Jump to content

Kā nedārgi paātrināt interneta ātrumu dzīvoklī (wi-fi)


Tasteris
 Share

Recommended Posts

Nedzīvoju 9 stāvu mājā Imantā:

spalniy_rayon.jpg,

tāpēc interneta provaideru piedāvājums ir ierobežots. Rezultātā mani neapmierina interneta ātrums, bet šaura vietā varētu būt ne tik provaideris, cik Ls 10 vērts TP-link wi-fi rūteris.
Tātad man vajadzīgs wi-fi tīkls telefoniem, laptopam un arī interneta ātrums otrājā istabā, kur stāv PC.

Pirms kāda laika, 9 stāvu mājā Imantā veicu mērijumus ar slaveno Linksys WRT54G rūteri:

linksys_wrt54g.jpg
Pieslēdzot portatīvo pie rūtera ar vadu ātrums bija, teiksim, 100 megabiti. Stāvot šim pašam laptopam blakus rūterim wi-fi ātrums samazinājas līdz 50 megabitiem. Citā istabā ātrums jau 15 megabiti. Tātad, ātrums pa vadu ievērojami ātrāks par wi-fi ātrumu, kurš samazinās palielinot attālumu līdz rūterim.

Tātad, vai dargāks rūteris ievērojami palielinās manu wi-fi ātrumu (teiksim līdz 70 megabitiem blakus un 50 citā istabā, jo ātrums ir arī atkarīgs no uztvērēja tīkla kartes, kuru telefonā es nevaru uzlabot)? Kāda tipa rūteris tas būtu (negribu maksāt par torentiem rūterī, 300 megabitu ātruma atbalstu, 3G iespējam, usb portiem un citām šādam lietām rūterī, arī par brendu negribētos parmāksāt)? Varbūt man vajag nedārgo rūteri ar jaudīgo antenu? Vai priekš PC citā istabā ir vērts izmantot ierīces, kuras dabū rozetē un kas nodod internetu pa elektrības vadiem (ethernet over mains), jo vadu vilkt negribu:
31APUnI0S5L._SL500_SS160_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Loģiski, ka sliktāks signāls, sliktāk verās arī tavi mbps. 

Link to comment
Share on other sites

nnoname

blakus rūterim var dabūt lielāku ātrumu ar labāku modeli, citā istabā neviens tev nevarēs neko garantēt, atkarīgs no attāluma un šķēršļu daudzuma/materiāla

ja gribi citā istabā stabilus 100Mbps, tad tikai vads vai powerlink

Link to comment
Share on other sites

Vot nekad nesapratīšu šitos cilvēkus. Ja vajag ātrumu, tad tikai un vienīgi kabelis.Ja vajag lietošanas ērtumu, tad WiFi. Pa elektrības vadiem i 15Mbps nedabūsi. Tā lieta principā  nerullē. Aizvelc kabeli uz blakus istabu un nečakarē bobi. 50Mbps daudzdzīvokļu mājā, blakus rūterim ir OK. Nevajag tak aizmirst, ka kaimiņi arī lieto WiFi un radiotraucējumi ir neizbēgami. Tikai un vienīgi ar kabeli var dabūt maksimālo ātrumu. Tā tas ir un tā tas mūžīgi būs!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Tasteris

 

 

Loģiski, ka sliktāks signāls, sliktāk verās arī tavi mbps. 

To es saprotu, jautājums kā uzlabot situāciju

 

ja gribi citā istabā stabilus 100Mbps, tad tikai vads vai powerlink
Vai tas powerline  pēc ātruma

ir salīdzināms ar ethernet vadu?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka
Tātad, ātrums pa vadu ievērojami ātrāks par wi-fi ātrumu

Pēc šitā vien jau gribas kliegt pilnā balsī - da nevar būt! :) Savulaik ilgi ar šito cīnījos un ākstījos, jo baisi bij slinkums vadus vilkt, bet galu galā sapirkos kanālus un smuki vadus izvilku. Nestāvēs WiFi stabilitātes ziņā ne tuvu vadam, un ne tikai ātruma dēļ - es arī, kad sāku ņemties ar WiFI (Imantas daudzdzīvokļu namā) - man vienam bij WiFi. Tagad - redzami ~20+, tak visi kanāli aizd*sti.

 

Par elektrovadu variantu - viņi, šiet, nedarbojās, ja sanāk uz dažādām fāzēm.

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Jap, visi šie wi-fi routeri darbojas 2.4GHz diapazonā, kur ēters ir aizstāstits. Manuāli skanēt un mainīt frekvences var tikai MikroTik routeriem. Man tāds ir, bet tā kā dzīvoju perifērijā - man apkārt ir pilnīgs radioviļņu klusums un šī problēma nepastāv.

Labots - Kitai
Link to comment
Share on other sites

Tasteris

Es nejautāju, vai vads ir labāks par wi-fi, jo tas ir pašsaprotami. Jautājums ir vai dargāks rūteris, labāka antena varētu jutami uzlabot wi-fi ātrumu (vai arī starpība ātruma būtu tikai, teiksim, 10%), jo ir telefoni, laptopi, kuriem vajag bezvadu tīklu

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Ko nozīmē tāda tukša pļāpāšana "jūtami uzlabot" - ko nozīmē jūtami? Un kaut kādi procenti - no kādas pakaļas tos izvilkt? Teica jau - tas vis ir atkarīgs no tā, kādi materiāli sienām, cik tālu rūteris no kastes atrodas, kādas konkrēti antenas, un cik aizķēzīts ēters riņķī...

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Pa elektrotīklu nekad nedabūsi tādu ātrumu,kā pa ezerneta kabeli. Vispirms, jau elektrības kabelis nav domāts datu pārraidīsanai. Tad vēl elektrības vados ir sausmīgi daudz traucējumu, kuri samazina atrumu. Pietiks kaimiņam iespraust rozetē veci Harkiv bārdas aparātu ar dzirksteļojošām oglītēm, un nekas nedarbosies. Nu vai rad tik  šausmīgas problēmas vadu aizvilgt?



Nē, ar krutāku WiFi rūteri nekas neuzlabosies.Ja arī pirmajā brīdi dabūsi labāku rezultātu, tad kaimiņam traucēsi. Kaimiņš arī nav muļķis un arī uzliks krutāku rūteri. Gala rezultātā būs tāpat kā bija.Daudzdzīvokļu majās, kur ēteris pied** WiFi labākā gadījumā, ar lielu ātrumu, strādā vienā istabā

Link to comment
Share on other sites

raiviic

 Konkrēti atbildēt vai kas mainīsies ar labāku tehniku nevar, nezinot apstākļus. Droši vien nedaudz uzlabosies, bet uz brīnumiem neceri.

Link to comment
Share on other sites

Tasteris
(labots)
Nu vai rad tik  šausmīgas problēmas vadu aizvilgt?

 

Kā man aizvilkt vadu līdz nokia telefonam vai ipodam?

 

Ko nozīmē tāda tukša pļāpāšana "jūtami uzlabot" - ko nozīmē jūtami?

 

uzlabot ātrumu no 10 līdz 20 megabitiem ir jūtami (pieņemsim situācijā, ja pa vadu būtu 50).

No 10 līdz 11 - nav jūtams uzlabojums.

 

 

 

Teica jau - tas vis ir atkarīgs no tā, kādi materiāli sienām, cik tālu rūteris no kastes atrodas, kādas konkrēti antenas, un cik aizķēzīts ēters riņķī...

Viss atrodas vienā istaba (rūteris, telefoni, laptops, citi klienti), ēters nav aizķēzīts

Labots - Tasteris
Link to comment
Share on other sites

Aizvelc vadu līdz katrai istabai, tur uzliec pa WiFi rūterim un būs Tev laime pilnībā uz tās planšetes. Nu jā, atkal problēma, Tavi rūteri savā starpā viens otram traucēs, tāpat kā kainiņa rūteris un atkal problēmas :sarkasms: Mājā vajag lietot kartīgu datoru ar kabeļa pieslēgumu, nevis caur mobiļņiku mailus čekot.

Link to comment
Share on other sites

Tasteris

 

 

Mājā vajag lietot kartīgu datoru ar kabeļa pieslēgumu, nevis caur mobiļņiku mailus čekot.

Nav jautājums par to, ko man lietot mājās. Ja reālas kompetences nav, tad nav jāmuld stulbības
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

labiitis

Prieškam tev telefonam un ipod vajag 20 vai vairāk mb? Laptop aizvelc vadu un nesauc didzi par nekompetentu, ja pats uzdod stulbus jautājumus.

Link to comment
Share on other sites

Ko tad es nekompetentu pateicu? katrai mantai ir savs pielietojums. Tu gribi ātrumu, es pasaku, kā to nodrošināt. Nepatīk kabelis, jājies uz nebēdu ar WiFi, bet nekad neceri,ka pa WiFi dabūsi tādu pašu ātrumu ka pa kabeli. Jo tālāk jo vairāk būs radiotraucējumu un  bezvadu iekārtu ātrums  tikai kritīsies.

Link to comment
Share on other sites

@@Tasteris, datora/portatīvajam velc vadus.. a pārējām iekārtām.. podiem/telefoniem etc, lai lieto pašreizējo wifi.. ātrums pietiekošs priekš darbībām, kuras var veikt ar telefonu/podu.. etc..

Link to comment
Share on other sites

martinno

Tev nevajag vienu krutu, bet gan pietiks ar 2-3-4 (pēc paša izvēles) tiem pašiem 10Ls vērtiem rūteriem.

Link to comment
Share on other sites

Tasteris
(labots)

Domā izmantot otru ruteri kā access point? Sagaidīju vismaz vienu konkrētu risinājumu

Labots - Tasteris
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nav jautājums par to, ko man lietot mājās. Ja reālas kompetences nav, tad nav jāmuld stulbības

 

Par šito es tev olas nogriezīšu. Kompetences nav tikai tev jo tieši tu uzdod stulbus jautājumus un pats nezini ko gribi, tāpēc nelec augstāk par savu stāstiu. Kamēr rāpoji zem galda, tikmēr Didzis uzbūvēja tīklu visam Ogres rajonam lai visas skoliņas ar tādiem pumpainiem idiotiem kā tu tiktu pie interneta. Un tad bija jau 15 gadus atpakaļ. Un tagad muti ciet!

 

Tev vajag WiFi ētrumam nevis ātruma. Nu kur tev jāsteidzas ar tiem simtiem megaibaitu telefonā vai planšetē? Pasēdi traukos vai purnalapā un paklausies saspiestu MP3 streamu+youtube. Tam tev pietiks atliektiem galiem WiFi ātruma. Noliec WiFi kastīt tā lai tev nosedz vajadzīgo zonu un priecājies. Kas tur nav skaidrs? A pa māju uzbūvē LAN, kā Didzis teica. Noderēs gan destop kārbām, gan visādiem NASiem gan Deamboxiem gan SMART teļukiem.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Tasteris
(labots)

Kamēr rāpoji zem galda, tikmēr Didzis uzbūvēja tīklu visam Ogres rajonam lai visas skoliņas ar tādiem pumpainiem idiotiem kā tu tiktu pie interneta.

Tas, ka viņš uzbūvēja tīklu visam Ogres rajonam nepadara viņa atbildi par vairāk atbilstošu jautājumam.

Bija pieredze ar galveno tīkla speciālistu lielā uzņēmumā, kurš ieteica 100 latu vērto tīkla aparatūru tur, kur bija 4 datori un lētais mājas rūteris, kurš tika izmantots kā parastais switch stabili strādāja.

Arī redzēju kādas datorsistēmas veidoja šādi speciālisti. 90-tie Latvijā - nav ne konkurences IT jomā ne kompetences. Un tieši šādi pumpainie idioti kā es tagad šīs sistēmas aizvieto ar profesionālākiem risinājumiem. Nezinu, cik labs ir tagad tīkls Ogres rajonā.

Labots - Tasteris
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Ai nu atkal kāds ir iedomājies, ka wi-fi var aizstāt drātsnetu. Tāpat daži ir ieņēmuši galvā, ka laptops ir tas pats, kas personālais galda dators, tikai paņemt uz māju pa brīvdienām var. Līdz zināmai robežai šīs lietas ir aizstājamas, bet jo vairāk "nedārgi" jo ātrāk tiek sasniegts stāvoklis, kad trūkumi sāk līst ārā.

 

Lūk nedārgi- urbis + vads.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Un tieši šādi pumpainie idioti kā es tagad šīs sistēmas aizvieto ar profesionālākiem risinājumiem.

 

spriežot pēc tava oriģinālā jautājuma tie risinājumi ir nu ļoti "profesionāli"

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tasteris
(labots)

Es nestrādāju ar tīkliem, tāpēc jautāju.

Ja ātruma kritums citā istabā ir piecās reizēs, ja salīdzina ar vadu, tad neticu, ka to nevar izlabot līdz, piemēram, starpībai trīs reizēs.

Pats lemšu, kad man izmantot ierīces ar wi-fi, bet kad sēdēt pie PC ar vadu.

Tā cilvēkiem ir problēma, neprasme izlasīt jautājumu, bet mēģināt atbildēt uz to, spīdēt ar savu kompetenci. Piemēram, ja kāds forumā jautā kurš laptops labāk der spēlēm, tad nav jāsaka viņam 100 reizes, ka uz PC spēles ies labāk.

Labots - Tasteris
Link to comment
Share on other sites

nnoname

tev man šķiet jau septiņpadsmit reizes teica, ka ātrumu aiz šķēršļiem nevar izzīlēt, bet tikai eksperimentālā kārtā noskaidrot

vai arī vērsies pie "profesionāļiem", kuri par attiecīgu samaksu nomērīs tavā dzīvesvietā potenciālos gaisa ātrumus un ieteiks optimālās acces pointu izvietošanas vietas

Link to comment
Share on other sites

Tasteris

Ja ir viena istaba un nav daudz kaimiņu tīklu, tad situācija ir skaidrāka, nē?
 

Link to comment
Share on other sites

nnoname

tad iesākumā izlem, vai viena istaba vai tomēr vairākas, citādi neko no tevis nevar saprast

Link to comment
Share on other sites

@@Tasteris, kāds tad ir ātrums ar vadu tavā dzīvesvietā? Tajā, kur reāli lietosi netu, nevis tajā minētajā piemērā ar Imantas daudzdzīvokļu māju?

 

Ja ātrums nepārsniedz 50mbits, tad jau ar šo pašu rūteri vien dzīvo.. kāda jēga no labāka, ja pieslēgums draņķīgs?

Link to comment
Share on other sites

Tasteris

Ja tu izlasītu 

 

Viss atrodas vienā istaba (rūteris, telefoni, laptops, citi klienti), ēters nav aizķēzīts
Link to comment
Share on other sites

Tasteris
(labots)

Jā, nepārsniedz 50 megabitus, precīzāk neatceros. Ja draņķīgs pieslēgums, jo vairāk samazinās ātrums/stabilitāte pa bezvadu tīklu un vairāk to var just. 



Nē, šāds kritums bija, kad mērīju iepriekš Imantā (lasi: rajons ar blīvo apdzīvotību), kur bija arī gaitenis pa vidu.
Tagad reāli man ir divas istabas, bet tas padara situāciju ekspertiem par pārāk neprognozējamo, tāpēc precizēju līdz vienai istabai, kur tiek izmantots vairākums no mobilām ierīcēm un kur atrodas rūteris. 

Labots - Tasteris
Link to comment
Share on other sites

@@Tasteris, sākumā tu raksti, ka nedzīvo Imantā, bet tagad redz dzīvo.. sviests..

 

Ja vienā istabā, tad cik kvm? parasti jau vienā istabā ar vienu kārtīgu rūteri pietiek, neba visas iekārtas tu lieto vienlaicīgi, un, ja lieto, tad saprotams, kāpēc ātrums krītas, jo rūteris jau to izdala katrai ierīcei. Citādi citai nets vispār nebūs lietojams.

Link to comment
Share on other sites

Tasteris
(labots)

20 kvadratmetri, nav arī stabilitātes, kas varētu būt konkrēta rūtera eksemplāra īpašība, vai provaidera vaina (nezinu)

Labots - Tasteris
Link to comment
Share on other sites

@@Tasteris, negribu kļūdīties, bet šis rūteris taču neatbalsta wireless ātrumu lielāku par 54Mbps.. ko tad tu gribēji ar jamo 100Mbps? :)

Link to comment
Share on other sites

Tasteris
(labots)

nē, tur ātrums līdz 50 megabitiem pa vadu (reāli mazāks). Pa bezvadu tīklu ievērojami mazāks. Man arī nevajag 100 megabitus bezvadu tīklā

Labots - Tasteris
Link to comment
Share on other sites

nnoname

gl modelis vairāk par 50 wan to lan nemaz nelaiž, nedomāju ka ar šo būtu jābūt savādāk

caurlaidības mērījumi ir brīvi pieejami internetos, tur gan liela daļa us modeļu, bet ar pārējiem ir diezgan pietiekami

Labots - nnoname
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Man izmantojot microtik aparatūru (cena ~50ls +pvn par rūteri) plus čakaru ar konfigurāciju (mikrotikam ir kaudze ar parametriem ko mainīt) izdevās ofisa ēkā dabūt +/- stabilus 20 - 50 mbit/s

Ātrāku wifi neesmu dzīvē redzējis, tik vien kā lasījis ka esot iespējams teorētiski līdz pat 300 mbit/s... (Tas ka dators un rūteris atrodas viena metra attālumā neskaitās) 

 

Tā ka nevaru nepiekrist Didzim, ka ja gribi pa lēto stabilitāti + ātrumu vads un nulle problēmu. Pats mēģināju mājās piegādāt pa wifi netu sat uztvērējam.,tur ātrumu nekādu nevajag, tik stabilitāti, bet nu bija gļuki. Beigās apnika, novilku vadu un viss notiekas.  

Link to comment
Share on other sites

Ar WirelessNetView apskaties, kurš kanāls brīvāks un ruterī ieliec to. Neliec augšējos kanālus: 12, 13, dažas WiFi ierīces tajos var strādāt nestabili. Ja šitam linksyjam var uzlikt DD-WRT runā, ka paliekot stabilāks.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

augšējos kanālus: 12, 13, dažas WiFi ierīces tajos var strādāt nestabili.

 

nevis strādāt nestabili, bet ziemeļamerikas modeļi viņus neredz vispār

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...