Jump to content

Televizora stiprinājums pie reģipša


tolx
 Share

Recommended Posts

Drusku dumš jautājums par mājsaimniecību būs.

Ir televizors (32"), kuru vajadzētu piestiprināt pie sienas, vietas atbrīvošanai. Bet atrodas tas agregāts 9stāvenē, kurai sienas apšūtas ar reģipsi, nepadomājot par iespējamu priekšmetu stiprināšanu. 

Kādi ir varianti kaut ko tur tomēr izdarīt? Garākas skrūves, kas ielaistas panelī vai kas cits? 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ar enkurdībeļiem!



O Mafijs jau pirmais pasteidzās!

Link to comment
Share on other sites

Tie enkurdībeļi nu tā - var jau būt ka 32'' tv ari noturēs. Bet nu tādu es lietotu tikai sienā kas tikai no reģipša taisīta (reģipsis vate reģipsis)

 

Tā kā paneļu māja, tad zem reģipša kaut kur ir dzelzsbetona panelis - tātad urbjamies līdz tam un attiecīgā garuma dībelis un skrūve iekšā! Vismaz 100% ka turēs.

Link to comment
Share on other sites

Tie enkurdībeļi nu tā - var jau būt ka 32'' tv ari noturēs.

 

nu nu ... man 120x50 cm radiators uz četriem tādiem turās.  Vertikāli uz leju lielu slodzi tur.

tā ka mierīgi to 32" TV turēs.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Tv jau parasti liek nedaudz lenķī uz leju.

Bez tam parastais dībelis + skrūve piemēram 120mm gars (pieņemot ka starp reģipsi un betonu ir 50mm vates) būs lētāks  kā enkurdībelis. 



WildGun, nevajag jau pārspīlēt! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tā kā paneļu māja, tad zem reģipša kaut kur ir dzelzsbetona panelis - tātad urbjamies līdz tam un attiecīgā garuma dībelis un skrūve iekšā! Vismaz 100% ka turēs.

Šī ir pareizā atbikde :moil:

Link to comment
Share on other sites

Tak beidziet stulbības gvelst, pietiks arpost-1024-0-57307700-1379095150_thumb.jpg

 

Man jau viena vārna ir, bet par stulbībām atkārtošos.

Labots - Zuxters
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Man TV uz galdiņa :) Tas nu tā, atkāpei no temata.

Bet šie jau ar mazu laukumu - tik vien kā tās vītnes . Metāla enkuri tomēr ir ar leilāku atbalsta laukumu.

Idejas iedotas, lai topikstarteris pats domā :)

Link to comment
Share on other sites

es uz tiem reģipša stiprinājumiem/makaroniem/taurentiņiem nepaļautos - labākais tiešām urbties betonā un ar normālu dībeli piestiprināt. kā saka = verņaks. Bet vēl vienkāršāk ir jau remonta laikā paredzamajās zonās zem reģipša finieri iebāzt. tad ar parastām skrūvēm viss turas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

drošības pēc vēl uzgriezni no otras puses.

 

senos laikos kojās piesitām divstāvu gultu pie sienas ar 8 collu naglu. otrā pusē sāka gaudot, nācās iet un atlocīt.

Link to comment
Share on other sites

esmu - bija man aizskaru/auduma ŗollo žalūzijas stangas ar šādiem makaroniem pieliktas (4 točkās) (strādnieki lašaras). sīkais pāris reizes netīšām uzkāpa uz aizkariem - viss nogāzās lejā.

Link to comment
Share on other sites

Ja tiek pielikts spēks, kas rauj ārā no sienas, tad ar tādiem ir švaki, bet ja tikai vertikāli uz leju smagums tiek vilkts/bīdīts, tad tur labi. Var pieaudzis cilvēks karāties.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tak beidziet stulbības gvelst, pietiks ar


Šie "makaroni" gan nekam neder! Esmu ar viņiem nomocījies pietiekami. Jā - teorētiski spēj līdz apmēram 80 kg turēt, tomēr praksē nedaudz par stingru pievelc un pats izkrīt ārā no sienas. Nekam vairāk par naktslampiņu tādus neizmantotu.

TV maksā nesalīdzināmi vairāk par garo betona dībeli, kur jēga riskēt? Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

rememberme

Regipsis regipsis bla bla bla Tas Regipsis starp citu tiek skruuveets uz profiliem, kurus sienaam liek, kaa minimums ik pa 60cm. Griestiem 40cm. Pie profiliem var pieskruuveet krietni nopietnaak.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas Regipsis starp citu tiek skruuveets uz profiliem, kurus sienaam liek, kaa minimums ik pa 60cm

 

Jā, bet parasti profili nekad nav tajās vietās, kur kaut kas jāstiprina (Merfija likums?).  Ja tīri reģipša siena tad parasti tajās vietās kur kaut ko paredzēts karināt liek dēļus/finieri zem reģipša. Tad nav vēlāk nekādu problēmu!

Link to comment
Share on other sites

tieši tā - profilu tad ar metāla meklētāju jāmeklē....zinu, kā ir kad dušas aizskaru ir pielikuši ar makaronu - tas ar 4x gadā nokrīt. tas jaunajā projektā :D

Link to comment
Share on other sites

Var stiprināt tikai pie riģipša. Cik tas TV sver? Ir Knauf mājas lapā par viņu riģipsi visādi dībeļi stiprināšanai rādīti, ar pieļaujamām slodzēm katram veidam. Neieteiktu vienkārši izurbties līdz panelim. Tas būs vēl nedrošāk, ja nelietos pietiekoša diametra dībeļus. Man pašam mājās aizkaru stanga tika piestiprināta caur riģipsi sienā. Skrūve nolocījās, sabojāja riģipsi, mēģināju tāpat skrūvēt bišķīt augstāk, pievilkt lāga nevar, riģipsis ieliecas, laimīgs nebiju. Pie dubultā riģipša vannas istabā uzkāru izlietni ar skapīti (ne mazu, paprāvu). Mēģināju tā stingrāk uzspiest, riģipša dībeļi tur, uzkarināšanas kronšteins skapītim sāka bišķīt locīties. Ticu riģipša dībeļiem kopš tās reizes.

http://www.knauf.lv/www/media/pdf/3_pdf_sisteemas/W11_04_2004.pdf  36. un 37. lpp. par dībeļiem pie riģipša.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Zuxteram taisnība - man uz reģipša ar tādam skrūvēm turas ap 30+ kh smaga 50" plazma un jau nez cik gadus nav nokritusi nost, tur jau slodze ir nevis uz izraušanu no sienas bet perpendikulāri. Tur pat parasta nagla noturētu nevainojami

Link to comment
Share on other sites

28_010_1.jpg

 

Lieto šitādus, un TV turēsies. Ieteikums to iebūvēšanai izmantot speciālas stangas, skrūvju veikalos viņas ir, zem pieci lati var dabūt, vēlāk noteikti ne vienu reizi vien noderēs. Bez šīm stangām ir gadījies pārgriezt vītni tai skrūvei, pēc tam to dībeli dabūt ārā grūti, bez stangām iznāk riskēt pakļaut sevi čakaram.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Šitādi arī der, tik ja ir kā manā gadījumā dubultais reģipsis, tad gan nekā

Link to comment
Share on other sites

Šādi dībeļi ir visādiem gadījumiem: vienkārtas riģipsim, dubultam riģipsim, noflīzētam riģipsim utt. Jānomēra, cik ir kopējais biezums, un atbilstošu dībeli var nopirkt. Var jau būt, ka pārsvarā tie ir vienai kārtai tirgošanā, bet lielajos veikalos var dabūt visādus. Es pirku Krautā.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Kad man bij tāda vajadzība tad Krūzā pārdevējs tik raustīja plecus, tipo nezinot ka tādi būtu dubultajam reģipsim

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...