Jump to content

Vai ir kāda programma, kas rāda cik dators patērē watus?


HeHe112
 Share

Recommended Posts

 

 

Autor, labāk izstāsti kā tu zini vai baroklim ir 500 ķīniešu vai "normālie" vati?
 

 

Varat vienkārši papētīt Corsair CX500, redzēsiet cik tam ir to ķīniešuvatu (kas tie par iedomu vatiem?). Katrā ziņā corsair ir firma kas rūpējas par kvalitāti.

 

Labots - HeHe112
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zux

    12

  • Inspektors Caps

    13

  • Bonifacijs

    13

  • HeHe112

    17

Top Posters In This Topic

Mēs maksājam par kilovatstundām (kWh)

Īstenībā nav tādas mērvienības kWh.

bet īstenībā enerģiju mēra džoulos un 1 kWh = 1000 W * 3600 s = 3600000 W*s = 3,6 MJ.

Inspektor, es saprotu, kāpēc tev ir tāds niks.

 

Gribu tikai pateikt, ka priekš parastas mājsaimnieces šitas viss nav jāzina.

 

Kad kāds šeit nāk ar kompja problēmu, tu viņam prasi lai bez komponenšu nosaukumiem uzzīmē vēl arī principiālo shēmu, ko?

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Ķirzak, neesi tik nopietns, jāmāk arī mazliet šos biedrus (grūti šo vārdu mutē ņemt, runājot par topika autoru) paķircināt.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Man pamazām briest doma par jaunu PC un tad nu esmu nedaudz pārdomās par to ko ņemt, AMD vai INTEL, un viens no aspektiem varētu būt arī elektrības patēriņš, jo PC gandrīz nekad netiks izslēgts. Skatos ka AMD procesori patērē gandrīz 2x vairāk watu, nu tipo maksimālais. Varbūt kads kaut ko ir pamērījis dzīvē? Nu teiksim ir kādas būtiskas atšķirības starp aptuveni vienādas cenas, vai arī vienādas veiktspējes AMD/INTEL datoru enerģijas vidējo patēriņu?

Link to comment
Share on other sites

Man pamazām briest doma par jaunu PC un tad nu esmu nedaudz pārdomās par to ko ņemt, AMD vai INTEL, un viens no aspektiem varētu būt arī elektrības patēriņš, jo PC gandrīz nekad netiks izslēgts. Skatos ka AMD procesori patērē gandrīz 2x vairāk watu, nu tipo maksimālais. Varbūt kads kaut ko ir pamērījis dzīvē? Nu teiksim ir kādas būtiskas atšķirības starp aptuveni vienādas cenas, vai arī vienādas veiktspējes AMD/INTEL datoru enerģijas vidējo patēriņu?

 

GALĪGS OFFTOPIC varu pateikt ka nav 2x vairāk vidēji paskatoties max TDP , intel paterē par 1/3 mazāk, bet praktiski kā tēmu apspriedām tad amd procesori ir lēti un var nopirkt uz pusi lētāku un jaudīgāku nekā intel un kā vel runājām tādu kā amd viņu sistēma noslogo mazāk intel vairāk (jo intel par tadu jaudu sanāk mazāk jaudīgs) līdz ar to patēriņš elektrības ir vienāds...pašam ir amd esmu apmierināts (iepriekš bij visi pc ar intel) Bet jautājums kam tiks pc izmantots?

Labots - HeHe112
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu manā gadījumā izmantojums ir apmēram šāds - 24/7 Bitcomet (ap 20 filmām dienā) + Dropbox (ap 5-8 filmam dienā) parsūtīšana, internets 8h dienā, Serious Sam3, Metro last night nu pieņemsim ka 1h dienā, skype ar 1000+ kontaktiem, video apstrāde 1h dienā, ap 2h diena velkas filmu ieraksts uz USB nesējiem. Nu un excell + powerpoint, visu laiku fonā.

Pašam vienmēr vietas ir par maz uz HDD, skype nespēj normāli darboties komplektā ar Bitcomet (bieži ir jāatslēdz uz sarunas vai ivocalize konferences laiku viss kas trafiku terē) nu un kaitina protams mūžīgā gaidīšana uz HDD un USB datu nesēju lēno darbu. Kad viss reizē sāk darboties tad sākas freeze, bet tai pat laikā nu nav ne procesoram 100% noslodze, ne 8Gb oeratīvā aizsista, vienkārši nevelk un viss

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

 

 

un viens no aspektiem varētu būt arī elektrības patēriņš
 HAHAHAHAHAAHA... :D 

Dievspasarg, kur šitādi rodas? Tev tie 0.50Ls mēnesī kabatā caurumu izraus? Ja jau elektroenerģijas patēriņš tev ir viens no parametriem izvēloties jaunu kārbu, vispār ņem ULV Celeronu vai Atomu?

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu vispār jau man elektrības patēriņš ir vismaz 30 Ls menesī....

Jautājuma būtība bij par to vai videjā elektrības rijība AMD/INTEL platformām atšķiras būtiski. Ja starpība ir kaut vai 100W tad mēnesī sanāk 24x0.01Lsx30= Ls 7.20, gadā Ls 86.40, 3 gados kad jau nu točna ir kompi jāmaina tas jau ir Ls 259.20 - jebšu jauna kompja cena. Nu pat ja starpība ir 50W tad vienalga uz 3 gadiem būs visnotaļ pamanāmi, vel jo vairāk ņemot verak to ka elektrība pa šo laiku pilnīgi noteikti lētaka nekļūs

 

P.s. es tak jau minēju ka kompis knapi velk, celeroni utt. nederēs

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu vispār jau man elektrības patēriņš ir vismaz 30 Ls menesī.... Jautājuma būtība bij par to vai videjā elektrības rijība AMD/INTEL platformām atšķiras būtiski. Ja starpība ir kaut vai 100W tad mēnesī sanāk 24x0.01Lsx30= Ls 7.20, gadā Ls 86.40, 3 gados kad jau nu točna ir kompi jāmaina tas jau ir Ls 259.20 - jebšu jauna kompja cena. Nu pat ja starpība ir 50W tad vienalga uz 3 gadiem būs visnotaļ pamanāmi, vel jo vairāk ņemot verak to ka elektrība pa šo laiku pilnīgi noteikti lētaka nekļūs P.s. es tak jau minēju ka kompis knapi velk, celeroni utt. nederēs


stipri nepareiza matemātika, pirmkārt, ja amd sanāk 70Ls pats porcis un intel lai turētu līdzi 140Ls ...pateriņa šķirba nav tik liela pašam ir amd kurš uz prasīgākajām spēlēm tērē ap 75w, max TDP skaitas 95w 
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu vispar jau mana doma bij par to ka iespējams, ja es aprēķina kaut kur neesmu kļūdījies, ir vērts samaksāt dārgāk par līdzīgas veiktspējas INTEL procesoru un vēlak parmaksu atgūt uz mazāka energopateriņa rēķina. Ne jau par santīmpišanu 0.5 Ls mēnesī apmerā.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

 

 

GALĪGS OFFTOPIC varu pateikt ka nav 2x vairāk vidēji paskatoties max TDP , intel paterē par 1/3 mazāk
Vispār jau TDP (thermal design power) nav tas pats, ko sauc par Power consumption, un kas ēd elektrību no "štepseļa"...
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu es biju tā kā vairāk skatījies 135W buldozeru un kaut kādu i3-i5 ar 65W

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu vispār jau man elektrības patēriņš ir vismaz 30 Ls menesī....

 

vispirms ledusskapi un vešeni nomaini (vai nelieto) 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu es biju tā kā vairāk skatījies 135W buldozeru un kaut kādu i3-i5 ar 65W


Nu pietiktu ar kādu 95-100w amd:D 
Link to comment
Share on other sites

Larijssene

 

 

patēriņš elektrības ir vienāds...

Bet kāda starpība, mamma taču maksā elektrības rēķinu.

 

 

 

Dajoš elektroenerģijas ekonomijas formulu

Ļoti vienkārši, divas reizes lielāks stiprums, značit divas reizes mazāka jauda jāizmanto. Elementāri Mendelson. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Bonifācijs, tu nesen rakstīji, cik km/h brauc, ko apdzen utt. Degvielas nav žēl? PC elektrības žēl?

 

Labi, mazliet datuvi atgādina šitā tēma.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Ar ledusskapi un vešeni tāpat kā ar visu parējo elektrisko man viss ir pat ļoti kartībā, viss ir pirkts AAA+ no Mieles salona, tiesa gan mājās pilnīgi viss darbojas tikkai un vienīgi uz elektrību, jo gāzes nav.

Link to comment
Share on other sites

 

 

viss ir pirkts AAA+ no Mieles salona
 

 

un tu vēl ar santīmu mīlestību nodarbojies..

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu ne jau nu tā kā žēl tās elektrības, vienkārši interesanti, un gribas optimizējot arī izvēlēties optimālāko variantu. Nu piemēram, vannas istabā pēc trafa nomiršanas visu pārtaisīju no halogena uz LED un jūtos ļoti smart.

 

Patreiz kā reizi ir 95W AMD variants - diezgan lēns, iztikt jau var, bet vai vajag

 

 

 

P.s. Hondai vakar palika 1gadiņš manās rokās, ir uz degvielas rēķina atgūti 700 Ls gāzes iekartai, ap 200 Ls blakus izdevumi kurus nosacīti var atnest uz  gāzes reķina un ir ap 100 Ls tīrā peļņa.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Kad kāds šeit nāk ar kompja problēmu, tu viņam prasi lai bez komponenšu nosaukumiem uzzīmē vēl arī principiālo shēmu, ko?

Tev uztveres spēja kā modernajiem tīnīšiem? Tādi atmiņas gļuki, ka diskusijas kontekstu nespēj noturēt? Es to skaidroju lai TU redzētu, ka nav nekādu debīlu kW/h! Atgādinu:

 

 

kilovatus/h

 

 

 

24/7 Bitcomet (ap 20 filmām dienā)

Optimizāciju sāc ar to, ka pārstāj lietot to megasūdu un uzliec normālu klientu kā µTorrent. Tas bitmēsls aizņem tonnām RAM, visu laiku bezsakarā raksta/lasa HDD un arī CPU slogo neadekvāti. Kāds CPU ir šobrīd?

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Pašlaik ir  Athlon II x3 450   3x3200MHz 64 bit  + 8Gb 1333Mhz,  MB ESC MCP61M-M3 (šito iedeva pa garantiju nomirušās MB vietā),  Gygabite GT 440

nu jau 3 gadi būs apkart, laiks mainīt

 

Pierasts dikti pie ta Bitcomet, to mju mēģinaju 2x bet nu kaut kā īsti nepatika, varbūt ieraduma spēks

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pierasts dikti pie ta Bitcomet, to mju mēģinaju 2x bet nu kaut kā īsti nepatika, varbūt ieraduma spēks


Bitcomet ir tiešām mēsls un pietam µTorrent ir vieglāk saprotams-praktiskāks. 
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
šito iedeva pa garantiju nomirušās MB vietā

Ja nu kas, es nekad neļaujos, ka labas plates vietā iedod kaut kādu hlamu - prasu vismaz tāda paša līmeņa vai labāku. Sākot ar savienojumu skaitu un veidu un beidzot ar ražotāja vārdu un plates cenu. Ietiepīgākiem auniem atgādinu par PTAC eksistenci un to, ka es spēšu noargumentēt detalizētāk kā veikala "speciālisti"...

 

varbūt ieraduma spēks

Starpība ir tā, ka dators tā mēsla darbības liekā ir nelietojams, bet µTorrent normāli griežas fonā un nemaz nejūti tā klātbūtni. No vienas puses Tu ar datoru dari daudz, bet no otras.. neko tādu paranormālu. Liekas jau, ka Athlon II X3 450 ar 8 GB RAM vajadzētu to tīri normāli vilkt. Varbūt bez BitComet mēsla datorā ir vēl mēsli? Teiksim antivīruss - kāds ir tas? Un to, ka aizņemto RAM kopš Vista rāda tikai Commit Size (kreisais skaitlis) nevis skaistais Memory augšā, zini? :)

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu tā noreklamējāt to mju ka pamēģināšu palietot, eh ja vel varētu kaut kā vienkarši no Bitcomet pārnest bāzi ar jau nokačātajiem torrentiem....

Es pats tā kā esmu sācis interesēties par 2TB vai vairāk HDD ar cenu ~ 2x augstāku nekā lētākā, cik saprotu viņi jau var ātruma ziņā sacensties ar SSD diskiem, man sanāk pa 3-4 vienas filmas kopijam dažādiem nolūkiem turēt uz 1 HDD, tādu filmu ir daudz un stumdīti tiek lieli apjomi. Varētu jau SSD, bet tie nu dikti dārgi, a 250 GB varianti manā gadījuma īpaši neko nelīdzetu. Es te eksperimenta vārdā paprovēju 1 nedēļu  pieņemt ka mana C diska ietilpība ir tikai 256 Gb un izejot no tā rīkoties, secinajums bij tāds ka tas man ir daudz par maz.

 

Bljin, neatstāj sajūta ka mēs te pļāpājam par tēmu kas ir visnotaļ tālu no tēmas nosaukuma, taisni brīnums ka vēl neviens nav noķeris vārnu. 

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Tu visu laiku kačā kaut ko? Kad paliek laiks braukt, apdzīt utt?

Labots - wersa
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu mans dzīves ritms ir kā fretkai - 20h diennaktī guļ, 4h nesas tā ka maz neliekas

 

Kačāju es tiešām daudz un skatos arī 4-5 filmas dienā, nu "skatos" jau ap 20 filmam, bet nu tā pa fikso, tik vien lai saprastu ko tā no sevis izsaka un vai to kas tur ir var kaut kā izmantot. Interesē dažādi spārnoti izteicieni, uzstāšanas fragmenti, labas frāzes nu un protams arī tā tīri izklaidei paskatīties kaut ko. Nu un pluss tam visam vel jau sašķirotais saturs tiek parsūtīts kam vajag tālāk jau ar dropbox, atstājot sev rezerves kopiju uz PC, jo saņēmēji paši izceļ no dropbox, katrs no savas mapītes, āra to ko viņiem vajaga. Tapēc jau arī ir tas milzīgais kopiju skaits. Protams tā nav ideāla sistēma taču tas ir daudz vieglak nekā katru teiksim 70 gadīgu pensionaru vēl kaut kāda cita laika joslā mēģinat apmacīt PC lietošanā vai kaut vai nokontrolet ko kurš ir vai nav saņēmis, a tā viss ir vienkārši - ja konkrētā cilvēka dropbox mapītē vairs nekā nav - tātad viņs ir saņēmis un tālakais jau nav mana problēma

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Pat uz veca portatīvā ar pentium un 2gb ram uttorents pc nebremzē skype var normāli runāt + vel filmu skatīties:D

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu cik es sapratu tad runa ir tieši par "kanāla platumu", skype kad ir 1000+ abonentu stipri aizsit nu nezinu kā tas pareizi saucas "konekciju skaitu" un tas pats joks ir kad Bitcomet vienlaicīgi ņemas ap kādiem 40 torrentiem, it īpaši ja kāda daļa no tiem satur kaudzi mazu failu, nu teiksim foto vai citu grafiku. Man nācas Lynksys rūteri nomainīt pret labāko tai laika nopērkamo ASUS Black Diamond 56 U. Tas spēj ap 2x vairāk izlaist cauri, taču vienalga skype traucē neviss Bitcomet kačāšanas tekošais ātrums, ir vienalga vai ir 2000 vai 10 000 kB/s, bet gan kačājamo failu skaits, a ja saruna iet ar RU vai BY, tad vispār bez variantiem Bitcomet ir jāatslēdz un viss. Cik saprotu tad dropbox menedžejot ap 1000 failiem uz xx kompjiem arī ņem ne pa jokam "platumu" PC pie rūtera ir pieslēgts pa vadu, rūteris ir vajadzīgs lai kaut kas tiktu tiktu arī portatīvajiem, telefoniem, padiem un viesiem

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

HDD ar cenu ~ 2x augstāku nekā lētākā, cik saprotu viņi jau var ātruma ziņā sacensties ar SSD

HDD ar SSD nekad ātruma ziņā nevarēs sacensties, jo HDD ir fiziska galviņa, kas jāpārbīda, bet SSD ir tikai elektroniskas shēmas, kas saslēdzas "momentāli". Tas izpaužas kā Access Time. HDD tas ir 10+ ms, bet SSD ~0,1 ms, kas ir ~100 reizes mazāk.

 

 

 

Es te eksperimenta vārdā paprovēju 1 nedēļu  pieņemt ka mana C diska ietilpība ir tikai 256 Gb un izejot no tā rīkoties, secinajums bij tāds ka tas man ir daudz par maz.

Visnormālāk ir C diskā/partīcijā turēt OS un programmas, bet visus datus citā partīcijā vai diskā, un tad C diskam ar 60-120 GB pietiks atliektiem galiem.



 

 

skype kad ir 1000+ abonentu stipri aizsit nu nezinu kā tas pareizi saucas "konekciju skaitu"

Tas bija aktuāli vecajiem Skype klientiem. Vismaz 5.x un jaunākiem konekciju skaits no tā nav atkarīgs un vispār nav liels. Piemēram man šobrīd ir 8.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu es skatījos tos HDD ar acces time  ap 3.x msekundēm un ja nemaldos ap 200Mb sekundē rakstīšanas ātrumu



nu C diskam ja pārnes bitcomet, dropbox, avc un Pinacle studio programmu mapes uz D pietiks jau nu gan, tik jēga īsti no tā - viss tak vienalga tiks lasīts, rakstīts un kodēts uz D diska tādā gadījumā un tas SSD dos tik vien kā par dažām s ātraku ielādes laiku, kas nu nebūtu kritiski uz kopejā fona. Ja varetu par sakarīgam naudiņam paņemt 2 Tb SSD disku, nuuu tad jau gan būtu reāli ātri viss



Jaunie skype ir pilnīgs draņķis, šamējie ir faktiski pilnībā iznīcinājuši man vitali svarīgo search funkciju, agrāk varēja izvēlēties valsti, pilsetu, reģionu, vecumu dzimumu un ar search atrast tevi interesējošo cilvēku sarakstu, a tagat tas galīgi nestrādā, atrast kaut ko var tik par masveida meklēšanu gan ir jaaizmirst, Nav kā agrāk iedod parametrus dabū 1000 cilveku sarakstu un ērti sūti visiem pēc kārtas savu message

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Datu faili jau Tev tur pārsvarā ir lielie, kam svarīgāki ir lineārie MB/s nevis ms. Un MB/s tagad arī jaunajiem parastajiem 7200 rpm diskiem jau tuvojas 200 MB/s. Vienkārši šaubos vai 2x dārgāku disku price/performance sniegs to gandarījumu, ko no tiem it kā sagaidi... :)

 

Jaunākiem Skype ir savi mīnusi - gan izjāts search, gan arī 100-180 MB RAM rīšana. Vēl vari izmēģināt 4.x, kas ir pēdējais ar normālu search, bet neatceros kā tiem bija ar tām konekcijām. Ja kas, privāti varu iedot pēdējā 4.x biznesa versiju "SkypeSetup_4.2.32.187.msi", kas pati neupdatojas. :)

 

P.S. Tu izklausies pēc kaut kāda Skype spamera...

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Wow, būtu baigi labi dabūt to skype setup!!!!!  ja iet search un neupdatojas tad pilnigs pofigs par konekciju skaitu utt.   Drusku ir gan ta ka spamošana, vingrinājumu gan izpilda sieva, es vienkārši nodrošinu tehnisko pusi. Ja vēl būtu tāds pats skupesetup uz Android dabūnams tad laimei vispar nebūtu robežu!!

 

Ko es varētu izdarīt lai saņemtu to skype setupu???? e-mail?

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

Datu faili jau Tev tur pārsvarā ir lielie, kam svarīgāki ir lineārie MB/s nevis ms. Un MB/s tagad arī jaunajiem parastajiem 7200 rpm diskiem jau tuvojas 200 MB/s. Vienkārši šaubos vai 2x dārgāku disku price/performance sniegs to gandarījumu, ko no tiem it kā sagaidi...

Salīdzini random read/write/access time HDD un SSD
 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es to skaidroju lai TU redzētu, ka nav nekādu debīlu kW/h!
Da man pohui,Tu ideālais, kad maksāji par elekrības patēriņu, tu norādīji džoulus cik notērēji??!! Da ne par to iet runa, ir vai nav kW/h. Nu ja tāda mērvienība tīri praktiski un tehniski neeksistē, lai tā būtu. Mēs varam vēl pastrīdēties, jo laika mērvienība jau arī ir izdomāta, jo laika nav, tad protams nav kW/h. Bet kaut kā tomēr vajag galus savilk un mājsaimniecei samaksāt rēķinus, neiedziļinoties tehniskajās un teorētiskajās zināšanās.

Laiku (pulksteņa laiku) cilvēks arī  ir izdomājis, lai vieglāk. Tāpēc beidz sprēgāt LIEKI, vēlreiz uzsveru, LIEKI!

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Zuxters, Tev vienkārši vēl ar vien nav pielecis kādu glupību Tu esi uzrakstījis! Tur jau tā problēma, ka tāda kW/h (spēj atšķirt no kWh jeb kW*h?) ne tikai nav korektajās zinībās, bet arī mājsaimniece tādus nezin un par tiem nemaksā. Tad kas pie velna tas tāds ir? Ko tajās mērvienībās mēra? Jaudu nē, elektroenerģiju nē, laiku nē - tad ko tad mēra? Paskaidro, umņik, vai atzīsti, ka esi kaut ko izmurgojis!

Link to comment
Share on other sites

Neko negribu skaidrot.

 

Tur jau tā problēma, ka tāda kW/h ne tikai nav korektajās zinībās, bet arī mājsaimniece tādus nezin

Ko tad viņa zin, spēsi pateikt? Lai samaksātu Latvenergo.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Ak negribītis izfantazētos murdziņus negrib nespēj pamatot... 

 

No šīm mērvienībām mājsaimniece zin kWh un h. Daža gudrāka zin vai ir dzirdējusi kW. Par kW/h neviens neko nav dzirdējis. Labākajā gadījumā var saprast, ka tas norāda par cik kW kaut kam jauda izmainās stundā. Teiksim sāk vairāk/mazāk tērēt vai ģenerēt. Nu, piemēram, upē vakaros pieaug straumes ātrums un HES jauda vakarā ceļas par kaut kādiem kW stundā. Bet kāds tam ir sakars ar datoriem?

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps, on 28 Sept 2013 - 00:50, said: Bet kāds tam ir sakars ar datoriem?

Netaisos meklēt augstāk rakstīto, bet runa gāja par patērēto elektroenerģiju un cik ir jāsapiķo.

Tu teici, ka nav tādu kW/h, jo ir džouli par ko ir jāmaksā. Es par to, kādu rēķinu piestāda Latvenergo.

 

Ja tā dziļi būtībā skatāmies, jo laiks kā tāds neeksistē, tad protams neeksistē viss kas ir /h.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...