŗc ierīci, kas barojas no 12V un neiespraud rozetē :) Skatos pāris 12V varianti te ir jau ieteikti. Variants, kurš pats kontrolējošo ierīci aro ar 2 baterijām ir tāds so-so...

ebay variants jau vien šermuļus dzen bez normāla datasheet.

Labots - labiitis
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Rekur piem lejā pa 10Ls Telpas termostats (bimetāliskaIs) http://www.caurules....urei-termostati

 

Šis ir ok. Man vienam klientam mājās šādi stāv telpās salikti, tiesa gan uz silto grīdu, bet tas nemaina lietas būtību.

 

 

 

ebay variants jau vien šermuļus dzen bez normāla datasheet.

 

Daļēji jau var piekrist, bet cena šim verķim ar nav nekāda mazā. Gan jau konstruktori ir mazliet padomājuši ar galvu! 

Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza

Drunk_lizard - ja runa iet par eļļas el. radiatoriem, tad tiem ir gan inerce (sildīšanas inerce) un pie tam diezgan liela, jo sasniedzot noteikto temperatūru, devējs izslēdz sildītāju, BET sildītājs turpina sildīt telpu, jo eļļas apjoms tajā ir paliels un tās vēl kādu laiku atdod siltumu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...